Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

kultura o víkendu

aktualizováno 
BROUMOV

VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Vánoční výstava - Přehlídka dětských prací s vánoční tématikou ve spolupráci se Střediskem volného času Ulita v Broumově

ČESKÁ SKALICE

ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terazie Jansová - Martina Horká: Kopretinový vesmír.
BROUMOV

VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Vánoční výstava - Přehlídka dětských prací s vánoční tématikou ve spolupráci se Střediskem volného času Ulita v Broumově

ČESKÁ SKALICE

ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terazie Jansová - Martina Horká: Kopretinový vesmír. První společná výstava kreseb, maleb a objektů.

ČESKÁ TŘEBOVÁ

KINO SVĚT: Výstava betlémů z majetku muzea doplněná novými a zapůjčenými betlémy

CHOCEŇ

KINO MÁJ: Rabín, kněz a krásná blondýna. Edward Norton jako kněz a Ben Stiller jako rabín - oba zamilovaní do stejné dívky!!! Romantická komedie je režijním debutem Edwarda Nortona. (17.30), Ponorka U-571. Matthew McConaughey v hlavní roli válečného dramatu o ponorce, která měla za úkol získat důležité šifrovací zařízení. (20.00)

CHRAST

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoční výstava. Výstava betlémů a prací ze soutěže Vratimovská vánoční vločka. Vánoční výstava - Kožené obrazy - Vladimíra Konvalinková - Vávrová

CHRUDIM

GALERIE ART: Stanislav Hybler - Návrat MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR: Slovenské bábkové divadlo - 50 let profesionálnej činnosti. Čí bude muzeum loutek v příštím tisíciletí NOVÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Petr Dillinger - Akvarely OKRESNÍ MUZEUM: Alfons Mucha: Plakáty. Stálá výstava originálních litografií z přelomu století. Umělecké řemeslo. Expozice ze sbírek uměleckého řemesla z konce 19. století. Proměny Chrudimě, Mozaika z dějin regionu VÝSTAVNÍ SÁL DIVADLA KARLA PIPPICHA: Chrudim konce tisíciletí VÝSTAVNÍ SÍŇ VODNÍCH ZDROJŮ: Chrudimské církve

DOBRUŠKA

KINO 70: Happy Texas. (17.00, 20.00) MĚSTSKÁ KNIHOVNA: Hana Kozubová - Krajkové variace

DOLNÍ DOBROUČ

KINO DOLNÍ DOBROUČ: X-Men. Patrick Stewart, Ian McKellen, Famke Janssenová, Anna Paquinová, Halle Berryová a mnozí další ve filmové verzi slavného comicsu o bojovných mutantech a geniálním profesorovi. Režíruje Bryan Singer. (19.30)

HEŘMANŮV MĚSTEC

KINO MÍR: Rabín, kněz a krásná blondýna. Edward Norton jako kněz a Ben Stiller jako rabín - oba zamilovaní do stejné dívky!!! Romantická komedie je režijním debutem Edwarda Nortona. (19.30)

HLINSKO

SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoční výstava - betlémy.

HOŘICE

MUZEUM: Ellen a její hosté. Výstava děl Ivana Bukovského, Petra Císařovského, Ellen Jilemnické a Lubomíra Peška.

HRADEC KRÁLOVÉ

KINO CENTRÁL: Rudá planeta (17.00, 20.00) KINO MLADÝCH: Dinosaurus (17.30) Zamilovaný profesor 2. Komedie USA (20.00) KLICPEROVO DIVADLO: Galavečer 2000/2001. Účinkují Jana Paulová a Milan Svoboda, Divadlo Járy Cimrmana a Českomoravská hudební společnost. (19.00) GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ: Jan Trampota - Krajina, zahrada. Rozsáhlá výstava významného českého krajináře, České výtvarné umění 20. století. Stálá expozice KLICPEROVO DIVADLO: Jaroslav Kříž - Obrazy. Výstav ve foyer Klicperova divadla. MĚSTSKÁ HUDEBNÍ SÍŇ: Petr Heber - Plastiky.

JAROMĚŘ

MĚSTSKÉ KINO SVĚT: Cesta z města. (19.00)

JIČÍN

BIOGRAF ČESKÝ RÁJ: Samotáři. (17.30, 20.00) OKRESNÍ MUZEUM A GALERIE: Vánoce v říši loutek. Výstava ve spolupráci s divadelním oddělením Národního muzea v Praze. Z babiččina prádelníku. Výstava plenek, křtících košilek, nedbalek a krajek ze sbírek východočeských muzeí.

KRÁLÍKY

MĚSTSKÉ MUZEUM: Narodil se Kristus Pán

LANŠKROUN

KINO: Flinstoneovi 2. (19.30) MĚSTSKÉ MUZEUM: Martina Valentová - Vánoční perníky, Nový lanškrounský betlém řezbáře Bedřicha Šilara, Lanškrounské motivy. Ručně paličkovaná krajka Hany Kozubové. Lanškroun na starých pohlednicích (1890 - 1950). Výstava ze sbírky Karla Uhlíře.

LITOMYŠL

DŮM U RYTÍŘŮ: Zimní motivy - obrazy a grafika MUZEUM A GALERIE: Litomyšlané sobě, Knihaři a lidé kolem knih, Malované terče Litomyšlské střelecké společnosti, Vánoce v muzeu - Po stopách starých mistrů, Ukázky vánočních prací žáků Středního učiliště zahradnického, Tisícileté dějiny Litomyšle, Malované terče litomyšlské střelecké společnosti. Stálé expozice muzea.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Holzmaisterova sbírka mimoevropského umění, Grafická sbírka dr. Ladislava Loubala. Stálé expozice. ZÁMEK: Et in Hollandia ego..., Geologické poměry Moravskotřebovska, Humanismus a renesance v Moravské Třebové, Památky moravskotřebovského baroka a rokoka

NÁCHOD

MALÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Vánoční výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Náchod STÁTNÍ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ: Náchodský výtvarný podzim - 17. přehlídka umění regionu

NASAVRKY

ZÁMEK: Jiří Šott - Dva světy

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

FOTO ART: Vítězslav Krejčí - Hledání obdivem údivu. Výstava fotografií. KINO 70: Události jednoho závodu objektivem bratrů Trávníčkových.

PARDUBICE

KINO - JAS: Dinosaurus. Na jednom malebném ostrově žil dinosaurus Aladar se svými malými kámoši lemury. Ale pak došlo k vesmírné katastrofě a oni se museli vydat hledat nový domov. To si pište, že to nebyla legrace, a když jim začali na záda dýchat krvelační predátoři, měli na kahánku. Animovaná disneyovka z dávno ztracených světů. (15.30), Cesta z města. (17.30, 20.00) KINO DUKLA: Frekvence. A znovu se bude cestovat časem. Tentokrát to způsobila stará vysílačka a atmosférická porucha, jejíž zásluhou John dodatečně odvrací smrt svého mrtvého otce. Kdo mění minulost, riskuje, že si naběhne - a tak se oba v tomto sci-fi thrilleru musejí hodně snažit, aby se věci urovnaly dřív, než příznivá atmosférická konstelace skončí. (17.30), Sestřička Betty. Americká černá komedie, žene se za svým snem a oni jdou po ní. (20.00) KINO SIRIUS: Bojiště Země. Americký akční sci-fi film. Píše se rok 3050 a Zemi ovládly mimozemské bytosti. Lidé jim slouží jako otroci, dokud jeden z nich nepovstane a rozhodne se vybojovat nazpět svobodu. (20.00) GALERIE UNIVERZITY PARDUBICE: Jiří Šindler - Písmo - Grafika - Ilustrace ALLIANZ POJIŠŤOVNA: Děti a malíři spolu GALERIE FONS: Pavel Šmíd - Fotografie VÝCHODOČESKÁ GALERIE: Souborná výstava obrazů, kreseb, ilustrací a grafiky Vladimíra Kopeckého z let 1950 - 2000 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Stoleté ohlédnutí - Život Pardubic kolem roku 1900. , České sklo, Krajky, hedvábí, tapisérie DŮM KULTURY PARAMO: Míša Nezbeda. loutková pohádka (14.30)

PEC POD SNĚŽKOU

GALERIE VESELÝ VÝLET: Jiří Havel - Moje Krkonoše. Výstava fotografií.

POLIČKA

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Staré umění na Poličsku, Obrazová galerie rodu Hohenembsů ze zámku v Bystrém, Moderní umění na Poličsku, Bohuslav Martinů ve výtvarném umění. Stálé expozice muzea

PŘELOUČ

MĚSTSKÉ KINO: Pravidla moštárny. Homer je učenlivý sirotek, který se pod laskavým dohledem doktora Larche naučil hodně z medicíny, ale má pocit, že o skutečném životě toho zas až tak moc neví. A tak to odjíždí dohnat s Wallym, ale hlavně se Cindy, na jejich rodinnou jablečnou farmu. Drama z dílny Johna Irvinga získalo dva Oscary ze sedmi nominací. (20.00)

PROSEČ

OBECNÍ DOMEK: Tradiční vánoční výstava

SKUTEČ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoce v muzeu. Výstava 90 ze sta

SVITAVY

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Svitavská zastavení, Pohled do muzejních sbírek, Z historie praček, Osobnost Oskara Schindlera, Malované terče. Stálé expozice. Rudi Lorenz - Ponorka Victoria.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM

TŘEBECHOVICKÉ MUZEUM BETLÉMŮ: Pocta Josefu Proboštovi. Výstava věnovaná známému tvůrci betlémů.

TRUTNOV

KINO VESMÍR: Devátá brána. Strašidelný příběh o obchodníkovi se starými tisky, který je najat tajemným sběratelem, aby našel "prokletý a nebezpečný" tisk, satanistickou knihu ze 17. století, která dává svému majiteli nepředstavitelnou sílu. (17.30, 20.00) GALERIE MĚSTA TRUTNOVA: Umění texlenských lnářů z archivu, sbírek a současné tvorby, Jít pod povrch. Výstava fotografií Martina Věcheta. MUZEUM PODKRKONOŠÍ: Kámen - kov - šperk. Výstava prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov. Životní styl 1. poloviny 20. století

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

GALERIE KORÁB: Jiří Šimek - Obrazy a loutky MĚSTSKÉ MUZEUM: Ústí v obrazech a betlémech malířů Štanclů, Vytáhneme brusle, saně...

VAMBERK

MUZEUM KRAJKY: Vývoj české krajky od 18. století do současnosti. Stálá expozice.

VYSOKÉ MÝTO

GALERIE KATEŘINA: Kamila Ženatá - drobná grafika OKRESNÍ MUZEUM: Muzejní kalendář XX. století, Muzejní kalendář

ŽACLÉŘ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Výstava nově zrestaurovaných předmětů z depozitáře národopisného oddělení. Unikátní celodřevěný soustruh na nožní pohon, malovaný nábytek, ukázky starých hudebních nástrojů a sportovního vybavení.

Neděle

ČESKÁ TŘEBOVÁ

KINO SVĚT: Výstava betlémů z majetku muzea doplněná novými a zapůjčenými betlémy

CHRUDIM

GALERIE ART: Stanislav Hybler - Návrat MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR: Slovenské bábkové divadlo - 50 let profesionálnej činnosti. Čí bude muzeum loutek v příštím tisíciletí NOVÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Petr Dillinger - Akvarely OKRESNÍ MUZEUM: Alfons Mucha: Plakáty. Stálá výstava originálních litografií z přelomu století. Umělecké řemeslo. Expozice ze sbírek uměleckého řemesla z konce 19. století., Proměny Chrudimě, Mozaika z dějin regionu VÝSTAVNÍ SÁL DIVADLA KARLA PIPPICHA: Chrudim konce tisíciletí VÝSTAVNÍ SÍŇ VODNÍCH ZDROJŮ: Chrudimské církve

HLINSKO

SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoční výstava - betlémy.

HOŘICE

MUZEUM: Ellen a její hosté. Výstava děl Ivana Bukovského, Petra Císařovského, Ellen Jilemnické a Lubomíra Peška.

HRADEC KRÁLOVÉ

FILHARMONIE: Vítání roku 2001. Koncert královéhradecké Filharmonie složený ze slavných hudebních maličkostí. (15.00) KLICPEROVO DIVADLO: Jaroslav Kříž - Obrazy. Výstav ve foyer Klicperova divadla. MĚSTSKÁ HUDEBNÍ SÍŇ: Petr Heber - Plastiky.

HRONOV

SÁL JOSEFA ČAPKA: Velký Silvestr 2000. (20.00)

JIČÍN

OKRESNÍ MUZEUM A GALERIE: Vánoce v říši loutek. Výstava ve spolupráci s divadelním oddělením Národního muzea v Praze., Z babiččina prádelníku. Výstava plenek, křtících košilek, nedbalek a krajek ze sbírek východočeských muzeí.

KRÁLÍKY

MĚSTSKÉ MUZEUM: Narodil se Kristus Pán

LANŠKROUN

MĚSTSKÉ MUZEUM: Martina Valentová - Vánoční perníky, Nový lanškrounský betlém řezbáře Bedřicha Šilara, Lanškrounské motivy. Ručně paličkovaná krajka Hany Kozubové. Lanškroun na starých pohlednicích (1890 - 1950). Výstava ze sbírky Karla Uhlíře.

LAZNĚ BĚLOHRAD

SÁL LÁZNÍ: Silvestrovský večer (19.30)

LITOMYŠL

MUZEUM A GALERIE: Litomyšlané sobě, Malované terče Litomyšlské střelecké společnosti, Tisícileté dějiny Litomyšle, Malované terče litomyšlské střelecké společnosti. Stálé expozice muzea.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Holzmaisterova sbírka mimoevropského umění, Grafická sbírka dr. Ladislava Loubala. Stálé expozice. ZÁMEK: Et in Hollandia ego..., Geologické poměry Moravskotřebovska, Humanismus a renesance v Moravské Třebové, Památky moravskotřebovského baroka a rokoka

NASAVRKY

ZÁMEK: Jiří Šott - Dva světy

PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO - MĚSTSKÉ DIVADLO: Předvečer tříkrálový (Východočeské divadlo Pardubice). Téma této komedie je věčné: láska, která kvete v každém věku, ale přeje především mladým, a milostná touha, o které platí, že není-li tu její pravý objekt, vždycky ji může ukojit jiný. Příběh několika toužících milenců a milenek je rozehrán do kaskády rozpustilých situačních zápletek s převleky, záměnami postav a komplikovanými milostnými víceúhelníky. Vše se odehrává na pozadí karnevalového reje a nechybí samozřejmě ani rozpustilé písničky. (18.00) ROCKOVÝ KLUB ŽLUTÝ PES: Vypsaná fixa + Dead Camel Blues Band + RK-130 + Navzdory (21.00) GALERIE UNIVERZITY PARDUBICE: JIŘÍ ŠINDLER - Písmo - Grafika - Ilustrace VÝCHODOČESKÁ GALERIE: Souborná výstava obrazů, kreseb, ilustrací a grafiky Vladimíra Kopeckého z let 1950 - 2000 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Stoleté ohlédnutí - Život Pardubic kolem roku 1900. České sklo, Krajky, hedvábí, tapisérie PONORKA: Silvestr 2000 (21.00)

POLIČKA

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Staré umění na Poličsku, Obrazová galerie rodu Hohenembsů ze zámku v Bystrém, Moderní umění na Poličsku, Bohuslav Martinů ve výtvarném umění. Stálé expozice muzea

SVITAVY

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Svitavská zastavení, Pohled do muzejních sbírek, Z historie praček, Osobnost Oskara Schindlera, Malované terče. Stálé expozice.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM

TŘEBECHOVICKÉ MUZEUM BETLÉMŮ: Silvestrovské vytrubování (10.00) Pocta Josefu Proboštovi. Výstava věnovaná známému tvůrci betlémů.

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

GALERIE KORÁB: Jiří Šimek - Obrazy a loutky MĚSTSKÉ MUZEUM: Ústí v obrazech a betlémech malířů Štanclů, Vytáhneme brusle, saně...

VAMBERK

MUZEUM KRAJKY: Vývoj české krajky od 18. století do současnosti. Stálá expozice.

VYSOKÉ MÝTO

GALERIE KATEŘINA: Kamila Ženatá - drobná grafika OKRESNÍ MUZEUM: Muzejní kalendář XX. století, Muzejní kalendář

ŽACLÉŘ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Výstava nově zrestaurovaných předmětů z depozitáře národopisného oddělení. Unikátní celodřevěný soustruh na nožní pohon, malovaný nábytek, ukázky starých hudebních nástrojů a sportovního vybavení.
Autor:Nejčtenější

Postavili si dům, který jede na elektřinu. Rodina platí 27 tisíc ročně

Bydlení v panelákovém bytě rodině nevyhovovalo a dlouho o domě uvažovali. Vše...

Trvanlivost, užitek a jednoduchost, to bylo první, co přišlo Janě a Antonínovi na mysl, když přemýšleli o podobě svého...

Kouzelný Nový Svět v Praze je hodně drahý luxus pro mile divné lidi

Nový Svět získal své jméno proto, že stál mimo Hradčany, které byly městem od...

Nový svět má atmosféru středověku a je to místo, kde se vám poměrně snadno přihodí, že tu i v pravé poledne budete...Rány pendrekem mu zničily zdraví, teď mu garsonku předělali designéři

Garsonce dominuje rohová pohovka s úložným prostorem na lůžkoviny a možnosti...

Jiří se na demonstraci na Národní třídě v listopadu 1989 snažil chránit přítelkyni, a tak schytal do hlavy pár ran...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...

Dva chlapi a pes bydlí v bytě, který připomíná galerii

Do kuchyně se kromě snídaňového pultu a kulatého jídelního stolu vešla také...

Kostýmní výtvarník Josef Čechota s přítelem Markem a fenkou Stellou objevují svět za Prahou. Po letech strávených v...

Další z rubriky

Omyl za 200 tisíc. Prodávající slíbil, že závady opraví, nic nedodržel

1

Milan Pospíšil si chtěl pořídit bydlení na okraji Olomouce. Vybral si sedm let starý byt, který mu prověřil inspektor...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...

Postavili si dům, který jede na elektřinu. Rodina platí 27 tisíc ročně

Bydlení v panelákovém bytě rodině nevyhovovalo a dlouho o domě uvažovali. Vše...

Trvanlivost, užitek a jednoduchost, to bylo první, co přišlo Janě a Antonínovi na mysl, když přemýšleli o podobě svého...

Najdete na iDNES.cz