Diskuze

Odporné byty jsou zlatý důl. Levně koupíte, uklidíte a skvěle prodáte

Ve Velké Británii se prodávají stovky domů, které jsou plné všeho možného. Jejich původní majitelé jsou totiž až moc líní. Zde se otvírá možnost podnikavcům, kteří zaneřáděnou nemovitost koupí, uklidí a se ziskem prodají. Za měsíc práce jsou tak schopni vydělat i půl milionu korun.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Nesmysl. Investice do rekonstrukce bytu se vám nikdy nevrátí, protože si to každej raději udělá sám (někdo míň, někdo víc svépomocí) než aby vám platil za to jak jste to vymyslel a udělal.

Tj. pokud chcete prodat byt, kašlete na rekonstrukce, jen ukliďte a vymalujte na bílo, ať tam není špína a zápach.

5 0
možnosti
JC

Vyhodit čurbes a koupit kytku je rekonstrukce?

2 0
možnosti
JB

Nefunguje to, koupíte za 1.500.000, zrekonstruujete za 500.000, prodáte max. za 1.800.000.

9 4
možnosti
JC

Kde se v článku prosím píše o rekonstrukci???

8 0
možnosti
VB

U nás by nestačil jen úklid, ale výměna kuchyně - ta bývá nejhorší, kachličky, koberce nebo parkety, koupelnu atd - a cena jde pěkně nahoru

0 0
možnosti
VJ

To už není jen o úklidu...to už se docela prohnete.

0 0
možnosti
AP

A41l74e37n81a 19P97i64p68e47r

8. 10. 2014 15:51

Nevim jak v Britanii, ale v USA se casto takovy dum prodava jako "foreclosure". To znamena, ze hodnota domu je nizsi nez kolik majitel dluzi bance ve forme hypoteky. Banka dum zabavi a dum se casto prodava za mnohem nizsi cenu. Nevyhodou tohoto procesu je, ze to trva dlouho, nekdy az pul roku. Tyto domu majitele casto opusti jen se zakladnim majetkem a spousta veci (a neporadek) zustanou v domu.

1 0
možnosti
PS

V USA je hypotéka na dům, v ČR na člověka. Tj. pokud se v USA dotyčný sbalí, protože např. zbývající splátky jsou vyšší než aktuální hodnota domu, nic se neděje, je to problém banky.

V ČR je to ale jinak, tj. dům je jen zástavou, kterou ručí člověk, který si hypotéku sjednal na sebe. Proto jsou také u nás prodeje domů s hypotékou daleko komplikovanější - v USA je jedno kdo bance hypotéku splácí, pokud splácí, a pokud ne je bance jedno komu ten dům seberou.

Tj pokud jdete jinam, prodáváte bez potíží za rozdíl... podle mne je to lepší systém, protože podporuje efektivní a pružný obchod s nemovitostí.

11 0
možnosti
AL

To u nás jsme šikovnější - poloslepé babce nabídneme k podpisu jakýsi papír a do měsíce se stěhujeme do nového! ;-D;-D

6 1
možnosti
KV

V Anglii to možná chodí jinak... Každoročně platíte DAŇ z nemovitosti (pořádnou;-(), ale zas třeba neplatíte daň z nějakého prodávání a nakupování... ;-)

0 0
možnosti
JS

J14a95n 17S41e78m66i75k

8. 10. 2014 14:56

platite "dan z nemovitosti" (=dan mstskemu uradu za sluzby jako je odvoz odpadku), a take jeste dan z prevodu nemovitosti kdyz dum kupujete

0 0
možnosti
FV

Vidíte, takhle líní jsou v Anglii místní obyvatelé i přestěhovalci, a přesto tam berou několikanásobně vyšší platy i sociální dávky než v ČR. Když vám to nevadí, tak ať vás tady Sobotkovsko-babišovsko-singerovská mafie okrádá ;-D

0 0
možnosti
JS

J16a40n 52S88e32m72i17k

8. 10. 2014 15:00

taky tam maji ale o dost drazsi sluzby, najmy, nemovitosti atd.

(ten typicky anglicky radovy dum z clanku je asi ekvivalentam ceskeho normalniho bytu max 70m2 .... viz za 4mil Kc nekde na kraji Birminghamu ve ctvrti s neprizpusobivymi coz je s prominutim zadek sveta kde neni prace atd...neco jako byt nekde na kraji Usti nebo Ostravy

1 0
možnosti
HP

Navic se obavam ze v takovych domech, kde zila podobna cunata nebudou ty odpadky jedinym problemem - ti lidi se proste o ten dum celkove nestarali. Takze to bude chtit i vymalovat, podlahy budou ve strasnem stavu. Strecha rovnez. Sem tam bude odpadat nejaka klika atd. Tudiz pri blizsim zkoumani se do koupi za vyrazne vyssi cenu do toho stejne nikdo nepozene.

4 0
možnosti
HP

No tak koupit nejakou ruinu, zrekonstruovat ji a potom prodat - tam bych si jeste nejaky zisk dokazala prestavit - i kdyz ... ale dejme tomu. Ovsem pokud se jedna jen o uklid, kdyby by to byl takovy zlaty dul, zacnou to delat vsichni a tim padem uz takovych moznosti moc nebude (i puvodni majitele se po case chytnou za nos a zacnou uklizet) + fajn vidim tam zisk 11 000 liber, coz se muze zdat hodne, ovsem jeste by to chtelo nam prozradit kolik potom dotycny zaplatil na danich/poplatcich.

2 0
možnosti
JK

Hm, to ze neuklizeny byt se prodal za mesic za 114 950 liber a ze po mesicnim uklidu se ted nabizi k prodeji za 125 tisíc liber jeste zdaleka neznamena, ze se za tu cenu i proda...

3 0
možnosti