Sklovska: Líbí se mi byty na způsob chalupy

aktualizováno 
Známá zpěvačka Sisa Sklovska se před řadou let rozhodla, že se přestěhuje z Bratislavy do Prahy. Dlouho hledala ideální bydlení, které by zcela splňovalo její představy. Celkem sedmkrát se stěhovala, než našla to, co hledala - kouzelný podkrovní byt.

V české metropoli už bydlela Sisa Sklovska ledaskde - na Vinohradech, v Řepích, v Kobylisích. "Tenhle byt jsem objevila přes realitní kancelář," vzpomíná.

"Respektive byt o patro níž. Tento v té době ještě neexistoval - byla tady prázdná půda," dodává. Byt byl poměrně malý, ale zpěvačce stačil. Jednoho dne za ní přišel majitel domu a požádal ji o pomoc s renovací půdy, kterou chtěl předělat také na byty.

"Ráda jsem souhlasila. Šli jsme se sem podívat a já řekla - tady bych si představovala kuchyň s barem, tady pracovnu, šatnu a tak dále. Za pár měsíců to bylo hotové. Tehdy za mnou majitel přišel znovu a nabídl mi, zda se nechci do tohoto většího bytu přestěhovat. S radostí jsem přijala. Už je to pět let, co jsem tu, a nemůžu si stěžovat," říká.

Žije tady s přítelem a dvěma kočkami. Zanedlouho přibude ještě jedna - sedmiletý kocour, kterého dostala od přátel k narozeninám přímo v Kalifornii.

Teplo domova
V bytě, do kterého se Sisa stěhovala, byla jen kuchyňská linka a barový pult. Všechno ostatní vybavení si sem přivezla. "Líbí se mi byty na způsob chalupy. Tady je to dobře vidět v kuchyni, která je celá dřevěná. Dřevo se mi líbí, mám ráda přírodu."

Její byt je plný nejrůznějších doplňků. "Mám tendenci to tady stále zateplovat. Asi bych nemohla žít v ultramoderním interiéru," říká. Na druhou stranu - moderní věci se jí líbí.

Prohlédněte si fotogalerii


"I v mém bytě je dohromady dřevo, kov a sklo, což jsou moderní materiály. Ale mám to doplněné mnohými drobnostmi a suvenýry. Kdyby to tady bylo prázdné, necítila bych se dobře," vysvětluje.

Teplo bytu dodávají také květiny, kterých je nespočet. A to nejen živé, ale i sušené. "Dnes je móda vázat do živých květin sušené prvky. Vždy když živá kytka odkvete, vyberu tyhle doplňky a naaranžuji si je samostatně. Jsou tady všude."

Tajná skrýš na lihoviny
Byt Sisy Sklovské není velký, ale má vymyšlené úložné prostory v podkroví. Poté, co projdete dveřmi, ocitnete se v hlavním propojeném obytném prostoru. Po levé straně je kuchyňská linka, naproti jídelní kout a dále nalevo je sedačka s televizorem a hi-fi věží s mnoha CD nosiči.

Dále se dá jít ještě do šatny. Po pravé straně od vstupních dveří je koupelna a ložnice s pracovnou. Vedle kuchyňské linky vedou stahovací schůdky do podkroví, kde zpěvačka zatím schovává věci, které si přivezla z Bratislavy, ale nestačila je ještě přebrat.

Za touto malou místností je ještě jedna, avšak není izolovaná. V zimě se výborně hodí jako úschovna lihovin - konkrétně pro tajné zásoby "sisovice" a slivovice.

Kočky jsou všude
Sisa Sklovska miluje kočky, které si vozí na zahraniční cesty s sebou. Starší Miňa umí dokonce chodit na vodítku jako pes. V bytě má koutek, kde jsou vystaveny samé sošky koček - ze dřeva, z porcelánu, z kovu.

"Všechno jsou to dary - kromě jediné; tu jsem si přivezla z Egypta," říká. Vedle koutku je skleněná vitrína, ve které jsou vystaveny suvenýry z cest - sošky z Thajska, Egypta, Indonésie, sušené korály, ale i památky po mamince. Stěny zdobí obrazy z Indonésie, ze Spojených států, z Arménie...

Chtěla by dům se zahradou
I když je tady skutečně spokojená, jejím snem je domek se zahradou. Hlavně kvůli zvířatům.

"Chci mít zahradu, protože jen u koček nezůstanu. Mám v úmyslu pořídit si ještě nějakého velkého psa," dodává.

Zpěvačka má ráda přírodu, proto je nadšená z okna v koupelně. "Když si večer lehnu do vany, dívám se na hvězdy."

Sisa miluje dřevo. "Tahle kuchyně je přesně podle mého gusta. Mám ráda chalupářský styl," říká.

Obývací část bytu je velmi jednoduchá - pohovka, "muzikanstký" konferenční stůl, televize a spousty CD disků.

Malý jídelní kout Sise Sklovské stačí. Skleněný stůl zdobí sušené i živé květiny, pro které má známá zpěvačka slabost.

Sisa Sklovska se netají svou láskou ke zvířatům. Doma má dvě kočky a zanedlouho přibude třetí. Její přátelé to vědí, a proto ji obdarovávají alespoň plyšovými nebo dřevěnými napodobeninami.

Sisa Sklovska si pronajala půdní byt v Praze.

"Dostala jsem je k posledním narozeninám. Používám je ke své práci, když cvičím, zpívám, hraju, skládám."

Autoři:

Nejčtenější

Dům inspirovaný lidovou architekturou prošel i regulativy CHKO

Posuvné venkovní dřevěné žaluzie připomínají hospodářská stavení. Vhodně je...

Navrhnout dům pro chráněnou krajinnou oblast představuje většinou velký boj s místními regulativy. Na druhé straně však...

Dřevo jako stavební materiál Finové milují. Staví z něj i hotely

Zimní romantická atmosféra platí i pro srubové domy v moderním pojetí.

Skandinávci si své přírody nesmírně váží, umí ji však také využívat na stavbu rodinných domů i veřejných staveb. Platí...

Ze dvou malých bytů vznikl příjemný interiér s luxusní terasou

Majitelé toužili mít v interiéru hlavně hodně dřeva, které na ně působí...

Velkorysé bydlení na nejvyšším podlaží novostavby vzniklo spojením dvou menších bytů. Z jednoho se stala denní zóna s...

Praha neznámá. Poznejte čtvrť kriminálníků, bláznů a učenců

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově se stavěl od...

Scházela se tam pražská galerka, probouzeli se opilci, bohaté paničky tajně rodily nechtěné děti. Zveme vás na...

Dětský nábytek a hračky, které budou rodiče dětem někdy i závidět

Postýlky pro děti vyrábí malá rodinná firma na severu Čech.

Mini festival designu, který je svým sortimentem zaměřený na děti, se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim, či...

Další z rubriky

Chytré dárky chrání vaše kolo, miminko, babičku i bolavá kolena

Zatímco živá zvířátka vzbudí nejprve nadšení a potom často problémy, lze najít...

Podle počtu vrácených dárků po Vánocích je jasné, že se občas netrefíme nejen do velikosti, ale ani do vkusu. Někdy se...

Praha neznámá. Poznejte čtvrť kriminálníků, bláznů a učenců

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově se stavěl od...

Scházela se tam pražská galerka, probouzeli se opilci, bohaté paničky tajně rodily nechtěné děti. Zveme vás na...

Kousek jižních Čech schovaný na okraji Prahy. To jsou Dolní Počernice

Dolní Počernice patřily rodu Dercsényiů až do roku 1923, kdy je koupila pražská...

Pražská čtvrť Dolní Počernice se pyšní největším rybníkem na území hlavního města a jeho malebným okolím....

Najdete na iDNES.cz