Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou slabosti Kateřiny Kornové?

  8:40aktualizováno  8:40
Exmodelka, dnes spolumajitelka kosmetického salonu Kateřina Kornová bydlí v pronajatém bytě ve starém činžovním domě v centru metropole. Není to však napořád. Jejím snem je venkovský dům se zahradou. V Soukenické ulici v Praze, kde Kateřina obývá v prvním patře byt 3+kk, je i kosmetický salon, jehož je spolumajitelkou.

"Bydlení úzce souvisí s mou prací. Ve stejný čas, kdy jsem dávala dohromady salon, jsem kompletně zrekonstruovala i byt," svěřuje se. V něm bydlí společně se svými dvěma dětmi, Filipem a Kristýnou, a dvouletou fenou labradora Růženou.

Rekonstrukce se vším všudy
Rozsáhlé úpravy obnášely nejen vymalování a lakování, ale i stavbu nových příček nebo zazdívání děr po kamnech. "Byt byl hodně zdevastovaný. Ale nakonec se z něho podařilo udělat docela hezké hnízdečko," říká bývalá modelka. Pod starým shnilým linoleem například objevila prkennou podlahu, kterou zrestaurovala. To samé udělala s parketami ve všech ostatních pokojích. V bytě jsou změněné i dispozice.

Tam, kde bývala kuchyň pouze se studenou vodou, je nyní ložnice. Kuchyň se přestěhovala vedle koupelny jako součást obývacího pokoje. "Největší pokoj jsem věnovala dětem - dvanáctiletému Filipovi a o rok mladší Kristýně. Je hned vedle kuchyně - to proto, abych s nimi byla v přímém kontaktu, když třeba vařím nebo se pohybuji v centrální části bytu. A když potřebuji soukromí, vlezu si do ložnice na druhém konci," říká Kateřina.

Prohlédněte si fotografie bytu


Toužím po klidu
S přibývajícím věkem si Kateřina Kornová uvědomila, že chce změnu. S myšlenkou na vlastní dům si pohrává už asi čtyři roky. Avšak až letos se rozhodla: koupila pozemek asi dvacet kilometrů jihozápadně od Prahy, parcelu, která končí rybníkem. K tomuto kroku se odhodlala také proto, že svým dospívajícím dětem chce poskytnout víc životního prostoru. V pražském bytě mají jenom společný pokoj.

"Chtěla bych jim dopřát soukromí. Jsou opačného pohlaví, ale také jsou vývojově každý na jiné úrovni. U Filípka je patrné určité postižení a zpoždění, a o to to má Kristýnka těžší. Ale je to moc hodná a trpělivá holka. A taky chci dopřát psovi zahradu. A sobě klid a pohodu," svěřuje se. Se stavbou domu hodlá začít příští rok na jaře. "Už mě neláká jezdit o víkendech na venkov, ale v klidu a pohodě tam žít," říká. Kdy se bude stěhovat, to zatím neví. Nechce nic uspěchat, protože si vybuduje obydlí, v kterém chce žít napořád.

A jak bude dům vypadat? "Rozhodně nechci žádnou supermoderní stavbu ani nic ve stylu podnikatelského baroka. To nesnáším. Toužím po středočeském domku venkovského stylu - příjemném, jednoduchém, účelném a útulném," říká podnikatelka.

Jde mi o soulad barev
Na žádné stěně v bytě Kateřiny Kornové nenaleznete bílou barvu. Všechny zdi mají barevný nádech předsíň je šedomodrá, obývák zelenkavý, dětský pokoj žlutý a ložnice banánově béžová.

I když má ráda barvy, věděla, že víc než tři odstíny do bytu nechce. "Vím, že šedomodrá v předsíni je studená barva, ale pěkně kontrastuje s teplou dřevěnou podlahou. V interiéru je vždy pěkné, když jsou zastoupeny jak studené, tak teplé odstíny," tvrdí.

Černobílé fotografie
Kateřina Kornová má ráda obrázky a fotografie, kterých má po celém bytě nespočet. Ale nejvíce má zapaspartovaných černobílých snímků od takových fotografů, jako je Helmut Newton, Antonín Kratochvíl nebo nedávno tragicky zesnulý Petr Škvrně, který nafotil spoustu snímků přímo s Kateřinou.

Dominantou jsou velké fotografie Vladimíra Fymana. Kateřina Kornová má také ráda svíčky a svícny. "To mi ale nestačí, proto mám všude ještě lampičky. Centrální osvětlení je pro mě nutností. Dávám přednost více malým lampičkám s různou intenzitou světla, které vrhají na strop a na stěny nejrůznější variace stínů. Více světel v místnosti na mě působí útulně. Navíc je mohu libovolně kombinovat," říká Kateřina.

Byt známé exmodelky zdobí také nejrůznější dekorace z tmavého kovu. Chromové nebo nerezové doplňky jí však nic neříkají - působí podle ní studeně. "Líbí se mi to, ale do čistých, moderních interiérů. Ne do starého bytu."

Mám slabost pro doplňky
Pro doplňky má Kateřina slabost, ať jde o vázy, kamínky nebo hrníčky. Sedí a dívá se do různých zákoutí bytu, která vnímá jako obrázky, klipy... "Například když se dívám průhledem z pokoje do chodby, kde je o zeď opřené obyčejné jízdní kolo, vnímám to jako výtvarný prvek." I

když se snaží nezanášet byt drobnostmi, protože není dostatečně prostorný, nestačí se divit, kde se všechny ty věci pořád berou. "To víte, děti. Pořád domů něco nosí - plyšáky, hračky... Pro mě je ale záhada, kde je pořád berou. V tomhle směru je nerozmazluji a moc věcí jim nekupuji," říká Kateřina.

Relaxuji při svíčkách
Když si chce spolumajitelka kadeřnického salonu odpočinout, zapálí svíčky a vonné tyčinky, pustí si hudbu a vleze si do horké koupele. Často si k ní na podlahu podél vany lehne i labrador Růžena. Má ráda také červenou koženou sedací soupravu, která je dominantou elegantního a klidného obývacího pokoje. A pak také samozřejmě ložnici. Není přece nad to, dobře se vyspat.

Kateřina Kornová ve své koupelně často relaxuje.

Červená by v interiéru neměla chybět, ale nic se nemá přehánět," říká Kateřina. Čtyřramenný svícen je její oblíbený. "Jsem svíčková. Mám ráda, když okolo mě hoří spousty ohýnků.

Na stěnách bytu visí spousta nejrůznějších obrázků, ale nejvíce je černobílých snímků známých fotografů. Celá jedna stěna je tak vyzdobená v ložnici.

Kateřina má ráda knížky, které má vystavené nejen v knihovnách, ale i na klavíru. Nesmějí chybět lampičky - ty jsou na tomto hudebním nástroji celkem tři.

Červená by v interiéru neměla chybět, ale nic se nemá přehánět," říká Kateřina. Čtyřramenný svícen je její oblíbený. "Jsem svíčková. Mám ráda, když okolo mě hoří spousty ohýnků.

Dřevěná polička ve tvaru okna, která je nad jídelním stolem, je dar od známého. Vím, že se sem příliš nehodí, ale je to praktické a je to dar.

Klavír jsem přivezla nedávno. Sama hraji od malička, ale dnes ho více využívá dcera Kristýna.

Mám velkou slabost pro lampičky, které jsou všude po celém bytě. Centrální světlo je pro mě jen nutností.

O dětský pokoj se musí dělit dvě děti - Filip a Kristýna. Je téměř celý ve dřevě - i poličky, které slouží jako úložné prostory.

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Další z rubriky

Proměna bytu po odchodu synů: majitelku inspiroval klid islandské sopky

Atypický jídelní stůl (160×200 cm) je vyrobený z lamina podle autorského návrhu...

Vztah k tomuto bytu se zrodil už ve chvílích první prohlídky, kdy rodina zvažovala jeho koupi. A to přesto, že byt...

Dali výpověď a odešli na samotu. Bydlí ve 12 metrů vysoké strážní věži

Věž z roku 2010 obklopuje pozemek s lesem a loukami o rozloze 65 hektarů....

Dabney Tompkins a Alan Colley si splnili sen. V americkém Oregonu si postavili dům v podobě strážní požární věže. Ze...

Žili skromně, spořili a přemýšleli. Nyní mají za Prahou senzační dům

Na útulnou krytou terasu zasvítí letní slunce až po třetí hodině. Do té doby je...

Nejdřív koupili parcelu, pak si na ní postavili zahradní domek velký 32 metrů čtverečních, dva roky v něm žili, spořili...Najdete na iDNES.cz