Diskuze

Dům ze dřeva vydrží všechno, voda mu však může hodně ublížit

Dřevo patří mezi stavebně nejstarší materiály a zároveň mezi ty nejmodernější. Příznivci dřeva mají na výběr především ze dvou nejpoužívanějších konstrukčních systémů: stavby roubené, nebo montované ze sendvičových stěnových panelů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Drevostavba, at uz jakoliv, muze byt prijemna, kvalitni a trvanliva. Pravdepodobnost, ze vam v Cechach nejaka firma postavi takovou drrevostavbu kvalitne, je mala. Kazda chyba pri stavbe se projevi rychleji a vice nez u cihloveho domu.

0 0
možnosti

Pravděpodobnost je malá? Proč myslíte? Dělal jste si nějaký průzkum? Já naopak ještě neslyšel, že by měl někdo s dřevostavbou nějaké problémy, takže já naopak můžu tvrdit, že pravděpodobnost nekvalitně provedené stavby je malá.

0 0
možnosti

J47a78n 94F52r81o41l63í80k

7. 2. 2016 9:56

Záleží vždy na technologii stavby, použitých materiálech a třeba dřevostavba se střešní izolací z polyuretanu omítnutá nepropustnou akrylátovou omítkou je na tom hůře jak stavba z broušených cihel na sucho s hliněnými omítkami a střechou izolovanou lněným vláknem.

0 0
možnosti

V26í45t 15J17ů87z72a

6. 2. 2016 11:58

"Dům ze dřeva vydrží všechno" .... dřevo je tak dobrý materiál, že snad není třeba přehánět ... oheň, voda, brouci, houba .... má prostě také svoje nezanedbatelná rizika .... i výhody.

3 0
možnosti

Jen k té tepelné akumulaci dřeva - dřevo má možná větší tepelnou kapacitu přepočteno na hmotnost, ale oproti kameni, cihle či betonu má také mnohem nižší hustotu - tedy na naakumulování stejného tepla potřebujete mnohem větší stěnu než v případě jiných materiálů.

6 0
možnosti

Roubenku na horách! Snad někdy v příštím životě...

2 0
možnosti
Foto

Neco podobneho bych si pomyslela jeste tak pred 4roky...ted sedim v roubence u kafe pred krbovymi kamny, koukam castecne do plamenu, castecne ven do lesa (v horach) a uzivam si ....sny se obcas i plni ;-)

1 0
možnosti

Je vice nevyhod drevenych domu, nez jen spatna odolnost vode. Maji i sve vyhody, napriklad pro toho, kdo drevostavbu nevyuziva denne a chce ji rychle vytopit a nevadi mu minimalni tepelna setrvacnost (u sendvicove stavby). Jednou z nevyhod je to, ze je nepravdive tvrzeni v clanku: "Uvnitř dřevěného domu bývá zdravé a příjemné klima se stálou přirozenou vlhkostí vzduchu kolem 40 až 50 procent." Sendvicovy dum nema schopnost absorbovat a pak vypoustet vlhkost jako maji zdene domy. Vlhkost je potreba neustale regulovat, tady v topne sezone vlhkost pridavat a v mokrych dnech mimo topnou sezonu ubirat, jinak hrozi problemy s vlhkosti spravne v clanku zminene.

Mym pranim do budoucna je vymenit sendvicovou drevostavbu za kvalitni cihlu.

5 3
možnosti

Každý kdo o dřevostavbě uvažuje by měl spíše hledat faktické postřehy, než reklamní povídání výrobců, developerů a novinářů. Na praktické posuzování obyvatelnosti podobných staveb by si měl opravdu vybírat dobu nepřízně počasí včetně zimního období s teplotami pod bodem mrazu. Papír snese v podání redaktorů vše, ale praxe se opravdu může výrazně lišit.

0 0
možnosti

Ten přílepek k té roubence je tam teda jak pěst na voko...:-/

7 0
možnosti