Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ostravu měly zdobit nové stavby. Realita? Vidět je jen málo

Proměnu Trojhalí na Nové Karolině, rekultivaci řeky Ostravice v centru, výstavbu pavilonu evoluce v zoologické zahradě, rekonstrukci Svinovských mostů či nový terminál na Hranečníku... To vše a další projekty si Ostrava naplánovala jako největší investice pro letošní rok. Bohužel většina staveb zatím ani nezačala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Labia Majora Zemanová

Labia Majora Zemanova pro iDnes.cz

Rok budou opravovat most ;-D Pres tyden tam bude jeden makat, ostatni hulit a opirat se o lopaty, o vikendu nebude pracovat nikdo. Soudruzi by se meli inspirovat v zahranici.

0/0
27.12.2011 23:20

Astaroth

oxymoron

Nova architektura a "zdobit" nejde k sobe. Ostravu zdobily klasicke stavby, o ktere jsme jiz prisli, jako napr. Zarubek, chemicka Hrusov, Karolina, nebo zvolna se rozpadajici skvost Ostramo. ;-(

0/0
27.12.2011 13:57

chacharostravsky

A co Černá kostka?

Ta už asi upadla hluboko do zapomnění... Škoda, to by byla konečně zajímavá stavba...

0/0
26.12.2011 18:51

PPPetrov

Ostrava a její budoucnost

Problémy s rozvojem Ostravý je potřeba hledat ve schopnostech radnice z dlouhodobého pohledu.

Ad1. Problém účelové koalice, která s sebou logicky nese hromadů kompromisů a potřebu přerozdělování

Ad2. Radnice má spoustu nových a hlavně nezkušených tváří, které nemají absolutně žádné zkušenosti a zejména znalosti a berou pozice jako dobré trafiky. V kombinaci s všehoschopným primátorem je to cesta nikam.

Bohužel po panu Tošenosvském a Kajnarovi lze říci, že Ostrava k problémům,které má způsobené těžkým průmyslem, má i ve vedení města "odborníky" realizující si své vlastní zájmy a dosazující do klíčových pozic spíše osoby loajální než odborně způsobilé.

+3/0
26.12.2011 17:32

chacharostravsky

Re: Ostrava a její budoucnost

Řekl bych, že tahleta JAKOŽE loajalita je jedním z nejhorších dědictví komunismu!

0/0
26.12.2011 18:54

2kedar

Terminál na Hranečníku....?

Město asi opravdu neví, kde vymáchat prachyRv ;-O .... Dnes už tam přestupuje minimum lidí.V postatě pouze ti, kteří nemají jinou možnost.Ostravskou MHD bojkotuji.Je naprosto nekoncepční.Pokud jedete z jednoho konce města na druhý, musíte mnohokrát přestupovat a tím pádem ztrácet drahocenný čas!!Navíc mám auto na LPG, takže jezdím "za pár kaček" a navíc neemituji tolik exhalací, jako benzíny, či ropáci.;-D

+1/0
26.12.2011 13:46

Huczín von Szinágl

Re: Terminál na Hranečníku....?

...lítej třeba na rogalu. Osobně přestupuji na Hranečníku a MHD odtud do centra Ostravy a dál jede docela svižně.

0/0
26.12.2011 18:27

2kedar

Re: Terminál na Hranečníku....?

Aha, takže pro jednoho člověka je to fakt dobrý nápad, stavět terminál!!;-D

+1/0
26.12.2011 18:34

Santa1

Aby 2 projekty vyšly,

musíte jich mít rozjetých 10. Jen někdo, kdo v životě nic nedokázal, tohle nemůže pochopit.

0/0
26.12.2011 13:05

killian

Re: Aby 2 projekty vyšly,

ano, ale to platí v podnikání. Pokud se ale jedná o státní sektor tak je situace poněkud jiná. Vaše implikace by platila pokud by by se jednalo o žádosti na projekty. Zde by bylo opravdu úspěchem, kdyby se do Bruselu poslalo 10 projektů a dostali dotace na 2. Pokud Vám ale přiklepnou dejme tomu 10 projektů, tak dle mého názoru je úspěchem, pokud se bude realizovat 9 z nich. Pokud má člověk konkrétní projekt a peníze na něj, tak si myslím, že je přímo jeho povinností ho realizovat. Nevím co by Vám řekl nadřízený pokud by jste mu například vyřídil dotaci 50 milionů na nový sklad a nebyl schopen ho postavit. Myslím si, že by jste si celkem brzo hledal nové místo. Bohužel u politiků tato zodpovědnost jaksi neplatí

+2/0
26.12.2011 13:26

Santa1

Re: Aby 2 projekty vyšly,

To je čiré teoretizování, nikdo nemá volné miliardy v bance ani město. Tenhle způsob uvažování je možná hlavním důvodem, proč u nás nebyly zdaleka využité všechny peníze ze strukturálních fondů. Zjistěte si skutečnou úspěšnost projektů při žádostech o dotaci z EU. Prej 9 z 10-ti ;-D

Dále mi popište vinu města na tom, že například projekt Svinovských mostů byl zdržen snad v každém stupni projektu.

0/0
27.12.2011 0:24

pepinolupino

Poslední velký rozvoj...

Ostrava zažila leda tak za socialismu, kdy se rozvojové plány ještě realizovaly! Po devadesátém roce, s odchodem komunistů, to šlo s Ostravou rychle "do dupy", no a dnes už jenom plánují, aby si mohli papaláši rozebrat prachy!!! Zlatí komunisti a zlatý socialismus, kdy se vybudovalo všechno to, co dnešní "demokrati" rozkradli a rozprodali!

+2/0
26.12.2011 12:26

sincos

Re: Poslední velký rozvoj...

Komunisti udělali z Ostravy černé město, plné jedů, z komančského vládnutí se bude vzpamatovávat ještě dlouho. Nevšiml jsem si, že by komunisti někdy investovali do vzdělání, které je hlavní věcí, pokud se má něco vytvářet. Jen hlupák může postavit koksovnu v centru města - Karolínu.... Pokračuje to i dnes, kdy socialisti a ODS stačili přožrat prachy na Vědeckou knihovnu tím, že zřejmě ty prachy pohřbili zaplacením 30 Kč poplatků ve zdravotnictví. To všechno je dědictví. Jenže jak to vysvětlit někomu, kdo nemyslí...

+1/0
26.12.2011 12:53

Santa1

Re: Poslední velký rozvoj...

;-D V kterém že to roce postavili komunisti Karolínu, chemičku atd? Nijak se komunistů nezastávám, ale vaše zaslepenost je moc i na antikomunistu.

0/0
26.12.2011 13:03

flames828

Re: Poslední velký rozvoj...

Jezus, Karolina jako koksovna a chemička byly otevřeny dávno před komárem, komár je naopak zavřel. S tak principielní nepřesností neuspěješ ani na základní škole.

0/0
26.12.2011 16:42

sincos

Re: Poslední velký rozvoj...

Tak to se omlouvám, celou dobu jsem si myslel, že Karolína vznikla za nich. Díky za upřesnění, v tomhle směru jsem fakt bez vzdělání, napsal jsem to během chvilky tak, jak jsem si to myslel...;-(. Jinak zaslepený až tak nejsem, spíše máme s minulou dobou dost neblahé zkušenosti v rodině a z toho to je.

0/0
26.12.2011 17:04

flames828

Re: Poslední velký rozvoj...

No v pohodě. Píšeš, že komár z Ostravy udělal černou a špinavou díru. To je jenom historický fakt, nicméně druhá strana mince je, že v době technologického pokroku a údobí honby za  nerostem by se Ostrava stala černou a špinavou dírou v jakémkoliv režimu (tak třeba nizozemské Zwolle, americká města na východě nebo britská města taky smrděly a čpěly špínou), průmyslový potenciál dolnoslezské pánve byl naprosto nepřehlédnutelný a obrovský svou důležitostí (je dodnes) a od dob Rotschildů naprosto nezvratný. To město a celá krajina měly svůj osud namalovaný dávno před tím, než se důl Michal přejmenoval Cingra. Komárovi můžeme zazlívat leda to, že podcenil a ignoroval dopad průmyslu na trvale udržitelný rozvoj(a že tak ostravsko zazdil na dalších xx let). Kulturně a sociálně Ostrava fungovala jako centrum celé severní Moravy desítky let.

0/0
26.12.2011 17:27

sincos

Re: Poslední velký rozvoj...

Tohle je fakt, je mi jasné, že Ostrava by byla průmyslová za každého režimu, jen mě nadzvedl názor, že "komáři" (hezký výraz) byli jediní, kteří něco vybudovali. Tohle mi připadalo naprosto mimo. Mám doma knížky o historii Ostravy, budu muset překonat lenost a přečíst si je, ať příště nepíšu kraviny. Můj děda - už dávno nežije - bojoval u El Alamejnu proti Němcům s Angličany a za to měl v 50 letech velké potíže, to je jen jedna z více špatných zkušeností s minulostí, i proto jsme od dětství naučeni, že se "komárům" nedá nikdy důvěřovat, ani, když vypadají úplně normálně a neškodně.

0/0
26.12.2011 19:00

Doubleblue

Re: Poslední velký rozvoj...

Komáři totiž niky nebylo a nebudou normální a už vůbec ne neškodní. Komár postavil v centru města anylinku,taky výborný nápad....divím se, že půlka ostravanů nechcípla otravou při přístupu k bezpečnosti v té době..

0/0
27.12.2011 14:33

Huczín von Szinágl

Re: Poslední velký rozvoj...

To máš tak, ty komáre. Dneska nám karvinské a staříčské uhlí drancuje jistý Bakala, který miliardy za naše národní bohatství vyvádí do Holandska, Kanady, Švýcarska na Kypr a jistě on sám a jeho šíbří vědí přesně kam.

0/0
26.12.2011 18:30

flames828

Re: Poslední velký rozvoj...

To je ale nepodstatné pro diskuzi. To, co bylo v Ostravě vybudováno, by ´muselo´ být vybudováno tak jako tak, konec po zkratu v devadesátých letech je už jiná pohádka. Socialista nedostavěl do Ostravy ani tu pitomou dálnici, navršil haldy uprostřed města a lidi mu to žrali. Proč by ne, měli svoje, měli klid a ucpané chřtány žrádlem. Podle mnohých by to tak šlo asi donekonečna. Nebo po nás potopa? Takže se zeptám jinak - co komár vybudoval v Ostravě takového, aby po stopnutí těžkého průmyslu město nechcíplo hlady, jak se téměř děje dnes?

0/0
27.12.2011 10:35

chacharostravsky

Sliby chyby...

uvěřím, až to bude stát, navíc pochybuji, že se to bude podobat vizualizacím...

0/0
26.12.2011 9:41

miljal

Re: Sliby chyby...

Myslím, že ta podoba je to nejmenší co by nás mělo trápit. Mně spíž zaráží, cituji Kajnara: "...oprava Svinovských mostů začne ASI v polovině ledna. Tak jaké ASI, začne, nebo nezačne!!!!!!

0/0
26.12.2011 11:27

-jk-

Re: Sliby chyby...

Kajnar byl vždy akorát tak mluvka řídící se heslem, slibem nezarmoutíš. Své sliby však nikdy neplnil ani plnit nehodlá. Jeden z nejhorších primátorů, které kdy Ostrava měla a po roce 1989 suverénně ten nejhorší.

+3/0
26.12.2011 12:09

Lánik

Re: Sliby chyby...

no lepší říct, asi, než zas něco slíbit a pak nesplnit, přeci jen za počasí (kvůli kterému by se začátek odsunul) ani primátor nemůže.

0/0
26.12.2011 15:50

hahahahaha

Ostrava

je razovité město . Tam kde se utvoří koalice ČSSD a ODS to vždy nestojí za nic . To je jen účelová koalice pro rozdělení koryt . A v Ostravě to podle toho vypadá . Primátor Kajnar (ČSSD) ani v Ostravě nebydlí . Postavil si tam , kde není smog . Atd. atd . !!!!

+4/0
26.12.2011 9:39

zase smazaný

Re: Ostrava

To jsou hloupé kecy. Nevíš o čem mluvíš.!!

0/0
26.12.2011 10:19

hahahahaha

Re: Ostrava

Jako obyvatel Ostravy vím moc dobře o čem mluvím . :-)

+2/0
26.12.2011 10:32

Huczín von Szinágl

Re: Ostrava

Kajnar nic nepostavil, tuším že bydlí ve vile manželky....Co to ale řeší?

0/0
26.12.2011 18:32Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.