Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

kalendárium

aktualizováno 
-
13.-16. 4. BAZÉNY - tři výstavy, z nichž jedna je věnována bazénům, se konají na Výstavišti v Lysé nad Labem. Zhruba dvacet firem tady nabídne několik druhů bazénů - od fóliových přes betonové až po laminátové - a vše, co k nim patří. Návštěvníci tam najdou chemické prostředky na čištění vody, krycí plachty, doplňky, ale i solární panely a tepelná čerpadla, která nabízejí levný ohřev vody v bazénu i v domě. Výstava je otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli končí v 17 hodin.

13.-16. 4. DOMOV, KVĚTY NA ČERNÉ LOUCE - více než sto firem se účastní těchto dvou výstav doplněných ještě veletrhy Dovolená a Rybářství a myslivost. Veletrh Domov se zaměřuje hlavně na nábytek, ale objeví se tam i podlahy, sanitární keramika, stavební hmoty, elektrospotřebiče, okna a dveře. Výstava Květy se zaměřuje na sazenice, semena, květiny a zahradní techniku. Ostravské Výstaviště na Černé louce, kde se akce koná, je přístupné od 9.30 do 17.30 hodin.

16.-20. 4. STAVEBNÍ VELETRHY 2000 - největší stavební veletrh v České republice IBF doplněný dalšími výstavami se koná v areálu brněnského Výstaviště. Celkem se tam představí kolem 1300 firem. Kromě České republiky a Slovenska přijedou vystavovatelé i z osmnácti zemí světa - od Rakouska přes Lichtenštejnsko až po Austrálii. Výstaviště je otevřeno každý den od 9 do 18 hodin. V neděli pořadatel nabízí snížené vstupné.

IBF - na stavebním veletrhu, který obsadí v Brně několik pavilonů, se představí zhruba tisíc firem. Ty nabídnou celý sortiment stavebních materiálů - od cihel a zdicích materiálů přes rozvody, omítky, nátěrové hmoty až po střešní systémy. Zajímavosti a novinky předvedou firmy vyrábějící fasády. Pavilon R bude vyhrazen tématu zahrada a město. Součástí veletrhu je také stálá výstava ukázkových domů EDEN 3000.

SHK - pod touto zkratkou se v Brně skrývá výstava zaměřená na sanitární vybavení, vytápění a klimatizaci. V pavilonu Z návštěvníci objeví koupelny, dlažby a obklady, vodovodní baterie, ale i kotle, izolace, regulační a klimatizační jednotky.

URBIS - tato část výstavy umístěná do pavilonu E se především věnuje městům a obcím. (ma)

14.-24. 4. ČTYŘI ŽIVLY aneb I ROSTLINY SE POHYBUJĺ Výstava začíná v 10 hodin vernisáží. Jinak ji můžete navštívit denně v přednáškovém sále PRAŽSKÉ ZOO mezi 9. a 18. hodinou. Návštěvníci si budou moci prohlédnout například největší plod rostlinné říše, mořské boby, uslyší o tajemství pohybu kokosových ořechů či proč mravenci rádi odnášejí semínka vlaštovičníku. Na výstavě se kromě zoologické zahrady, Pražské botanické zahrady a Institutu rehabilitace zrakově postižených podílí občanské sdružení Planta-Eko. Větší skupiny by si měly předem návštěvu výstavy telefonicky domluvit na pražském čísle 688 18 00. Do zoologické zahrady se dostanete autobusem č. 112 ze stanice metra C Nádraží Holešovice. Projekt Zahrada, který se zrodil před čtyřmi lety v Pražské botanické zahradě v T roji, se snaží zpřístupňovat botanickou zahradu všem lidem, a to i handicapovaným. Do projektu nepatří pouze srozumitelný informační systém Pražské botanické zahrady a putovní sbírka přírodnin, která je půjčována především speciálním školám pro výuku a práci v kroužcích, ale zejména hmatové výstavy. Ty jsou v České republice jediné tohoto druhu. Označení všech exponátů černotiskem i v Brailleově bodovém písmu, které mohou číst nevidomí, je zde samozřejmostí. Příjemným překvapením je zvukový průvodce. Navíc si všichni mohou všechny exponáty ohmatat, očichat, a některé dokonce i ochutnat. (rňa)

19.-21. 4. AMPER 2000 - už poosmé se koná na Výstavišti v Praze-Holešovicích mezinárodní veletrh, kterého se účastní zhruba 700 firem ze třinácti zemí. Objeví se tady nástroje a nářadí, elektronika a elektrotechnika nebo také osvětlení. Na výstavě si tak "přijdou na své" odborné firmy, ale i domácí kutilové a majitelé domů. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout každý den od 9 do 18 hodin. V pátek končí v 17 hodin.

20.-23. 4. MÓDA A BYDLENĺ - zhruba šedesát firem se představí na dvou výstavách zaměřených na bydlení, módu, sport a dovolenou. Firmy působící převážně v západočeském regionu budou v části věnované bydlení nabízet například sedací nábytek, ložnice, bytové doplňky, renovaci dveří, koberce a podlahové krytiny. Výstaviště Plzeň, kde se veletrh koná, je otevřeno každý den od 9 do 18 hodin, v neděli se zavírá v 17 hodin. (ma)

Autor:Nejčtenější

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...

Proměna bytu po odchodu synů: majitelku inspiroval klid islandské sopky

Atypický jídelní stůl (160×200 cm) je vyrobený z lamina podle autorského návrhu...

Vztah k tomuto bytu se zrodil už ve chvílích první prohlídky, kdy rodina zvažovala jeho koupi. A to přesto, že byt...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Nad řekou si postavili dům, který vypadá jako loď. Povodní se nebojí

Architekt Jiří Pilka navrhl stavbu na pilotách. Záměrně použil stylové prvky,...

Vysoký dům připomíná zaoceánskou loď, a není to náhoda. Manželé Klára a Radek Křížovi milují moře i svou řeku, na...

Další z rubriky

Skvělý dům má hvězdné sousedy. Majitelé se ho po 22 letech zbavují

Wittering House stojí v obci West Wittering v anglickém Západním Sussexu....

Wittering House stojí v obci West Wittering v anglickém Západním Sussexu. Majitelé, kteří koupili dům v roce 1996, jej...

Vy plaťte, já developer nic nemusím. Koupě bytu vyžadovala pevné nervy

1

Manželům Ladě a Petrovi Broumovým se zalíbil byt v developerském projektu nedaleko Prahy. Vyhovoval jim svou rozlohou,...

Bytový dům nemá SVJ, proplacení výměny oken si část majitelů vydupala

1

Bydlím v domě se čtyřmi byty. Na opravy si šetříme na účtu vedeném pod mým jménem, SVJ nemáme. Tři byty vyměnily stará...Najdete na iDNES.cz