Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I rodiče potřebují sex

aktualizováno 
- Něco takového, jako že by vaši rodiče mohli mít pohlavní styk, vás asi ani nenapadne. Připouštíte, že něco takového mohli dělat, když jste přišli na svět vy, případně vaši sourozenci, ale to je přece tak dávno...

Něco takového, jako že by vaši rodiče mohli mít pohlavní styk, vás asi ani nenapadne. Připouštíte, že něco takového mohli dělat, když jste přišli na svět vy, případně vaši sourozenci, ale to je přece tak dávno...

"Na určité skupiny lidí, především rodiče a další rodinné příslušníky, nepohlížíme jako na sexuální bytosti," říká Jaroslav Zvěřina, náš přední sexuolog.
Může vám to připadat směšné nebo nepatřičné, ale fakt je, že lidé sex potřebují ještě i v mnohem pokročilejším věku, než jsou vaši rodiče.
"Platí zásada, že ti, kteří si sexuálně užívají, nezlobí. Po milování nejsou nervózní, uklidní se a jsou příjemnější. Lze to pozorovat třeba u krys nebo u opic, jejichž samečci po kopulaci ztrácejí hodně ze své agresivity," vysvětluje docent Zvěřina.
Mírumilovný, nenaštvaný rodič je pro vás jednoznačně výhodný, proto je nesmysl otci a matce v milování bránit - i když třeba jen slovním komentářem.
"Mladý gentleman i slušně vychovaná slečna ví, že pokud je svědkem něčeho intimního, dělá, že nic neviděl," říká sexuolog.
Pokud máte malý byt, zkuste si najít důvod, proč občas nechat rodiče o samotě - třeba odejít do kina nebo za kamarády. Třeba je to inspiruje, aby jindy nechali volné pole vám.
Otec s matkou - budiž. Ale jsou-li vaši rodiče rozvedeni, hůř se vám asi snáší představa, že se máma miluje s novým přítelem či táta s jinou ženou.
"Na nové partnery svých rodičů potomci mnohem více žárlí, cítí ohrožení své pozice. Obecné pravidlo je, že děti by neměly být nuceny k tomu, aby předstíraly pozitivní vztah, když ho prostě necítí," říká docent Zvěřina. Pro vás to ale neznamená, že budete číhat na jejich důvěrné chvíle a vynasnažíte se jim je "zpříjemnit" například přesně nařízeným budíkem.
I kdybyste raději svého rodiče viděli samotného než v objetí s cizí osobou, je dobré si ve stejné situaci představit sebe. Pokud by se vám nezamlouvalo, aby vám například matka vybírala, s kým máte chodit na rande, nechtějte jí to diktovat ani vy.
"Představa, že by rodiče měli řídit svůj život jenom ohledy na potomka, je šílená. Musí žít svůj život, včetně toho intimního, a dítě by nemělo být závažím na jejich krku. Platí to samozřejmě i naopak," dodává sexuolog.

Autor:Nejčtenější

Postavili si dům, který jede na elektřinu. Rodina platí 27 tisíc ročně

Bydlení v panelákovém bytě rodině nevyhovovalo a dlouho o domě uvažovali. Vše...

Trvanlivost, užitek a jednoduchost, to bylo první, co přišlo Janě a Antonínovi na mysl, když přemýšleli o podobě svého...

Kouzelný Nový Svět v Praze je hodně drahý luxus pro mile divné lidi

Nový Svět získal své jméno proto, že stál mimo Hradčany, které byly městem od...

Nový svět má atmosféru středověku a je to místo, kde se vám poměrně snadno přihodí, že tu i v pravé poledne budete...Rány pendrekem mu zničily zdraví, teď mu garsonku předělali designéři

Garsonce dominuje rohová pohovka s úložným prostorem na lůžkoviny a možnosti...

Jiří se na demonstraci na Národní třídě v listopadu 1989 snažil chránit přítelkyni, a tak schytal do hlavy pár ran...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...

Dva chlapi a pes bydlí v bytě, který připomíná galerii

Do kuchyně se kromě snídaňového pultu a kulatého jídelního stolu vešla také...

Kostýmní výtvarník Josef Čechota s přítelem Markem a fenkou Stellou objevují svět za Prahou. Po letech strávených v...

Další z rubriky

Moderátor Pavel Cejnar si postavil svůj sen: dům pro rodinu pod hradem

Pavel Cejnar si z každého natáčení pořadu Jak se staví sen odnášel nějakou...

Pavel Cejnar vešel do povědomí veřejnosti, když coby veselý moderátor vnášel humor a nadsázku do televizního pořadu Jak...

Dva chlapi a pes bydlí v bytě, který připomíná galerii

Do kuchyně se kromě snídaňového pultu a kulatého jídelního stolu vešla také...

Kostýmní výtvarník Josef Čechota s přítelem Markem a fenkou Stellou objevují svět za Prahou. Po letech strávených v...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Najdete na iDNES.cz