Pořádek ve skříni - to se snadno řekne, ale hůře plní

-
Vestavěná skříň, kterou si člověk pořizuje v době, kdy zakládá svou pracovnu, se může po několika letech stát - kvůli rozměrům polic - zcela nevyhovující. Udržet v ní pořádek je pak stále složitější.
Například elektrické spotřebiče během několika let úplně změnily svou velikost. Vysavač, který ještě před pětadvaceti lety býval dlouhý sedmdesát centimetrů a šířka s výškou dosahovaly dvaceti centimetrů, je dnes sice kratší, ale skoro dvojnásobně šiřší a vyšší. Uložit ho na stejné místo, které měl vyhrazené jeho předchůdce, je tak zcela nemožné. Proto je při vnitřním zařizování skříně důležitá nejen přehlednost, ale také snadná přeměnitelnost a variabilita polic.
Dnešní hospodyně mají tu výhodu, že trh nabízí „zlepšováky“, které jim ušetří síly například při přenášení šicího stroje, stáčení hadice od vysavače, ale snadno díky nim zavěsí i obyčejný smeták. Ty lze koupit jednotlivě a dají se připevnit na jakoukoli stěnu, nikoli jen do vestavěných skříní

Držák na hadice od vysavače se na stěnu či dveře skříně umisťuje do výšky 70-80 centimetrů. Je vyroben z kovu a dodáván ve stříbrné barvě, a to včetně šroubů. Firma Woodface nabízí pochromovaný za 534 korun, v prodejně IKEA je k dostání v provedení drát se stříbrnou úpravou za 148 korun.

Výsuvná deska na šicí stroj je široká přibližně 80 centimetrů a vyžaduje hloubku 40 centimetrů. Stroj se na ni přišroubuje a deska se sklopí pod polici, kde musí mít prostor nejméně 45 centimetrů. Deska spolu s mechanizací přijde na 3147 korun. Šicí stroj se samozřejmě kupuje zvlášť.

Skládací žehlící prkno si mohou dovolit ti, co mají skříň hlubokou nejméně 51 centimetrů. Na takový rozměr je totiž možné složit jinak 95 centimetrů dlouhé prkno. Jeho šíře je 30 centimetrů, ale ve skříni potřebuje ještě o šest centimetrů větší šířku. Žehlící prkno je dodáváno včetně potahové látky. Firma Woodface ho prodává za 4660 korun.

Úchytka na koště se šroubuje přímo na zeď. Má gumové konce, do kterých se násada zacvakne. Cena je 67 korun.