Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Elektrické přímotopné podlahové vytápění. Výhodná alternativa doplňkového zdroje

Komerční sdělení   1:00aktualizováno  1:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nízkoenergetické a pasivní domy jsou charakteristické zejména nízkou spotřebou energie na vytápění. Tento fakt přináší otázku, jaký zvolit nejvhodnější systém vytápění, pro pokrytí minimální tepelné ztráty objektu, v době poklesu venkovních teplot, kdy už nestačí pasivní tepelné zisky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektrické topné rohože devimatTM | foto: Danfoss s.r.o.

Možností se nabízí několik:

  • Podlahový teplovodní systém s tepelným čerpadlem

  • Podlahový teplovodní systém s kotlem na biomasu nebo zemní plyn

  • Elektrický dohřev větracího vzduchu

Přestože tepelné čerpadlo dokáže vyrobit teplo nejlevněji při nízké potřebě energie na vytápění může být návratnost investice delší než životnost zařízení a také vysoký faktor energetické přeměny (potřeba primární energie) zlepšuje jen částečně. V případech minimálních požadavků potřeby tepla na vytápění budovy se prakticky neuplatní.

Kotle na biomasu nebo zemní plyn mají poměrně nízké provozní náklady a příznivý faktor energetické přeměny ale jejich nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady, potřeba údržby, oprav a horší regulovatelnost topného systému.

Dohřev větracího vzduchu je možný jen při extrémně malé tepelné ztrátě prostupem, pokud nechceme zvyšovat množství transportovaného vzduchu nad objem potřebný pro výměnu vzduchu z hygienického hlediska, což by znamenalo dis-komfortní řešení. Proto je vhodný pouze pro pasivní domy nebo pro nízkoenergetické domy, které z nejrůznějších důvodů nedosáhnou úrovně pasivního domu.

  • Elektrický přímotopný podlahový systém jako velkoplošný sálavý zdroj tepla je oproti předcházejícím alternativám výhodný zejména pro jeho nízké pořizovací náklady, vysokou spolehlivost systému, individuální a operativní regulaci jednotlivých topných zón bez ohledu na roční dobu, optimální rozložení teploty ve vertikální rovině a vysokou životnost topných komponentů, bez nároků na údržbu. Předností je také vysoká účinnost zdroje, která je na rozdíl od ostatních konstantní v celém rozsahu jeho výkonu. Z toho důvodu je tedy možné a také se doporučuje volit spíše vyšší výkon, pro zajištění potřebné rezervy při extrémních poklesech venkovních teplot v topném období.

Pozitivní je také skutečnost, že při současných sazbách elektrické energie na přímotopné vytápění jsou ostatní elektrické spotřebiče domácnosti provozovány 20 hodin denně v nízkém tarifu.

Dále je tento systém vhodný jako doplňkový ohřev studených povrchů podlahovin na příjemnou povrchovou teplotu, zvyšující komfort bydlení.

Jeho jedinou nevýhodou oproti předcházejícím uvedeným možnostem je vysoká potřeba primární energie potřebná na výrobu elektrické energie, která se dá kompenzovat využíváním elektrické energie vyrobené fotovoltaickou domácí elektrárnou.

Společnost DEVI - přední evropský výrobce s dlouholetou tradicí, zkušenostmi a vysokou kvalitou produkce, vyrábí a dodává kompletní komponenty pro systémy elektrického přímotopného podlahového vytápění.

Topné prvky pro standardní použití

Elektrické topné rohože devimatTM

Pro temperování studených povrchů podlah na příjemnou teplotu s aplikací do flexibilního lepidla:

Jednožilové topné rohože DSVF-100 …… 100 W/ m2

Jednožilové topné rohože DSVF-150 …… 150 W/ m2

Dvoužilové topné rohože DTIF-150 …...… 150 W/ m2

Charakteristika: extrémně tenké a samolepicí, tloušťka DSVF max. 3 mm, DTIF max. 4,5 mm, šířka všech typů rohoží 0,5 m, dodávané délky v řadě od 1 m do 20 m, napájecí napětí 230 V.

Elektrické topné kabely deviflexTM

DeviflexTM DTIP-6 a deviflexTM DTIP-10 jsou topné kabelys konstantním měrným výkonem 6 W/m a 10 W/m. Používají se k ukládání do betonových nebo litých anhydritových vrstev.

Návrh kabelů pro danou vytápěcí zónu (místnost) spočívá ve výběru výkonové řady a délky, jejichž odpovídající výkon nahradí tepelnou ztrátu místnosti.

Pro efektivní, rychlé a spolehlivé fixování kabelových smyček nabízí DEVI montážní příslušenství

devifiastTM - ocelové pozinkované, deviclipTM - plastové,

devifixTM - plastové.

Elektrické topné kabely deviflexTM

Topné prvky pro montáže vytápění "suchým" způsobem

DevidryTM – není nic jednoduššího

Tato nová generace podlahového vytápění přináší uživatelům celou řadu výhod, počínaje nebývalým komfortem s přesnou regulací a konče velmi snadnou a rychlou instalaci bez použití lepidel nebo zalévacích hmot.

Devidry™ Click System, elektricky a mechanicky extrémně odolný, je určen pro "suchou" instalaci podlahového vytápění alze jej použít pro jakýkoliv druh podlahové krytiny (dřevo, lamino, PVC a textilní koberce). Jeho speciální "sendvičový" design představuje topný prvek, tepelnou a protihlukovou izolaci v jednom výrobku, s maximální stavební výškou jen 8 mm.

Aplikace Devidry™ v podobě topných pásů je velmi jednoduchá, efektivní a rychlá. Stačí podle rozměru místnosti určit velikosti topných pásů a výplně, rozvinout a jednoduše zaklapnout.

Devidry™ umožňuje zákazníkovi výběr ze dvou koncepcí:

Click&Plug je systém, který nabízí skutečně nejrychlejší možnost instalace elektrického podlahového vytápění na trhu. Topný systém se po instalaci jednoduše připojí přívodní šňůrou přímo do zásuvky ve zdi. Je rovněž vhodný pro použití u podlah, na jejichž vrchní vrstvu je položen koberec. Regulace Devidry Kit 55 (100).

Click&Pro je systém se skrytou instalací elektrických přívodů včetně termostatu s časovým programem, který šetří energii při zachování vysoké míry komfortu. Regulace Devidry Pro Kit.

Topné prvky pro montáže vytápění

Topné prvky pro montáže vytápění "suchým" způsobem

Regulace a ovládání podlahového vytápění

DevilinkTM – ovládání a regulace teploty z jednoho místa

DevilinkTMje systém vyvinutý a využívaný především pro regulaci teploty v obytných a komerčních stavbách.

Ovládá elektrické nebo teplovodní vytápěni, které může byt podlahové, stěnové nebo stropní, kde zdroj tepla jsou elektrické topné kabely, přímotopné konvektory, nebo teplovodní podlahové systémy a teplovodní radiátory. Dá se využit také pro řízení ventilace, ovládáni technologie bazénu a další podobné aplikace.

DevilinkTMse skládá z centrální řídící jednotky s barevným dotykovým displejem, dále spínací výkonové jednotky s kabelovým snímačem teploty a snímače prostorové teploty, které komunikuji s centrálou bezdrátově.

DevilinkTM zajisti progresivní a adaptivní regulaci spotřeby tepla a přehlednou kontrolu nad technickým

zařízením v objektu, bez potřeby komplikovaných regulačních systémů a náročných instalaci. Systém je variabilní, snadným a intuitivním ovládáním přizpůsobený potřebám uživatele.

DevilinkTM CC – centrální jednotka s barevným dotykovým displejem. Řídí vytápění obousměrnou bezdrátovou komunikací s ostatními jednotkami.

DevilinkTM FT – podlahový kabelový snímač teploty a spínací výstupní relé.Snímá teplotu podlahy, předává údaje centrální jednotce a přijímá povely ke spínání energie pro topné kabely nebo další elektrická zařízení.

DevilinkTM RS – prostorový snímač teploty. Snímá teplotu prostoru, předává údaje centrální jednotce a umožňuje změnu nastavení velikosti požadované teploty.
Nejčtenější

Pro rodinu se šesti dětmi vytvořili designéři v 3+kk moderní bydlení

Obývací pokoj po proměně: stále slouží jako kuchyň, obývák, jídelna, pracovna i...

Před patnácti lety si koupili starý domeček, čtyři roky jej opravovali. Tím však rodiče šesti dětí „skončili“, síly ani...

„Zámecký“ styl vyměnili po dvaceti letech za nadčasový. A jsou nadšeni

Kuchyňská linka je navržena a vyrobena na zakázku, pracovní deska je z lamina,...

Radka a Miroslav si před takřka dvaceti lety navrhli a zařídili dům podle svých představ. Nedávno se rozhodli vyměnit...Dříve ustájení koní v Praze. Dnes skvěle opravený sen mladého muže

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro...

Pracovat, přijímat návštěvy a občas přenocovat, to byly požadavky pro architekta Jana Beka od mladého muže, který se...

Bydlí na střeše činžáku. Luxusní byt mají vedle výtahové strojovny

Dvě stě padesát metrů čtverečních luxusního bydlení s výhledy na staveniště a...

Dva roky slouží majitelům přístavba na střeše vysokého městského činžáku v centru Bejrútu. Byt, v kterém je minimum...

Luxusní vila respektuje okolní přírodu a doslova hýčká své majitele

Při večerním osvětlení je nejlépe patrné maximální otevření společenské části...

Na pozemku na okraji severoitalského města Sondrio, pod svahy vinařského regionu Valtellina a kousek od švýcarských...

Další z rubriky

V domácnostech vraždí často tichý zabiják. Jak tomu předejít

Moderní zařízení pro ohřev teplé vody mají lepší možnosti regulace.

Smrt na otravu oxidem uhelnatým je zbytečná, bohužel ale až příliš častá, hlavně v koupelnách, kde se o ohřev teplé...

Teplo pro vytápění domu si můžete vzít ze vzduchu, čerpadla zlevňují

Novostavba rodinného domu ve Lhotkách u Náchoda využívá pro vytápění a ohřev...

Princip tepelného čerpadla známe díky lordu Kelvinovi už 150 let, první však bylo ve světě instalováno před 35 lety, u...

K ceně kondenzačního kotle přidejte i náklady na spalinovou cestu

Kondenzační kotel Class B Premium EVO Ariston má integrovaný zásobník s objemem...

Vytápění tvoří v domácnostech až 60 % z celkového objemu spotřebovaných energií. Úsporně však topí jen část domácností....

Najdete na iDNES.cz