Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když je málo místa, aneb balkon na šikmé ploše

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:35 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bydlíte v podkrovním bytě a jste rádi v kontaktu s okolím? Městské parky a oblíbené kavárny se vám najednou zdají daleko. Nebo se vám prostě jen chce zůstat doma, strávit příjemně líný podvečer, ale zároveň být v kontaktu s ulicí a jejím přirozeným ruchem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střešní balkony jsou ideálním řešením především tam, kde dispozice bytu nedovoluje mít klasický balkon. | foto: VELUX

Málokdo, hlavně ve městě, má příležitost využít zahradu nebo prostornou terasu. Nic z toho ale nemusí být překážkou. Víte, že díky střešním terasám a balkonům můžete být doma i venku najednou?

Začínající grafik Tomáš a marketingová specialistka Veronika se do svého současného podnájmu nastěhovali zhruba před rokem. Při hledání bytu měli poměrně přísná kritéria, ze kterých nechtěli slevit.

"Pamatuji si, že jsme během několik týdnů navštívili mnoho různých bytů. Předem jsme neměli sice žádnou konkrétní představu, ale chtěli jsme něco, co nás zaujme hned na první pohled. Podkroví nás lákalo. Já i Tomáš takové prostory milujeme, mají svoje kouzlo. Jenže úplně stejně rádi trávíme čas venku, takže kontakt s vnějším okolím, který nabízejí balkony či terasy by nám asi chyběl. A to podkrovní byty ve většině případů nenabízí," začíná své vyprávění Veronika.

Výhled do přírody je po celodenní práci příjemným odpočinkem pro vaše tělo i

Výhled do přírody je po celodenní práci příjemným odpočinkem pro vaše tělo i duši.

Nečekaně se jim ale podařilo najít právě zrekonstruovaný byt, ve kterém se kloubí obojí. Střešní terasy a balkony jsou u nás zatím stále výjimkou, přitom jsou skvělým řešením. "Když jsme zjistili, že tenhle byt má střešní balkon navíc s tak skvělým výhledem do přírody, hned jsme se shodli, že musí být náš," dodává Tomáš.

Střešní balkón se vytvoří otevřením sestavy dvou oken, kde horní část se vyklápí směrem ven kolem horní osy až o 45° a spodní část se vyklápí směrem ven kolem spodní osy. Spodní část je z důvodů bezpečnosti doplněna výsuvným bočním zábradlím, které se automaticky vyklápí se spodním křídlem.

Vyklopené spodní křídlo je chráněno pojistkou proti zavření, aby nemohlo dojít ke zranění osob či poškození okna, např. vlivem silného větru. Ve složeném stavu vypadá střešní balkón jako běžná kombinace dvou střešních oken nad sebou. Střešní balkón je výbornou alternativou tam, kde není možné ve střeše zhotovit běžný balkón či terasu. "Ani jsme netušili, jak moc balkon využijeme. Pracuji často z domova, a tak když si potřebuji na chvíli odpočinout a načerpat nové síly, udělám si kávu a vyjdu na balkon. Čerstvý vzduch a krásný výhled mi vždycky dodají novou inspiraci," pochvaluje si Tomáš.

Střešní balkon je ideálním řešením všude tam, kde z dispozičních důvodů

Střešní balkon je ideálním řešením všude tam, kde z dispozičních důvodů klasické balkony nemohou být.

Majitel sázel na kvalitu a zvolil střešní balkon GDL Cabrio od společnosti VELUX, která má ve svém portfoliu výrobků nejen střešní balkony, ale i střešní terasy. VELUX nabízí pro zájemce o toto řešení střešní terasu GEL - elegantní prosklený výstup na terasu složený ze dvou oken: horního výklopného kolem horní osy až o 45° a spodního bočně otvíraného okna osazeného ve vertikálním směru (např. v nadezdívce).

Při otevření tak vznikne volný pohodlný prostor pro vstup na terasu. Velká prosklená plocha přivádí do interiéru větší množství denního světla a čerstvého vzduchu, který je důležitý pro naše zdraví.

Terasa je nejen příjemným místem odpočinku, zároveň také zvětšuje obytnou

Terasa je nejen příjemným místem odpočinku, zároveň také zvětšuje obytnou plochu vašeho bydlení.

Terasa dodává bytu zcela nový rozměr. Snídat na ní a dívat se přitom na střechy okolních domů nebo večeřet a pozorovat hvězdné nebe je nezapomenutelný zážitek, tak proč se o něj dobrovolně ochuzovat.

Více informací najdete na www.velux.cz.
Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

Příběh o pronájmu. Nábytek a oblečení našla zoufalá rodina u popelnic

1

Přes realitku jsme našli pěkný byt v Mariánských Lázních. Majitel nám však oznámil, že s námi končí. Zoufale jsme s...Domek má 13 metrů čtverečních. Žít se v něm dá překvapivě velmi dobře

Na fotografii pózuje designér a spoluautor projektu Jack Mama.

Návrháři z ateliéru Studio Mama navrhli proměnu malého domku v severním Londýně. Původně kancelář předělali pomocí...

Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Další z rubriky

Místo holubníku na půdě mají byt v podkroví. Občas je trápí vedro

Obývací pokoj otevřený do krovu s teakovým stolkem od Kinga.cz, pohovkou a

Půdní byt v rodinném domě z roku 1850 si navrhl majitel sám. Pracuje jako projektant a ke stavařině má blízko. Podkroví...

Mezonet je po rekonstrukci s designérkou plný vzpomínek na Asii

Obývací pokoj s linkou a jídelním koutem osvětlují vikýřová okna. Místnosti...

Podkrovní byt v samém centru Prahy má jistě nepopiratelné kouzlo. Zařídit jej účelně však někdy představuje opravdový...

Jak se bydlí potápěči na půdě: obklopil se starým Karlínem na tapetách

Police a závěsné skříňky byly vyrobené na míru, dřevěný stůl je z Kare stejně...

Půdní byty představují při budování velkou výzvu. Pro majitele i pro architekta. Pokud však přijde po letech nový...

Najdete na iDNES.cz