Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výše zisku předsedu nezajímá

aktualizováno 
C h r u d i m - Předseda Okresní hospodářské komory v Chrudimi Vladimír Hoke je šéfem orgánu, který má velký podíl na vzniku průmyslové zóny v Chrudimi.
Předseda Okresní hospodářské komory v Chrudimi Vladimír Hoke je šéfem orgánu, který má velký podíl na vzniku průmyslové zóny v Chrudimi. Někteří představitelé komory vykupovali prostřednictvím Družstva Agrospol Eco pozemky pro průmyslovou zónou. Zastupitelé zvolení za Čtyřkoalici nyní tvrdí, že družstvo prodalo městu pozemky za čtyřicet tři a půl milionu korun, přestože je nakoupilo za deset a půl milionu korun. Město tak podle nich přišlo minimálně o třicet milionů korun. Hoke pochybnosti odmítá. "Myslím si, že jde o politickou hru. Chrudim je nyní politicky nesmírně rozdělená a zatímco jedni politici vyzdvihují nákup pozemků jako svou velkou zásluhu, druzí zase závidí a pomlouvají. Beru to s úsměvem," řekl.

* Jaká byla vaše úloha při přípravě nákupu pozemků?

Spíše politická a technická. Musel jsem vyjednávat na Czechinvestu, zda podobnou zónu podpoří. Musel jsem také získat potřebné podklady pro to, abychom věděli, jaké podmínky musí průmyslová zóna splňovat. Výkup pozemků zajišťovali někteří naši členové, kteří vzali na sebe toto riziko.

* Družstvo Agrospol Eco lidem ale tvrdilo, že pozemky potřebuje pro ekologické zemědělství...

Říct jim na rovinu, že jde o pozemky pro průmyslovou zónu, nešlo. Nikdy by se průmyslová zóna nedala dohromady, lidé by požadovali přemrštěné částky, které by město nemohlo zaplatit, protože pozemky se investorům zpravidla dávají zdarma. O projektu průmyslové zóny se proto nesměl nikdo dozvědět.

* Podle Čtyřkoalice získalo družstvo Agrospol Eco při transakci nepřiměřený zisk. Původní majitelé pozemků navíc tvrdí, že skutečně nedostali více peněz, než je uvedeno v kupních smlouvách. Nebylo by podle vás správné, aby to policie vyšetřila?

Souhlasím s tím, ať se to prošetří. Osobně nevím a ani mne nezajímá, jaké mělo družstvo zisk z této operace. Mám k dispozici audit, který potvrzuje oprávněnost ceny a tomu také věřím. Pro mne je hlavní, že tito lidé pomohli tomuto regionu s vysokou nezaměstnaností, který má nyní šanci, že získá investora, který sem přivede práci a zaměstná lidi. Na tento úkol se nyní soustředím.

* Šéf premiérových poradců Miroslav Šlouf během své volební kampaně naznačoval, že na vzniku průmyslové zóny má zásluhu. Je to pravda?

Miroslav Šlouf nám skutečně pomohl. Chtěli jsme po něm, aby nám zařídil setkání s představiteli vládní garnitury, abychom mohli prosadit vznik průmyslové zóny v Chrudimi. Šlouf to skutečně zařídil, otevřel nám dveře například do Czechinvestu a pomohl uskutečnit řadu důležitých jednání.

Autor:Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Byt pro mladou dívku, dvě kočky a robota si vyžádal odolné materiály

Kuchyň s obývacím pokojem propojuje jednolitý dřevěný dekor podlahy. Prostor...

Každodenní dojíždění za prací do Prahy bylo únavné. Také platit nájemné v době, kdy měsíční splátky hypotéky nebyly o...

Další z rubriky

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Interiér domu pro mladou rodinu rozsvítily barvy i vtipné nápady

Celý obytný prostor se otevírá směrem ven do zahrady.

Dům v developerském projektu nedaleko Prahy posunuli mladí architekti ze studia Boq architekti do kategorie...

Moderátor Pavel Cejnar si postavil svůj sen: dům pro rodinu pod hradem

Pavel Cejnar si z každého natáčení pořadu Jak se staví sen odnášel nějakou...

Pavel Cejnar vešel do povědomí veřejnosti, když coby veselý moderátor vnášel humor a nadsázku do televizního pořadu Jak...

Najdete na iDNES.cz