Sport v pohodlí obýváku a u televize vypadá lákavě.

Sport v pohodlí obýváku a u televize vypadá lákavě. | foto: Profimedia.cz

Tělocvična na koberci. Špíčky na břiše shodíte i v pohodlí obýváku

  • 10
V malém bytě stačí vytvořit posilovací koutek vedle gauče. Činky, balanční desku a pomůcky na jógu schováte i do skříně. Zato na posilovnu jako samostatnou místnost v domě je potřeba aspoň dvanáct metrů čtverečních.

Před pár lety chtěl mít každý doma rotoped. Sport v pohodlí obýváku a u televize vypadal lákavě. Dnes jsou však rotopedy pokryté prachem nebo slouží jako věšáky.

I v současnosti lidé chtějí cvičit doma. Ale cyklojízda na místě se už netěší takovému zájmu. Když už, lidé sáhnou po cyklotrenažéru čili spinningovém kole, který cyklojízdu napodobuje lépe.

Daleko větším hitem jsou však stroje, které rozhýbou celé tělo ztuhlé celodenním sezením. "Velmi oblíbené jsou crossové trenažéry. Pohyb na nich je zábavnější než jízda na rotopedu," říká Martin Homolka, fitness specialista z firmy Kettler.

Tento zájem potvrzuje i Pavel Sedlák z firmy Sedlák a Kokeš. Hitem jsou podle něj stroje se zadním nástupem, které umožňují delší krok a přirozený postoj.

Ceny strojů začínají na osmi tisících korun, nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou nabízejí ty v rozmezí 15 až 25 tisíc korun. Podobný zájem je i o vibrační trenažéry, které umožňují komplexní cvičení a rehabilitaci. Ceny se pohybují kolem 20 tisíc korun.

Moderní formou pohybu při zábavě s minimálními nároky na místo jsou sportovní hry pro herní konzole jako jsou Xbox se senzorem Kinect nebo Wii Fit. Potřebujete televizor propojený s přístrojem ve velikosti videopřehrávače. Pohyb těla se snímá balanční deskou nebo gesty. V obýváku se tak dá cvičit jóga, boxovat, hrát fotbal nebo lyžovat.