Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svět luxusu a nábytku za statisíce

  17:21aktualizováno  17:21
Pátý ročník Designbloku, který patří mezi jednu z nejvýznamnějších mezinárodních designérských událostí, je v plném proudu.
Pátý ročník Designbloku, který patří mezi jednu z nejvýznamnějších mezinárodních designérských událostí, je v plném proudu.

Uskuteční se v Praze od 7. do 12. října. Po celou dobu bude program probíhat ve vile Holešovického pivovaru a v některých prostorách Pražského hradu. Jinak bude mít každé studio vyhrazen jeden den, na který si připraví program a pozve návštěvníky přímo k sobě. Vstup je zdarma. "V hlavní části programu najdeme přes šedesát firem, které již tradičně připravily pro Designblok speciální prezentace novinek ve svých vlastních prostorách," řekla za organizátory Jana Semerádová, která Designblok připravuje. Letošní ročník bude zaměřen především na konfrontaci mladého designu ze střední Evropy. S vybranými pracemi designérů z Česka, Slovenska, Rakouska a Německa působících v oblasti interiérového, módního a grafického designu se bude možno setkat v prestižních prostorách Pražského hradu (Míčovna, křídla Jízdárny) vždy od 10 do 18 hodin. Poprvé se také zapojují do akce studia a tvůrci bez vlastního výstavního prostoru. Postupně uvidíme práce vybraných tvůrců v prostorách bývalé sládkovy vily Holešovického pivovaru v Praze v ulici U Průhonu. "Kromě českých designových studií, architektů a módních návrhářů bude mít česká veřejnost také možnost poprvé uvidět výstavu legendární holandské organizace Droog Design a výstavu významného německého architekta a designéra Wernera Aisslingera," upozornila Semerádová. I další významní hosté však přispějí svou účastí k věhlasu pražských Dnů designu Jasper Morrison, Matali Crasset, Mel Byars, Gijs Bakker, Eva Eisler a další. Designblok tak poskytne široké i odborné veřejnosti možnost utvořit si přehled o českém a světovém designu a inspirovat se přímo v jednotlivých obchodech, galeriích a studiích. Akce tohoto typu mají v evropských metropolích výrazné místo. "K nejvýznamnějším patří Fuori Saloni v Miláně, 100% Guaranteed v Londýně, Designroutes v Antverpách, Designparcours v Mnichově nebo DesignMai v Berlíně," říká Jana Semerádová.

***

Kde sehnat informace

Podrobnosti o programu Designbloku získáte na www.designblok.cz nebo v informačních centrech Designbloku ve dnech 7. až 12. října vždy od 10 do 18 hodin:

1. Vila Holešovického pivovaru, U Průhonu 13, Praha 7

2. Národní galerie - Veletržní palác - internetová kavárna, Dukelských hrdinů 42,
Praha 7

3. Jízdárna Pražského hradu, Praha 1-Hradčany

POHOVKA MASSO DAMIER

Novinkou na letošním dubnovém milánském veletrhu a zároveň novinkou Designbloku je tato neobvykle řešená pohovka. Designér Francesco Binfaré umístil na čtvercovou kovovou podnož sklolaminátovou hmotu, která vypadá jako otesaný monolit. Materiál, barva, ale i cena povyšují tento kus nábytku na umělecké dílo.

Cena: 508 886 Kč
Výrobce: Edra - Itálie
Dodavatel: 3DH Interiér

KŘESLO BALL CHAIR

Novinku na Designbloku představí také studio Locoo. Jde o netradiční křeslo finského výrobce Adelta, jehož korpus je vyroben ze skelné vaty. Tento materiál umožňuje až jedenáct možností barevných variací. Vnitřní polstrování je buď z měkké látky, nebo bílé a šedostříbrné kůže.

Rozměry: 105 x 120 x 98 cm
Cena: od 154 306 Kč do 162 602 Kč
Dodavatel: Studio Locco

ŽIDLE FAVELA

Novinka Designbloku - vytvořená Humbertem a Fernandem Campanovými z Brazílie. Každý exemplář je jedinečný - vzniká ručním lepením kousků dřeva, které se používá při stavbě "favelas", chatrčí, ve kterých žije ta nejchudší část obyvatelstva.

Cena: 64 819 Kč
Výrobce: EDRA - Itálie
Dodavatel: 3DH Interiér

Autor:Nejčtenější

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...

Proměna bytu po odchodu synů: majitelku inspiroval klid islandské sopky

Atypický jídelní stůl (160×200 cm) je vyrobený z lamina podle autorského návrhu...

Vztah k tomuto bytu se zrodil už ve chvílích první prohlídky, kdy rodina zvažovala jeho koupi. A to přesto, že byt...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Nad řekou si postavili dům, který vypadá jako loď. Povodní se nebojí

Architekt Jiří Pilka navrhl stavbu na pilotách. Záměrně použil stylové prvky,...

Vysoký dům připomíná zaoceánskou loď, a není to náhoda. Manželé Klára a Radek Křížovi milují moře i svou řeku, na...

Další z rubriky

Život na vrcholu. Nebeský palác v LA je na prodej za 361 milionů korun

Nádherný Penthouse 5 v losangeleské rezidenci The Remington, kterému se...

Nádherný Penthouse 5 v losangeleském výškovém domě The Remington, kterému se přezdívá Nebeský palác, je na prodej za...

Vy plaťte, já developer nic nemusím. Koupě bytu vyžadovala pevné nervy

1

Manželům Ladě a Petrovi Broumovým se zalíbil byt v developerském projektu nedaleko Prahy. Vyhovoval jim svou rozlohou,...

V hlubokých lesích se skrývá krásný dům. Slibuje úžasné ticho a klid

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním...

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním místem pro ty, kteří touží po klidu na...Najdete na iDNES.cz