Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rezidenční bydlení nabízí lidem luxus

aktualizováno 
Poptávce po malých bytech odzvonilo. Lidé již v Praze nehledají jen startovací bydlení, ale jde jim o finální řešení jejich domova. Do popředí zájmu se proto dostávají luxusní projekty, které nabízejí velké, vzdušné byty zařízené kvalitními materiály - jedním z nich je Rezidence Park Hostivař, kterou staví developerská společnost Central Group.
Rezidence Park Hostivař

Rezidence Park Hostivař - Vizualizace Rezidence Park Hostivař | foto: archiv Central Group

Rezidence Park Hostivař (název projekt dostal díky blízkosti hostivařského nákupního centra) je důkazem předchozího tvrzení. Je to v podstatě luxusní pokračování projektu Nové Zahradní Město.

Ale zatímco v prvním bytovém domě Nového Zahradního Města developer stavěl podle tehdejší poptávky především ony malometrážní, relativně levné, a tedy i dostupné byty, v Rezidenci hrají prim byty 3+kk a více než stometrové 4+kk.

"A ještě něco se změnilo, lidé chtějí nejen prostor, ale také nadprůměrně kvalitní vybavení, takže architektonickou podobou Rezidence sice na Zahradní město navazuje, ale důležité detaily jsou už na úplně jiné úrovni, ať už jde o dřevěná okna, nebo recepci s 24hodinovou službou," říká obchodní ředitelka společnosti Central Group Miluše Netolická.

Atraktivnost bydlení v této lokalitě zvýrazní budoucí stanice metra Na Groši. Zároveň budou bytové domy přímo sousedit s chráněným přírodním parkem Meandry Botiče.

Architektonickou dominantou je elipsa
Autory projektu Rezidence Park Hostivař se 114 byty v nabídce, který se začne stavět letos v létě a bude dokončen v zimě příštího roku, jsou architekti Vojtěch Martínek a Eva Koláčková.

Stejně jako v Zahradním Městě se i dominantou Rezidence Park Hostivař stane desetipatrová budova ve tvaru elipsy. "Celkem budou v lokalitě elipsy tři. První již v Zahradním Městě stojí, druhá se staví a třetí vznikne právě jako součást Rezidence," uvedla vedoucí úseku architektury a urbanismu společnosti Central Group Eva Koláčková.

Elipsovitou výškovou budovu doplní tři nižší bytové domy, které k jihu terasovitě ustupují. Stejně jako v Novém Zahradním Městě zůstává zachována barevnost fasád v červeno-šedo-bílé kombinaci, kterou ale v Rezidenci doplní další akcent - medové dřevo. "To použijeme nejen v případě oken, ale také na dřevěné výplně, které fasádu oživí," popsala nový detail vedoucí úseku architektury.

Dalším výrazným detailem je zvětšení prosklených ploch, které obytné domy a jejich interiéry provzdušní. "Kvůli francouzským oknům jsme zvolili také konvektorové vytápění, aby klasické radiátory interiér nenarušily," vysvětluje architektka.

Převládají byty 3+kk, zájem je i o větší
Rezidence Park Hostivař nabízí i byty 1+kk, hlavní roli ale hrají třípokojové byty, zájem je také o čtyřpokojové mezonety. Nejlevnější byt 1+kk bude stát těsně pod 1 300 000 korun, nejdražší byt 5+kk vyjde na více než 11,5 milionu. K bytům patří úložné komory a parkovací stání, které jsou již zahrnuty v základní ceně, přičemž větší byty budou mít parkovací stání dvě.

Lokalitu a již dokončené byty v Novém Zahradním Městě si mohou všichni zájemci prohlédnout. Návštěvu je možné domluvit individuálně nebo je v lokalitě Nové Zahradní Město otevřen ukázkový byt, a to každý den, od pondělí do neděle, od 13.00 do 18.00 hodin.

Interiér, který ladí, i vysokorychlostní internet
V rámci provedení Rezidence jsou samozřejmostí například kvalitní dřevěná eurookna a masivní trojvrstvé dřevěné podlahy ve všech obytných místnostech. Exkluzivní koupelny s italským designem a s podlahovým přitápěním je možné vybírat z 54 typů.

Pokud to dispozice umožňuje, jsou v hlavních koupelnách dvě umyvadla. Součástí standardního provedení jsou nyní také nerezové sifony a závěsná WC. Hlavní koupelny obsahují i žebříčkový radiátor. Samozřejmostí je plastová vana (rohová, pokud to dispozice umožňuje) nebo čtvrtkruhový sprchový kout podle velikosti a typu bytu. Topení je řešeno ve formě podlahových konvektorů.

K dřevěným podlahám budou ladit i vnitřní dveře. Exteriérové dveře jsou pancéřované a bezpečnost bytů je zajištěná také elektronickým zabezpečovacím zařízením s klávesnicí ve vstupní chodbě, ústřednou, magnetem na vstupních dveřích a prostorovým čidlem ve vstupní chodbě i ve všech obytných místnostech.

U vstupů do bytového domu je navíc osazena kamera a ve všech bytech jsou videotelefony. Samozřejmostí bude v Rezidenci Park Hostivař také vysokorychlostní internet nebo satelitní televize. Systém je nastaven pro pevné připojení k optické síti.

Co znamená 24hodinová recepce
"Přímo v Rezidenci bude 24 hodin denně fungovat recepce a pult centralizované ochrany," uvedla obchodní ředitelka. Co to znamená? Po dokončení bytového domu bude jeho běžnou správu vždy vykonávat specializovaná správní firma, kterou si volně vybere společenství vlastníků bytových jednotek. To se děje u každého projektu nového bytového domu.

Kromě této běžné správy bude developer ale zajišťovat pro uživatele bytů řadu bezplatných nadstandardních služeb právě prostřednictvím recepce s pultem centralizované ochrany, která bude sídlit v nebytových prostorách objektu E.

Jak se na místo budoucí Rezidence dostanete:
Z Jižní spojky odbočíte směrem na Zahradní Město a Hostivař do Švehlovy ulice. Na světelné křižovatce před Parkem Hostivař odbočíte vpravo do ulice Práčská a asi po 200 metrech je po levé straně orientační tabule Central Group. Do Švehlovy ulice se lze snadno dostat také z ulice Průmyslové.

Bezplatné služby na recepci
* zajišťování neodkladných drobných oprav ve společných prostorách bytového domu a v jeho okolí
* objednávání potřebných úklidových, údržbových a řemeslných prací ve společných prostorách bytového domu a v jeho okolí u vybrané správní firmy a kontrola kvality a včasnosti provádění těchto služeb
* přijímání případných reklamací klientů

Služby recepce za poplatek
* pomoc při stěhování
* úklid bytu
* praní a žehlení
* zajišťování nákupů
* hlídání dětí
* zaopatření domácích zvířat
* zalévání květin v době nepřítomnosti
* drobné řemeslné práce v bytě

Ceny bytů

Nejlevnější byt: 1+kk o velikosti 32,1 m2 za 1 472 300 Kč (včetně DPH), v ceně bytu je zahrnuto parkovací stání a úložný sklep.

Nejdražší byt: 5+kk o velikosti 158,8 m2 za 11 708 091 Kč (včetně DPH), v ceně bytu je zahrnuto parkovací stání, úložný sklep a terasa.

Autoři:Nejčtenější

Horská chata v Orlických horách láká na všechny možné požitky

Těleso krbu nechala autorka interiéru vestavět do dřevěné stěny s úložným...

Postavit v horách chatu, která souzní s okolní přírodou i stavbami, není jednoduché. Zejména pokud má sloužit jak...

Milovaný dům za Prahou opustili. Postavili si lepší ve Slezsku

Dům je vzhledově téměř totožný s prvním, zděným domovem majitelů.

Aneta s Martinem neměli s bydlením problém. Žili se dvěma dětmi v pěkném zděném domě nedaleko Prahy, sousedé byli...Snila o vaně a posteli. Na 22 metrů čtverečních se vešlo mnohem víc

Kromě úložného schodiště je v hlavní zóně umístěn žebřík, který usnadňuje...

Získat kvalitní bydlení za rozumnou cenu není na Tchaj-wanu snadné. Mladé ženě se po dostudování začalo vše točit kolem...

Starý dům dvojice umělců pracně zrekonstruovala vlastními silami

Původnímu viničnímu domku se Martinovi s Danielou podařilo vrátit jeho bývalou...

Historie bývalého viničního domku, během let rozšiřovaného a přistavovaného, sahá daleko. Levé křídlo je prý staré...

V panelákovém bytě se stal z betonu hlavní prvek rekonstrukce

Sto let starému sofa dělá společnost pevný stolek, který jako jediný kus...

Jakub na sídlišti v Krči vyrůstal. S výjimkou krátké doby, kdy bydlel v centru Prahy, tu strávil celý život. Nejdřív o...

Další z rubriky

Horská chata v Orlických horách láká na všechny možné požitky

Těleso krbu nechala autorka interiéru vestavět do dřevěné stěny s úložným...

Postavit v horách chatu, která souzní s okolní přírodou i stavbami, není jednoduché. Zejména pokud má sloužit jak...

K instalaci klimatizace na balkoně či lodžii potřebujete souhlas SVJ

Venkovní jednotky se snáze umisťují majitelům rodinných domů.

Horko, vedro, nedýchatelno… Vysoké teploty doslova vhánějí zákazníky do prodejen s větráky a klimatizacemi, většina z...

Dům pravé blondýnky. Reese Whitherspoonová svou rolí zvýšila cenu domu

Takřka dramatickou chrámovou atmosféru zdůrazňuje v obývacím pokoji tmavé dřevo...

Cenu domu v Beverly Hills, Holmby Hills a Bel-Air v Los Angeles neurčuje zdaleka jen jeho kvalita, ale také jméno...Najdete na iDNES.cz