Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak zařídit dětský pokoj a ložnici v paneláku: normy musí stranou

Škatulata, hejbejte se. Neboli dětský pokoj se měl přestěhovat do ložnice rodičů a naopak. Zdánlivě jednoduchá akce měla jednu chybu: oba pokoje byly malé. "Zázrak" měli zařídit designéři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lopenik III - duveryhodny ctenar

hm...

taky chci samolepky... :-(

0/0
23.3.2012 22:29

Sprintujici.stonozka.4

Spíš mne fascinuje

jak mohl někdo vyprojektovat a postavit takové klícky

+3/0
23.3.2012 20:30

i-vet

Re: Spíš mne fascinuje

a proč by nemohl? 1+1 bylo myšleno pro samotného člověka, 2+1 pro pár lidí, 3+1 pro rodinu s 1 dítětem, 4+1 dvě děti....jen realita je bohužel často úplně jinde. To ale není chyba projektanta, ten rýsoval na objednávku s přesnýma podmínkama a určitě by bez omezení navrhl něco úplně jiného. Nicméně typizovaná výroba panelů a plánování pětiletek přinesla toto. A není to jen výdobytek našeho státu.

+5/0
23.3.2012 21:29

Dunja

Re: Spíš mne fascinuje

Bohužel často ani v současnosti to není jiné. Sice máte obývák kolem 30 metrů s údajným kuchyňským koutem, čímž architekt míní kuch.linku strčenou v roku pokoje a většinou zády k oknu, ale ostatní pokoje škoda mluvit. Za velice "zdařilý výtvor" považuji byt ve Vokovicích, který měl obývák s kk kolem 40m do atipického půlkruhu a 2 malé pokoje cca 10m2,komora a koupelna měly po 8m2. Bohužel díky malým oknům a divným dispozicím by z tohoto výtvoru neudělal slušný byt ani kouzelník. Viděla jsem několik novostaveb a velký rozdíl mezi dispozicemi starých paneláků nebyl. Ano rozdíl byl v tom, že chyběly umakartová jádra a vše zářilo novotou a vyšší cenou. Máme sice tak byt ve starém paneláku, ale kromě sam. obýváků a kuchyně s oknem i dva pokoje 13 a 15m2, což už lze přežít.;-)

0/0
7.4.2012 20:09

čita

Nevím nač museli měnit pokoje

s tímto řešením by se obě holky do svého pokoje vešly taky.Ložnice naprosto nevyhovuje,navzájem se přelézat nebo volit postel podle toho kdo zítra vstává první,miluji svoje děti,ale tak moc zase ne .

+4/0
23.3.2012 15:01

mayva

Re: Nevím nač museli měnit pokoje

Nojo, ale děti tráví ve svém pokoji mnohem víc času než rodiče, takže potřebují víc místa.

My máme ložnici taky velkou necelých 9 m, ale naštěstí je postel přístupná z obou stran. Tady by stačilo vyhodi ten toaletní stolek, a dost by to pomohlo. Těžko poznat, jak masivní je rám postele, příp. zda by nestálo za úvahu obětovat třeba 5 cm z délky postele a udělat nějakou atypickou, aby byla přístupnější. To ale záleží na tom, jak moc jsou majitelé vzrostlí.

Jinak mi tahle proměna přijde jako jedna z lepších, jak je vidět, i do pidiprostoru se dá umístit skříň. Barevně moc pěkný oboje.

+2/0
25.3.2012 10:53

jsem z Marsu

Malý, ale náš! Hlavně bez dluhů.

Můj byt odpovídá těmto dvoum pokojům, a jsem ráda, že vidím tuto proměnu. Jednou to budu muset vyřešit zcela stejně jako tato rodina.

Četla jsem tu i názory na přestěhování. Ale to by pro mne znamenalo zadlužení. A tak si budu muset vystačit s bytem 54m2. Možná i rodina z ukázky je na tom tak jako já. A u babičky máme zahrádku :-)

0/0
23.3.2012 13:28

i-vet

Re: Malý, ale náš! Hlavně bez dluhů.

víte, ona výměna bytů, zhruba stejného stáří, nepřijde nijak extra draho, 1 místnost se cení dle místa 100-250 tisíc. Jsou lidé, kteří zas chtějí menší byt (rozvod, děti odejdou do světa, partner zemře...) a ta úspora na poplatcích je velice lákavá. Navíc při výměně bytů se neplatí daň z převodu nemovitostí jako z celé ceny, ale jen z rozdílu cen.

+3/0
23.3.2012 15:05

MayaMoya..

Proboha, proč to neprodají a nepořídí si něco většího?

Nebo, ať jdou do většího nájmu a tohle pronajímají za takovou cenu, aby se jim nájem zaplatil...Fakt logika...kriste pane...

+2/0
23.3.2012 13:11

miklis

Re: Proboha, proč to neprodají a nepořídí si něco většího?

8-o

+2/0
23.3.2012 14:05

makacek

Re: Proboha, proč to neprodají a nepořídí si něco většího?

ehm zamyslet se: pronajímat menší byt, tak aby se jim zaplatil nájem za větší? To by ten větší byt musel být bůh ví kde. A peníze by padli zajisté i na zařizování nového většího bytu. Pokud toto není jejich, tak to těžko budou pronajímat.

+1/0
23.3.2012 14:11

-Komedie-

Re: Proboha, proč to neprodají a nepořídí si něco většího?

No.. hlavně že ty jsi "vrchol logiky" :) Víš vůbec, co jsou to peníze? Řekl bych, že ani moc ne.

+5/0
23.3.2012 21:36

aji

Designéři udělali maximum,

ale dětem ani rodičům dlouhodbě nebude v tak malém prostoru dobře. Na ložnici to snad stačí, když budou hodně větrat. Pokud počítám, tak jim ze 70m2 ještě 50 zbývá, kde jsou ? Lepší by asi bylo přestěhovat se někam na vesnici do mamlého domku a postupně si ho opravit.

+3/0
23.3.2012 13:07

skoda-lasky

Re: Designéři udělali maximum,

Přestěhovat se do domku a postupně ho se dvěma malými dětmi opravit? A dojíždět do práce budou jak? A než to opraví, budou bydlet kde a jak? Na staveništi?

0/0
23.3.2012 14:13

ravl

Re: Designéři udělali maximum,

49 m2 na kuchyňský kout a obývák je opravdu zbytečně moc. Do budoucna půjdou rodiče do obýváku, hodí tam částečnou zástěnu a holky budou mít každá svůj malý pokojík. Tak nějak uvažujeme my a to máme obývák daleko menší (20m2) a dvakrát pokoj po 12,5 m2.

0/0
23.3.2012 22:03

Lenka S.

!!

Opravdu mi uniká smysl těch monstrózních skříní v dětském pokoji..Leda by nikde jinde v bytě nebylo místo a bylo tam uskladněno všecho ložní prádlo, ručníky, věci na úklid, sezónní oblečení, sportovní potřeby,čistící prostředky, nářadí, plus veškeré klumpy a ještě něco málo navrch..Mám pocit, že na oblečení  a věci do školy by každé dívce stačila jedna komoda, hračky by šlo dát do "nádstavce" pod postel..případně dnes existuje tolik typů postelí které jsou vybaveny velkým úložním prostorem..Není nic horšího než zaplácat malý pokoj masivním a nefunkčním stojacím nábytkem..

+1/0
23.3.2012 12:29

Peťulák2

Re: !!

No ano, v panelákovém bytě bývají jiná úložná místa na každém kroku. Jedna komoda pro každou dívku? Jako s oblečením jen na léto nebo jak to vidíte? Bože vy máte ale naivní názory. Kde máte oblečení vy? V jedné komodě? Tam já mám spodní prádlo, fusekle a doplňky.

+7/0
23.3.2012 12:48

Lenka S.

Re: !!

Já mám oblečení přesne v oné jedné komodě včetně spodního prádla,fuseklí a pásků, doplňky na háčcích na zdi. Nikdo se nepře o tom jak je v paneláku místa na rozhazování,ale proboha jediné řešení jsou dve hřomtné skříně plácnuté do dětského pokoje?Ano?Naivní názory nemám, pouze vycházím z řešení nedostatku místa které jsem využila ve svém bytě a vídám v bytech svých zmámých a přiapdají mi mnohem lepší než zapratat podlahu skříněma.

0/0
23.3.2012 14:10

skoda-lasky

Re: !!

Vidíte, mně zase vestavěná skříň přijde obecně jako velmi dobrý způsob ukládání oblečení - nevyjadřuji se teď k tomu, jestli nutně musí být v dětském pokoji. Já sama moc oblečení nemám, ale v kedné komoře mám opravdu jen to prádlo a trička, k tomu mám ještě jednu skříň a oboje je narvané.

+2/0
23.3.2012 14:18

Lenka S.

Re: !!

Mně překvapivě také,ale kde není místo tam prostě není místo..Také je rozdíl komoda a komoda..Nemluvě o tom, že když se člověk podívá pravdě do očí a poctivě se zbaví všeho co už nenosí a odkládá s tím, že se to bude třeba hodit na spaní a do lesa a na zahradu, že do toho zhubne - přibere, že si k tomu konečně po 5 letech koupí něco ladícího atd atd tak toho oblečení zázračne ubyde. Absolutně nezavrhuju velké úložné prostory, ale vycházím z toho, že tam kde je tak špatná dispozice by mohlo stát za to na pár minut se zamyslet a zkusit něco rafinovanějšího než zaplácnout čtvrtinu plochy podlahy dětského pokoje skříněma když denně vidím, že to JDE jinak..

0/0
23.3.2012 22:43

Yanajedna

Re: !!

Jedna komoda na oblečení? No nevím.

V paneláku si člověk moc nevyskakuje, v té velké skříni bude asi i ledacos dalšího, sportovní potřeby, sezonní boty...

Pokud má byt komoru 1,2 x 1,2 metru a žádný sklep, je každý úložný prostor dobrý.

0/0
23.3.2012 12:51

Lenka S.

Re: !!

Jistě nevyskakuje,ale nevidím problém v tom vytvořit třeba "skříně" těsně pod stropem na sezónní oblečení, ony sportovní potřeby, taky nerozumím proč je dle Petuláka tak naivní představa, že mohl být nezanedbatelný úložný prostor zakomponovaný do rešení postelí. Sama obývám malý byteček takže jsou mi všechny problémy známy z první ruky a říkám, že to jde jinak než pomocí obřích skříní...to je celé..:-)

0/0
23.3.2012 14:18

Peťulák2

Re: !!

Obřích skříní? Já teda vidím jednu klasickou hlubokou šatní skříň. Žádné obří skříně. Měli jsme to tak s bráchou taky - jedna komoda na drobné oblečení, zavírací prosklená ne tak hluboká skříň na hračky a podobné a jedna normální šatní skříň na bundy, kalhoty a jiné visící věci. Kdyby bylo jinde v bytě víc místa, věřím, že by designéři řekli, že věci se budou dávat tam. Asi není.

Jak velká by byla skříň těsně pod stropem? A jak by se do ní lezlo? Ne, že by to nešlo, ale tohle je na používání podstatně schůdnější systém. NAvíc se nemusím bát, že to spadne.

0/0
24.3.2012 15:20

Dunja

Re: !!

Mně osobně se nelíbí vestavěné skříně v téměř každém pokoji, ale jsou lidé, kterým to přijde praktické. Já jsem jednu takovu v dětském pokoji zrušila. Byla přes celou jednu stěnu a postele se nedaly tak dát jinak než nacpat do řady k oknům. Taky mi přišla zbytečně hluboká, prádlo ve dvou řadách, často děti vytahaly i tu zadní a zpět už to jen naházely. Tak jsem pořídila 2 skříňky s poličkami o hl. 40cm vešel se tam i věšák na nějakou budnu či svetr. K tomu mají každý knihovničku a jednu skříňku na hračky. Navíc až děti budou chtít nějakou změnu pokoje s tím, jak porostou, mohu se skříněmi hýbat a event. přikoupit nástavce. Zimní věci mám srovnané v krabicích nahoře ve staré vest.skříni v předsíni. Pravda pravidelně třídím a snažím se, co nejméně věcí nechávat a také co nejméně zbytečných věcí kupovat.

Jinak obdobně hodlám zrušit i podobnou starou vest. skříň v ložnici.

0/0
7.4.2012 20:28

LovecDuchů

Až slečny vyrostou a vstoupí do armády

Budou se tam na palandě cítit jako doma. Třeba jim to rodiče ještě zlitští tím, že za pár let nalepí na palandu zelené "fleky" od kreativní designérkyR^

Kovovou postel do dětskýho pokoje (nebo kamkoliv jinam) v tomhle provedení může koupit podle mě jen duchem chorý jedinec:-/Rv

Myslím, že výkon "jak se staví sen" je mizerný stále stejněR^

+5/0
23.3.2012 12:22

LovecDuchů

Re: Až slečny vyrostou a vstoupí do armády

zlidští :) budu to po sobě muset číst :)

0/0
23.3.2012 12:23

oldfashioned Kokodák v2

ano, ano, je to "zázrak"

;-D;-D

0/0
23.3.2012 11:54

Subo

...

Pokojicek se mi moc nelibi, bila je zverstvo, pac ja na tom vsechno videt, s malyma detma to neni moc dobra volba... Oproti tomu se mi loznice po strasne dlouhe dobe v tehle rubrice libi... na to jak je malo mista je  pekna a utulna...

0/0
23.3.2012 11:32

skoda-lasky

Re: ...

na bílé nemusí být všechno vidět, záleží na materiálu a lesku. Jinak ta bílá mohla být do pokojíku vybrána proto, že není tmavá, což se v takovém malém pokoji hodí.

+5/0
23.3.2012 11:35

skopinda

rozpačitá

pokojík hraje hezkýma barvama, ale naprosto mi chybí prostor na hraní pro 2 děti, z nichž jedno je evidentně ještě hodně malé. Ložnice mně vyloženě děsí. Gigantická skřín, před ní nevyužitý prostor k ničemu a postel, kdy jeden ráno přelézá druhého, pokud ještě spí.....no .... a ani barevně....a ty poličky nad hlavama, tak to je noční můra žen při úklidu

+2/0
23.3.2012 11:20

Peťulák2

Re: rozpačitá

Podle mě se počítá s tím, že rozhodně to malé si bude přes den hrát v tom spojeném kuchyňoobýváku, proto to zvětšovali. Pokojíček pak slouží především na spaní.

+1/0
23.3.2012 12:50

nocni.mura

pokojík brrr

sdílela jsem pokoj o velikosti 11 m2 se sourozencem až do 16 let a měli jsme dvě normální postele a přiměřeně velké skříně, plus jeden dlouhý stůl pod oknem. A přitom uprostřed bylo placu dost. Jak je možné, že se to tady do toho většího pokoje nevešlo? Je to poskládané nudloidně a opravdu až do dospělosti děti nepotřebují dvoumetrovou hadrovou skříň. Pokoj pro děti za mě naprosté minus.

Ložnice rodičů se mi naopak líbí.

+1/0
23.3.2012 10:25

skoda-lasky

Re: pokojík brrr

TAk ten stůl pod oknem mít nemohou, protože tam jsou dveře na balkon.

0/0
23.3.2012 10:33

jgoodman

Re: pokojík brrr

Pokud jde o balkon...kdyby to byla lodžie a designéři měli hlavy otevřené, mohli z ní vytvořit dětskou zimní zahradu s francouzským oknem do pokoje. jako malé by tam měly kytičky a třeba morčata, jako větší dvě křesílka a kávičkovou pohodu :-) To už je ale asi moc velký sci-fi :-)

+4/0
23.3.2012 10:59

skoda-lasky

Re: pokojík brrr

Já bych tedy zasklenou lodžii nechtěla ani omylem, rozhodně raději otevřenou.

0/0
23.3.2012 11:34

jgoodman

Re: pokojík brrr

V případě zasklení se dá částečně využít i v chladnější měsících (záleží na orientaci, myslím tedy balkónu na světovou stranu :-) Mám s tím pouze kladné zkušenosti. Zasklení lze, v případě potřeby, kopletně odhrnout. Trochu frustrující je údržba. Nicméně jsem přišel na malý zlepšovák. Vnější stranu ošetřuji kosmetikou na skla automobilů, tzv, tekuté stěrače. Díky kolmému sklonu oken fungují podobně jako při vyšší rychlosti auta. Je to dražší, ale skla vydrží déle "čistčí".

0/0
23.3.2012 11:42

mamsrb

Zhlédl jsem se v řešení v Holandsku

a pořídil si zasklení průhlednými skly v přízemním bytu. Spodní skla kalená, horní systém Optimi. Výhled do zeleně nerušen, světlo také a orientace na jih zlepšuje v zimě tepelnou bilanci. Pouze ta kávička v létě může být jen ranní nebo večerní, protože spodní zasklení je pevné. Zastiňovat ale nechci.

0/0
23.3.2012 12:02

skoda-lasky

Re: pokojík brrr

Ono jde samozřejmě o náhled každého jedince, já bych raději měla otevřenou lodžii než zasklenou, na níž se sice dají pěstovat květiny i přes zimu a sedět i na podzim, ale přicházíte o pocit z pobytu venku.

0/0
23.3.2012 14:21

Peťulák2

Re: pokojík brrr

Otázka je, jestli by jim zbytek domu dovolil to zasklít. Znám bytová družstva, která si odhlasovala, že balkóny budou vypadat všechny jednotně, aby to mělo hezký vzhled. Žádné šňůry na prádlo, žádné satelity, žádné zasklení.

0/0
23.3.2012 12:52

jgoodman

rostoucí pokojíček

Rostoucí pokojíček v podání designérů spočívá v naddimenzování nábytku. Jak objemem, tak výškou umístění. Proč si nelámali hlavu s nastavitelnou policí nad stolem? Nebo proč musí mít dvě malé holky skříně jako dva dospělí? Proč nejsou nastavitelné plochy stolu dle výšky (mladší si bude muset pár let počkat......). Proč nevyužili ohromný úložný prostor pod palandou (sezóní věci...). A největší designerský meisterstuck je spodní strana vrchního lůžka palandy (když už jsme u toho designu).

Ložnice je celkem dobře barevně sladěná, akorát bych byl celkem naštvanej při otírání prachu s polic nad postelí.

Pokojíček - :-) barvy a veselost , ;-( nápaditost

Ložnice - :-) celkově

+3/0
23.3.2012 10:17

kukuricevpoli

To je maly prostor

snad poprve mi to vsechno prijde pekne, vzhledem k prostoru

+3/0
23.3.2012 9:57

Apačka

a kde si budou děti hrát ....

Proč mají najednou v pokoji pro děti obrovské skříně. Vždyť nyní je to jako ložnice pro děti a ne dětský pokoj. Dle hraček a postýlky v dřívější ložnici jde o malé - maličké slečny. Kde si budou hrát ? Na zemi místo není....

+2/0
23.3.2012 9:55

Honx

Re: a kde si budou děti hrát ....

Proč by si měly hrát. Posadíme je před velkou televizi a máme klid ;-(

0/0
23.3.2012 9:57

picoda

Re: a kde si budou děti hrát ....

R^;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
24.3.2012 0:59

skoda-lasky

Re: a kde si budou děti hrát ....

Jestli mají větší obývák, třeba bylo v plánu, aby si hrály tam.

+5/0
23.3.2012 10:34

Honx

Stůl dáme doleva aby si holky při psaní stínily slunce

a postele doprava před balkónové dveře. Co k tomu říct víc ;-(8-o

+3/0
23.3.2012 9:41

nocni.mura

Re: Stůl dáme doleva aby si holky při psaní stínily slunce

třeba jsou obě leváci, pak by to bylo v pořádku.

0/0
23.3.2012 12:02

Peťulák2

Re: Stůl dáme doleva aby si holky při psaní stínily slunce

Protože opačně to nedáš, když tam jsou balkónové dveře.

+1/0
23.3.2012 12:53

ppeppe

To je mazec

jak malé prostory někomu stačí k životu. Proč v té ložnici nemohou mít hlavy pod oknem. Evidentně je ten pokoj širší než 2 metry, tak kdyby tam měli 160 cm širokou postel, tak by mohla být přístupná z obou stran, ne?

0/0
23.3.2012 8:56

janduben

Re: To je mazec

ano a skrine by byly narvane kde? celo postele pod oknem je take blbost

+3/0
23.3.2012 9:03Najdete na iDNES.cz