Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oblečení o vás prozradí vše. Díky sušičce budete vypadat stále skvěle

  1:00aktualizováno  1:00
Bubnové sušení už není luxus. Nejnovější typy sušiček dosáhly výrazné úspory energie, díky speciálním funkcím už oblečení nemusíte ani žehlit. Výhodou je i výrazná úspora času a samozřejmě místa. Pro majitele garsonek bez balkonu tedy ideální řešení.

Sušička se dá také využít jako pomocník pro odstranění nepříjemných pachů, například cigaretového kouře. Krátkým programem můžete takové prádlo osvěžit, aniž byste jej museli vyprat. | foto: Indesit

Sušička v první řadě šetří čas. Není nutné prádlo věšet a čekat na jeho proschnutí. Především v zimních měsících je to skutečně výhra. Další výhodou je úspora místa v domácnosti.

Ideálním řešením i pro menší prostory je možnost postavit sušičku na pračku a využít tak místo, které většinou zůstává hluché. Vznikne tzv. komín, který obsahuje mezikus s výsuvnou poličkou a na něm můžete s prádlem manipulovat. Koupí sušičky také odpadá starost s umístěním sušáků v bytě.

Sušičky také velmi šetrně zachází s textilními vlákny. Díky vyspělým sensorovým technologiím, jakou je například 6. smysl, prádlo vysuší do optimální vlhkosti, aniž by jej přesušily. Oblečení tak zůstává jemné a měkké. Navíc sušičky s diagonálním prouděním vzduchu prádlo méně mačkají.

Sušička se dá také využít jako pomocník pro odstranění nepříjemných pachů, například cigaretového kouře. Krátkým programem můžete takové prádlo osvěžit, aniž byste jej museli vyprat.

Při výběru sušičky můžeme vybírat z různých modelů a typů. U kondenzační sušičky se pára vzniklá při sušení opět přeměňuje ve vodu a je zachycována do speciálního zásobníku. Po skončení cyklu stačí vodu jednoduše vylít.

Další možností je kondenzační sušička s tepelným čerpadlem, které ochlazuje vlhký horký vzduch proudící z bubnu. Tato technologie umožňuje sušit prádlo při teplotě 50-55 °C. To je o o polovinu méně než u klasických kondenzačních sušiček. Díky této funkci má až poloviční spotřebu energie. Minusem je vyšší pořizovací cena, ušetříte ale na provozních nákladech.

Na trhu je i odvětrávací neboli ventilační sušička, která odvádí horký vzduch z přístroje ven. Prádlo může proto sušit při nižší teplotě než je tomu u sušiček kondenzačních. Díky tomu se může pochlubit nižší spotřebou energie. Majitel ale musí zajistit odvod vlhkého vzduchu ven z místnosti, což může být v mnohých domácnostech problém. Vhodná je proto do rodinných domů s vlastní prádelnou a do koupelen s oknem.

Sušičky AEG přichází s bubnem o objemu 118 litrů

Velké množství vypraného prádla naráz může způsobit problém s jeho usušením.  AEG proto přišla s novou řadou sušiček, které jsou vybaveny perforovaným bubnem ProTex s objemem 118 litrů.

V bubnu jsou tři zvedače (obvykle bývají dva), jež prádlo správně načechrají. V kombinaci s efektivním prouděním vzduchu to znamená, že se náplň může lépe roztáhnout a prádlo není příliš zmačkané.

Sušičky AEG třídy A využívají tepelné čerpadlo, které funguje na opačném principu jako lednice. Uzavřený okruh nedovolí plýtvat teplem (energií), veškeré vyrobené teplo je uchováno a dále využito.

Sušička AEG T96690IH s tepelným čerpadlem má perforovaný buben ProTex z
Sušička AEG T96690IH s tepelným čerpadlem má perforovaný buben ProTex z

Sušička AEG s tepelným čerpadlem má perforovaný buben z nerezové oceli o objemu 118 litrů.

Sušičky Electrolux vám pomohou s žehlením

Iron Aid Electrolux je bubnová sušička, díky které nemusíte prádlo žehlit. K vyhlazení pomačkaných oděvů používá během sušicího cyklu páru. Po ošetření párou stačí oděvy jen lehce přežehlit nebo je nemusíte žehlit vůbec.

Za 25 minut můžete mít až 5 vyhlazených košil. Sušička nabízí speciální program pro choulostivější prádlo a sušák, který zabrání zdeformování vlněného prádla nebo obuvi.

Iron Aid Electrolux je bubnová sušička, díky které nemusíte prádlo žehlit.

Iron Aid Electrolux je bubnová sušička, díky které nemusíte prádlo žehlit.

Sušičky Hotpoint

Novinkou značky Hotpoint je sušička řady Futura, která pojme až 9 kilogramů prádla. Sušičky nabízí několik desítek inteligentních funkcí, které domácí praní a žehlení výrazně ulehčí, včetně tří stupňů nastavení vysušení prádla: k uložení do prádelníku, k zavěšení na ramínko či k žehlení. Kromě tradičních bílých spotřebičů nabízí Hotpoint sušičku v černé barvě, která se výborně hodí do moderního interiéru.

Sušičku Hotpoint Ariston 07 v černé barvě je možné spojit se stejně barevnou

Sušičku Hotpoint Ariston 07 v černé barvě je možné spojit se stejně barevnou pračkou. Sušička energetické třídy B nabízí 31 programů a LCD displej v češtině.

Sušičky Miele slibuje perfektně usušené textilie

Patentovaný systém PerfectDry u sušiček Miele měří kontinuálně zůstatkovou vlhkost prádla a stará se tak o přesné sušení podle potřeby, a to bez ohledu na kvalitu vody. Složení vody totiž určuje její elektrickou vodivost, která při sušení řízeném zůstatkovou vlhkostí textilií sehrává rozhodující úlohu.

Všechny sušičky Miele jsou vybavené integrovaným optickým rozhraním. V případě

Všechny sušičky Miele jsou vybavené integrovaným optickým rozhraním. V případě poruchy se tak servisní technik může prostřednictvím laptopu s přístrojem propojit a velmi rychle odhalit, kde chyba vznikla.

PerfectDry rozpozná vodivost vaší vody a přizpůsobí tomu precizně proces sušení.

Tak systém brání tomu, abyste prádlo ze sušičky vytáhli buď příliš přesušené anebo naopak vlhké.

Všechny kondenzační sušičky i sušičky s tepelným čerpadlem jsou vybaveny integrovaným vývodem kondenzátu s navinutou hadičkou.

Díky tomu můžete vodu nechat vytékat přímo do umyvadla nebo sifónu a ušetřit si tak práci s vyprazdňováním zásobníku na kondenzát.

Sušičky Whirlpool lákají na zajímavý design

Sušička Whirlpool AZB 8680 je novinkou v designové řadě Carisma. Nejviditelnější změnou oproti starším typům je nahrazení doposud hranatých dvířek velkými kulatými. Sušička pěkně ladí s oblými a elegantními liniemi parní pračky Whirlpool Aquasteam 9701, s níž tvoří designovou dvojici. 

Díky inteligentní technologii 6. smysl sušička přesně určí velikost náplně, sleduje teplotu i vlhkost a vytváří tak ideální podmínky pro každou náplň, jak pro syntetiku, tak i bavlnu. Samozřejmostí je odložený start či program pro snadné žehlení.

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...Oceněná kuchyň, z níž sálá pohoda francouzského venkova

Bílá barva vyšla majitelům jako jednoznačně nejlepší řešení, je nadčasová.

V interiéru nového rodinného domu kousek od Nitry se mladému páru podařilo vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Z jejich...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...

Český architekt zvládl na výbornou rekonstrukci domu na Sardinii

Pro úpravy v exteriéru i interiéru použil Martin Frank šedý kámen, typický pro...

Stavba na skalnatém útesu nad mořem na Sardinii byla postavená už na přelomu padesátých a šedesátých let jako dvojdům....

Další z rubriky

Zkuste odpovědět na tři otázky a vyhrajte luxusní lednici za 40 tisíc

K aplikaci Home Connect  lze připojit všechny domácí spotřebiče.

Chytré spotřebiče dokážou ušetřit čas potřebný pro fungování domácnosti, ale zvládnou zabránit i některým rodinným...

Co dokážou pračky: pomáhat, ale také přivést majitele do maléru

Každá rodina má své vlastní potřeby, důležité jsou proto programy, které pračky...

Náročný proces „praní“ soutěžních příspěvků skončil. Do naší soutěže testování praček ve třech kategoriích (alergik,...

Komu svěřit nejen vánoční úklid: otestovali jsme domácí pomocníky

Zejména muži robotické vysavače mají rádi, jsou pro ně technickou hračkou,...

Je to jako v abecedě: po „U“ následuje „V“. Neboli úklid a pak Vánoce. Na první se těší málokdo, na druhé téměř...Najdete na iDNES.cz