Diskuze

V Anglii jsme si koupili dům. Pod shnilou podlahou byla jen ušlapaná hlína

Do Anglie jsem přijel v roce 2007. Přítelkyni jsem nechal doma, nejdříve jsem chtěl sám zjistit, zda bychom tam mohli žít. Ze začátku byly mým domovem karavany na farmách pro brigádníky, píše David ve svém příspěvku do seriálu Češi v zahraničí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

V Nizozemí jsou stavby prakticky stejné. Mizerné zateplení, v přízemí pod podlahou hlína, schodiště do patra úzká a velmi strmá. Okna jenom s jednoduchým sklem technika zřejmě okoukaná od gilotiny. Mohu si představit, že i v USA tento stavební styl převažuje, podle záběrů z následků hurricanu.

Nejsolidnější stavební styl mají Němci. Domky zásadně kompletně podsklepené, i ty starší mají vnější zdi 45 cm silné, Holanďani tak poloviční.

0 0
možnosti

M91a44r55e45k 42P20a46r96a

5. 3. 2015 23:12

hlína pod podlahou není problém, má to spousta chalup u nás a je to naopak perfektní. Předci to měli vymyšlené. Když je na tom masivní dřevěná podlaha tak je i pěkně teplo od nohou. Ale proti UK je tady nižší vlkhost, což asi hraje roli.

1 0
možnosti

E23v32a 79N94o91v44á

1. 3. 2015 11:40

Fandím jim, kdybych měla odvahu, nebyla na to sama a uměla jazyk, tak hned odcházím... tady, v Ostravě, není práce a když už, jste často otrok... a to mám VŠ vzdělání, ale k čemu ?!Radši žít v horším domě ale tam, kde se na ulicích nepohybují podivné existence, které kradou a v čr jim ještě dají dávky, a to třeba jen za to, že rodí... před vchodem z mého domu se vždy hrabou v kontejnerech bezdomovci a to bydlím na klasickém celkem hezkém sídlišti... a pochybuji, že tam vyhrabávají nějaké cennosti... takový je tady život

0 0
možnosti
Foto

Zkuste to s němčinou. Za rok to můžete dokázat a pak bych doporučil bavorské příhraničí, třeba Řezno (Regensburg) nebo Deggendorf, to jsou nejbližší dvě velká města u české hranice a na Dunaji. Pokud vám ještě není přes 50, pak máte dobrou šanci zkusit se přihlásit na nějaký inzerát, najdete i na internetu.

Na jihu je lehčí, najít práci- třeba v Drážďanech nebo Lipsku je to mnohem těžší.

Jako občanka EU máte volnou ruku ve volbě místa, kde chcete žít. Stačí se domluvit se zaměstnavatelem. Píšete, že máte VŠ- tak se do toho pusťe, držím vám palce!

0 0
možnosti

Také jsem koupili dům, pod podlahou hlína, ale v Česku, samozřejmě levný. Ale měli jsme stavební mnísto s inženýrskými sítěmi, tak jsme bourali a stavěli nový. Nikomu nedoporučuji, výhodnější a levnější je stavět na zeleném trávníku.

3 0
možnosti

Ovšem, jenže to taky často znamená Na jiném místě.

0 0
možnosti

Nějak mi uniká co tím chtěl autor říci.

Když si u nás nedokázal sehnat práci, tak asi evidentně nic jiného neumí, než dělat přines, podej, utrhni na farmě v anglii.

A z toho platu u nás by si stejně tak mohl pořídit nezateplenej barák zbitej z 5 trámů a deseti prken s elektrikou taženou dvoulinkou.

7 0
možnosti

Vidím, že si někteří lidé i po několika letech pobytu v UK představují, že tam všichni žijí v malebných domech jako z Midsomer Murders a pak se diví, že realita je jiná.

V každé zemi jsou domy i byty různé kvality a za různé ceny. Očekávat, že si z platu za pomocné práce v UK našetřím na kvalitní dům, je značně naivní. Na druhou stranu, když jsme se rozhodovali, zda koupíme již hotový dům v ČR, viděli jsme při prohlídkách všelijaké hrůzy, které realitní kanceláře vydávaly za kvalitu. A také nebudu tvrdit, že v ČR jsou všechny domy vlhké, s hliníkovou elektroinstalací a maximálně jednou koupelnou v hrozném stavu ;-)

8 0
možnosti
Foto

Když jsem koupil lesní hospodářství u Blatné, také jsem zjistil ve sklepě asi půl metru vody, děravou střechu, hliníkovou instalaci, ale solidní kamenné základy, izolované cihlové zdivo 45 cm silné z r. 1938 a zejména vzácnou polohu na svahu s výhledem na celou Šumavu.

Budovu jsme odvodnili, dali novou střechu, veškeré podlahy a instalace vytrhali a nahradili novými, vybudovali podkroví. Výsledkem je městský komfort na okraji lesa.

Průběžně vylepšujeme, jakmile něco našetříme, necháme si to hospodářství zvelebovat. Vybagrovali jsme si už zanesený rybníček, opravili hráz, nasázeli nové stromy a vyzdili shnilou kolnu na povoz. Vyčistili a prohloubili studnu, namontovali elektrické čerpadlo, zkrátka kdo má nemovitost, má o práci postaráno.

0 0
možnosti

1) jeden dostane to, za co zaplati. Kdo ma maly rozpocet a chce koupit co nejlevneji, nemuze cekat palac.

2)kdyz se kupuje nemovitost, je treba udelat radnou prohlidku, nejlepe s pomoci odbornika, nez se podepise kupni smlouva. Do smlouvy se vsune klauzule " za predpokladu, ze inspekce odbornikem bude USPOKOJIVA"

V Anglii maji firmy, ktere za poplatek provedou dukladnou prohlidku stavitelskym odbornikem. Ten vypracuje podrobnou zpravu o stavu objektu po strance stavebni, instalaterske, elektrikarske. Zvlast u starsich domku se to nesmirne vyplati, aby clovek nekupoval zajice v pytli, jako se to stalo tady.

 Obyvatelne budovy musi odpovidat urcitym standardum a od toho je mistni "koncil" (nekde zvany "shire") a jeho stavebni inspektori. Ti bud mohou udelat prohlidku za poplatek, nebo mohou zakaznikovi doporucit firmu, ktera to udela. Stoji to extra, ale  jsou to penize vic nez vyhodne investovane.

Shnila podlaha? "pod podlahou nebyl beton, jen ušlapaná hlína s několika cihlami, na kterých leželo pár trámků " Tohle mela odhalit prohlidka kupujiciho pred prodejem, ne az po nem!!!!! Pri prohlidce na podezrela mista dupnout - nebo pozadat realitniho agenta aby to udelal a bylo by jasno - pak mohla nasledovat rada otazek agentovi. S vypracovanou zpravou o stavu budovy bylo take mozne se handlovat o cenu, pripadne vyjednat nejake predbezne opravy, nez by doslo ke koupi.

Poznamka "Domy zde nejsou zateplené, nemají drenáž, takže podlahy hnijí, elektroinstalace je v šíleném stavu, v každé zásuvce na nás čekal jinak barevný drát...." je pausalizace. Spravne to zni " NEKTERE domy....atd." a krajan koupil jeden z tech, kde predchozi majitele byli zrejme kutilkove, kteri delali praci k niz nemeli opravneni a asi koukali jak zaonacit, aby to nemuselo projit zadnou kontrolou.

Posledni veta :"Do našeho domu nepustím žádného místního elektrikáře či zedníka." je nesmysl. Licensovany elektrikar ci jiny remeslnik podleha kontrolam a jeho prace take.

6 0
možnosti

J11a26n 28R39i70e37g26e10l

22. 2. 2015 22:11

kazdy mlady po skole by mel na rok dva vyjet nejlepe do UK, nauci se anglicky, vydela nejaky ten talir, nauci se pracovat, zit bez rodicu, pocestuje, pak zjisti, ze to same se da vydelat i v Ostrave a dalsi roky vzpomina, jaka tam byla drina :) Pokud ma clovek SS, VS neni tam co delat po 2,3 letech. Pokud je ale lopata a posedava v CR na davkach, tak si v UK muze zit relativne dobre. Nektere veci jsou tam fakt nesmyslne, ale super jsou mirne zimy, dobry vzduch teda dle mista. Londynu jsem se vzdy ale vyhybal obloukem [>-]R^ dneska bych tam uz nejel ani na vikend :), ale zase jsem to zazil, neco nasetril, pocestoval po Evrope, nasel par pratel, ale na slusny zivot s rodinou to tam neni, je tam vse moc drahe, kdyz chcete zit na stejne urovni jako v CR.

3 3
možnosti

Vždy když vidím tyhle příspěvky oplývající českou nevědomou nadřazeností tak mě to naštve.

Všude se žije tak jak to diktují místní podmínky a považovat něco za podřadné o čem nevím vůbec nic anebo vědět nechci je poměrně pod úrovní.

Britové si staví baráky protože si váží svého soukromí a staví si takové na které mají. Dle svého postavení je pak dále prodávají a postupují jak k v kvalitě domu tak v kvalitě místa kde je postavený.

Čechům nevadí být napěchovaní v paneláku a slyšet každou noc kapelu ze všech stran.

Poměrně dost by se divili tomu, že v ČR je sen každého si postavit hrad, který nejlépe postaví sám a mezitím ztratí dva tři roky života o kterém si nepamatuje že ho měl a možná i manželku, která si nepamatuje, že měla tehdy manžela.

Pak se nastěhujeme do baráku, který ani zaboha nemůžeme prodat protože jsme s ním z nějakého důvodu citově provázáni a když se stane, že se buď potřebujeme nebo chceme přestěhovat, tak se raději nestěhujeme.

To samé s tzv. dvougeneračním hradem co stojí v ČR všude a mnohdy je obýván pouze z poloviny, neboť ta druhá generace chce bydlet někde jinde, rodiče se jednoduše stěhovat jinam nechtějí a barák chátrá bez toho aby byl prodán a rodiče si mohli zpestřit život v důchodu.

Češi venku mají zvyk zaplatit co nejméně a pak obětovat spoustu času na to toho litovat. Pak se nastěhují do rozbité boudy někde v cikánově a neví co s tím, kdežto Brit si počká, našetří si  a nastěhuje se do normálního baráku, protože ví, že kdyby chodil do práce unavený a neštvaný, protože ve svém volném čase maká na boudě, tak tu práci mít dlouho nebude.

Pointa je ta, že nelze importovat české způsoby do jiné krajiny a naopak a definitivně nelze ohrnovat nos nad něčím čemu ztěží rozumím.

10 2
možnosti

J68i20ř41í 58Š98v29a67g71r

22. 2. 2015 18:13

Souhlas s tím, že všude se žije podle toho jak se diktují podmínky. Vzpomínám si jak jsem v 90 letech musel vysvětlovat strýci z ČR, že mu nemůžu půjčit. Jelikož výplata 2500liber, kterou jsem bral v UK mi sotva stačí na to, abych se měl jako v ČR s platem 15tis. Nedokázal to pochopit, představoval si, že tam mám nájem 5tis (ale korun). Že celý den sedím doma jako on a že se snad střihám sám doma před zrcadlem, na to, abych mu mohl půjčit. Nedokázal pochopit, že ta jedna libra tam nemá stejnou hodnotu jako má v ČR 30Kč.

  Čechům nevadí být v paneláku? Jinde je to jiné? Paneláky jsou (ve stejné i horší kvalitě) jak v Praze, tak i Mnichově, Paříži, Amsterodamu, Španělsku, UK i USA (tam všeude jsem žil). Všude chleba o dvou kůrkách.

Jen iDnes a Blesk to tu neuvádí.

7 0
možnosti

M40i49l89a86n 69R32a90d11e40k

22. 2. 2015 17:48

je to zajimavy ze v Britanii tak hnusne stavi, hlavne ty instalace jsou k placi. V USA kde jsem zil je to take krasne, ale zvenci, sice i vevnitr hezke, ale vsechno forove, musi se do toho stale strkat prachy, nebo to uhnije, da se do toho vselijaka havet. Neni nad cihly a beton. A poradny zaklad, betonovy

1 0
možnosti