Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

kultura o víkendu

aktualizováno 
BROUMOV

VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Vánoční výstava - Přehlídka dětských prací s vánoční tématikou ve spolupráci se Střediskem volného času Ulita v Broumově

ČESKÁ SKALICE

ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terazie Jansová - Martina Horká: Kopretinový vesmír.
BROUMOV

VÝSTAVNÍ SÍŇ STARÉ RADNICE: Vánoční výstava - Přehlídka dětských prací s vánoční tématikou ve spolupráci se Střediskem volného času Ulita v Broumově

ČESKÁ SKALICE

ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terazie Jansová - Martina Horká: Kopretinový vesmír. První společná výstava kreseb, maleb a objektů.

ČESKÁ TŘEBOVÁ

KINO SVĚT: Výstava betlémů z majetku muzea doplněná novými a zapůjčenými betlémy

CHOCEŇ

KINO MÁJ: Rabín, kněz a krásná blondýna. Edward Norton jako kněz a Ben Stiller jako rabín - oba zamilovaní do stejné dívky!!! Romantická komedie je režijním debutem Edwarda Nortona. (17.30), Ponorka U-571. Matthew McConaughey v hlavní roli válečného dramatu o ponorce, která měla za úkol získat důležité šifrovací zařízení. (20.00)

CHRAST

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoční výstava. Výstava betlémů a prací ze soutěže Vratimovská vánoční vločka. Vánoční výstava - Kožené obrazy - Vladimíra Konvalinková - Vávrová

CHRUDIM

GALERIE ART: Stanislav Hybler - Návrat MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR: Slovenské bábkové divadlo - 50 let profesionálnej činnosti. Čí bude muzeum loutek v příštím tisíciletí NOVÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Petr Dillinger - Akvarely OKRESNÍ MUZEUM: Alfons Mucha: Plakáty. Stálá výstava originálních litografií z přelomu století. Umělecké řemeslo. Expozice ze sbírek uměleckého řemesla z konce 19. století. Proměny Chrudimě, Mozaika z dějin regionu VÝSTAVNÍ SÁL DIVADLA KARLA PIPPICHA: Chrudim konce tisíciletí VÝSTAVNÍ SÍŇ VODNÍCH ZDROJŮ: Chrudimské církve

DOBRUŠKA

KINO 70: Happy Texas. (17.00, 20.00) MĚSTSKÁ KNIHOVNA: Hana Kozubová - Krajkové variace

DOLNÍ DOBROUČ

KINO DOLNÍ DOBROUČ: X-Men. Patrick Stewart, Ian McKellen, Famke Janssenová, Anna Paquinová, Halle Berryová a mnozí další ve filmové verzi slavného comicsu o bojovných mutantech a geniálním profesorovi. Režíruje Bryan Singer. (19.30)

HEŘMANŮV MĚSTEC

KINO MÍR: Rabín, kněz a krásná blondýna. Edward Norton jako kněz a Ben Stiller jako rabín - oba zamilovaní do stejné dívky!!! Romantická komedie je režijním debutem Edwarda Nortona. (19.30)

HLINSKO

SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoční výstava - betlémy.

HOŘICE

MUZEUM: Ellen a její hosté. Výstava děl Ivana Bukovského, Petra Císařovského, Ellen Jilemnické a Lubomíra Peška.

HRADEC KRÁLOVÉ

KINO CENTRÁL: Rudá planeta (17.00, 20.00) KINO MLADÝCH: Dinosaurus (17.30) Zamilovaný profesor 2. Komedie USA (20.00) KLICPEROVO DIVADLO: Galavečer 2000/2001. Účinkují Jana Paulová a Milan Svoboda, Divadlo Járy Cimrmana a Českomoravská hudební společnost. (19.00) GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ: Jan Trampota - Krajina, zahrada. Rozsáhlá výstava významného českého krajináře, České výtvarné umění 20. století. Stálá expozice KLICPEROVO DIVADLO: Jaroslav Kříž - Obrazy. Výstav ve foyer Klicperova divadla. MĚSTSKÁ HUDEBNÍ SÍŇ: Petr Heber - Plastiky.

JAROMĚŘ

MĚSTSKÉ KINO SVĚT: Cesta z města. (19.00)

JIČÍN

BIOGRAF ČESKÝ RÁJ: Samotáři. (17.30, 20.00) OKRESNÍ MUZEUM A GALERIE: Vánoce v říši loutek. Výstava ve spolupráci s divadelním oddělením Národního muzea v Praze. Z babiččina prádelníku. Výstava plenek, křtících košilek, nedbalek a krajek ze sbírek východočeských muzeí.

KRÁLÍKY

MĚSTSKÉ MUZEUM: Narodil se Kristus Pán

LANŠKROUN

KINO: Flinstoneovi 2. (19.30) MĚSTSKÉ MUZEUM: Martina Valentová - Vánoční perníky, Nový lanškrounský betlém řezbáře Bedřicha Šilara, Lanškrounské motivy. Ručně paličkovaná krajka Hany Kozubové. Lanškroun na starých pohlednicích (1890 - 1950). Výstava ze sbírky Karla Uhlíře.

LITOMYŠL

DŮM U RYTÍŘŮ: Zimní motivy - obrazy a grafika MUZEUM A GALERIE: Litomyšlané sobě, Knihaři a lidé kolem knih, Malované terče Litomyšlské střelecké společnosti, Vánoce v muzeu - Po stopách starých mistrů, Ukázky vánočních prací žáků Středního učiliště zahradnického, Tisícileté dějiny Litomyšle, Malované terče litomyšlské střelecké společnosti. Stálé expozice muzea.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Holzmaisterova sbírka mimoevropského umění, Grafická sbírka dr. Ladislava Loubala. Stálé expozice. ZÁMEK: Et in Hollandia ego..., Geologické poměry Moravskotřebovska, Humanismus a renesance v Moravské Třebové, Památky moravskotřebovského baroka a rokoka

NÁCHOD

MALÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Vánoční výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Náchod STÁTNÍ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ: Náchodský výtvarný podzim - 17. přehlídka umění regionu

NASAVRKY

ZÁMEK: Jiří Šott - Dva světy

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

FOTO ART: Vítězslav Krejčí - Hledání obdivem údivu. Výstava fotografií. KINO 70: Události jednoho závodu objektivem bratrů Trávníčkových.

PARDUBICE

KINO - JAS: Dinosaurus. Na jednom malebném ostrově žil dinosaurus Aladar se svými malými kámoši lemury. Ale pak došlo k vesmírné katastrofě a oni se museli vydat hledat nový domov. To si pište, že to nebyla legrace, a když jim začali na záda dýchat krvelační predátoři, měli na kahánku. Animovaná disneyovka z dávno ztracených světů. (15.30), Cesta z města. (17.30, 20.00) KINO DUKLA: Frekvence. A znovu se bude cestovat časem. Tentokrát to způsobila stará vysílačka a atmosférická porucha, jejíž zásluhou John dodatečně odvrací smrt svého mrtvého otce. Kdo mění minulost, riskuje, že si naběhne - a tak se oba v tomto sci-fi thrilleru musejí hodně snažit, aby se věci urovnaly dřív, než příznivá atmosférická konstelace skončí. (17.30), Sestřička Betty. Americká černá komedie, žene se za svým snem a oni jdou po ní. (20.00) KINO SIRIUS: Bojiště Země. Americký akční sci-fi film. Píše se rok 3050 a Zemi ovládly mimozemské bytosti. Lidé jim slouží jako otroci, dokud jeden z nich nepovstane a rozhodne se vybojovat nazpět svobodu. (20.00) GALERIE UNIVERZITY PARDUBICE: Jiří Šindler - Písmo - Grafika - Ilustrace ALLIANZ POJIŠŤOVNA: Děti a malíři spolu GALERIE FONS: Pavel Šmíd - Fotografie VÝCHODOČESKÁ GALERIE: Souborná výstava obrazů, kreseb, ilustrací a grafiky Vladimíra Kopeckého z let 1950 - 2000 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Stoleté ohlédnutí - Život Pardubic kolem roku 1900. , České sklo, Krajky, hedvábí, tapisérie DŮM KULTURY PARAMO: Míša Nezbeda. loutková pohádka (14.30)

PEC POD SNĚŽKOU

GALERIE VESELÝ VÝLET: Jiří Havel - Moje Krkonoše. Výstava fotografií.

POLIČKA

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Staré umění na Poličsku, Obrazová galerie rodu Hohenembsů ze zámku v Bystrém, Moderní umění na Poličsku, Bohuslav Martinů ve výtvarném umění. Stálé expozice muzea

PŘELOUČ

MĚSTSKÉ KINO: Pravidla moštárny. Homer je učenlivý sirotek, který se pod laskavým dohledem doktora Larche naučil hodně z medicíny, ale má pocit, že o skutečném životě toho zas až tak moc neví. A tak to odjíždí dohnat s Wallym, ale hlavně se Cindy, na jejich rodinnou jablečnou farmu. Drama z dílny Johna Irvinga získalo dva Oscary ze sedmi nominací. (20.00)

PROSEČ

OBECNÍ DOMEK: Tradiční vánoční výstava

SKUTEČ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoce v muzeu. Výstava 90 ze sta

SVITAVY

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Svitavská zastavení, Pohled do muzejních sbírek, Z historie praček, Osobnost Oskara Schindlera, Malované terče. Stálé expozice. Rudi Lorenz - Ponorka Victoria.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM

TŘEBECHOVICKÉ MUZEUM BETLÉMŮ: Pocta Josefu Proboštovi. Výstava věnovaná známému tvůrci betlémů.

TRUTNOV

KINO VESMÍR: Devátá brána. Strašidelný příběh o obchodníkovi se starými tisky, který je najat tajemným sběratelem, aby našel "prokletý a nebezpečný" tisk, satanistickou knihu ze 17. století, která dává svému majiteli nepředstavitelnou sílu. (17.30, 20.00) GALERIE MĚSTA TRUTNOVA: Umění texlenských lnářů z archivu, sbírek a současné tvorby, Jít pod povrch. Výstava fotografií Martina Věcheta. MUZEUM PODKRKONOŠÍ: Kámen - kov - šperk. Výstava prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov. Životní styl 1. poloviny 20. století

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

GALERIE KORÁB: Jiří Šimek - Obrazy a loutky MĚSTSKÉ MUZEUM: Ústí v obrazech a betlémech malířů Štanclů, Vytáhneme brusle, saně...

VAMBERK

MUZEUM KRAJKY: Vývoj české krajky od 18. století do současnosti. Stálá expozice.

VYSOKÉ MÝTO

GALERIE KATEŘINA: Kamila Ženatá - drobná grafika OKRESNÍ MUZEUM: Muzejní kalendář XX. století, Muzejní kalendář

ŽACLÉŘ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Výstava nově zrestaurovaných předmětů z depozitáře národopisného oddělení. Unikátní celodřevěný soustruh na nožní pohon, malovaný nábytek, ukázky starých hudebních nástrojů a sportovního vybavení.

Neděle

ČESKÁ TŘEBOVÁ

KINO SVĚT: Výstava betlémů z majetku muzea doplněná novými a zapůjčenými betlémy

CHRUDIM

GALERIE ART: Stanislav Hybler - Návrat MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR: Slovenské bábkové divadlo - 50 let profesionálnej činnosti. Čí bude muzeum loutek v příštím tisíciletí NOVÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Petr Dillinger - Akvarely OKRESNÍ MUZEUM: Alfons Mucha: Plakáty. Stálá výstava originálních litografií z přelomu století. Umělecké řemeslo. Expozice ze sbírek uměleckého řemesla z konce 19. století., Proměny Chrudimě, Mozaika z dějin regionu VÝSTAVNÍ SÁL DIVADLA KARLA PIPPICHA: Chrudim konce tisíciletí VÝSTAVNÍ SÍŇ VODNÍCH ZDROJŮ: Chrudimské církve

HLINSKO

SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoční výstava - betlémy.

HOŘICE

MUZEUM: Ellen a její hosté. Výstava děl Ivana Bukovského, Petra Císařovského, Ellen Jilemnické a Lubomíra Peška.

HRADEC KRÁLOVÉ

FILHARMONIE: Vítání roku 2001. Koncert královéhradecké Filharmonie složený ze slavných hudebních maličkostí. (15.00) KLICPEROVO DIVADLO: Jaroslav Kříž - Obrazy. Výstav ve foyer Klicperova divadla. MĚSTSKÁ HUDEBNÍ SÍŇ: Petr Heber - Plastiky.

HRONOV

SÁL JOSEFA ČAPKA: Velký Silvestr 2000. (20.00)

JIČÍN

OKRESNÍ MUZEUM A GALERIE: Vánoce v říši loutek. Výstava ve spolupráci s divadelním oddělením Národního muzea v Praze., Z babiččina prádelníku. Výstava plenek, křtících košilek, nedbalek a krajek ze sbírek východočeských muzeí.

KRÁLÍKY

MĚSTSKÉ MUZEUM: Narodil se Kristus Pán

LANŠKROUN

MĚSTSKÉ MUZEUM: Martina Valentová - Vánoční perníky, Nový lanškrounský betlém řezbáře Bedřicha Šilara, Lanškrounské motivy. Ručně paličkovaná krajka Hany Kozubové. Lanškroun na starých pohlednicích (1890 - 1950). Výstava ze sbírky Karla Uhlíře.

LAZNĚ BĚLOHRAD

SÁL LÁZNÍ: Silvestrovský večer (19.30)

LITOMYŠL

MUZEUM A GALERIE: Litomyšlané sobě, Malované terče Litomyšlské střelecké společnosti, Tisícileté dějiny Litomyšle, Malované terče litomyšlské střelecké společnosti. Stálé expozice muzea.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Holzmaisterova sbírka mimoevropského umění, Grafická sbírka dr. Ladislava Loubala. Stálé expozice. ZÁMEK: Et in Hollandia ego..., Geologické poměry Moravskotřebovska, Humanismus a renesance v Moravské Třebové, Památky moravskotřebovského baroka a rokoka

NASAVRKY

ZÁMEK: Jiří Šott - Dva světy

PARDUBICE

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO - MĚSTSKÉ DIVADLO: Předvečer tříkrálový (Východočeské divadlo Pardubice). Téma této komedie je věčné: láska, která kvete v každém věku, ale přeje především mladým, a milostná touha, o které platí, že není-li tu její pravý objekt, vždycky ji může ukojit jiný. Příběh několika toužících milenců a milenek je rozehrán do kaskády rozpustilých situačních zápletek s převleky, záměnami postav a komplikovanými milostnými víceúhelníky. Vše se odehrává na pozadí karnevalového reje a nechybí samozřejmě ani rozpustilé písničky. (18.00) ROCKOVÝ KLUB ŽLUTÝ PES: Vypsaná fixa + Dead Camel Blues Band + RK-130 + Navzdory (21.00) GALERIE UNIVERZITY PARDUBICE: JIŘÍ ŠINDLER - Písmo - Grafika - Ilustrace VÝCHODOČESKÁ GALERIE: Souborná výstava obrazů, kreseb, ilustrací a grafiky Vladimíra Kopeckého z let 1950 - 2000 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Stoleté ohlédnutí - Život Pardubic kolem roku 1900. České sklo, Krajky, hedvábí, tapisérie PONORKA: Silvestr 2000 (21.00)

POLIČKA

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Staré umění na Poličsku, Obrazová galerie rodu Hohenembsů ze zámku v Bystrém, Moderní umění na Poličsku, Bohuslav Martinů ve výtvarném umění. Stálé expozice muzea

SVITAVY

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Svitavská zastavení, Pohled do muzejních sbírek, Z historie praček, Osobnost Oskara Schindlera, Malované terče. Stálé expozice.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM

TŘEBECHOVICKÉ MUZEUM BETLÉMŮ: Silvestrovské vytrubování (10.00) Pocta Josefu Proboštovi. Výstava věnovaná známému tvůrci betlémů.

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

GALERIE KORÁB: Jiří Šimek - Obrazy a loutky MĚSTSKÉ MUZEUM: Ústí v obrazech a betlémech malířů Štanclů, Vytáhneme brusle, saně...

VAMBERK

MUZEUM KRAJKY: Vývoj české krajky od 18. století do současnosti. Stálá expozice.

VYSOKÉ MÝTO

GALERIE KATEŘINA: Kamila Ženatá - drobná grafika OKRESNÍ MUZEUM: Muzejní kalendář XX. století, Muzejní kalendář

ŽACLÉŘ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Výstava nově zrestaurovaných předmětů z depozitáře národopisného oddělení. Unikátní celodřevěný soustruh na nožní pohon, malovaný nábytek, ukázky starých hudebních nástrojů a sportovního vybavení.
Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Další z rubriky

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Dali výpověď a odešli na samotu. Bydlí ve 12 metrů vysoké strážní věži

Věž z roku 2010 obklopuje pozemek s lesem a loukami o rozloze 65 hektarů....

Dabney Tompkins a Alan Colley si splnili sen. V americkém Oregonu si postavili dům v podobě strážní požární věže. Ze...

Bytový dům nemá SVJ, proplacení výměny oken si část majitelů vydupala

1

Bydlím v domě se čtyřmi byty. Na opravy si šetříme na účtu vedeném pod mým jménem, SVJ nemáme. Tři byty vyměnily stará...Najdete na iDNES.cz