Koupelnám vládnou jednoduché linie

aktualizováno 
I obklady a dlažba mají svou módu, která se sezonu od sezony mění. Současný trend u obkladu jsou čisté, jednoduché linie a velké formáty. Žádné vzory nebo okázalé ozdoby, nejmódnější jsou maximálně plastické, jemné vzory v barvě obkladu.

Mnoho lidí si ale stále vybírá malé rozměry 20x25 cm nebo 15x20 cm, což je ve světě už zcela passé. Tyto rozměry obkladů jsou sice za příznivé ceny, ale využívají se hlavně pro realizace koupelen v komerčních prostorách, takže v domácnostech působí lacině.

Letos jsou módní pastelové barvy
V barvách letos hrají prim jemné, velmi světlé pastely, třeba vanilková, slonová kost, ale také odstíny šedé a grafit. Populární jsou kombinace teplých a studených tónů.

V březnu na mezinárodním veletrhu keramiky ve španělské Valencii odborníky nejvíce zaujaly a překvapily mozaiky ve tvaru kosočtverce a keramická dlažba, která natolik připomíná plovoucí podlahu, že se jí musíte dotknout, abyste se přesvědčili, že je to vážně dlažba.

Nápadité byly také obklady, které věrně imitovaly dřevo, kůži, tapety nebo dokonce riflovinu.

I v koupelně se vyplatí zaplatit kvalitní značku
Rozměr obkladů je důležitý ze dvou hledisek: praktického a estetického. Velké obklady působí elegantně, často se dělají i v ratifikované úpravě, to znamená, že se nespárují.

Není pravda, že do malé koupelny zákonitě patří obklady malých rozměrů. Naopak, při použití velkých rozměrů koupelna vypadá větší a působí vzdušněji.

Prohlédněte si fotogalerii


Čím větší obklady, tím luxusnější dojem a není to vždy o ceně. I v koupelně je to tak, že platíte značku. Pokud musíte dělat kompromisy, nedělejte je při výběru zařízení, se kterým často manipulujete.

To jsou hlavně baterie, sprchové kouty, hydromasážní zařízení. Tady se vyplatí připlatit si za osvědčenou značku.

Mozaiky jsou nádherné, ale horší je to s úklidem
Mozaikové obklady jsou módní už několik let, jen v Česku teď zažívají boom. Je rozumnější použít je v kombinaci s klasickými obklady různých rozměrů, aby se celkový dojem zjemnil a neměli jste pocit, že jste ve stanici metra.

A jak je to s praktičností? Pokud si chcete pořídit mozaiku, zamyslete se, jak často a rádi uklízíte... Protože mozaikový obklad znamená ohromné množství spár, které se musí udržovat, protože, ať chcete nebo ne, v koupelně se práší a prach a nečistoty se zachycují právě ve spárách.

I když použijete různé zušlechťovací antistatické přísady do spárovací hmoty, nezabráníte usazování nečistot zcela. Existují ale mozaiky, které jsou již na formátu 20x20 cm nebo 30x30 cm vyspárované a spáry zaglazované. Údržba je potom snadnější.

Důležitá je při výběru obkladů rada odborníka
Záleží na míře fantazie, zda si zákazník vybere obklad koupelny na základě ukázky jednoho vzorku nebo obrázku koupelny v katalogu.

Zařízený box v koupelnovém studiu už napoví více, ale nakonec je vždycky nejdůležitější osobní přístup odborníka - vyzpovídat zákazníka, zjistit jeho představu o koupelně, jeho potřeby a jeho finanční možnosti. Potom lze ušít zákazníkovi takříkajíc koupelnu přímo na míru.

Nabídka keramiky a sanity je dnes natolik široká, že nelze všechno zboří vystavit. Důležité je, aby personál v koupelnových studiích měl přehled o zboží na trhu včetně novinek, a dokázal tak zákazníkovi poskytnout maximální informace.

České výrobky jsou kvalitní
Kvalita sortimentu českých a zahraničních výrobců je dnes určitě srovnatelná. Pozor ale na zahraniční zboží, které vás rozradostní překvapivě nízkou cenou. Tam to o kvalitě jistě nebude.

Dlažba, obklad a sanitární vybavení Magnum (VILLEROY & BOCH), LS NYOX.

Koupelnová sestava Cresta. IDEAL STANDARD

Dlažba na podlaze je položena nakoso, protože se tím opticky vytvoří dojem, že podlahová plocha je větší než ve skutečnosti

Rohové umyvadlo ze série Olymp má rozměry 55,5 x 39/39 cm

Techno koupelna

Moderní trendy v koupelně.

Sprchový kout

Koupelna v pastelových barvách.

Ceny za pronájmy sice klesly, v lukrativních lokalitách se ale stále drží.

Autoři:


Témata: móda, Bydlení , Valencie

Nejčtenější

Peklo se sousedem. Kůlnu přestavěl na továrnu s pětimetrovým komínem

1

Místo kůlny má soused na zahradě zděnou budovu, ve které podniká, vyrábí dřevěné suvenýry. Z komína se valí kouř a...

Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

Na novou ložnici si Tereza připravila 300 tisíc korun.

Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou...Deset let stavěl dům z pohledového betonu. Inspiroval se v Japonsku

Výrazné vodorovné slunolamy podporují exotický vzhled domu a zároveň chrání...

Příběh tohoto domu je vyprávěním o cestě za snem, lásce k architektuře, ideálech a zejména o houževnatosti, se kterou...

Za Prahou si postavili dům snů. Obavy z dřevostavby jsou zbytečné

Stavba domu trvala pět měsíců od kopnutí do země po stěhování do hotového.

Renata a Ladislav pobývali dlouhé roky v Americe, ve dřevěném domě. Kolem nich žila spousta dalších lidí v...

Rodina si za městem postavila vilku. Zachránila stromy i peněženku

Manželé si dům postavili na okraji severoitalského městečka Fagnano Olona.

Mladá rodina se dvěma malými dětmi si v sadu v severoitalském městečku Fagnano Olona postavila vilku, která všem...

Další z rubriky

Nápady do malých koupelen šetří prostor a zvyšují i bezpečnost

Pro podkrovní koupelnu s vanou umístěnou pod šikmým stropem je velmi důležité...

Vymyslet funkční dispozici jakékoli místnosti na pár metrech čtverečních je oříšek i pro zkušené architekty. Podívejte...

Koupelna pro rodinu se třemi dětmi: hlavně praktičnost a snadný úklid

Ve velké koupelně nechybí vana, rodina však nejvíce využívá velký sprchový kout...

Z málo využívané koupelny se stala prostorná místnost s praktickými prvky. Majitelka vsadila na jednoduchost, ale...

Nejlepší realizace koupelny roku 2016: vše začalo domluvou s majiteli

V koupelně byla použita čistá kombinace obkladů v bílém odstínu s obklady s...

Dobrý obkladač je základem kvalitní koupelny. Ovšem najít ho, to bývá problém. Navíc se tvrdí, že šikovný obkladač nemá...Najdete na iDNES.cz