Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vše o střechách najdete v Holešovicích

  9:52aktualizováno  9:52
Pokud se zajímáte o stavebnictví, konkrétně o střešní systémy, izolace a půdní vestavby, pak byste si neměli nechat ujít veletrh Střechy Praha 2003, který se koná od 30. ledna do 1. února v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště v Holešovicích. Výstava se rozrůstá a také její doprovodný program je letos bohatý.

Vedle osvědčených soutěží se můžete těšit na řadu přednášek, praktických ukázek, ale i na poradenská centra, která budou pro návštěvníky zdarma. Hlavním tématem 5. ročníku výstavy jsou půdní vestavby a nástavby, střešní okna a ostatní prosvětlení. Mezi zajímavé přednášky bude určitě patřit: výběr střešní krytiny pro rodinný dům, rozhodování mezi střešním oknem a vikýřem, či solární energie. Na pátek 31. ledna je od 15.00 hod. připravena autogramiáda arch. Davida Vávry a Radovana Lipuse. Nebude chybět ani prodejna odborné literatury a prodej speciálního nářadí pro prováděcí firmy.


Hlavním tématem 5. ročníku výstavy budou půdní vestavby a nástavby a střešní okna. Stejně jako v předchozích ročnících budou moci návštěvníci shlédnout nejmodernější střešní krytiny a materiály, povlakové vodotěsné izolace, tepelné izolace, výrobky pro půdní vestavby, klempířské výrobky a ostatní materiály nebo v neposlední řadě služby pro stavbu a renovaci střech.

Novinka - průhledné zastřešení
Jednou z novinek bude projekt průhledných zastřešení. Část výstavního prostoru bude vyčleněna přímo pro tuto oblast, která se týká firem zabývajících se zastřešením z průhledných a průsvitných hmot jako jsou polykarbonáty nebo sklolamináty. Již podruhé se bude konat v průběhu výstavy soutěž Zlatá taška, která je hlavní cenou pro nejlepší exponáty vystavené na 5. ročníku specializované výstavy pro rok 2003. Pro zajímavost: V loňské soutěži hlavní cenu získala firma Velux za kyvné střešní okno s ventilační klapkou.

Výstavu provází bohatý program
Výstavu provází celá řada výstav a seminářů. Z těch nejzajímavějších uvádíme například Navrhování střech nad obytným podkrovím nebo třeba Rekonstrukce plochých střech. Ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Státním ústavem památkové péče se bude diskutovat na téma opravy kulturních památek nebo regenerace panelových domů. Mezi další zajímavá témata, o kterých se bude hovořit, patří bezesporu možnosti využití solární energie, nebo třeba přednášky pro laickou veřejnost na téma Výběr střešní krytiny pro rodinný dům nebo Výběr střešních oken. Po celou dobu trvání výstavy budou k vidění praktické ukázky střechařského řemesla.

Diváci rozhodnou o nejhezčí expozici
Kromě toho budou pro návštěvníky připravena poradenská centra různého typu (vady střech, centrum solární energie, tepelně-technické výpočty střech). Rozhodně tu nebude chybět prodejna odborné literatury nebo prodejna speciálního nářadí. Dále je připravena celá řada soutěží pro návštěvníky o hodnotné ceny, které budou probíhat v průběhu celé výstavy.

V pátek 31. 1. proběhne v 16 hodin autogramiáda architekta Davida Vávry a Radovana Lipuse. Součástí této akce bude i prodej knihy a videokazet Šumná města o architektuře českých měst. Zajímavá bude jistě i anketa o nejhezčí expozici, o které budou rozhodovat pouze návštěvníci.


 

Autor:Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Další z rubriky

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...

Devět splněných snů. Bydlet můžete na zámku i v prvorepublikové vile

Encovany, Polepy, okres Litoměřice. Renesanční zámek vznikl přestavbou gotické...

V České republice jsou na prodej citlivě opravené vily i zámek vhodný k rekonstrukci. Většina z nich je obklopena...

Byt pro mladou dívku, dvě kočky a robota si vyžádal odolné materiály

Kuchyň s obývacím pokojem propojuje jednolitý dřevěný dekor podlahy. Prostor...

Každodenní dojíždění za prací do Prahy bylo únavné. Také platit nájemné v době, kdy měsíční splátky hypotéky nebyly o...

Najdete na iDNES.cz