Michael Jackson tu i tančil. Prezidentské apartmá za 100 tisíc za noc

  1:00aktualizováno  1:00
Prezidentské apartmá hotelu InterContinental v Praze má úžasný výhled, ale i vlastní saunu či kuchyňku. A také 154 metrů čtverečních. Průměrná cena za noc se zde pohybuje kolem 3 800 eur, což je v přepočtu necelých 100 tisíc korun. Pro významné hosty to však překážku nepředstavuje.

Hotel InterContinental na Starém Městě na náměstí Curieových má štěstí. Sice často mění majitele, ale na rozdíl od hotelu Praha se o něj stále ucházejí významné hotelové řetězce. Stavba ve stylu brutalismu od architektů Bubeníčka a Filsaka, postavená v letech 1968 až 1974, prošla i několika rekonstrukcemi včetně interiérů. Drží tak stále krok s novými luxusními hotely.

Fotogalerie

V osmém podlaží je pokoj č. 800, Prezidenstké apartmá, které je chloubou celého hotelu. Nabízí velkou ložnici a reprezentační místnosti se sedacím koutem a barem včetně jídelního koutu. Druhá ložnice má dvě oddělené postele s vlastní koupelnou, nechybí tu kuchyňka. Relaxaci si může host užít v koupelně s rohovou vířivou vanou, v privátní sauně pro dvě až tři osoby či ve sprchovém koutu s masážemi a parní lázní. Interiér je vybavený luxusním zařízením včetně starožitného nábytku.

"Toto apartmá kdysi mělo i pracovnu, ale na základě zpětné vazby od hostů jsme ji předělali na druhou ložnici," prozrazuje Petra Kazdová, tisková mluvčí hotelu. Tuto pracovnu si dokonce Michael Jackson nechal upravit na tréninkovou místnost. Nábytek musel zmizet a byla položena speciální podlaha používaná v baletních sálech.

Pracovní kout je dnes v severní části společenské místnosti. Důvod je jasný: právě odtud je úžasný výhled na řeku Vltavu, Čechův most a Letenskou pláň. Z oken dalších pokojů je naopak vidět i Pařížská ulice.

Při poslední renovaci interiéru, která proběhla na podzim 2009 a 2010, spolupracovala také designérka Alexis Aldridge z designového studia A-Squared Design Source.

S ohledem na významné hosty, kteří toto apartmá využívají, je zde nezbytné kompletní zabezpečení. V bezprostřední blízkosti je i požární schodiště, jedna z únikových cest.

Stavba ve stylu brutalismu

Hotel byl postavený z betonu a skleněných pásů oken s kermaickým obkladem. Hmota stavby je svisle rozčleněna na menší části, aby lépe odpovídala okolní zástavbě Starého Města.

Luxusní koupelna nepostrádá ani takový detail, jaký představuje speciální anglická kosmetika Asprey - Purple Water. V hotelu ji nabízí pouze Prezidetnské apartmá. Jen tak si ji nekoupíte, každý nový zákazník musí být totiž předem schválený. Značka Asprey byla založena v roce 1781 a v průběhu generací se stala nejlepším výrobcem šperků a luxusního zboží v Anglii.

V Prezidentském apartmá byli ubytováni nejen významní státníci, ale i osoby ze světa sportu či showbusinessu.

Mezi ty nejzajímavější patří například Andre Agassi a Stefi Graffová, řecký prezident Karolos Papoulias, zpěvák Phill Collins, tajemník OSN Kofi Annan, herec Jackie Chan, bývalý premiér Japonska Junichiro Koizumi, tenor Luciano Pavarotti (dokonce dvakrát), zpěvák Michael Jackson či bývalý americký prezident George Bush starší.

Autor:Nejčtenější

Peklo se sousedem. Kůlnu přestavěl na továrnu s pětimetrovým komínem

1

Místo kůlny má soused na zahradě zděnou budovu, ve které podniká, vyrábí dřevěné suvenýry. Z komína se valí kouř a...

Dvoupodlažní dřevostavba se snadno vytápí i větrá, hluk zde nehrozí

Dům snů. Každý má vlastní představu o ideálním domě. Ten, o kterém snila...

Po letech náročné práce, za kterou se přestěhovali do města, začali pomalu plánovat návrat do tiché vesnice v nádherném...Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

Na novou ložnici si Tereza připravila 300 tisíc korun.

Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou...

Deset let stavěl dům z pohledového betonu. Inspiroval se v Japonsku

Výrazné vodorovné slunolamy podporují exotický vzhled domu a zároveň chrání...

Příběh tohoto domu je vyprávěním o cestě za snem, lásce k architektuře, ideálech a zejména o houževnatosti, se kterou...

Rodina si za městem postavila vilku. Zachránila stromy i peněženku

Manželé si dům postavili na okraji severoitalského městečka Fagnano Olona.

Mladá rodina se dvěma malými dětmi si v sadu v severoitalském městečku Fagnano Olona postavila vilku, která všem...

Další z rubriky

Ze starých krámků vzniklo bistro, mračna na stěnách vymalovali košťaty

Při navrhování interiéru bistra se jeho autoři inspirovali secesí, art decem,...

Pokud je v Praze lokalita, která ožívá i s ohledem na svou historii a tradici, jsou to Vinohrady. Není tak určitě...

Bohatý vinař si postavil v Los Angeles vilu ve stylu italské renesance

Vila Guasti byla postavena v letech 1910 až 1913.

I v Los Angeles najdete staré domy. Patří mezi ně i vila Guasti postavená v letech 1910 až 1913. Je proslulá...

Rodina vyřešila bydlení po svém. Postavila si dům z 21 kontejnerů

Trvalo dva roky, než se shodli na konceptu a podobě návrhu na pozemku, který...

Když máte 21 kontejnerů a dokonalý nápad, získáte luxusní rodinné bydlení v New Yorku. Díky odvaze architektů ze studia...Najdete na iDNES.cz