Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Když bude nejhůř, přesunu dům jako kostel v Mostě, tvrdí Miloš Holeček

Čeští furianti. I tak může působit kauza stavby a bourání rodinného domu mezi majitelem Milošem Holečkem a magistrátem v Pardubicích. Majitel se proto připravuje i na extrémní řešení: přesun domu o dvacet metrů na "nezávadnou" část pozemku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karbidikova.v.2

dobrá tedy

hned po demolici páně Holečkova sídla, vyrazí bagry na demolici logistického centra u Semtína. Potom bude opravdu zákon platit pro všechny. Nebo snad bagr do Semtína nedorazí ? Proč? Kdo, komu,kolik zaplatil, že se tam bourat nebude a SP bylo vydáno dodatečně ?

+1/0
14.5.2012 16:41

josefl

Pro mne

Je základ ten, že stavěl na svém pozemku, V prostoru, kde jsou další rodinné vilky, v místě, kde není plánována žádná dopravní stavba, takže dům ničemu nepřekáží. Jenom závistivcům. Nechápu, proč si jakýkoliv úřad může dovolit v takovém případě zakazovat majiteli pozemku stavbu. Co to je za zákon, když nepřihlíží k oprávněným zájmům majitele a dává libovůli nějakému závistivému úředníkovi, zda stavět povolí, či nikoliv? Není na čase tohle změnit?

+1/0
13.5.2012 18:25

MatX

Re: Pro mne

Není. Protože pak by si každý stavěl kde chce a co che. Spíš by bylo na čase celou agendu zjednodušit, ale zároveň zakázat dodatečné povolování staveb. Tím by odpadly podobné poroblémy. Teď si hodně lidí staví jen tak a čekají, že se jim to nakonec schválí.

Pro lepší představu - kdyby si každý mohl stavět na svém pozemku (a bez ohledu na územní plán), tak věřte tomu, že by se brzy začaly objevovat stavby, kterými by si lidé dělali naschvály. Naštve mě soused nebo konkurent a tak mu ukážu. Podobně jako to už teď často funguje např. s příjezdovými cestami, které jsou (většinou protiprávně) blokované.

Problémy v tomto případě jsou dva jasné - stavba vznikla bez povolení a není v souladu s územním plánem (na rozdíl od těch ostatních).

+1/0
13.5.2012 21:11

karbidikova.v.2

Re: Pro mne

takže tím chcete říct, že pokud je někde plánovánaq výstavba rodinných domků, mohu si začít jen tak stavět, bez ničeho? V Pardubicích je to možné, viz. logistické centrum. Jenže těch odkloněných zlaťáků byla asi dost velká fůra.

0/0
14.5.2012 16:43

MatX

Re: Pro mne

Nemělo by to být, ale evidentně to možné dnes je. Asi v tom bude i nějaké to všimné. Proto se tu také vášnivě debatuje o těch 12 m. Bez nich by to totiž bylo možné dodatečně povolit. A to je také důvod, proč by se to mělo zakázat plošně. Když chceš stavět musíš mít vše vyřízené, jinak smůla a bez jakéhokoli nároku zbourat. Jedinou vyjímku by měly tvořit stavby obecně prospěšné, kde by prodlení mohlo způosbit škody (hráze a podobně).

0/0
15.5.2012 19:20

Mor_ho

Re: Pro mne

á zdravím pane Holeček :-)))))

0/0
14.5.2012 7:35

petr.n_22

nikomu tam nevadí, tak proč jej bourat?

Přesně. Hlavně, že úředník může buzerovat.

+2/0
13.5.2012 13:11

MatX

Re: nikomu tam nevadí, tak proč jej bourat?

Vadí hodně lidem, ale to je taková drobnost. Mělo to sloužit jako park a neslouží. Chyba je někde uprostřed mezi úředníky a Holečkem. Jenže úředníci, kteří za to mohou jsou z části pryč a Holeček porušil tolik věcí, že si prostě tohle zaslouží.

+1/0
13.5.2012 21:06

Mor_ho

Re: nikomu tam nevadí, tak proč jej bourat?

Vadí to především liteře zákona !!!! Toť ten hlavní problém :-))) A vadí to, že si pan Holeček řekl, že on zákony dodržovat nemusí a když mu to prošlo u  stavev, tak proč by mu to nemohlo projít u stavby třetí ?

0/0
14.5.2012 7:39

karbidikova.v.2

Re: nikomu tam nevadí, tak proč jej bourat?

litera ;-DR^ To by se úřední razítko občas nedalo přetavit na měšec zlaťáků. Mantinely té tvé litery jsou dost široké

0/0
14.5.2012 16:45

papazian

Tak do toho, půl je hotovo!

Bagry se už těší, mají hlad! :-)

+1/0
11.5.2012 15:39

vintason

šílený

mají mu prostě dát pokutu, stavební povolení dodatečně a nedělat takový byrokratický sra*ce...

+2/0
11.5.2012 9:00

Mor_ho

Re: šílený

Důvod ? Když někdo  soustavně porušuje zákon tak se mu má ustupovat ? Pan Holeček  už postavil  3 stavby bez stavebního povolení - to se ti zdá normální ? Takovým se má ustupovat ?  On má peníze, on může všechno ?  No máte poněkud deformovanou morálku.Rv

+1/0
11.5.2012 14:33

vintason

Re: šílený

beru to obecně, ale podle mě by měl být adekvátně potrestán, to že zbouráte celej barák je na hlavu postavený, prostě mu mají dát pokutu dva miliony např a jeto, tohle by se mělo uzákonit, čím vyšší platy tím i vyšší postihy, protože pak si lidé samozřejmě z takových zákonů dělají holubník, s tím souhlasím, ale zbourat barák je až příliš...

+1/0
12.5.2012 18:09

Mor_ho

Re: šílený

beru to neobecně. Pokud zákony nejsou na to, aby se dodržovaly , pak jsou nanic . Pak co chcete vytýkat komunistům ? Ti také  jednali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. ;-D

0/0
14.5.2012 7:37

vintason

Re: šílený

komunisté nejednali podle vědomí, ale podle zášti k bohatým, proto se k moci dostala lůza, zpustošila hrady a zámky a další veřejný majetek, okradla živnostníky a vykořistovala národ víc jak kapitalisté... zákony tvoří občané, pokud je morálka společnosti na dně, nelze se vymlouvat jen na "ty" politiky, ale je třeba hledat chybu v každém z nás, protože každý občan je člen státu a každý by měl mít svědomí, to že ho polovina lidí nemá pak svědčí o tom, kde jsme, tohle se nevyřeší za rok dva, až vymře generace zkažených poskomunistických darebáků, bude tu zas o něco lépe... řekl bych že dnešní mládež si je vědoma o mnoho víc morálních hodnot svobody než ta socialistická, čímž bylo mnoho našich rodičů

+1/0
14.5.2012 9:37

Mor_ho

Re: šílený

teď jsi mne rozesmál. :-)))) v každém z nás ? Já, ani moje děti nekradem, nepodvádíme.  A postkomunistických darebáků ? Bude lépe ? To jako , až  se k lyzu dostane mladý  komunisty nezkažený třebas rychlojudr benda ?  Hm, tak to jooooo.  Äle když tady čtu, jak za socialismu si rodinný domek postavil jen člen KSČ, když tady čtu , že kdo nebyl ve straně se nedostal na školy , nedostal jesle apod. tak se válím smíchy po zemi. V naší rodině nikdo  v KSČ nebyl, dle tvého  to byla lůza, neboť otec jezdil jako řidič ČSAD, a v papírech z národního výboru jsem měl , že rodina trpí na kostel  !!!! A přesto jsem vystudoval , přesto moji  sourozenci, bratranci, protože to nebyli  lenoší a fňukny si za socialismu bez dluhů postavili  domy.  Čím to jen bude ? Povím ti čím !!!  Lempl brečí, jak za socialismu nemohl, neměl. KDO CHTĚL , TEN BYDLEL !!! atp.

0/0
14.5.2012 10:20

vintason

Re: šílený

psal jsem něco takovýho já? klidni se na někom jiným, psal jsem svoje argumenty a ty mi tu vypisuješ argumenty jiných ;-) btw měl jsem namysli tu lůzu komunisty co se dostali k moci tím, že okradli dříve ty bohaté a pracující živnostníky... ne ty, kdo právě díky komoušům nemohli mít vysoké posty, tak si to nepřehazuj jak se to hodí tobě

0/0
14.5.2012 12:07

Mor_ho

paní Řezníčková :

zajímalo by mne , kolik  pan Holeček z a tento článek zaplatil . Děkuji za odpověď. A pokud nic a napsala jste ho jen a jen podle svého  nejlepšího vědomí a svědomí - pak bych  jako občan, který je vychován tak, že se zákony  mají dodržovat a nebo, jsouli špatné proti nim brojit , pak  řekněte, kde bydlíte, provedeme test, zda jste proti zákonu apriori a nebo  vám vadí jen u pana Holečka. Děkuji ( počkám na odpověď a pak rozešlu  do  všech médií v ČR - mě se totiž obhajoba recidivistů nelíbí a brojím proti ní.)

0/0
11.5.2012 6:22

Věrný sluha pana Hraběte

proč mu to někdo nezapálí prostě

pojištěný to snad ani být nesmí R^

0/0
10.5.2012 23:28

unqutus

stavel bez UR i SP

jak je mozne,ze ma tenhle smejd takovy prostor v mediich?

0/0
10.5.2012 21:06

Mor_ho

POZOR

stálke se opomíjí FAKTA - 1. stavěl tam kde není plán výstavby 2. stavěl bez stavebního povolení 3. je to jeho  třetí černá stavba.  - Evidentně se chová  tak, že pro něj žádný zákon neplatí. On přece na to má, on si může koupit zákon a právo. Když to šlo legalizovat  2x tak proč by to nemělo jít po třetí ?  Lůzo drž pusinku a buď ráda, že se na mne můžeš dívat.R^

+3/0
10.5.2012 11:33

luba24

Re: POZOR

Počítám, že Vám musel pan Holeček silně šlápnout na kuří oko. A jak tak čtu Vaše příspěvky, věřím, že se mu to povede ještě jednou a pořádně.

+1/0
10.5.2012 12:06

MatX

Re: POZOR

A co se vám na Holečkovi vlastně tak líbí, že ho obhajujete? Ano můžeme ho brát za průkopníka černých staveb v Pardubicích. Nebo za jednoho z největších prevítů, který v tomto městě žije. O žádných jeho zásluhách, které by vedli k nějakém obecnému blahu nevím.

+2/0
10.5.2012 13:59

luba24

Re: POZOR

Zdravý rozum mi napovídá, že 12 metrů vůbec nic neřeší. Navíc za plotem, který mu povolili postavit. Zbourání nikomu nepomůže, snad firmě, které tento kšeft město ze známosti nebo jiných zištných důvodů dohodí. Doufám, že ne Vám.

+2/0
10.5.2012 14:20

MatX

Re: POZOR

V prvé řadě měl začít stavět o těch 12 m dál. V druhé řadě, měl uposlechnout varování úřadů, že mu takto stavbu nepovolí. No a v třetí řadě neměl město vydírat. Souhlasím, že těch 12 m je tak trochu truc. Ovšem může si za to Holeček sám svým chováním. Není tedy žádný důvod ho omlouvat nebo se ho zastávat.

Zbourání stavby samotné by mohlo mít odstrašující efekt pro všechny, kteří se chovají podobným způsobem. I když uznávám, že kdyby se mělo soudit zcela spravedlivě, tak by se muselo bourat na mnoha místech. Holeček není jediný a také určitě ne poslední, který něco podobného prováděl.

+1/0
10.5.2012 19:37

goda

Re: POZOR

No koukám, že vám slušnost a zákony nic neříkají. Pokud byste byl z Pardubic, budete mluvit jinak. Ostatně těm, co se tu rozčilují, že nemohou stavět tam, kde chtějí a co chtějí, protože to nejde, doporučuji se třikrát praštit do hlavy a přemýšlet, kde se asi stala chyba. Prostě tam, kde není pozemek určen ke stavbě, se stavět nemůže. To ví každé malé dítě, ale někteří zde diskutující se snaží dokázat, že jim to jaksi nepálí. Z vlastní zkušenosti - musela jsem plánovaný dům "posouvat" i pro 40cm a neberu to jako buzeraci. Měla jsem si to uvědomit, že třeba přesah střechy se také počítá....

0/0
10.5.2012 21:11

luba24

Re: POZOR

Pletete se. Kdysi jsem chtěl na zahradě něco postavit, stavební úřad s tím souhlasil, zahájil řízení, načež asi po týdnu přijela jiná úřednice, s kterou jsem nejednal, vyšla zadním východem z domu na zahradu a hned pravila, že tak jak to chci to být nemůže, že to má špatný sklon střechy atd atp. Ihned mi to zapálilo, neboť soused byl zaměstnancem střední stavební firmy a s lidmi na stavebním úřadě se dobře znal. Sice mi to povolil, protože něco sám potřeboval povolit, ale tímto způsobem to chtěl zarazit a být z obliga. Milou paní jsem vykázal z pozemku, nejdřív jsem se jí ale zeptal, který z těch pěti sklonú na domě souseda by jí vyhovoval. Okamžitě jsem zavolal na stavební úřad a slíbil jsem paní vedoucí, že jim tam udělám takový čurbes, že se z toho nevzpamatují a že samozřejmě  vím, odkud vítr fouká. A byl klid. Naštěstí dnes už bydlím jinde a jsem spokojený. Je ale pravda, že v zájmu klidného zbytku života jsem opustil svoje rodiště. Vedle hajzlů a pokřivenců já žít neumím.

+2/0
10.5.2012 22:02

Mor_ho

Re: POZOR

ergo kladívko - ?

0/0
11.5.2012 6:25

verkas

Re: POZOR

Ona se ta fakta neopomíjí. To jen pár jediců (kdo ví proč) tady hraje lidem na city a zastává se Holečka, jako by byl největší chudák ve střední Evropě a zasedl si na něj celý svět. My ostatní víme, která bije.

0/0
10.5.2012 17:39

Mor_ho

Vážené iDnes a autorko článku

Dovolím si tvrdit, že tento článek patří do kategorie Černá kronika - a ne do bydlení . Pokud se nepletu je soustavné porušování zákonů  minimálně přečin !!! A konání  majitele této  černoty nijak jinak  nazvat nelze. Buď  jsme v právním státě a platí zákony a nebo jsme v kapitalismu , kde rozhoduje výše konta.

+4/0
10.5.2012 11:30

Dr.Onufrakova

Ja som to odhadla na platenú reklamu

+1/0
12.5.2012 18:06

Pecho

Tahle kýčovitá, ohyzdná barabizna za přesun nestojí.

Pane Holečku, zbořte ji, navrhnu vám mnohem lepší, moderní, pořádný, barák.

richardpechousek@seznam.cz

0/0
10.5.2012 9:12

luba24

Re: Tahle kýčovitá, ohyzdná barabizna za přesun nestojí.

Nějaké reference by nebyly, pane architekte?

+1/0
10.5.2012 12:28

Denule

u článku chybí orámování s informací

že se jedná o reklamní sdělení.

BTW kolik tenhle PR pana Holčka stál?

+1/0
10.5.2012 8:57

luk456

Pravidla a buzerace

Konkrétní případ. Na zahradě, spíše ovocném sadu, máme rekreační domek. Kdysi dávno kolaudovaný a s číslem popisným. Přes deset let se snažíme na jeho místě postavit rodinný dům. Legálně dosáhnout změny, strhnout rekreační stavbu o půdorysu 5 x 4 metry a postavit zde dům s půdorysem 10 x 8, případně přízemní gungalov s  půdorysem větším. Nejde to. Kdosi zahradu prohlásil za zelené území. Zeleným by ono území zůstalo, jen by místo menšího domu stál o trochu větší.  Pipce na stavebním úřadě se to nelíbí.Pipka představuje zákon, tedy zákon, spíše zlovůli. Mohu ji, snadno a legálně obejít. Buď postupnými přístavbami, případně výstavbou tzv. zemědělské účelové stavby. Bude to legální, ale vlastně nesmyslné. Podobně nesmyslné je to, že Holeček může mít dům o 12 dál, ale na místě kde jej postavil jej postavit nesmí.

+3/0
10.5.2012 0:20

MatX

Re: Pravidla a buzerace

Co kdyby ho stavěl podle zákona a tedy rovnou o těch 12 m dál? To vás nenapadlo? V jeho případě to bylo možné.

A druhá věc, vy se snažíte zákonem řídit a hledáte legální cestu. On se na zákon vykašlal a prostě si prosadil svoje. V tom je docela zásadní rozdíl.

+7/0
10.5.2012 0:28

luk456

Re: Pravidla a buzerace

Jistě Holeček tuto možnost měl. Já se snažím poukázat na nesmyslnost rozhodování při povolování staveb. Vždyť jaký má smysl, že o 12 metrů dále může dům stát a vedle ne? Pokud například někomu nestíní atd? Já měl to štěstí, že jsem si mohl dovolit koupit jiný pozemek a postavit dům jinde, nemusel jsem to úplně lámat přes koleno.

Původního záměru jsem se nevzdal. Oprávněný důvod, proč by místo menšího padesát let starého domu nemohl stát jiný, moderní a větší mně skutečně uniká. I když ten skutečný důvod samozřejmě znám. Je jím zloba úřednice stavebního úřadu. Její manžel skoupil okolní pozemky a na ten náš někdy před 12 lety nedosáhl. Byl jsem tehdy rychlejší, v sobotu jsem si přečetl inzerát, v neděli podepsal smlouvu o smlouvě budoucí a zaplatil zálohu, a v pondělí podepsal kupní smlouvu a uhradil kupní cenu. O to ve skutečnosti jde a nikoli o ochranu zeleného území. Pokud bych ho tehdy nekoupil já, už by dávno zelené nebylo a na tom pozemku by stálo kolem dvaceti řadových domků.

+1/0
10.5.2012 11:41

MatX

Re: Pravidla a buzerace

Problém není jen těch 12 metrů, ale i to, že prostě nedodržel vůbec nic co bylo třeba. Těch 12 metrů je řekl bych je záminka, která představuje tu pověstnou poslední kapku.

I když uznávám, že v tom je asi i trochu zášti. Jenže za tu si může sám svým arogantním chováním. Některé lidi už to evidentně přestalo bavit.

0/0
10.5.2012 13:54

claw

Re: Pravidla a buzerace

Ano, stejně jako vy se chová spousta lidí - pokoušíte se obejít nařízení, podle kterého je vaše zahrada zeleným územím, na kterém se nesmí stavět. Ačkoli to víte, hledáte cestu, jak toto rozhodnutí obejít, tedy jak podvádět. Něco takového by si např. v SRN nikdo nedovolil.

A nejstrašnější je, že se svým chováním ještě veřejně chlubíte, místo abyste se sám za sebe styděl. Inu, stydět se musí slušní lidé - za to, že musíme žít mezi lidmi, jako jste vy.

+5/0
10.5.2012 0:35

luk456

Re: Pravidla a buzerace

:-) Pobavil jste mne. Proč bych na své vlastní zahradě nemohl místo menšího domu, který tam již stojí, postavit větší? Zahrada zůstane zeleným územím, té se nic nestane. Místo toho aby jste přemýšlel nad logikou, tedy absurditou toho, proč jedna úřednice tomu brání? Jakou má logiku, že na zahradě o rozloze 4 tisíc metrů čtverečních může být zastaveno 40 metrů čtverečních a 80 metrů čtvrečních již ne? To není logika, to je jen buzerace a zlá vůle.

 Mé chování, které kritizujete je úplně normální a legitimní. Když existuje zákonná cesta jak tam dům postavit, tak mám právo jej tam postavit. Ať už se to bolševikům jako jste vy líbí nebo ne. Sám sebe tady pasujute do role slušného člověka. Pchee.

+2/0
10.5.2012 7:34

verkas

Re: Pravidla a buzerace

Zahradě se nic nestane, jen bude o 40 metrů čtverečních menší. Proč lidi stále nechápou, že když chtějí stavět, musí si pořídit stavební pozemek, nikoliv zahradu? Co je na tom k nepochopení? Mám pole a nijak mě nezaráží, že si na něm nemůžu postavit hotel.

0/0
10.5.2012 18:16

verkas

Re: Pravidla a buzerace

Kdo určí onu hranici, kolik metrů ještě lze tolerovat a kolik už ne? Majitel pozemku, jeho soused či slečna za magistrátní přepážkou? Nikdo nežije na této zemi sám, proto tu máme zákony a ty je třeba dodržovat, ať se to komu líbí nebo ne. Tyto zákony nás ostatní chrání před lidmi jako je pan Holeček.

0/0
10.5.2012 17:47

MatX

Ještě z něj dělejte chudáka

Boha jeho, tohle už fakt nemá chybu. Tak povolení nemá, územní rozhodnutí nemá, ale on je to vlastně CHUDÁK. Tak to jo. Kdybych měl věřit všemu co úředníci a poltici naslibovali, tak bych byl asi dneska v Bohnicích v uzavřeném oddělení.

Pro mě za mě, ať si ten barák odstěhuje kam chce, ale ať to udělá s veškerými povoleními. Už mě fakt přestává bavit, že zákony v ČR platí jen pro někoho. Novináři jsou schopni to ještě ohajovat.

+1/0
9.5.2012 23:58

medved.m

Holečku, pošli mega na můj účet a já se přimluvím!

U nás v hospodě...

0/0
9.5.2012 23:32

zdenanek

Hlečkova vila

paní primátorko, pojďme se už konečně bavit o něčem konstruktivním v Pardubicích. Budete na to mít čas? Nebo ???

0/0
9.5.2012 22:57

oldfashioned Kokodák v1

kdyby Holeček jenom naznačil, že to bude prodávat

Janouškovi, tak by to bylo hned v územním plánu OK;-)

0/0
9.5.2012 22:30

Krokodyl1

Chyba je jinde!!!

Buď teda zákon platí nebo ne! Pokud ano, tak nekompromisně nechat odstranit všechny černé stavby - bez výjimky - padni komu padni. Pokud je zákon "ohebný" - tak je úchylné buzerovat nějakého Holečka kvůli 12-ti metrům. Asi by nějaká autorita (vrchní soud?) měla stanovit buď absolutní zákaz výjimek nebo možnost se z porušení územního plánu vykoupit nějakou pokutou.

+1/0
9.5.2012 22:29

MatX

Re: Chyba je jinde!!!

To je samozřejmě pravda. Mělo by to platit pro všechny a bez vyjímky. Na druhou stranu, když se konečně úřady rozhodnou, že zákon dodržovat budou, tak by to mělo být bráno jako krok správným směrem a ne jako důvod ke kritice.

0/0
10.5.2012 0:00

Jahnn

Ten přesun domu by mě jako stavaře velice zajímal.

Kdyby to byla podmínka stavebního úřadu, docela bych to uvítal. Zvláště cena 1,2 mega je výzva.

+2/0
9.5.2012 21:39Najdete na iDNES.cz