Malý a tmavý domek proměnili na příjemný prostor se spoustou světla

  1:00aktualizováno  1:00
Malý dům v Londýně představuje skvělé využití prostoru. Chytré nápady architektonického studia Blustin Design přinesly po rekonstrukci majitelům pohodlné bydlení plné světla. Proměnil se i vnější vzhled domu.

Integrace terasových dveří vnáší do úzkého prostoru spoustu přirozeného světla a umožňuje přímý vstup do láskyplně navržené zahrady. | foto: David Morris, Di Mainstone

Využití prostoru v domě z osmdesátých let v módní londýnské čtvrti Shoreditch, který obývají dva muži, je takřka zázračné: rozsáhlé změny přinesly tomuto dvoupatrovému domku s obytnou plochou 77 m2 velký a otevřený obývací a jídelní prostor, dvě ložnice a dvě koupelny.

Vstup do domu oživuje nově zeleň.

Vstup do domu oživuje nově zeleň.

Dům stojí nedaleko historických míst Spittalfields, Brick Lane a Bethnal Green, na parcele o rozměrech 7,5 m na délku a 3,5 m na šířku. Má typickou cihlovou fasádu a miniaturní zahradu za domem. Před rekonstrukcí působil dům stísněně a tmavě, po ní se podařilo ideálně využít každý metr prostoru.

Po renovaci je v domě dostatek světla, což výrazně zvýšilo uživatelský komfort. Koncept interiéru formuje starožitný a designový nábytek, ale také vhodně zvolené vybavení koupelen, které celý dům „posunuly“ do zcela nové, luxusní kategorie.

Hlavně dostatek světla

Dvě původní stísněné a ponuré  místnosti v přízemí o celkové ploše asi 27 m2 se proměnily na otevřenou kuchyň s jídelním a společenským prostorem. Integrace terasových dveří vnáší do úzkého prostoru spoustu přirozeného světla a umožňuje přímý vstup do láskyplně navržené zahrady.

Fotogalerie

Kuchyň je vyrobena v přírodních tónech, k dřezu použili designéři tříotvorovou baterii ze série Tara od Dornbrachtu, jejíž minimalistický design v chromovém provedení ladí se vzhledem kuchyně. Návštěvníka rozhodně upoutá nápadný černobílý obklad, obdobný dekor najdete i dalších místnostech.

Prostor pod schody v prvním patře se proměnil na koupelnu. Původně zde byla jen policová skříň, dnes je zde hygienické zázemí pro hosty, kterým je určena druhá ložnice. Na schodiště designéři instalovali vnitřní okno s mléčným sklem, které do místnosti propouští denní světlo.

Mléčná úprava skla na okně, které vede do ulice, zaručuje dostatečné soukromí....

Mléčná úprava skla na okně, které vede do ulice, zaručuje dostatečné soukromí. Mléčné sklo ve dveřích vpouští do prostoru další světlo.

Luxusní koupelny

Na britské poměry věnovali designéři koupelnám nebývalou pozornost. Menší je kompletně zařízena umyvadlem, sprchou, WC a designovými armaturami od společnosti Dornbracht.

U umyvadla je použita nástěnná baterie ze série MEM, dešťová sprcha přináší do skromnějšího prostoru zážitek z relaxačních wellness koupelen. Zdánlivě trojrozměrný vzorek světlého obkladu evokuje pocit ještě většího a veselejšího prostoru.

Podkroví se proměnilo na luxusní ložnici s volně stojící vanou. Dominantou pokoje se stala vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem. Přestavba domu dokazuje, že i v menším prostoru lze luxusně bydlet.

Dominantou hlavní ložnice je vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem.

Dominantou hlavní ložnice je vana pod nově instalovaným velkým střešním oknem.

Autor:Nejčtenější

Když si koupíte koženou pohovku za dvacet tisíc, budete sedět na igelitu

O koženou pohovku je třeba se starat přesně podle návodu výrobce.

Zatímco poměr masa v uzeninách už vnímá většina zákazníků, jen málokoho napadne, že pro nábytek označený jako kožený...

Peklo se sousedem. Kůlnu přestavěl na továrnu s pětimetrovým komínem

1

Místo kůlny má soused na zahradě zděnou budovu, ve které podniká, vyrábí dřevěné suvenýry. Z komína se valí kouř a...Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

Na novou ložnici si Tereza připravila 300 tisíc korun.

Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou...

Za Prahou si postavili dům snů. Obavy z dřevostavby jsou zbytečné

Stavba domu trvala pět měsíců od kopnutí do země po stěhování do hotového.

Renata a Ladislav pobývali dlouhé roky v Americe, ve dřevěném domě. Kolem nich žila spousta dalších lidí v...

Deset let stavěl dům z pohledového betonu. Inspiroval se v Japonsku

Výrazné vodorovné slunolamy podporují exotický vzhled domu a zároveň chrání...

Příběh tohoto domu je vyprávěním o cestě za snem, lásce k architektuře, ideálech a zejména o houževnatosti, se kterou...

Další z rubriky

Z hromady sutě a popela vstala Kotelna v Libčicích. Plány má velkolepé

Originální přeměna bývalé kotelny na multifunkční prostor Kotelna je dalším...

Originální přeměna bývalé kotelny na multifunkční prostor Kotelna je dalším krokem k obnově 150letého průmyslového...

Nejlepší dřevěnou stavbou roku 2018 se stala kancelář na stromě

Celkový vítěz soutěže, projekt Tree Office. Návrh umožňuje pracovat nebo...

Do šestého ročníku největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v České republice, Stavby s vůní dřeva 2018,...

Největší jízdárna v Čechách. Unikátní stavba Windischgrätzů unikla zkáze

Budova byla postavena mezi lety 1858 a 1861.

Tři kilometry západně od Tachova v Plzeňském kraji leží Světce, které se zásluhou knížete Alfréda I....Najdete na iDNES.cz