Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výše zisku předsedu nezajímá

aktualizováno 
C h r u d i m - Předseda Okresní hospodářské komory v Chrudimi Vladimír Hoke je šéfem orgánu, který má velký podíl na vzniku průmyslové zóny v Chrudimi.
Předseda Okresní hospodářské komory v Chrudimi Vladimír Hoke je šéfem orgánu, který má velký podíl na vzniku průmyslové zóny v Chrudimi. Někteří představitelé komory vykupovali prostřednictvím Družstva Agrospol Eco pozemky pro průmyslovou zónou. Zastupitelé zvolení za Čtyřkoalici nyní tvrdí, že družstvo prodalo městu pozemky za čtyřicet tři a půl milionu korun, přestože je nakoupilo za deset a půl milionu korun. Město tak podle nich přišlo minimálně o třicet milionů korun. Hoke pochybnosti odmítá. "Myslím si, že jde o politickou hru. Chrudim je nyní politicky nesmírně rozdělená a zatímco jedni politici vyzdvihují nákup pozemků jako svou velkou zásluhu, druzí zase závidí a pomlouvají. Beru to s úsměvem," řekl.

* Jaká byla vaše úloha při přípravě nákupu pozemků?

Spíše politická a technická. Musel jsem vyjednávat na Czechinvestu, zda podobnou zónu podpoří. Musel jsem také získat potřebné podklady pro to, abychom věděli, jaké podmínky musí průmyslová zóna splňovat. Výkup pozemků zajišťovali někteří naši členové, kteří vzali na sebe toto riziko.

* Družstvo Agrospol Eco lidem ale tvrdilo, že pozemky potřebuje pro ekologické zemědělství...

Říct jim na rovinu, že jde o pozemky pro průmyslovou zónu, nešlo. Nikdy by se průmyslová zóna nedala dohromady, lidé by požadovali přemrštěné částky, které by město nemohlo zaplatit, protože pozemky se investorům zpravidla dávají zdarma. O projektu průmyslové zóny se proto nesměl nikdo dozvědět.

* Podle Čtyřkoalice získalo družstvo Agrospol Eco při transakci nepřiměřený zisk. Původní majitelé pozemků navíc tvrdí, že skutečně nedostali více peněz, než je uvedeno v kupních smlouvách. Nebylo by podle vás správné, aby to policie vyšetřila?

Souhlasím s tím, ať se to prošetří. Osobně nevím a ani mne nezajímá, jaké mělo družstvo zisk z této operace. Mám k dispozici audit, který potvrzuje oprávněnost ceny a tomu také věřím. Pro mne je hlavní, že tito lidé pomohli tomuto regionu s vysokou nezaměstnaností, který má nyní šanci, že získá investora, který sem přivede práci a zaměstná lidi. Na tento úkol se nyní soustředím.

* Šéf premiérových poradců Miroslav Šlouf během své volební kampaně naznačoval, že na vzniku průmyslové zóny má zásluhu. Je to pravda?

Miroslav Šlouf nám skutečně pomohl. Chtěli jsme po něm, aby nám zařídil setkání s představiteli vládní garnitury, abychom mohli prosadit vznik průmyslové zóny v Chrudimi. Šlouf to skutečně zařídil, otevřel nám dveře například do Czechinvestu a pomohl uskutečnit řadu důležitých jednání.

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Oceněná kuchyň, z níž sálá pohoda francouzského venkova

Bílá barva vyšla majitelům jako jednoznačně nejlepší řešení, je nadčasová.

V interiéru nového rodinného domu kousek od Nitry se mladému páru podařilo vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Z jejich...

Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Další z rubriky

Má je pomsta. Stavěl domy, ale nedostal zaplaceno. Bagrem je zničil

Bagrista Daniel Neag z Rumunska v britském Buntingfordu řadové domy. Když za...

Bagrista Daniel Neag z Rumunska stavěl v britském Buntingfordu domy. Když za práci nedostal zaplaceno, velmi se...

Šest nových roubenek, kterými si majitelé splnili sen o životě v horách

V Orlických horách, na Šumavě, v Českém ráji i v Beskydech stojí nové roubené...

V Orlických horách, na Šumavě i v Beskydech stojí nové roubené chalupy. Jejich majitelé milují přírodu, rádi sportují a...

Dali výpověď a odešli na samotu. Bydlí ve 12 metrů vysoké strážní věži

Věž z roku 2010 obklopuje pozemek s lesem a loukami o rozloze 65 hektarů....

Dabney Tompkins a Alan Colley si splnili sen. V americkém Oregonu si postavili dům v podobě strážní požární věže. Ze...Najdete na iDNES.cz