Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svět luxusu a nábytku za statisíce

  17:21aktualizováno  17:21
Pátý ročník Designbloku, který patří mezi jednu z nejvýznamnějších mezinárodních designérských událostí, je v plném proudu.
Pátý ročník Designbloku, který patří mezi jednu z nejvýznamnějších mezinárodních designérských událostí, je v plném proudu.

Uskuteční se v Praze od 7. do 12. října. Po celou dobu bude program probíhat ve vile Holešovického pivovaru a v některých prostorách Pražského hradu. Jinak bude mít každé studio vyhrazen jeden den, na který si připraví program a pozve návštěvníky přímo k sobě. Vstup je zdarma. "V hlavní části programu najdeme přes šedesát firem, které již tradičně připravily pro Designblok speciální prezentace novinek ve svých vlastních prostorách," řekla za organizátory Jana Semerádová, která Designblok připravuje. Letošní ročník bude zaměřen především na konfrontaci mladého designu ze střední Evropy. S vybranými pracemi designérů z Česka, Slovenska, Rakouska a Německa působících v oblasti interiérového, módního a grafického designu se bude možno setkat v prestižních prostorách Pražského hradu (Míčovna, křídla Jízdárny) vždy od 10 do 18 hodin. Poprvé se také zapojují do akce studia a tvůrci bez vlastního výstavního prostoru. Postupně uvidíme práce vybraných tvůrců v prostorách bývalé sládkovy vily Holešovického pivovaru v Praze v ulici U Průhonu. "Kromě českých designových studií, architektů a módních návrhářů bude mít česká veřejnost také možnost poprvé uvidět výstavu legendární holandské organizace Droog Design a výstavu významného německého architekta a designéra Wernera Aisslingera," upozornila Semerádová. I další významní hosté však přispějí svou účastí k věhlasu pražských Dnů designu Jasper Morrison, Matali Crasset, Mel Byars, Gijs Bakker, Eva Eisler a další. Designblok tak poskytne široké i odborné veřejnosti možnost utvořit si přehled o českém a světovém designu a inspirovat se přímo v jednotlivých obchodech, galeriích a studiích. Akce tohoto typu mají v evropských metropolích výrazné místo. "K nejvýznamnějším patří Fuori Saloni v Miláně, 100% Guaranteed v Londýně, Designroutes v Antverpách, Designparcours v Mnichově nebo DesignMai v Berlíně," říká Jana Semerádová.

***

Kde sehnat informace

Podrobnosti o programu Designbloku získáte na www.designblok.cz nebo v informačních centrech Designbloku ve dnech 7. až 12. října vždy od 10 do 18 hodin:

1. Vila Holešovického pivovaru, U Průhonu 13, Praha 7

2. Národní galerie - Veletržní palác - internetová kavárna, Dukelských hrdinů 42,
Praha 7

3. Jízdárna Pražského hradu, Praha 1-Hradčany

POHOVKA MASSO DAMIER

Novinkou na letošním dubnovém milánském veletrhu a zároveň novinkou Designbloku je tato neobvykle řešená pohovka. Designér Francesco Binfaré umístil na čtvercovou kovovou podnož sklolaminátovou hmotu, která vypadá jako otesaný monolit. Materiál, barva, ale i cena povyšují tento kus nábytku na umělecké dílo.

Cena: 508 886 Kč
Výrobce: Edra - Itálie
Dodavatel: 3DH Interiér

KŘESLO BALL CHAIR

Novinku na Designbloku představí také studio Locoo. Jde o netradiční křeslo finského výrobce Adelta, jehož korpus je vyroben ze skelné vaty. Tento materiál umožňuje až jedenáct možností barevných variací. Vnitřní polstrování je buď z měkké látky, nebo bílé a šedostříbrné kůže.

Rozměry: 105 x 120 x 98 cm
Cena: od 154 306 Kč do 162 602 Kč
Dodavatel: Studio Locco

ŽIDLE FAVELA

Novinka Designbloku - vytvořená Humbertem a Fernandem Campanovými z Brazílie. Každý exemplář je jedinečný - vzniká ručním lepením kousků dřeva, které se používá při stavbě "favelas", chatrčí, ve kterých žije ta nejchudší část obyvatelstva.

Cena: 64 819 Kč
Výrobce: EDRA - Itálie
Dodavatel: 3DH Interiér

Autor:Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Další z rubriky

Postavili si dům, který jede na elektřinu. Rodina platí 27 tisíc ročně

Bydlení v panelákovém bytě rodině nevyhovovalo a dlouho o domě uvažovali. Vše...

Trvanlivost, užitek a jednoduchost, to bylo první, co přišlo Janě a Antonínovi na mysl, když přemýšleli o podobě svého...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Moderátor Pavel Cejnar si postavil svůj sen: dům pro rodinu pod hradem

Pavel Cejnar si z každého natáčení pořadu Jak se staví sen odnášel nějakou...

Pavel Cejnar vešel do povědomí veřejnosti, když coby veselý moderátor vnášel humor a nadsázku do televizního pořadu Jak...

Najdete na iDNES.cz