Obývací část - zde převažují odstíny krémové, bílé a barva šampaň.

Obývací část - zde převažují odstíny krémové, bílé a barva šampaň. | foto: Ronald Hilmar Jr.

Luxusní vila v zámeckém stylu, který má připomínat sídla 1. republiky

Majitelé elegantní rezidenční vily se společně s architektkou domluvili na podobě interiéru: měl připomínat luxusní prvorepublikové domy, s důrazem na sebemenší detail.

Styl luxusní rezidence evokuje také zámecký styl, což bylo přání investorů–cizinců, kteří přijeli do České republiky pracovně. Architektka s designérkou ze společnosti A la Maison proto zvolily jemné barvy, v interiéru převažují odstíny krémové, bílé a barvy šampaň, vše oživuje lesklý kov a sofistikované nasvícení jednotlivých místností.

Toto barevné řešení prostor opticky zvětšuje, navíc jej odlehčují zrcadlové a skleněné plochy nábytku. Investor si tento styl mohl „dovolit“, dospělé děti už s rodiči nebydlí.

Základem je podlaha

Obývací část - průhled do kuchyně

Výsledný dojem začíná vlastně už u zvolené podlahové krytiny. Katrovaná podlaha z masivního dubu s příznačným označením (Karel IV.) už sama o sobě dodává interiéru luxusní charakter.

Se dřevem na podlaze příjemně kontrastuje materiál metalických závěsů a čalounění, lesklý satén, samet a patinovaná kůže. Pro určitě zjemnění byla podlaha v přízemí doplněna o měkké koberce z přírodního hedvábí ve světlých kávových odstínech.

Co je katrování

Hlubší zářezy vznikají na podlahové krytině pomocí dřevoobráběcího nástroje (rámové pily neboli katru) a narušují kolmo strukturu dřeva. Povrch je pak nejen na dotyk, ale i opticky hrubší, působí někdy až rustikálním vzhledem.

Speciálně „postaršený“ povrch dřeva se objevil nejen na dubové podlaze, ale také na knihovně a na TV skříňce skrývající televizor. Tento solitér představuje dominantu pánského pokoje. V něm, na rozdíl od ostatních místností, převládají tmavší teplé zemité barvy, černá, čokoládově hnědá a olivová.

Podle návrhu designérky byla na zakázku vyrobená kuchyň v matném laku, niky využité pro umístění jednotlivých skříněk jsou většinou osvětlené.

Pracovní kuchyňské desky, ale také důmyslné posuvné desky skrytých skříněk v zadní části varného centra jsou z tuzemského umělého kamene. Tento lesklý a třpytivý materiál (Technistone Starlight) prostor oživuje.

Klidová zóna v patře

Ložnice a koupelny najdete v patře. Z prostorné galerie lze pohodlně vstoupit do všech místností, z ložnice s koupelnou zase vyjít přímo na terasu.

V ložnici kladla designérka důraz na klidnou atmosféru. Ručně vyráběné tapety Albemarle – Byron s kovovým leskem od anglického výrobce Cole&Son s motivem pávů přidávají navíc ložnici na eleganci, což je dané i jejich barevností: odstíny šeříkové a růžové na neutrální stříbřitě šedé a bílé působí sofistikovaným, nadčasovým dojmem.

Výrazné florální motivy najdete také na textilních tapetách Giardini s 3D efektem v prosklených šatnách, které nezapřou inspiraci italským designem.

Itálii a Španělsko zastupuje velkoplošná dlažba a obklady imitující mramory a kov v koupelnách. Vedle keramických obkladů zde designérky použily také úpravu stěn interiérovými barvami Dulux a omítkami se zajímavým, takzvaným gliter efektem.

Z koupelny lze vyjít přímo na terasu.

Od krbu k osvětlení

V interiéru nelze hned u vstupu přehlédnout „tunelový“ plynový krb, který prochází přes stěnu do pánského pokoje. Je obložený oboustrannými krbovými římsami z mramoru. Jejich geometrické tvary ladí s nerezovým zábradlím i křišťálovými lustry schodišťové haly.

Velkou pozornost věnovaly designérky osvětlení, které výrazně ovlivňuje výsledný dojem z interiéru. U stropních lišt použily LED zdroje, které doplnily lustry v kombinaci patinované mosazi či stříbrného kovu se skleněnými, ale také křišťálovými výplněmi. Pro vytvoření intimní atmosféry jsou určené hlavně takzvané nástěnky s textilními stínítky.

Nástěnná svítidla s textilními stínítky doplňuje LED osvětlení ve stropních lištách.

Na přání majitelů nebyly použité fotografie exteriéru a není spuštěna diskuse.