Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I rodiče potřebují sex

aktualizováno 
- Něco takového, jako že by vaši rodiče mohli mít pohlavní styk, vás asi ani nenapadne. Připouštíte, že něco takového mohli dělat, když jste přišli na svět vy, případně vaši sourozenci, ale to je přece tak dávno...

Něco takového, jako že by vaši rodiče mohli mít pohlavní styk, vás asi ani nenapadne. Připouštíte, že něco takového mohli dělat, když jste přišli na svět vy, případně vaši sourozenci, ale to je přece tak dávno...

"Na určité skupiny lidí, především rodiče a další rodinné příslušníky, nepohlížíme jako na sexuální bytosti," říká Jaroslav Zvěřina, náš přední sexuolog.
Může vám to připadat směšné nebo nepatřičné, ale fakt je, že lidé sex potřebují ještě i v mnohem pokročilejším věku, než jsou vaši rodiče.
"Platí zásada, že ti, kteří si sexuálně užívají, nezlobí. Po milování nejsou nervózní, uklidní se a jsou příjemnější. Lze to pozorovat třeba u krys nebo u opic, jejichž samečci po kopulaci ztrácejí hodně ze své agresivity," vysvětluje docent Zvěřina.
Mírumilovný, nenaštvaný rodič je pro vás jednoznačně výhodný, proto je nesmysl otci a matce v milování bránit - i když třeba jen slovním komentářem.
"Mladý gentleman i slušně vychovaná slečna ví, že pokud je svědkem něčeho intimního, dělá, že nic neviděl," říká sexuolog.
Pokud máte malý byt, zkuste si najít důvod, proč občas nechat rodiče o samotě - třeba odejít do kina nebo za kamarády. Třeba je to inspiruje, aby jindy nechali volné pole vám.
Otec s matkou - budiž. Ale jsou-li vaši rodiče rozvedeni, hůř se vám asi snáší představa, že se máma miluje s novým přítelem či táta s jinou ženou.
"Na nové partnery svých rodičů potomci mnohem více žárlí, cítí ohrožení své pozice. Obecné pravidlo je, že děti by neměly být nuceny k tomu, aby předstíraly pozitivní vztah, když ho prostě necítí," říká docent Zvěřina. Pro vás to ale neznamená, že budete číhat na jejich důvěrné chvíle a vynasnažíte se jim je "zpříjemnit" například přesně nařízeným budíkem.
I kdybyste raději svého rodiče viděli samotného než v objetí s cizí osobou, je dobré si ve stejné situaci představit sebe. Pokud by se vám nezamlouvalo, aby vám například matka vybírala, s kým máte chodit na rande, nechtějte jí to diktovat ani vy.
"Představa, že by rodiče měli řídit svůj život jenom ohledy na potomka, je šílená. Musí žít svůj život, včetně toho intimního, a dítě by nemělo být závažím na jejich krku. Platí to samozřejmě i naopak," dodává sexuolog.

Autor:Nejčtenější

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...

Proměna bytu po odchodu synů: majitelku inspiroval klid islandské sopky

Atypický jídelní stůl (160×200 cm) je vyrobený z lamina podle autorského návrhu...

Vztah k tomuto bytu se zrodil už ve chvílích první prohlídky, kdy rodina zvažovala jeho koupi. A to přesto, že byt...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Nad řekou si postavili dům, který vypadá jako loď. Povodní se nebojí

Architekt Jiří Pilka navrhl stavbu na pilotách. Záměrně použil stylové prvky,...

Vysoký dům připomíná zaoceánskou loď, a není to náhoda. Manželé Klára a Radek Křížovi milují moře i svou řeku, na...

Další z rubriky

Bytový dům nemá SVJ, proplacení výměny oken si část majitelů vydupala

1

Bydlím v domě se čtyřmi byty. Na opravy si šetříme na účtu vedeném pod mým jménem, SVJ nemáme. Tři byty vyměnily stará...

Život na vrcholu. Nebeský palác v LA je na prodej za 361 milionů korun

Nádherný Penthouse 5 v losangeleské rezidenci The Remington, kterému se...

Nádherný Penthouse 5 v losangeleském výškovém domě The Remington, kterému se přezdívá Nebeský palác, je na prodej za...

Dali výpověď a odešli na samotu. Bydlí ve 12 metrů vysoké strážní věži

Věž z roku 2010 obklopuje pozemek s lesem a loukami o rozloze 65 hektarů....

Dabney Tompkins a Alan Colley si splnili sen. V americkém Oregonu si postavili dům v podobě strážní požární věže. Ze...Najdete na iDNES.cz