Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Všechny na klíč, každý jiný

aktualizováno 
-
Tento přehled nechce - a ani nemůže - mapovat kompletní nabídku domů na klíč u nás. Jsou do něj zařazeny v naprosté většině domy o velikosti 5+1, které se však liší použitým stavebním materiálem.

Dům Antila 2000 je montovaný dřevěný domek s polovalbovou střechou o velikosti 5+1. Má celkovou podlahovou plochu 153 metrů čtvrečních. Postavený je na ploše 79 metrů čtverečních. Mimo běžných obytných prostor se v přízemí nabízí ještě technická místnost, kterou může majitel využít například jako prádelnu nebo dílnu. Dřevodomek má vynikající tepelný odpor R=5. Dům na klíč je postaven za tři až pět měsíců. Cena včetně daně je přibližně 2,2 miliony korun.

Dům Central 4-99 o velikosti 5+1 postavený z cihelných bloků Porotherm má celkovou obytnou plochu 166 metrů čtverečních. Půdorys má tvar písmene L na ploše 111 metrů čtverečních. Podle přání majitele ho lze orientovat na různé světové strany. Podobně garáž na jeden vůz je možné rozšířit na dvougaráž. Tím se automaticky zvětší i plocha obytného podkroví. Cena standardního typu domu je přibližně 2,8 milionu korun.

Dům Canaba Classic ze sendvičových betonových panelů byl vyhlášen Domem roku ‘95. Postavit dům o velikosti 5+1 s polovalbovou nebo valbovou střechou včetně základního vybavení trvá tři až šest měsíců. Celková zastavěná plocha dosahuje 96 metrů čtverečních, 131 metrů čtverečních je možné využít jako obytnou plochu. Na fasádu domu firma používá bílý drcený vápenec, na přání je možné dodat i klasickou omítku. Classik se na klíč prodává zhruba za 1,75 milionu korun.

Finský srubový dům Koželuha se rozkládá na zastavěné ploše 70 metrů čtverečních. Čtyři místnosti a kuchyně poskytují obytnou plochu 74 metrů čtverečních. Jako materiál je použita finská borovice, která má vyšší hustotu dřevní vlákniny a více pryskyřice než naše stromy. Cena domu přijde na 1,8 milionu korun. V této částce však není zahrnuta stavba podesty. Její cena se liší podle náročnosti prostředí.

Patrový dům Klára VII systému Velox, který se staví z cementotřískových desek izolovaných polystyrénem a vylitých betonem, nabízí obytnou plochu 83 metrů čtverečních, zastavěná plocha je o deset metrů čtverečních větší. Dům s dispozičním řešením 5+1 poskytuje celkovou užitnou plochu 139 metrů čtverečních. Přibližná cena dosahuje 2,3 milionu korun.

Autor:Nejčtenější

Velká nádhera. To je přestavěná maringotka pro unavenou podnikatelku

Pestrou skalku stejně jako malý přírodní koupací rybníček vytvořila sama...

Osada Trebudannon uprostřed anglického hrabství Cornwall by se klidně mohla stát synonymem pro obydlenou zatáčku. Kromě...

Rodina umělců zachránila starý mlýn. Dnes v něm bydlí tři generace

Starý mlýn... Neomezený prostor pro život... A prostředí, které mu přísluší. To...

Nebýt umělecké představivosti, mlýn stojící na kraji stupavských přírodních krás by si lidé připomínali už jen ve...Zrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na terase

Interiéry už má rodina hotové, teď je čeká exteriér včetně terasy.

Rčení „postav dům, zasaď strom a zploď syna“ se dnes často mění na „oprav dům, zasaď strom a postav terasu“. Ta se...

Bývalou hospodu proměnili na útulné bydlení. Z lokálu je obývák

Snad jen rozlehlý prostor místnosti s kuchyní, jídelnou a obývací částí by mohl...

Stálo hodně úsilí, než se Monice a Honzovi podařilo přebudovat bývalou hospodu v pěkné a voňavé bydlení, ve kterém to...

Do domu, pod kterým může téct voda i bahno, vejdete po padací lávce

Pozemek o ploše téměř dva tisíce metrů není oplocený, takže se kolem domu volně...

Jeden z nejlepších světových architektů Robert Konieczny si postavil dům na svazích Beskyd. Pojmenoval jej Archa....

Další z rubriky

Vyzbrojený kladivem, dřevem a hřebíky postavil parádní hausbót

Německý fotograf Claudius Schulze si v Hamburku stloukl z recyklovaných...

Německý fotograf Claudius Schulze si v Hamburku stloukl z recyklovaných materiálů romantický vodní domek. Stavba...

Velká nádhera. To je přestavěná maringotka pro unavenou podnikatelku

Pestrou skalku stejně jako malý přírodní koupací rybníček vytvořila sama...

Osada Trebudannon uprostřed anglického hrabství Cornwall by se klidně mohla stát synonymem pro obydlenou zatáčku. Kromě...

Splňte si sen o luxusním bytě. Jaké skvosty jsou v Praze na prodej

Černínská, Praha 1-Hradčany. Dům prošel rekonstrukcí v roce 2009.

V hlavním městě se prodávají luxusní byty za desítky milionů korun. Všechny mají stovky metrů čtverečních, krásné...

Najdete na iDNES.cz