Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Veletrh potěšil jen někoho

aktualizováno 
-
Helena Prokopová, Cech čalouníků

Ubyla spousta firem. Z našeho pohledu mizí hlavně firmy, které nestačí s dechem, zejména pokud jde o kvalitu produkce. Změnili se však i kupující, jsou už mnohem informovanější. Chtějí za své peníze kvalitu nejen na povrchu. Dříve se zajímali jen o barvu nebo dezén čalounění. Dnes se ptají i na to, co najdou uvnitř matrace nebo sedáku křesla. A to je moc dobře.

Ladislav Šťáhlavský, Asociace českých nábytkářů

Při pohledu do výstavních hal je vidět, že nastupuje generace nových firem, zatímco staré mizí. Některých je škoda, jiných už méně. To je život. Mrzí mě jiná věc. Snad žádný ze států Evropské unie nepřipustil, aby jeho trh zaplavila taková spousta nekvalitního nábytku. My nemáme žádné celní zábrany. Ti, kteří nemají dost peněz, nakupují levné nekvalitní zboží. Domácí výroba jejich nízkým cenám konkurovat nemůže a bylo by to i špatně. Kvalitní laciný nábytek je utopie.

Jaroslav Štěpán, Galerie bydlení Praha

Upřímně řečeno mám pocit, že z veletrhu nábytku MOBIS se stává malá výstava v rámci veletrhu spotřebního zboží. Menší firmy sem přestávají jezdit, protože cena za výstavní plochu je vysoká, ale návštěvnost malá. Z komerčního hlediska jsou pro ně mnohem výhodnější pražské výstavy, například Art Design. Navíc v Brně vám nikdo nezaručí, kdo bude vedle vás vystavovat. Klidně se může stát, že vaším sousedem bude prodejce masážních vložek do van.

Miroslav Rumpela, Koryna Koryčany

Pro výrobce kuchyní je účast v Brně záležitostí nezbytnou pro jejich image. Těžko můžeme chybět. Těší nás, že jsme poprvé vytvořili expozici, na niž volně navazuje další český výrobce Ton Bystřice pod Hostýnem. Židle a stoly, které vyrábí, do kuchyní patří. Uzavřené kontrakty zatím hodnotit nemohu, ale většina exponátů z výstavy je už prodaná, a to zvykem nebývalo.

František Vrána, Mendelova univerzita Brno

Jako architekta mě těší, že se řada tuzemských firem dostává konečně tam, kde můžeme mluvit o designu. Nejen o kvalitě nebo funkčnosti. Například z českých výrobců čalouněného nábytku mi udělal radost Polstrin design, z dalších pak třeba stolový program Epulum, jehož rozkládací stůl Absint byl vybrán i do projektu Vize 2000.

Tomáš Valent, firma Cortrade Praha

Naprostá většina firem, která zde vystavovala kuchyně, nabízí řešení pro velké byty. Jsou zajímavé, ale věnovat se je třeba i malým prostorům. Existuje spousta malých bytů nebo lidí, kteří žijí sami a potřebují jen minikuchyň.

Pavel Řehoř, firma CTT Lysice

Mnohem zajímavější je pro nás Praha a její výstavy. Vyrábíme nábytek hlavně na zakázku, a klientela, která jej může zaplatit, se najde hlavně v Praze.

Petr Shromáždil, Nábytek Hanák

Pro pražské zákazníky dodáváme řadu kuchyní, ale Brno je pro výrobce tohoto nábytku tradiční záležitostí, kterou nelze vynechat.

Radka Janíková, firma Gazel Zlín

Pro nás už je Brno tradicí, zákazníků máme dost. Recesi nepociťujeme. Ostatně za první tři měsíce roku jsme prodali víc než za totéž období vloni. Největší zájem je o dětské patrové postele a komody.
Autor:Nejčtenější

Rány pendrekem mu zničily zdraví, teď mu garsonku předělali designéři

Garsonce dominuje rohová pohovka s úložným prostorem na lůžkoviny a možnosti...

Jiří se na demonstraci na Národní třídě v listopadu 1989 snažil chránit přítelkyni, a tak schytal do hlavy pár ran...

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...

Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Další z rubriky

Byt pro mladou dívku, dvě kočky a robota si vyžádal odolné materiály

Kuchyň s obývacím pokojem propojuje jednolitý dřevěný dekor podlahy. Prostor...

Každodenní dojíždění za prací do Prahy bylo únavné. Také platit nájemné v době, kdy měsíční splátky hypotéky nebyly o...

Postavili si dům, který jede na elektřinu. Rodina platí 27 tisíc ročně

Bydlení v panelákovém bytě rodině nevyhovovalo a dlouho o domě uvažovali. Vše...

Trvanlivost, užitek a jednoduchost, to bylo první, co přišlo Janě a Antonínovi na mysl, když přemýšleli o podobě svého...

Dana s Radkem mají dům zalitý úžasným světlem díky slunečnímu trychtýři

Klidová ložnicová část s nezbytným zázemím je vyzdvižena do druhého patra,...

Dana a Radek chtěli rodinný dům, který by dobře sloužil jejich čtyřčlenné rodině, přáli si maximálně otevřený obytný...

Najdete na iDNES.cz