Knihovnu navrhla sama Stéphanie Coutasová. Panely na zadní stěně jsou vyrobené...

Knihovnu navrhla sama Stéphanie Coutasová. Panely na zadní stěně jsou vyrobené z hedvábí. | foto: www.stephaniecoutas.com

Ukořistili dům na skvělé adrese. Před sousedy se opravdu předvedli

  • 63
V noblesní čtvrti Neuilly-sur-Seine by chtěl žít každý. Lokalita na severozápadě Paříže je snem bohatých Pařížanů. Když už se jim podaří zde dům či byt ukořistit, vyšperkují ho od sklepa po půdu uměním. Jednoduše proto, že to v místní společnosti patří k dobrému tónu.

V Neuilly-sur-Seine jsou michelinské restaurace na každém rohu, podobně jako jinde třeba řetězce rychlého občerstvení. Sousedé se trumfují v majetku a slávě, řádku let zde starostoval i Nicolas Sarkozy.

Movitým klientům zde zařizuje interiéry slavná francouzská návrhářka Stéphanie Coutasová. Majitelé nemovitostí si zde soukromí přísně střeží, stejně je tomu i u poslední zakázky pro velmi náročné klienty.

Skvěle zařízené bydlení

Coutasová, která prožila dětství v Asii a jako malá procestovala spoustu zemí, je na takové zákazníky zvyklá. Nejmenší byt, jaký kdy zařizovala, měl rozlohu 200 metrů čtverečních.

Stéphanie Coutasová v Paříži založila své designérské studio před devíti lety a to rovnou ve velkém stylu. Vsadila na dobrou adresu a usídlila se se svou kanceláří nedaleko bulváru Champs Elysées. Strategie se vyplatila.

Povedlo se jí dostat do první ligy francouzských návrhářů a již zpracovala několik realizací interiérů luxusních rezidencí, hotelů i restaurací doma i v zahraničí. Stala se oblíbenou například mezi boháči na Blízkém Východě.

Může se hodit

Také chcete ukořistit dům na skvělé adrese? Vyberte si ho podle svých přání na Reality.cz.

Navrhuje i nábytek, svítidla a bytové doplňky. Z její dílny jsou i lustry a svítidla v zrekonstruované restauraci Monsieur Bleu v Tokijském paláci, ve kterém je umístěna expozice Centra pro současné umění.

Dvoupatrový dům o rozloze čtyři sta metrů čtverečních obklopený tisícimetrovou zahradou zařídila Stéphanie Coutasová s elegancí, důrazem na kvalitní a jedinečné materiály a se snahou o neobvyklý a až nečekaný výsledek.

Světlá a praktická kuchyň je na míru navržená studiem Stéphanie Coutasové.

Jakoby mimochodem se tak z uměleckých děl soudobých tvůrců staly objekty, které přesně zapadají do skládačky každodenního života majitelů. Lůžko v ložnici stráží velká modrá gorila, na stolku v hale stojí hasicí přístroj s notoricky známým monogramem módního návrháře Yves Saint-Laurenta. Použité materiály patří mezi nejdražší. Objevuje se exotické dřevo a zlato, textilie jako hedvábí či samet.

Jásavé a ostré odstíny žluté, oranžové a zelené zklidňuje modrá, tmavé dřevěné podlahy a mramor. Právě důležitost konečného výsledku a perfektního sladění jednotlivých materiálů a barevných palet považuje Stéphanie Coutasová za jeden z nejdůležitějších úkolů při zařizování bytu či domu.

Je důležité si uvědomit, že majitelé nebudou žít ve skicách nebo katalogově dokonalých obrázcích, ale v reálném domově. Stephanie tedy na jedné straně chválí internet, který otevřel profesionálům i laikům obrovské možnosti při hledání nejvhodnějších produktů, na druhé straně ale upozorňuje na úskalí, která to s sebou nese.

Den ode dne se mi daří lépe, v každém ohledu, stále lépe a lépe. Citát je od francouzského psychoterapeuta Emila Coué.

Pracovna je zařízena v neobvyklých barevných tónech.

Fotografie bývají často vyumělkované nebo příliš dokonalé. Aby bylo v interiéru dosaženo dokonalé barevné a materiálové harmonie, musí se vždy pracovat s reálnými vzorky a spoléhat se na ověřené dodavatele. Coutasová se drží také dalších pravidel, jako je například nepracovat pod časovým tlakem a získat na realizaci dostatek prostoru.

Čas, který získala na tvorbu interiéru v domě v Neuilly-sur-Seine, se podařilo výborně zhodnotit. V domě není pokoj, ve kterém by se nenašlo kvalitní umění od tvůrců, kteří aktuálně stojí na špici světové poptávky.

, pro iDNES.cz