Diskuze

Převedla jsem elektřinu na nájemníka. To byla má největší chyba

Malý byt 1 + kk jsem si koupila na hypotéku ještě jako svobodná. Pak jsem se vdala, narodilo se dítě a my se stěhovali. Rozhodla jsem se byt pronajímat, píše o svých zkušenostech čtenářka Katka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Asi nejsmutnější na tom celém je, že ženská na mateřský si vyřídí hypotéku, ale nezvládne si udělat alespoň z poloviny rozumnou smlouvu.

Nové připojení elektroměru by jí stálo kolem bůra...to dluhy na elektřině můžou být mnohem, ale mnohem větší. Pokud to jen trochu jde, tak všechno přepsat na nájemníka a ve smlouvě mít klauzuli o převodu měřičů. Když nepřevede, tak nevrátit depozit.

Článek opravdu musí být PR nějakého distributora elektřiny nebo už iDnes spadlo na opravdové dno hlouposti a píše o něčem, do čeho vůbec nevidí?

8 0
možnosti

Podepisuji v plném rozsahu, pane Jebavý.

0 0
možnosti

Existují měřáky s dálkovým odečtem. Nevím, jestli to má smysl, ale pak je možné dozor nastavit tak, že v případě neobvyklé spotřeby (voda teče 12h v kuse) vyhodí varování a minimálně se nájemníkovi zavolá.

0 0
možnosti

To by ovsem znamenalo hned za oficialni plombovana meridla nainstalovat ta svoje "chytrá".

0 0
možnosti

Sem tam si přečtu tyto články o pronájmech a jsem si více než jistý, že ten kdo to přepisuje a kdo vůbec řeši jaký článek vydat nikdy byt nepronajímal. To je jeden plk za druhým...přesně jak se již níže píše, tak paní po odstěhování mohla okmažitě přihlásit el. zpět na sebe. Jak tady někdo píše o tom, že tetě protékala 8 měsíců voda...no kdyby chodila někdy na kontrolu svého bytu tak se jí to nikdy nestane. Víte, ono říct si: tak a teď si koupím byt (dům) a budu ho pronajímat a budu na tom vydělávat umí každý, ale přečíst si také něco o tom, jak by se měl majitel objektu chovat, jaké jsou plusy a jaké mínusy už skoro nikdo neřeší. Pak ať se nikdo nedivý že se zde píší takové blbosti....

10 0
možnosti

Dokonalé shrnutí. Ona tato tématicky zaměřená část rubriky vůbec budí dojem, či spíše má budit dojem, jak jsou na tom pronájmu majitelé biti.

1 0
možnosti

R76o38m54a62n 74H10a21n94u29s

29. 4. 2014 20:05

Teta takhle pronájímá byt, ale vodu přepsat nelze a paní samoživitelka se třemi dětmi, kterou jí sehala realitní kancelář, nechala 3/4 roku protékat záchod. Teta si musela vzít půjčku a vodovodům zaplatit skoro 100 000 Kč. Teď jí to žena po stokorunách splácí což stačí tak na úroky.

0 0
možnosti

Každý měsíc je třeba nájemníka kontrolovat a je klid..

0 0
možnosti

A nebylo největší chybou se vykašlat na opětné přehlášení elektřiny a předčasné vyúčtování pro předchozího nájemníka? Ale o převedení plateb za služby na nájemníka se jistě "paní domácí" starala, aby pochopitelně nemusela platit.

Je kouzelné, jak někteří svalují svoji vinu na druhé a redakce jim to sezobne.

Nechat platit služby přímo nájemníka je nejrozumnější věc, co se dá udělat. Nikdy předem nevíte, kolik bude vyúčtování. Jen se to chce starat i při a po zaniknutí nájmu - změna a převod a předčasné vyúčtování pro nájemníka.

Nezačít si zoufat, že není kdo by mi platil hypotéku (do té vás nikdo nenutil), ale v prvé řadě dořešit předchozí nájem. Pak se teprve starat o nový. A nebo to řešit souběžně.

5 0
možnosti

Ale nedoplatek může uhradit z depositu, nebo naopak, deposit nevrátit dokud neuhradí dlužné částky. Na jednopokojové byty se hlásí především sociálně slabí, tak je nutno dávat pozor, ve většině případů nemají na zaplacení nájemného a s dluhy si nedělají problémy.

1 0
možnosti

M74a16r59e44k 45Š10i61m27o14n

29. 4. 2014 22:11

Nemusí to být jen sociálně slabí, ale třeba cizinci, kteří jsou v ČR na čas, absolventi, kteří vypadli z kolejí a koupi bytů začnou řešit, až si ušetří na základ. V každým případě je to vždycky na kratší dobu - kdo plánujue zůdtat na jednom místě delší dobu, řeší koupi vlastního.

0 0
možnosti

Elektrina je draha. V bytech i 6, 80 Kc za kWh. Proto se vyplati vlastní Fvt panely. 3 ctvrtiny roku vam to v pohode utahne. [>-]

0 9
možnosti

Jo, můžete si je dát do obýváku.

2 0
možnosti
Foto

Dle zkušenosti z pohledu pronajímatele se mi osvědčilo přepisovat. Když neplatí, dluží poskytovateli on. Pokud "odpojí elektřinu" stačí provést revizi  (předložit revizní zprávu) a opětovné připojení je bez poplatku (za předpokladu, že není odpojeno několik let).

Dle zkušenosti z pohledu nájemníka se mi osvědčilo také přepisovat. Několik pronajímatelů, se kterými jsem se setkal nebylo schopných předložit správně spočítané vyúčtování (nevím jestli je zmátl formát faktury nebo mě prostě chtěli o pár tisícovek obrat).

9 0
možnosti

J68a62n 16P68a68v40e60l96k37a

29. 4. 2014 15:18

Nejlepší pomstou před spálením mostů je pustit kohoutky na teplou vodu plným proudem a hodit klíčky do schránky. Moje známá tak za ně doplácela 40 000kč.

0 5
možnosti

Alfou a omegou při pronajímání je vysoká kauce a pravidelné kontroly. Pokud si někdo myslí, že pronajímání bytu je bezpracný výdělek, tak pak podle toho dopadne. Ad shánění práce nájemníkovi - to myslíte vážně :-) ?

10 2
možnosti

teda u vás bych chtěla bydlet ;-D

2 7
možnosti