Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

kalendárium

aktualizováno 
-
30. 3.- 2. 4. PRAGAFLOREA - ZAHRADNICKÝ SVĚT - prodejní výstava, na které se představí zhruba sto vystavovatelů, se koná v Pražském veletržním areálu Letňany. Návštěvníci si tam mohou vybrat z nabídky semen a sadby květin, zeleniny i stromků. Chybět nebude ani zahradní nábytek, bazény, krby, venkovní svítidla nebo zimní zahrady. Zastoupeny jsou na veletrhu také firmy vyrábějící a prodávající zahradní mechaniku a prostředky na ochranu rostlin. Koupit si tady můžete různé doplňky - od sušených květin až po keramiku a porcelán. Výstaviště je otevřeno denně od 10 do 18 hodin.

31. 3.- 2. 4. BYDLENĺ 2000 - kolem sedmdesáti firem se účastní veletrhu, který by měl návštěvníkům dát informaci o tom, jak a za kolik lze nyní bydlet. Vystavovatelé v pražském Veletržním paláci nabídnou pozemky, rodinné domy na klíč, možnosti financování bydlení. Kromě nich se tady objeví stavební firmy, realitní kanceláře a společnosti prodávající hotové byty. Jejich nabídka se bude týkat hlavně Prahy a okolí. Výstava je otevřena každý den od 10 do 18 hodin.

31. 3.- 2. 4. DOMOV - ZAHRADA - vše od stavebních materiálů, přes nábytek až po doplňky na zahradu nabídne výstava, která se koná v Kulturním domě Strážničan ve Strážnici. Zhruba šedesát firem z celé republiky představí stavební materiály, okna, dveře, střešní krytiny, obklady a dlažby, podlahy, nábytek a doplňky, ale i bazény, slunečníky a zahradní nábytek. Výstava je otevřena v pátek od 10 do 17 hodin. O víkendu sem můžete přijít už od 9 hodin. (ma)

Jaro se nezadržitelně blíží. Jako každý rok i letos se můžete potěšit rozkvetlými rostlinami na PŘEDJARNĺ VÝSTAVĚ SKALNIČEK, kterou pořádá Klub skalničkářů Praha. Hlavním lákadlem budou nejen jarní cibuloviny a dřeviny, ale zejména obrovská přehlídka kvetoucích koberečků - lomikamenů. Výstava se koná v zahradě Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Začíná v pondělí 27. března a potrvá přesně týden do neděle 2. dubna. Otevřeno je každý den od 9 do 18 hodin. Kromě hezké podívané můžete využít poradenské služby renomovaných skalničkářů a v prodejní části obohatit své skalky o běžné i vzácnější druhy skalniček, dřevin a cibulovin.

Exotická podívaná čeká na milovníky rostlin také v Brně. V Kongresovém centru začala minulý týden výstava SUKULENTŮ A ŽIVÝCH KAMENŮ. Není uspořádaná klasickým způsobem vyrovnaných řad s květináči, ale je pojata tak, že zaujme i děti. Rostliny jsou zajímavě aranžovány do velkých i malých krajinek. Autor výstavy, dlouholetý pěstitel sukulentů Jaroslav Honc, se při sesazování jednotlivých aranžmá a jejich pojmenování nechal inspirovat pohádkovou krajinou Tolkienových příběhů. Z přehledných popisků se dozvíte mnoho zajímavého o těchto rostlinách, které se vyrovnaly s extrémními podmínkami pouště. Výstava potrvá do neděle 2. dubna a navštívit ji můžete každý den mezi 10 až 18 hodinou. (rňa)
Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...

Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Další z rubriky

Představy mladých o bydlení: záclony nemusí, zato obchod v domě ano

Takto si představují mladí ideální bydlení: záclony nejsou potřeba, kolo jako...

Za našich mladých let tohle nebývalo! Tak tuto větu lze slyšet často. Je pravdivá, zejména generace takzvaných...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

V hlubokých lesích se skrývá krásný dům. Slibuje úžasné ticho a klid

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním...

Stromový dům stojí v anglickém Devonu. Black Wolf Treehouse je elegantním místem pro ty, kteří touží po klidu na...Najdete na iDNES.cz