Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Místo plné překážek a nebezpečí? Koupelna může být pro děti rájem

  1:00aktualizováno  1:00
Obyčejná koupelna dětem nevyhovuje. Umyvadla jsou příliš vysoko, ostré hrany skrývají nebezpečí úrazu při pádu a na velké toaletě hrozí propadnutí. Řešením jsou dětské koupelnové kolekce z Česka i ze zahraničí. Splňují všechny bezpečností požadavky a svou barevností místnost zútulní a rozzáří.

Pokud žijete v malém bytě či domě a prostoru nemáte nazbyt, můžete dětem pořídit pouze základní koupelnové vybavení. | foto: Jika

Autorem dětské koupelnové série Florakids švýcarské značky Laufen je designér Andreas Dimitriadis a tým specialistů na koupelnovou sanitu. Vrátili se do svých dětských let, doslova poklekli na kolena a zkoumali, jak koupelna vypadá z perspektivy malých uživatelů.

Zrcadlo ze série Baby má i poličku. Ta je vybavena nálepkami ve tvaru očí, které zakrývají uchycení a zároveň děti pobaví.

Zrcadlo ze série Baby má i poličku. Je vybavena nálepkami ve tvaru očí.

Řada Florakids od Laufenu pak ještě navíc nabízí speciální prkénko s madly, kterých se může dítě pohodlně přidržet.

Řada Florakids od Laufenu uděla dětem velkou radost a mytí bude pro ně zábava.

Dokázali tak vytvořit kolekci výrobků, která dětem vychází vstříc nejen svým vzhledem a barevností, ale i funkcemi a tvary. Série vytvoří z obyčejné koupelny přívětivé místo, kam se vaše děti vždy budou rády vracet.

Speciální koupelnové vybavení je určeno pro děti ve věku od dvou do osmi let, takže jej budou využívat po celý předškolní věk až do druhé a třetí třídy základní školy.  

Pro děti je tu i veselá toaleta

Pokud žijete v malém bytě či domě a prostoru nemáte nazbyt, můžete dětem pořídit pouze základní koupelnové vybavení. Koutek skládající se z toalety a umyvadla nezabere mnoho místa, svým uživatelům ale přinese mnoho výhod. Vaše ratolesti ocení zejména klozet s malým průměrem.

Sedátko s antibakteriální úpravou z dětské série Baby od české značky Jika je k dispozici v klasické bílé i žluté barvě, klozet je možno vybrat se svislým či vodorovným odpadem.

Řada Florakids od Laufenu pak ještě navíc nabízí speciální prkénko s madly, kterých se může dítě pohodlně přidržet.

Řada Florakids od Laufenu pak ještě navíc nabízí speciální prkénko s madly, kterých se může dítě pohodlně přidržet.

Sedátko s antibakteriální úpravou z dětské série Baby od české značky Jika je k dispozici v klasické bílé i žluté barvě.

Sedátko s antibakteriální úpravou z dětské série Baby od české značky Jika je k dispozici v klasické bílé i žluté barvě.

Řada Florakids od Laufenu pak ještě navíc nabízí speciální prkénko s madly, kterých se může dítě pohodlně přidržet. Prkénko má antibakteriální povrch a prodává se v trojím barevném provedení: klasická bílá, červená a zelená. WC je možné vybrat závěsné i stojící.

Hravá koupelna: květina je umyvadlo a housenka zrcadlo

K dětské toaletě lze přidat vhodné umyvadlo. Laufen nabízí umyvadlo, které svým tvarem připomíná květinu. V každém rohu vytváří malou zátoku, což například umožňuje, aby si u něj mohlo čistit zuby víc dětí najednou. K odložení zubních kartáčků a jiných drobností slouží poličky s bezpečně kulatými hranami. Česká Jika přišla s umývátkem ve dvou rozměrech: 45 a 50 centimetrů.

Laufen nabízí umyvadlo, které svým tvarem připomíná květinu. V každém rohu vytváří malou zátoku, což například umožňuje, aby si u něj mohlo čistit zuby více dětí najednou.

Laufen nabízí umyvadlo, které svým tvarem připomíná květinu.

Zrcadlo housenka je tím nejlepším řešením pro domácnost s více dětmi odlišného vzrůstu, protože jednotlivé díly se dají snadno rozvěsit do různých výšek.

Zrcadlo housenka je tím nejlepším řešením pro domácnost s více dětmi odlišného vzrůstu.

Dalšími nezbytným doplňkem je zrcadlo, které ocení nejedna malá parádnice. Série Florakids nabízí jednoduché zrcadlo ve tvaru květiny nebo "housenku" skládající se z více kulatých kusů. Housenka je tím nejlepším řešením pro domácnost s více dětmi odlišného vzrůstu, protože jednotlivé díly se dají snadno rozvěsit do různých výšek.

Zrcadlo ze série Baby má i poličku. Je vybavena nálepkami ve tvaru očí, které zakrývají uchycení a zároveň děti pobaví.

Děti nemají rády šeď a nudu

Koupelna pro nejmenší se neobejde bez keramických obkladů s dětskými motivy. Srdíčka, kolečka, proužky, puntíky, kytičky, to vše můžete svým dětem dopřát. Hravá barevná koupelna se nemusí stát výstřelkem, které bude nutné za pár let měnit.

Stačí zvolit několik k sobě vhodných barev a vytvořit příjemnou, veselou a přitom nadčasovou kombinaci. Vybírat si můžete z velkého množství jednobarevných obkladů většinou ve čtvercovém formátu 10 × 10 a 20 × 20 centimetrů, nebo v obdélníkovém formátu.

Koupelna pro nejmenší se neobejde bez keramických obkladů s dětskými motivy.
Koupelna pro nejmenší se neobejde bez keramických obkladů s dětskými motivy.

Obklady vhodné do dětské koupelny od španělské firmy Pamesa

Důležitá je také snadná údržba. Děti totiž vodní hrátky milují. Obklady by měly mít hladký povrch, který se lehce utře do sucha a barvu, která snese nějakou tu nečistotu.

Zajímavé obklady pro děti vyrábí například firma Pamesa, která je největším španělským výrobcem keramických obkladů a dlažeb. Jejich návrhářkou je Agatha Ruíz de la Prada.

Vana, nebo sprchový kout?

Ve vaně si děti vyhrají určitě víc než ve sprchovém koutu. A pokud vanu navíc opatříte zástěnou z bezpečnostního skla, nebudete muset po malých uličnících uklízet nacákané louže.

K vaně pořiďte termostatickou baterii, zabráníte tak nechtěnému opaření dítěte. I designéři sprchových hlavic myslí na nejmenší a nabízí ruční sprchu ve tvaru žabáka.

Velké dvojumyvadlo zajistí, že každý bude mít dost místa a předejdete strkanicím. Nezbytností jsou velké odkládací plochy na spoustu důležitých věcí, které naši nejmenší potřebují.

Na co při zařizování dětské koupelny nezapomínat

  • Barvy: děti milují barvy. Dopřejte jim je v koupelně alespoň v několika prvcích a uvidíte, že každodenní čistění zoubků půjde samo.
  • Oblé tvary vybavení: kvůli bezpečnosti vždy volte umyvadla a další prvky s oblými tvary.
  • Dětské klozety a záchody: strach z velkých klozetů je pro děti skličující. Přednost dejte menším průměrům klozetů, díky nimž se děti rychleji naučí chodit samostatně na záchod. Pomohou jim i další speciální prvky, například drobné úchyty na bočních stranách sedátek.
  • Hygiena: pro dětskou koupelnu je hygiena velmi důležitá. Při výběru povrchů vždy volte ty s antibakteriální úpravou.
  • Správná výška: nezapomínejte veškeré vybavení umístit do správné výšky. Umyvadla do výšky 60 cm a WC s bidetem do výšky 35 cm.
  • Nábytek: nábytek by měl být připraven na nešetrné dětské zacházení. Z toho důvodu volte nábytek z kvalitního materiálu, který navíc odolá vlhkosti.

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Oceněná kuchyň, z níž sálá pohoda francouzského venkova

Bílá barva vyšla majitelům jako jednoznačně nejlepší řešení, je nadčasová.

V interiéru nového rodinného domu kousek od Nitry se mladému páru podařilo vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Z jejich...Dům v bývalé chatové kolonii je promyšlený do posledního detailu

Přízemí ve skle, patro ve dřevě – to je základní výtvarný koncept fasád. Šikmo...

Návrhy Jiřího Zábrana se vyznačují jednoduchostí a svěžím myšlením na pomezí architektury a moderního sochařství. Ale...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...

Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Další z rubriky

Dešťové sprchy v koupelnách už nabízejí i vodopády místo masáže

Někdy bývá těžké vybrat si nejpříjemnější typ proudu...

V horkých dnech, které nyní panují, mnozí sní o osvěžujícím dešti. Zatímco venku se jej jen tak nedočkáme, dešťové...

Peníze se občas splachují do záchodu. Přesněji v něm mizí

Prasklou vodovodní hadičkou vyteče za 1,5 h klidně 500 litrů vody. Pokud nejste...

Pitné vody neustále ubývá, přitom až 70 procent se využije pouze na splachování WC a v koupelně. Dne 22. března se...

Nejlepší realizace koupelny roku 2016: vše začalo domluvou s majiteli

V koupelně byla použita čistá kombinace obkladů v bílém odstínu s obklady s...

Dobrý obkladač je základem kvalitní koupelny. Ovšem najít ho, to bývá problém. Navíc se tvrdí, že šikovný obkladač nemá...Najdete na iDNES.cz