Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde se stavějí nové rodinné domy?

  11:47aktualizováno  11:47
Dnešní doba je velmi uspěchaná, v poslední době vlivem vymožeností moderní techniky ještě více. Nároky na pracovní výkony se stále zvyšují, stres je přítomen na každém kroku. O to větší klid potom chce mít člověk ve svém soukromí a ve volném čase. Rodinný dům je ideálním místem. Nejjednodušší cestou k jeho získání je koupě hotového, nejčastěji řadového rodinného domu v některém ze satelitních městeček, nabízeného mnoha developery.

Ty mimo jiné představují ideální řešení problému bydlení v dosahu veškerých vymožeností moderní doby a zároveň zdravého bydlení v soukromí a přírodě. Okolí většinou přímo vybízí k nerušeným procházkám či projižďkám na kole okolní přírodou. Několik příkladů:

Velké Přílepy
u Prahy (západ)

Nová výstavba řadových rodinných domů vyroste v obci Velké Přílepy, vzdálené několik kilometrů severozápadně od Prahy. Budou se zde nacházet podsklepené rodinné domy 4+1 s garáží v cenách od 2,075 milionu korun včetně pozemku. První etapa ­ 41 domů ­ byla zahájena v letos v lednu. Termín dokončení první etapy je prosinec 2003. Nový obytný soubor vyroste ve svahu na jižním okraji obce. Celá lokalita poskytne novým majitelům zdravé a klidné bydlení v zeleni, v oddělené lokalitě zaručující klid a soukromí. Dopravní spojení s metropolí je zajištěno autobusy MHD ke stanici metra Dejvická. Investor: Bydlení pro vás, s.r.o.

Popůvky
u Brna
Obec Popůvky se nachází na západním okraji Brna, asi 10 kilometrů od centra, s nímž je spojena MHD. Také blízkost dálnice D1 zkracuje čas potřebný k cestě co centra Brna. Samotná lokalita je však od hluku dálnice stíněna okolní zástavbou, a tak si i nadále zachovává ráz klidného místa určeného k relaxaci a odpočinku.

Libeř
u Prahy
Obytný soubor vyroste v klidné části obce, na mírném severovýchodním svahu dole zakončeném potokem. Nová zástavba bude tvořena řadovými rodinnými domy, plynule navazujícími na stávající zástavbu obce. Ceny od 1,9 milionu korun. První etapa (21 domů) bude zahájena v červenci 2003 a dokončena v dubnu 2004. Investor: Bydlení pro vás, s.r.o. u Prahy Obytný soubor vznikne na východním okraji obce v mírném jižním svahu, dole zakončeném lesem. Nová zástavba bude tvořena atypickými vějířovitými a samostatnými rodinnými domy, plynule navazujícími na stávající zástavbu obce. Ve druhé etapě, která bude zahájena na podzim 2003, bude postaveno 23 řadových rodinných domů 5+kk až 6+kk v cenách od 2,9 milionu korun včetně pozemku. Dokončena bude na podzim 2004. Devět pozemků je určeno pro samostatné rodinné domy. Obec Libeř se nachází asi 5 km od hranice Prahy, s nímž je spojena MHD. Investor: Bydlení pro vás, s.r.o.

Praha 5-Jinonice
Rezidenční čtvrť Botanica
Luxusní obytná čtvrť, nabízí bydlení v bytových domech, rodinných řadových domech, dvojdomech i v domech solitérních. Rodinné domy je možné rezervovat právě v této době. Klient si může vybrat z osmi řadových domů nebo dvanácti dvojdomů. První etapa výstavby bude zahájena v letos v létě a dokončena v létě 2004. Od rezidenční čtvrtě Botanica je to ke vchodu do stanice metra trasy "B" Nové Butovice pět minut chůze. Dopravně je výhodný i nedaleký nájezd na "plzeňskou" dálnici D5, odkud je to blízko jak na městský okruh, tak také k letišti anebo k nákupnímu centru ve Zličíně, které poskytuje víc než uspokojující zázemí obchodů a služeb, zatímco základní občanskou vybavenost najdou noví obyvatelé v nedalekých Stodůlkách. Investor: Skanska VYSTABYT, s.r.o.

Praha 8-Libeň
Areál domů Sympatie
Areál řadových domů se bude stavět na Mazance směrem na jih od ulice Pod Vodárenskou věží. Domy vyrostou na zelené louce, nedaleko chráněného přírodního území na Okrouhlíku. Na prostorných pozemcích vyroste 28 domů ve dvojdomech a 10 řadových rodinných domů. Základní architektonické řešení vychází z konceptu dvoupodlažního nepodsklepeného domu s rovnou střechou. Domy zachovávají podobné schéma ­ v přízemí je umístěna garáž, jedinou obytnou místností ve společenském podlaží je obývací pokoj s kuchyní, odkud se vychází francouzskými dveřmi na terasu. Součástí přízemí je WC, místnost pro domácí práce, špíž a komora. V prvním patře jsou umístěny tři nebo čtyři ložnice s jednou koupelnou. K jednomu z pokojů přísluší druhá koupelna. Výstavba bude zahájena na jaře a dokončena během roku. Investor: Skanska VYSTABYT, s.r.o.

Hostivice
u Prahy
Město Hostivice leží přímo na hranici Prahy 5 a Prahy 6. Tato lokalita má dobré dopravní spojení autem i hromadnou dopravou do centra Prahy, má veškerou infrastrukturu, školy, obchody a služby. Navíc leží přímo u chráněné přírodní obory "Hostivické rybníky". V lokalitě postupně vyroste vilová čtvrť 266 rodinných domů. Dalších 94 parcel, prodávaných touto společností, by měly zaplnit domy postavené individuálními stavebníky. Vybírat lze z několika typů řadových domů, dvojdomů a samostatně stojících staveb. Nejmenším je nový dům typu Omega s dispozicí 3+kk s cenou od 2,1 milionu korun včetně pozemku. První etapa (51 domů) zahájena na jaře 2003 a dokončena koncem roku. Investor: Central Group, s.r.o.

Klánovice
u Prahy
Bydlení ve venkovském životním stylu, který je synonymem pro čistý vzduch, uklidňující přírodní zeleň a bezpečné hraní dětí. V blízkosti Újezdu nad Lesy se nachází největší zelená plocha pražské metropole ­ Klánovický les. V prvních dvou etapách bylo dokončeno 80 rodinných a řadových rodinných domů.V současné době se realizuje III. etapa ­ 24 řadových rodinných domů. Investor: IPB Real

Nučice u Rudné

Jde o území na severním okraji Nučic, které sousedí přes trať s městem Rudná. Celá zóna bude zastavěna bytovými a rodinnými domy. Minimální velikost pozemků pro domky je 1000 m2, pro vybudování usedlosti je možný pozemek 2500m2 a 3500m2. V první etapě lze vybírat ze tří typů domků v cenách od 4,9 milionu korun včetně pozemku. Výstavba zahájena v dubnu 2003. Investor: Jung, s.r.o.

Proskovice
u Ostravy
Dosud bylo zkolaudováno a uživatelům předáno 22 domů. Chystá se další etapa výstavby 20 domů, která bude zahájena v letošním roce. Bude to výstavba řadových domů 4+1 s garáží. Jde o nepodsklepené zděné domy s vlastním plynovým ústředním topením, dvěma podlažími a technickým podkrovím. Domy se budou prodávat v cenách od 2,6 milionu korun včetně pozemku. Investor: Areon, s.r.o. u Brna

Koupit dům nebo byt není jednoduchá věc. Vždy je potřeba zjistit si co nejvíce informací.

Autor:Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Další z rubriky

Nedostatečné větrání vadí nejen při učení, škodí i vlhkost v interiéru

Pokud bude koncentrace oxidu uhličitého ve třídě vyšší, než je maximální...

Nová okna, nový problém. I tak lze krátce popsat situaci, která dnes trápí řadu škol, ale i domácností. Nedostatečné...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Dům v prudkém svahu si vyžádal masivní opěrné stěny a odvážnou statiku

Z ložnicového podlaží lze přes malou terasu (tzv. anglický dvorek) vyjít do...

Čisté geometrické tvary, kontrast hladkých omítek a prosklených ploch, moderní technologie a funkčnost bez složitých...

Najdete na iDNES.cz