Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pozemek má 414 metrů čtverečních. Rodina z něj vytěžila maximum

  1:00aktualizováno  1:00
Rozvětvená rodina si nechala v indickém Hajdarábádu postavit velkolepý dům na pozemku velkém 414 metrů čtverečních. Architekti rodinné sídlo vyhnali do výšky a díky tomu mají tři generace dostatek volného prostoru i soukromí.

V každém patře jsou k dispozici otevřené terasy s chráněnými výhledy a množství promyšlených průhledů. | foto: SpaceFiction Studio

Rodina drží v Indii při sobě. Členové klanu se navzájem podporují a větší odloučení se příliš nenosí. Tak to je i u rodiny, která přišla z venkova do Hajdarábádu za nejmladším členem. Ten získal ve městě velmi dobrou práci.

Jihoindické město, jehož sláva, věhlas a počet obyvatel rostou raketovou rychlostí, je šesté největší v Indii. Hajdarábád si oblíbila bohatá mladší generace IT specialistů a technických odborníků. Z původní vtipné přezdívky Cyberabad se stala realita a nově vznikající čtvrť už název používá v běžné komunikaci.

Fotogalerie

Uprostřed Cyberabadu, na rohovém pozemku o rozměru 18 × 23 metrů, se rodina rozhodla nově zakotvit. Opustila své venkovské sídlo obklopené přírodou a mladší členové oslovili přátele, aby jim pomohli vybudovat nový domov.

Do projektu rodinné vily se pustilo studio SpaceFiction, které tvoří partneři Baba Sashank a Vindhya Guduruová. Nebylo jim ještě ani třicet a indická média o nich psala jako o nových hvězdách, které zlepšují každodenní život v Indii právě svými realizacemi hotelů, obchodů i rezidenčních vil.

Skvělým příkladem je i elegantní nárožní městská vila. Snoubí v sobě příjemně vyvážený mix aktuálně populárního nábytkářského retra, skutečné historie, náboženských parametrů, otevřeného plánu a moderní puristicky nadčasové linie stavby.

Zatím v letos dokončeném domě žijí tři generace: investor s manželkou, rodiči a prarodiči, příchod nové čtvrté generace je na spadnutí. Běloskvoucí stěny doplňuje veselá žlutá barva, na které se shodla celá rodinná rada. Pro hinduisty je žlutá vyjádřením radosti a štěstí a nese v sobě také duchovní rozměr.

Zvenčí budí zdání činžáku, je to ale vertikálně usazená rodinná vila.

Zvenčí budí zdání činžáku, je to ale vertikálně usazená rodinná vila.

Přízemí vily patří servisnímu zázemí domu a to doslova. Ve zdejších pokojích bydlí služebnictvo, připravena jsou garážová stání minimálně pro pět automobilů a motorek. V dalších patrech se protínají společenské zóny a obývací pokoje se soukromými ložnicemi prarodičů, rodičů i nejmladší generace, která bydlí v domě nejvýše.

V každém patře jsou k dispozici otevřené terasy s chráněnými výhledy a nekonečné množství promyšlených průhledů. Rodina je stále ve vizuálním kontaktu, přesto si jednotlivé generace zachovávají i potřebnou dávku soukromí.

Majitelé si přáli zejména dostatek volného a ničím nezastavěného prostoru. Kdekoliv v domě si mohou zacvičit jógu, odpočinout si a nabrat síly a samozřejmostí je pro praktikující věřící také moderní podoba modlitebny.

Autor: pro iDNES.cz


Témata: Bydlení , ProStory

Nejčtenější

Horská chata v Orlických horách láká na všechny možné požitky

Těleso krbu nechala autorka interiéru vestavět do dřevěné stěny s úložným...

Postavit v horách chatu, která souzní s okolní přírodou i stavbami, není jednoduché. Zejména pokud má sloužit jak...

Milovaný dům za Prahou opustili. Postavili si lepší ve Slezsku

Dům je vzhledově téměř totožný s prvním, zděným domovem majitelů.

Aneta s Martinem neměli s bydlením problém. Žili se dvěma dětmi v pěkném zděném domě nedaleko Prahy, sousedé byli...Katastrofy českých domácností. Co všechno dokážou naše zlaté ručičky

Stavební inspektoři při prohlídkách nemovitostí občas vidí neuvěřitelně...

Stavební inspektoři při prohlídkách nemovitostí občas vidí neuvěřitelně zfušovanou práci, nekvalitní provedení a někdy...

Starý dům dvojice umělců pracně zrekonstruovala vlastními silami

Původnímu viničnímu domku se Martinovi s Danielou podařilo vrátit jeho bývalou...

Historie bývalého viničního domku, během let rozšiřovaného a přistavovaného, sahá daleko. Levé křídlo je prý staré...

V panelákovém bytě se stal z betonu hlavní prvek rekonstrukce

Sto let starému sofa dělá společnost pevný stolek, který jako jediný kus...

Jakub na sídlišti v Krči vyrůstal. S výjimkou krátké doby, kdy bydlel v centru Prahy, tu strávil celý život. Nejdřív o...

Další z rubriky

Architekti z Liberce navrhli americký burger bar v industriálním duchu

Prostor původně sloužil jako předváděcí místnost nedaleké továrny na klavíry.

Vychutnat si pravý americký burger chce nejen kvalitní maso, ale také odpovídající prostředí. To si uvědomoval i Ryan...

Architektka Jiřičná je pro Brity hvězdou, ocenili ji za celoživotní dílo

Eva Jiřičná má rekonstrukce, kde se použijí moderní materiály, opravdu ráda

Londýnský festival designu udělil české architektce Evě Jiřičné letošní medaili za celoživotní dílo. Ocenění náleží...

Školní učebny umístili i do sklepa. Děti jsou přesto nadšené

Družina vznikla v prostoru s klenutými stropy a krásnými sloupy.

Vybíráte vhodný školní ruksak nebo „zdravé“ pastelky? Škoda, že si jen někdy můžeme vybrat školu, která nejen nabízí...Najdete na iDNES.cz