Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Veletrh potěšil jen někoho

aktualizováno 
-
Helena Prokopová, Cech čalouníků

Ubyla spousta firem. Z našeho pohledu mizí hlavně firmy, které nestačí s dechem, zejména pokud jde o kvalitu produkce. Změnili se však i kupující, jsou už mnohem informovanější. Chtějí za své peníze kvalitu nejen na povrchu. Dříve se zajímali jen o barvu nebo dezén čalounění. Dnes se ptají i na to, co najdou uvnitř matrace nebo sedáku křesla. A to je moc dobře.

Ladislav Šťáhlavský, Asociace českých nábytkářů

Při pohledu do výstavních hal je vidět, že nastupuje generace nových firem, zatímco staré mizí. Některých je škoda, jiných už méně. To je život. Mrzí mě jiná věc. Snad žádný ze států Evropské unie nepřipustil, aby jeho trh zaplavila taková spousta nekvalitního nábytku. My nemáme žádné celní zábrany. Ti, kteří nemají dost peněz, nakupují levné nekvalitní zboží. Domácí výroba jejich nízkým cenám konkurovat nemůže a bylo by to i špatně. Kvalitní laciný nábytek je utopie.

Jaroslav Štěpán, Galerie bydlení Praha

Upřímně řečeno mám pocit, že z veletrhu nábytku MOBIS se stává malá výstava v rámci veletrhu spotřebního zboží. Menší firmy sem přestávají jezdit, protože cena za výstavní plochu je vysoká, ale návštěvnost malá. Z komerčního hlediska jsou pro ně mnohem výhodnější pražské výstavy, například Art Design. Navíc v Brně vám nikdo nezaručí, kdo bude vedle vás vystavovat. Klidně se může stát, že vaším sousedem bude prodejce masážních vložek do van.

Miroslav Rumpela, Koryna Koryčany

Pro výrobce kuchyní je účast v Brně záležitostí nezbytnou pro jejich image. Těžko můžeme chybět. Těší nás, že jsme poprvé vytvořili expozici, na niž volně navazuje další český výrobce Ton Bystřice pod Hostýnem. Židle a stoly, které vyrábí, do kuchyní patří. Uzavřené kontrakty zatím hodnotit nemohu, ale většina exponátů z výstavy je už prodaná, a to zvykem nebývalo.

František Vrána, Mendelova univerzita Brno

Jako architekta mě těší, že se řada tuzemských firem dostává konečně tam, kde můžeme mluvit o designu. Nejen o kvalitě nebo funkčnosti. Například z českých výrobců čalouněného nábytku mi udělal radost Polstrin design, z dalších pak třeba stolový program Epulum, jehož rozkládací stůl Absint byl vybrán i do projektu Vize 2000.

Tomáš Valent, firma Cortrade Praha

Naprostá většina firem, která zde vystavovala kuchyně, nabízí řešení pro velké byty. Jsou zajímavé, ale věnovat se je třeba i malým prostorům. Existuje spousta malých bytů nebo lidí, kteří žijí sami a potřebují jen minikuchyň.

Pavel Řehoř, firma CTT Lysice

Mnohem zajímavější je pro nás Praha a její výstavy. Vyrábíme nábytek hlavně na zakázku, a klientela, která jej může zaplatit, se najde hlavně v Praze.

Petr Shromáždil, Nábytek Hanák

Pro pražské zákazníky dodáváme řadu kuchyní, ale Brno je pro výrobce tohoto nábytku tradiční záležitostí, kterou nelze vynechat.

Radka Janíková, firma Gazel Zlín

Pro nás už je Brno tradicí, zákazníků máme dost. Recesi nepociťujeme. Ostatně za první tři měsíce roku jsme prodali víc než za totéž období vloni. Největší zájem je o dětské patrové postele a komody.
Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Oceněná kuchyň, z níž sálá pohoda francouzského venkova

Bílá barva vyšla majitelům jako jednoznačně nejlepší řešení, je nadčasová.

V interiéru nového rodinného domu kousek od Nitry se mladému páru podařilo vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Z jejich...

Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Další z rubriky

Realiťák roku. Hlasujte pro NEJ makléře a vyhrajte vstupenky na ples

1

Realitní makléři pomáhají plnit sny o bydlení, které však často přináší starosti. Šikovný realiťák je proto skutečnou...

Má je pomsta. Stavěl domy, ale nedostal zaplaceno. Bagrem je zničil

Bagrista Daniel Neag z Rumunska v britském Buntingfordu řadové domy. Když za...

Bagrista Daniel Neag z Rumunska stavěl v britském Buntingfordu domy. Když za práci nedostal zaplaceno, velmi se...

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...Najdete na iDNES.cz