Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český lustr se dostal mezi 100 objektů touhy. Vypadá jako pohyb křídel

  1:00aktualizováno  1:00
V květnu vyšla již potřetí designová "bible" s přehledem toho nejlepšího z celého světa. Projekt "100 Objects of Desire" připravuje prestižní magazín Commercial Interior Design (CID), již podruhé v ní září český designér Jaroslav Bejvl ml. s novým svítidlem.

Alaris byl navržen pro kolekci s názvem Lightness. | foto: Preciosa - Lustry

Svítidlo Alaris, které se dostalo do knihy "100 objektů touhy", jejíž slavnostní křest proběhl v Dubaji, se tak ocitlo vedle předmětů navržených takovými hvězdami světového designu, jako jsou Philippe Starck, Zada Hadid či Ingo Maurer.

Pro Preciosu navrhl Alaris Jaroslav Bejvl ml., firemní šéfdesignér. "Tento světelný objekt tvoří broušené ohýbané prismy (v optice optický hranol, pozn. red.) vyrobené z toho nejčistšího optického křišťálu, který má skvělé opticko-estetické vlastnosti," popisuje autor objektu.

Svítidlo Alaris bylo představeno v Praze v rámci Designbloku na podzim roku

Svítidlo Alaris bylo představeno v Praze v rámci Designbloku na podzim roku 2012.

Presiosa si na Středním východě buduje už několik let velmi silnou pozici. V roce 2012 tady zaujal odborníky i laickou veřejnost svým konceptem také další světelný objekt od Jaroslava Bejvla ml., exkluzivní svítidlo InSpiral. I to se probojovalo mezi stovku nejprestižnějších designových počinů vybraných magazínem CID.

"InSpiral totiž nadchne svou nezkrotnou dynamikou," vysvětluje Jaroslav Bejvl ml. a dodává: "Vzájemně se obtáčející spirály či uzavřený nekonečný pás lze díky použití RGB LED pásků opticky rozpohybovat a vyvolat tak dojem energického tance."

Fotogalerie

Do historicky prvního vydání knihy "100 Objects of Desire" v roce 2011 byla zařazeno svítidlo Anemone od designérky Veroniky Kopečné, která jej vytvořila právě pro Preciosu.

Alaris byl navržen pro kolekci s názvem Lightness, jejímž spojujícím motivem je lehkost. Právě lehkost provedení, kdy se sklo vznáší ve vzduchu až s neuvěřitelnou subtilností a nehmotností, vyvolává dojem, že Alaris tvoří křídla připravená k letu. Zároveň symbolizuje svobodu a volnost.

Preciosa – Lustry, která vedle jednotlivých svítidel dodává klientům z celého světa komplexní světelná řešení, se zejména na Středním východě těší stále větší oblibě. Není náhodou, že právě Jaroslav Bejvl ml. byl koncem roku 2012 zařazený mezi padesát nejvlivnějších designérů Středního východu, zejména díky svým světelným návrhům pro hotely v Abú Zabí a Dubaji.

Autor:Nejčtenější

Byt ve španělské Malaze byl pro rodinu dobrou trefou. Podívejte se

Terasa je velká 27 metrů čtverečních.

Rodina si pořídila ve španělské Andalusii nedaleko Malagy byt se společnou zahradou a dvěma bazény. Majitelé oslovili...

Mají dům se zvonem, udírnu na zahradě vyrobili z kotle lokomotivy

Spoustu věcí kolem domu jsem si dělal sám, třeba zábradlí u schodiště

Nenápadný dům nedaleko Prahy zapadá do terénu s takovou samozřejmostí, že máte pocit, jako kdyby tu byl odnepaměti....Razantní proměna panelákového bytu, kde teď vládne dubová podlaha

Zvětšení průchodu a zásah do nosné konstrukce musel projít schválením statika.

Rekonstrukce panelákových bytů je věčné téma. I kvůli tomu, že jejich dispozice mnohdy neodpovídá současným potřebám...

Nejlepší rekonstrukce chalupy a staré stodoly trvala čtyři roky

Otevřený atypický krb ve stodole je usazený na kameni z nedaleké stráně.

Architektka Lenka Míková se u jihočeského stavení nesnažila při rekonstrukci zachovat původní prvky za každou cenu, ani...

Obraz zkázy je pryč. Varovný nápis v klášteru v Plasích však stále platí

Plaský klášter založil v malebné krajině, 25 kilometrů severně od Plzně, roku...

Klášter, zámek a památka v jednom, to je evropsky významný komplex bývalého kláštera v Plasích, který už celá staletí...

Další z rubriky

Manželství může začít i šokem z architektury, kde se obřad odehrává

Interiér Malé bílé kaple

Las Vegas bylo prohlášeno městem v roce 1905. Dnes je kromě kasin a hazardních her proslavené jako nejpopulárnější...

Tři roky stačily. Zamilovaná dvojice opouští vysněný dům v pralese

Mladý australský architekt Jesse Bennett společně se svou ženou, designérkou...

Mladý australský architekt Jesse Bennett společně se svou ženou, designérkou Anne-Marie Campagnolovou, si postavili...

Srub vonící dřevem vytápějí podlahovým topením a kachlovými kamny

Chtěli jsme kamna s většími dvířky, abychom mohli pozorovat oheň. Důležité je...

Manželé nejdřív uvažovali o domě ve staroanglickém stylu s lícovým zdivem na fasádě. Nakonec ale mají na pozemku kousek...

Najdete na iDNES.cz