Rodina Upíra Krejčího žije v provizoriu

aktualizováno 
Václav Upír Krejčí došel za svým snem, pořídit si starší dům v Praze a zrekonstruovat ho, už hodný kus cesty. Nejprve prodal chalupu, pak si vyhlédl dům v Praze-Řepích, po Velikonocích se odstěhoval z bytu a nyní žije s manželkou a dcerkou v provizorně upraveném suterénu.

Známý komik bydlel v pražském bytě a na víkendy odjížděl s rodinou na chalupu za přírodou.

„Pak jsme ale zjistili, že máme všechno dvakrát - dvě lednice, dvě pračky, dvě mikrovlnky, akorát mám jednu ženu a ona zase jen jednoho manžela,“ vysvětluje Upír Krejčí, jak vlastně vznikl nápad pořídit si rodinný dům.

„Víkend začal tak, že jsme napakovali tašky, odvezli je, na místě se všechno vybalilo a uklízelo se. V neděli se to pak zase zapakovalo.“

A tehdy se manželé rozhodli, že takový přepych zruší, chalupu prodají a za utržené peníze koupí domek se zahradou. Podle manželčina přání přímo v Praze.

„Hledali jsme poměrně dlouho, ale nakonec jsme ho přece jen objevili. Nechtěli jsme novostavbu, protože dnes člověk za pozemek dá víc než za samotný dům. Když už stojí na pozemku nějaká stavba, cena se rozloží a není to taková darda,“ vysvětluje komik.

Také na stavbu nového domu by museli dát velkou částku peněz najednou, kdežto do rekonstrukce je mohou pouštět průběžně. Rozhodli se proto pro starší domek, který zrekonstruují k obrazu svému. Nakonec našli vilku, z níž nakonec zůstaly jen obvodové zdi.

Prohlédněte si fotogalerii


Projekt zpracovala manželka Václava Upíra Krejčího, která je architektkou. Celou stavbu mají rozdělenou do několika etap. Poslední se podle plánu uzavře tak za dva tři roky. „To víte, peníze docházejí. Není to žádná sranda,“ říká známý komik.

Stěhování do nového
Nyní je hotová první etapa, která spočívá v tom, že se manželé přestěhovali do suterénních prostor domu, které nyní dočasně užívají.

„V téhle místnosti byl dost nízký strop, proto jsme museli s podlahou dolů. Vykopali jsme ji o sedmdesát centimetrů,“ vypráví Václav Upír Krejčí.

Poté zjistili, že dům nemá základy. „Po metru jsme dlabali hlínu a dobetonovávali základy. To bylo teda něco. Kvůli tomu jsme se dostali tři měsíce do skluzu.“

Až bude dům hotov, celá rodina si ohromně oddychne. V přízemí, kde teď provizorně bydlí, bude kancelář, kuchyňka a sociální zařízení.

V prvním patře plánují obývák a kuchyň, v podkroví ložnice a dětský pokoj pro čtyřletou dceru Klárku. „Ta nese stěhování nejhůře. Že jsme prodali chalupu, ještě pochopila, ale se stěhováním sem se srovnává zatím těžko,“ říká Krejčí.

Komik jako dozor
Celou stavební zakázku neprovádí jedna firma, ale majitel domu shání řemeslníky po jednom sám.

„Firmy jsou strašně drahé. Já si raději pozvu dělníky a sám si hlídám jejich práci. Mám za sebou řadu rekonstrukcí, takže si dovolím tvrdit, že už mám nějaké zkušenosti,“ dodává.

Žít na stavbě není opravdu žádný med. Práce jsou v plném proudu. V současné době se dělá celé horní patro a podkroví a zároveň se ze stodoly stává velké studio.

„Nebude to ale prostor pro veřejnost. Spíš pro mou práci. S Petrem Pivrncem Urbanem máme napsáno třicet dílů grotesek, které hodláme natočit. A moje představa je taková, že se to jednou bude točit právě u mě ve stodole,“ říká Václav Upír Krejčí.

Václav Upír Krejčí se pustil do rekonstrukce starého domu v Řepích. V současné době staví horní patro a podkroví.

Na místě obýváku je zatím hromada sutin. Podle projektu by zde měla vzniknout malebná místnost s odkrytými trámy.

Rodina Upíra Krejčího zatím žije v suterénních prostorách nového domu. Ty budou posléze sloužit jako kanceláře.

Tak by mělo jednou bydlení Václava Upíra Krejčího vypadat podle návrhu jeho ženy, architektky.

Pohled na rekonstruovaný dům Václav Upíra Krejčího.

Ze starého domu zbyly jen obvodové zdi. „Bude trvat ještě tak dva tři roky, než budou dům i stodola kompletně hotové,“ říká známý komik.

Autoři:

Nejčtenější

Dům inspirovaný lidovou architekturou prošel i regulativy CHKO

Posuvné venkovní dřevěné žaluzie připomínají hospodářská stavení. Vhodně je...

Navrhnout dům pro chráněnou krajinnou oblast představuje většinou velký boj s místními regulativy. Na druhé straně však...

Dřevo jako stavební materiál Finové milují. Staví z něj i hotely

Zimní romantická atmosféra platí i pro srubové domy v moderním pojetí.

Skandinávci si své přírody nesmírně váží, umí ji však také využívat na stavbu rodinných domů i veřejných staveb. Platí...

Ze dvou malých bytů vznikl příjemný interiér s luxusní terasou

Majitelé toužili mít v interiéru hlavně hodně dřeva, které na ně působí...

Velkorysé bydlení na nejvyšším podlaží novostavby vzniklo spojením dvou menších bytů. Z jednoho se stala denní zóna s...

Praha neznámá. Poznejte čtvrť kriminálníků, bláznů a učenců

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově se stavěl od...

Scházela se tam pražská galerka, probouzeli se opilci, bohaté paničky tajně rodily nechtěné děti. Zveme vás na...

Dětský nábytek a hračky, které budou rodiče dětem někdy i závidět

Postýlky pro děti vyrábí malá rodinná firma na severu Čech.

Mini festival designu, který je svým sortimentem zaměřený na děti, se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim, či...

Další z rubriky

Kousek jižních Čech schovaný na okraji Prahy. To jsou Dolní Počernice

Dolní Počernice patřily rodu Dercsényiů až do roku 1923, kdy je koupila pražská...

Pražská čtvrť Dolní Počernice se pyšní největším rybníkem na území hlavního města a jeho malebným okolím....

Vysněný dům si zařizují prolínáním stylů, nebojí se ani barev

Majitelé se nebojí kombinovat různé styly.

Starší domy to mají těžké zejména tehdy, když už léta čekají na někoho, kdo by objevil jejich skryté možnosti. Někde se...

Vánoční dárky pro gurmány, ekology i milovníky svařeného vína

Množství soli, které se do potravin absorbuje ze solné desky, závisí na řadě...

Drobné spotřebiče nebo doplňky do bytu sice bývají tradičním vánočním dárkem, ale i zde je možné najít originálnější...

Najdete na iDNES.cz