Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vše o střechách najdete v Holešovicích

  9:52aktualizováno  9:52
Pokud se zajímáte o stavebnictví, konkrétně o střešní systémy, izolace a půdní vestavby, pak byste si neměli nechat ujít veletrh Střechy Praha 2003, který se koná od 30. ledna do 1. února v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště v Holešovicích. Výstava se rozrůstá a také její doprovodný program je letos bohatý.

Vedle osvědčených soutěží se můžete těšit na řadu přednášek, praktických ukázek, ale i na poradenská centra, která budou pro návštěvníky zdarma. Hlavním tématem 5. ročníku výstavy jsou půdní vestavby a nástavby, střešní okna a ostatní prosvětlení. Mezi zajímavé přednášky bude určitě patřit: výběr střešní krytiny pro rodinný dům, rozhodování mezi střešním oknem a vikýřem, či solární energie. Na pátek 31. ledna je od 15.00 hod. připravena autogramiáda arch. Davida Vávry a Radovana Lipuse. Nebude chybět ani prodejna odborné literatury a prodej speciálního nářadí pro prováděcí firmy.


Hlavním tématem 5. ročníku výstavy budou půdní vestavby a nástavby a střešní okna. Stejně jako v předchozích ročnících budou moci návštěvníci shlédnout nejmodernější střešní krytiny a materiály, povlakové vodotěsné izolace, tepelné izolace, výrobky pro půdní vestavby, klempířské výrobky a ostatní materiály nebo v neposlední řadě služby pro stavbu a renovaci střech.

Novinka - průhledné zastřešení
Jednou z novinek bude projekt průhledných zastřešení. Část výstavního prostoru bude vyčleněna přímo pro tuto oblast, která se týká firem zabývajících se zastřešením z průhledných a průsvitných hmot jako jsou polykarbonáty nebo sklolamináty. Již podruhé se bude konat v průběhu výstavy soutěž Zlatá taška, která je hlavní cenou pro nejlepší exponáty vystavené na 5. ročníku specializované výstavy pro rok 2003. Pro zajímavost: V loňské soutěži hlavní cenu získala firma Velux za kyvné střešní okno s ventilační klapkou.

Výstavu provází bohatý program
Výstavu provází celá řada výstav a seminářů. Z těch nejzajímavějších uvádíme například Navrhování střech nad obytným podkrovím nebo třeba Rekonstrukce plochých střech. Ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Státním ústavem památkové péče se bude diskutovat na téma opravy kulturních památek nebo regenerace panelových domů. Mezi další zajímavá témata, o kterých se bude hovořit, patří bezesporu možnosti využití solární energie, nebo třeba přednášky pro laickou veřejnost na téma Výběr střešní krytiny pro rodinný dům nebo Výběr střešních oken. Po celou dobu trvání výstavy budou k vidění praktické ukázky střechařského řemesla.

Diváci rozhodnou o nejhezčí expozici
Kromě toho budou pro návštěvníky připravena poradenská centra různého typu (vady střech, centrum solární energie, tepelně-technické výpočty střech). Rozhodně tu nebude chybět prodejna odborné literatury nebo prodejna speciálního nářadí. Dále je připravena celá řada soutěží pro návštěvníky o hodnotné ceny, které budou probíhat v průběhu celé výstavy.

V pátek 31. 1. proběhne v 16 hodin autogramiáda architekta Davida Vávry a Radovana Lipuse. Součástí této akce bude i prodej knihy a videokazet Šumná města o architektuře českých měst. Zajímavá bude jistě i anketa o nejhezčí expozici, o které budou rozhodovat pouze návštěvníci.


 

Autor:Nejčtenější

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...

Proměna bytu po odchodu synů: majitelku inspiroval klid islandské sopky

Atypický jídelní stůl (160×200 cm) je vyrobený z lamina podle autorského návrhu...

Vztah k tomuto bytu se zrodil už ve chvílích první prohlídky, kdy rodina zvažovala jeho koupi. A to přesto, že byt...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Nad řekou si postavili dům, který vypadá jako loď. Povodní se nebojí

Architekt Jiří Pilka navrhl stavbu na pilotách. Záměrně použil stylové prvky,...

Vysoký dům připomíná zaoceánskou loď, a není to náhoda. Manželé Klára a Radek Křížovi milují moře i svou řeku, na...

Další z rubriky

Život na vrcholu. Nebeský palác v LA je na prodej za 361 milionů korun

Nádherný Penthouse 5 v losangeleské rezidenci The Remington, kterému se...

Nádherný Penthouse 5 v losangeleském výškovém domě The Remington, kterému se přezdívá Nebeský palác, je na prodej za...

Vy plaťte, já developer nic nemusím. Koupě bytu vyžadovala pevné nervy

1

Manželům Ladě a Petrovi Broumovým se zalíbil byt v developerském projektu nedaleko Prahy. Vyhovoval jim svou rozlohou,...

V hlubokých lesích se skrývá krásný dům. Slibuje úžasné ticho a klid

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním...

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním místem pro ty, kteří touží po klidu na...Najdete na iDNES.cz