Při stejné ceně a kvalitě střešního okna rozhodnou při výběru doplňky

- Nabídka střešních oken na trhu je tak velká, že všechny výrobce obvykle neznají ani architekti. Proto se v projektové dokumentaci nejčastěji často objevují výrobky nejznámějších firem, jako je Velux či například Roto. Existují však i menší domácí regionální výrobci, jejichž ceny bývají příznivější.
Pokud přímo stavební firma doporučí osvědčeného místního výrobce, není proč dlouho váhat. Projektanti však doporučují důkladně se vyptat na možnosti montáže různých doplňků, jako jsou rolety, žaluzie či ovládání okna provázkem nebo elektromotorem.
Nejčastějším materiálem střešního okna je dřevo, které podle odborníků ovládá zhruba osmdesát procent trhu. Při koupi je nutné zkontrolovat, zda je rám okna slepený z více, obvykle tří, vrstev dřeva tak, aby se rám okna nemohl kroutit. Vnější strana okna, která je namáhaná vlivy venkovního agresivního prostředí, bývá nejčastěji potažena hliníkovým plechem, na objednávku dodávají některé firmy oplechování i z mědi. Je však třeba počítat s několikatisícovým doplatkem.
Střešní okno je utěsněno takzvaným lemováním, které většinou nebývá v základní ceně. Pro každý typ střešní krytiny se totiž musí použít jiný druh lemování - jednodušší pro ploché krytiny, jako jsou například šindele či eternit, se prodává zhruba za tisícikorunu, složitější lemování pro profilovanou krytinu se prodává za dva až tři tisíce korun.
Pro výběr okna je důležitý i sklon střechy. Takzvaná kyvná okna, která mají panty uprostřed, je možné použí prakticky všude, při otevření však mohou bránit výhledu. Tento nedostatek odstraňují výklopná okna s panty nahoře. Mohou se však podle většiny výrobců použít jen do sklonu střechy 55 stupňů, výjimečně u firmy Roto do 65 stupňů.