Vstup do hotelu.

Vstup do hotelu. | foto: Jan Nágr

Hokejista Straka má vlastní hotel. Teď v něm musí i bydlet

  • 40
Hokejista Martin Straka měl vždy tah na branku. Uměl předvídat. To se nezměnilo. Když před pár dny prasklo potrubí v jeho domě a v obýváku stálo 30 centimetrů vody, odstěhoval se i s rodinou do hotelu. Do svého.

K podnikání v cestovním ruchu přiměly plzeňského odchovance a dlouholetého spoluhráče Jaromíra Jágra především dva důvody.

"Chtěl jsem investovat vydělané peníze. A také mi v Plzni chybělo místo, kam vzít na jednání obchodní partnery nebo kamarády. Sedávali jsme po hospodách, kde to za moc nestálo,“ vysvětluje Straka.

Hotel U zvonu se stal v plzeňském kraji Stavbou roku

Hotel U zvonu se stal v plzeňském kraji Stavbou roku.

Hned v prvním zápase nové sezony dal Zlínu gól. Stejně se ovšem strefil při výběru architekta. Projekt "rodinného hotelu“ svěřil architektce Vladimíře Leníčkové z pražského ateliéru Len+K.

Ten se specializuje právě na hotely – rukopis architektky Leníčkové tak najdete v některých nových i rekonstruovaných prostorech třeba v Holiday Inn Brno nebo v pražském Intercontinentalu, Hiltonu či Ibisu. Na projektu v Plzni pracovala s arch. Jiřím Vaculíkem.

Hotel U zvonu získal za rok 2006 titul Stavba roku Plzeňského kraje (v kategorii novostavba) za nenásilné začlenění do proluky na hranici historického jádra Plzně i kvalitní provedení.

Stavba se nenásilně začlenila do staré zástavby

Stavba se nenásilně začlenila do staré zástavby.

Kontrola každý den

Straka neměl potřebu dát hotelu své jméno, zato sem chodí každý den na kontrolu. Přesněji řečeno na oběd i na kávu.

"Nejraději si dávám steak a zeleninu, ale když mám chuť na něco jiného, uvaří mi to. To je výhoda vlastního hotelu. Teď tu navíc bydlím i s rodinou v 1 + 1, protože nám doma praskl přívod vody u studny. Musely se strhnout podlahy a všechno se vysouší.“
 
Do vybavení hotelu architektce Leníčkové ani ostatním designérům nemluvil. Je přesvědčený, že rozhodovat mají odborníci.

Nadčasová řada Natural Way (RAKO) působí příjemným teplým dojmem

Nadčasová řada Natural Way (RAKO) působí příjemným teplým dojmem.

"Do koupelen jsme po dohodě s architektkou Leníčkovou použili nadčasové obklady a dlažbu ze série Natural Way, které odpovídají charakteru stavby. Módní dezény vypadají dobře, ale rychle ´zestárnou´. To platí v bytě i v hotelu,“ vysvětluje designér Pavel Novák ze společnosti Lasselsberger a dodává: "Nadčasové věci neztrácejí na  atraktivnosti.“

Čtyřhvězdičkový hotel s 22 pokoji a 5 apartmány ve třech podlažích vsadil na kvalitní materiály. K nim patří i atraktivní dubová kantovka v kavárně.

Kov a dřevo se dobře doplňují

Kov a dřevo se dobře doplňují.

Její přírodní charkter vynikne nejlépe v kombinaci s kovem a sklem – studené a teplé materiály se tak výborně doplňují. Kantovku lze také bez problémů brousit, vydrží i silný provoz.
 
Použité hotelové koberce zase splňují požadavek na nehořlavé materiály.

Moderrní architektura využívá v hojné míře sklo

Moderrní architektura využívá v hojné míře sklo.