Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lákaly mě parky a lepší doprava, říká šťastný obyvatel Stodůlek

Praha 13 je pro lidi atraktivní, loni tu zaznamenali nejvyšší přírůstek obyvatel ze všech městských částí. Tento trend hojně podporují developeři, vznikají tu nové byty. Naopak nejvíc lidí zmizelo ze čtyřky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fikus 1

Stodůlky mají dobrou dopravní dostupnost

Problém je architektura. Což je patrné i z obrázků. Central group staví opravdu příšernosti s nemožnýma barvama. Naprostý nedostatek invence. jediný cíl je naflákat krabice jako na Butovicích. Teď to vypadá ok, protože je to nové. Ale později z toho budou Butrovice II. Prostě nechápu, že se developeři nesnaží taky dbát trochu na to aby to vypadalo. To že barák pěkně vypadá neznamená že musí být dražší. Ale to by někdo musel myslet... když vidím ty bloky bytů stavěných do čtverce je mi z toho na nic.

0/0
31.8.2011 10:55

D.Brux

Ano to by někdo musel myslet,

a věřím, že ty to nebudeš. Central Group se smířil s tím, že v Tobě ztratila potencionálního zákazníka. Jaká škoda. Takový nekonečně kulturní, moderní architektuře hluboce rozumějící člověk.

PS: to že Central Group zásadně staví obytné domy do čtverců jsi usoudil z té jediné fotky?;-D

0/0
31.8.2011 11:39

Antonín, topič

Re: Ano to by někdo musel myslet,

Tak se nedurděte, však vám nikdo nevyčítá, že bydlíte na levné periferii.

0/0
31.8.2011 17:27

Retarda

V Praze je spousta dobrých míst k bydlení,...

když máte štěstí dá se bydlet 10-20 minut od centra v klidné lokalitě. Např. Praha 5 je z tohodle důvodu fajn, ovšem na to se zatím nějak mediálně nepřišlo, protože spousta si pod Prahou 5 představí Smíchov okolo nádraží, Anděla a Plzeňské třídy a tam to zase vypadá úděsně, ale jinak myslím že Praha 5 je třeba lepší než tolik vychvalovaná 6tka... Co mě osobně nevyhovuje je sídlištní architektura a krabice pro desetitisíce...

0/0
31.8.2011 8:26

PepaRUM

Chci být taky šťastný.

Prodávám vilu na Ořechovce. Stěhuji se do Stodůlek.

0/0
30.8.2011 17:14

Tobinka2.0

Re: Chci být taky šťastný.

Zajímavé, kolik lidí na internetových diskuzích má vilu na Ořechovce ;-D

0/0
31.8.2011 10:08

jitkajitka

reklama

Normalni reklama zaplacena stavebnimi firmami. A cesky narod se svoji stadovitou naturou se pohne tam kam reklama zaveli.  Bytu jsou mraky a odbyt uz neni takovy jako pred 2 lety. Za podstatne lepsi cenu se daji koupit byty ve stavajici zastavbe po cele Praze a nehrozi nebezpeci, ze za okny bude jezdit milion kamionu denne.

0/0
30.8.2011 13:32

D.Brux

nebál bych se

většina českého národa se hlavně nekvalifikuje na úvěr na takové nové bydlení.

0/0
30.8.2011 13:40

D.Brux

mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

(chozením do hospod a barů, sem tam nějaká výstava nebo divadlo). To je nedorozumění, např. Zličín je hlavně na dálničním uzlu sever - západ a taky velmi blízko letiště. Infrastruktura tedy vynikající, a troufám si říct, že většinu obyvatel Metropole ta Praha nijak apriorně neživí - a její údajnou kulturu nijak k životu nepotřebují.  Nevím jak Stodůlky, ale na Zličíně jsou všude podzemní garáže, a každý, kdo si tam byt koupí, tak samozřejmě i s tím parkovacím místem (min jedním).

+1/0
30.8.2011 13:00

skoda-lasky

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Jak souvisí divadlo s letištěm?

0/0
30.8.2011 13:13

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

teď jako vážně očekáváte nějakou smysluplnou reakci?

0/0
30.8.2011 13:17

skoda-lasky

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Vlastně ani ne. Jen jsem moc nepochopila smysl příspěvku, který začne o kultuře a pokračuje tím, že na Zličíně je dopr. uzel a blízko letiště.

0/0
30.8.2011 13:20

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Snažil jsem se vysvětlit mé stanovisko k níže položené polemice o tom, že v Praze se dle některých se má žít jen kvůlivá nějaké údajné kultuře. Mé stanovisko je takové, že jednak tam třeba ta kultura za moc nestojí, ale že lidé se také stěhují do blízkosti letiště, protože ho ke své profesi, nebo prostě životu potřebují stejně tak, jako rychlé dosažení výpadovky.

0/0
30.8.2011 13:27

skoda-lasky

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Pak už ten Váš příspěvek chápu. Abych byla upřímná, já si bydlení v širším centru užívám právě proto, že mám vše blízko. Neříkám, že jsem v divadle každý den, ale je příjemné nemít to z něj hodinu domů. Je příjemné mít možnost se jen tak projít po staré Praze a dojít pěšky domů nebo mít tágo za stovku. Ale chápu, že pro každého to také není.

0/0
30.8.2011 20:43

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Příjemné prodírání se mezi matrioškami, čepicemi ruských okupantů, nekonečnými skupinami italských hlučných dětí, opilci z britských ostrovů, kapesními zloději,  smažkami, žebráky, otrapy, celými ulicemi nevěstinců a záplavou podivných poloprázdných barů a restaurací fakt není pro každého, na tom se s Vámi rozhodně shodnu.

0/0
31.8.2011 11:31

Antonín, topič

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

On ale mluvil o staré Praze. Vy hovoříte o čem? ;-D

0/0
31.8.2011 17:29

albert10

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Máš pravdu, vynikající lokalita, třeba pro velkosklad. Pro bydlení už trochu horší.

0/0
30.8.2011 13:23

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Ty tam bydlíš?

0/0
30.8.2011 13:28

albert10

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Nebydlím (naštěstí), ani nevlastním velkosklad (bohužel). Ale znám to tam. Je to klasické ošklivé panelákové sídliště na okraji města. Ohánět se dopravními uzly je k smíchu. Levý břeh Vltavy má spoustu krásných lokalit, dostupnost na výpadovky a letiště je dobrá až výborná skoro ve všech.

0/0
30.8.2011 14:08

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Bylo mi jasné, že s tím žádnou zkušenost nemáš. Paneláky v Metropoli Zličín fakt nejsou, stavební technologie jsou ti asi taky španělskou vesnicí. Možná kdybys nějaký ten velkosklad vlastnil (nebo aspoň měl v nájmu), rozuměl bys víc tomu, o čem si nyní dětsky myslíš, že je směšné. PS: Krásné lokality? mimo ČR (bez Čechů), jak jsem psal již dříve, ne každý tu Prahu považuje za vrchol svého života, na druhou stranu nějak musí v jejím okolí přebývat. Příp. v čem je problém, mít další nemovitost na víkendy a volný čas někde úplně jinde....

0/0
30.8.2011 14:25

albert10

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Tak já samozřejmě nemůžu vědět, v jakém konkrétním domě bydlíš, ale drtivá většina bytů na stodůlkách a zličíně jsou paneláky. Nová výstavba (včetně té britské čtvrti v článku) dosahuje hustoty bydlení panelákové zástavby bez ohledu na materiál. Čemu říkáš metropole nevím, v běžném jazyce pražanů je to periferní nákupní centrum, tam doufám ale nebydlíš. Problém není v ničem, jenom je sranda, když někdo urbanisticky tragickou lokalitu označuje za vynikající kvůli přítomnosti dálničních uzlů.

0/0
30.8.2011 14:53

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

A já čekal že když  rádoby odborně hodnotíš urbanistické lokality, tak taky víš něco o probíhajících, docela zásadních urbanistických projektech současnosti. Když se podívám kolem dokola tak mi jasně vychází, že většina nové, staré a tedy veškeré výstavby Zličína NENÍ panelového typu. Sorry, nemůžu si pomoct. Proč Ti přijde jako sranda to, že někdo potřebuje být z bytu rychle na letišti, nebo rychle na dálnici buď směr Mnichov nebo směr Drážďany? Navíc nepsal jsem kde bydlím, psal jsem jen, kde mám jeden z bytů....A je to fakt dobrý byt (pohodlnější nežli můj dům)..

Kde Ty máš své (vlastní) byty (domy) ?

0/0
30.8.2011 15:10

Antonín, topič

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Jasně. Všichni ze Zličína mají haciendu na Mallorce, proto potřebujou bydlet blízko letiště.

;-D;-D;-D

0/0
31.8.2011 17:02

Fikus 1

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

Holt to je těžký, když si někdo pod kulturou představuje podzemní garáže.... :-/

0/0
31.8.2011 11:01

D.Brux

Re: mladí singles se tu furt zaklínají kulturou

na to že jsem nic takového nenapsal, je to slušná demagogie.

0/0
31.8.2011 11:34

_lu

...

trochu mi uniká rozdíl mezi jižním městem a nově vznikajícím sídlištěm na druhém okraji prahy... smysl života ve městě a dostupnost hlavně za kulturou a možnost "žít" ve městě i ve volném čase to asi má stejný... pokud obyvatel nepracuje v tom příšernym obchoďáku na zličíně, tak stejně vezme auto a do práce jede autem a to je špatně - nejede mhd ani na kole ani pěšky, centrum města se vylidňuje o víkendech nežije - lidé totiž nemají kde zaparkovat auta... žijí tak na okrajích prahy a případně tam grilují (když je hezky) či chodí pěšky do ikey (když prší), kultura = 0

0/0
30.8.2011 9:45

prudílek

Re: ...

Rozdíl tady je celkem značný - přímo u metra Stodůlky jsou nové kancelářské budovy, kde sídlí Siemens, Bayer, Interoute, Okin, nově Hyundai. Nyní se dokončuje nová centrála Komerční banky, od roku 2015 zde bude nová centrála Vodafone. Manželka chodí do Siemensu dvě minuty pěšky ...

Na Béčku máte dále např. centrálu ČSOB (Radlická), office park N.Butovice apod.

Příroda - centrální park, kousek do Dalejského a Prokopského údolí. Na kole jste za pár minut za Prahou (Pražské kolo cca 2 km od Stodůlek).  Obchody - mraky (Zličín, Ikea, Globus, ...).

Školky - Praha 13 na rozdíl od jiných MČ školky nerušila, takže dnes bere všechny děti s bydlištěm na P13. Vychvalovaná Praha 6 postrádá asi 400 míst ve školkách... Obdobně hustá síť ZŠ, gymnázium na Hůrce.

Kultura - za tou se bude do centra dojíždět vždycky, i když ve Stodůlkách je KD Mlejn. No ale do Národního divadla to trvá 18 minut ...

0/0
30.8.2011 11:22

skoda-lasky

Re: ...

Čistě teoreticky - na CHodově je ten Office Park taky, pak taky ne každý má to štěstí pracovat v podobné firmě, a pak musí dojíždět dál. Nákupní centrum na Chodově je, na kole jste taky za pár minut, máte Kunratický les a Milíčovský háj, o školkách nic nevím. A přesto by mě nenapadlo říkat, že na Chodově se bezvadně žije.

0/0
30.8.2011 12:12

Fikus 1

Re: ...

Je vidět, že jste nejspíš vyrůstal v paneláku na sídliště a neumíte si ani představit o řem je řeč. Mně osobně se nelíbí ty masové noclehárny, kde se sem tam nachází nějaký supermarket s mizernou nabídkou potravin. postrádám uličky kde je možnost příjemného posezení v kavárnách nebo hospůdkách s malými obchůdkya různými službami, kde koupíte to co potřebujete a to nemluvím o kultuře jako takové. Ta má zřejmě do nových městkých částí vstup zakázán. Jistě lidi by mohli začít číst něco jiného než Blesk.

0/0
31.8.2011 11:08

D.Brux

Re: ...

Jistě bys mohl začít číst něco jiného než červenou knihovnu, kde se to hemží kavárnami, hospůdkami a malými obchůdky, či službami, kde koupíš co potřebuješ. Ve většině českých měst nic takového není, města se hemží jedině hernami, asijskými večerkami a putykami, které mají neustále na krku stížnosti z okolí na nepřiměřený hluk, pročež většina národa podniká nájezdy na hypermarkety dvakrát do týdne min.

Ale sorry jestli jsi klient nějakých těch obchůdků a kavárniček, kde za měsíc utratíš tak 20 - 30 K.;-D

0/0
31.8.2011 11:43

Antonín, topič

Re: ...

Samozřejmě lžete; případně zbývá nepříliš pravděpodobná možnost, že jste v životě v žádném městě nebyl. Ubohé!

0/0
31.8.2011 17:30

magorettka

Re: ...

já bych podle nacpanosti Béčka řekla, že spousta jich MHD jede...a až zastavěj celý plochy u Stodůlek, tak nějakej mamlas z Dopavních podniků zas prodlouží interval, aby si to všichni pořádně užili :-P

0/0
30.8.2011 14:48

BezPrace com

...šťastný obyvatel Stodůlek :-))

ano, na té fotce je typický obyvatel sídliště na okraji Prahy, který jezdí někam do officu do práce a večer se vrací do svého bytečku v paneláčku a je spokojený se svou hypotékou a osobním vlastnictvím bytu, který je už nyní neprodejný. ;-D

0/0
29.8.2011 17:43

atvar

Bydlím "na sídlišti Lužiny"

takže si tu čtu diskusi ze zájmem. Přistěhovali jsme se tam loni s cílem levného funkčního bydlení. Funkční ve smyslu, aby to bylo cca 200 m od metra (klasicky práce v centru) a výběr školek a škol, abychom nebyli odkázaní na jednu.

Jako rodině s malými dětmi se nám tam žije dobře.

Ale jsem si vědom, že to sídliště se nedá prezentovat jako super bydlení pro každého. Ty paneláky samozřejmě pěkné nejsou, zvlášť ty veliké a před rekonstrukcí.

Téma jsou peníze. Už jsem nechtěl mít hypotéku, takže jsem hledal něco hlavně praktického a byl jsem ochoten ke kompromisu, že je to sídliště. Zatím nelituju, zbavit se hypotéky je fakt pěkný pocit (a víc peněz každý měsíc je super). Po všech těch debilních dluzích jsem se volněji nadechl a tak nějak mi ta paneláková šeď ani nevadí.

Jistě se to každému nelíbí, ale když má člověk nejmenší děti, tak ten park je tam výborný; když není co dělat, tak se tam na hřištích stráví poklidná sobota snadno.

0/0
29.8.2011 16:16

skoda-lasky

Re: Bydlím

R^ Jen bych se chtěla zeptat - nemáte strach pustit děti ven samotné? Mě osobně ty vchody velkých paneláků, ta hřiště a jejich anonymita, to metro plné lidí upřímně děsí. Díky za odpověď.

0/0
29.8.2011 16:22

radaumacher

Re: Bydlím

Není to tam o nic nebezpečnější něž na jiných sídlištích ani jiných částech Prahy. Spíš se projdu tam ve svě ráno než po Václváku v jedenáct.:-) Ale vážně, po celé Praze s tmou přichází vyšší riziko, ale jsou tu pravidelně vidět hlídky MP i PČR (auty projíždějí ulice několikrát za noc) a to i pěší, takže se není čeho obávat. Ono na Vinohradech či podobně to není o nic lepší, v noci je prostě méně bezpečno i na vesnici.

0/0
29.8.2011 21:12

daadyy

Re: Bydlím

vy máte statistiku kriminality podle jednotlivých částí prahy? ukažte, rád se kouknu.

0/0
29.8.2011 21:32

skoda-lasky

Re: Bydlím

Já nevím, jak to je, jen můj pocit je takový, že bych klidně nechala děti chodit ve dne po venku v centru, ale na sídlišti bych se bála. Možná je moje obava neoprávněná, nevím.

0/0
29.8.2011 21:51

Antonín, topič

Re: Bydlím

Není oprávněná.

0/0
31.8.2011 17:03

atvar

Re: Bydlím

Samotné zatím nechodí, nic extra děsného jsem neviděl zatím. Ale jsme tam krátce, tady se určitě nějaké slabiny zjistí.

Nicméně jediné, kde se mi zatím něco stalo se zločinem, bylo když jsme bydleli v satelitu za Prahou v novém domě ve vesnici s 400 lidmi, tak mi tam někdo vytlouk okno v autě.

0/0
30.8.2011 9:27

daadyy

Re: Bydlím

myslíš ten park, kde nějaký člověk skoro utloukl 2 děti železnou tyčí (viz. článek i zde)?

0/0
29.8.2011 16:27

net.Xtreme V.

Re: Bydlím

Když na Praze 13 je cca 65 000 lidí, což není málo a každý dvacátý zločin v Praze by se tu měl odehrát jen na základě statistiky.

0/0
29.8.2011 17:37

daadyy

Re: Bydlím

asi pěkný ghetto, když tam žije tolik lidí..

0/0
29.8.2011 21:09

net.Xtreme V.

Re: Bydlím

ha ha ha

0/0
30.8.2011 9:56

daadyy

Re: Bydlím

taky sis tam koupil byteček?:-)

0/0
30.8.2011 11:19

prestomanifesto

Hezoucky kralikarny, tam se ale musi bydlet....

A tramvaj x metro - to je jasny, tramvaj jezdi porad, ale metro je zeleznice co vozi vidle za mesto...;-D

+1/0
29.8.2011 16:05

BezPrace com

Re: Hezoucky kralikarny, tam se ale musi bydlet....

Králíci vždy potřebovali králíkárny, čemu se divíte ;-D

0/0
29.8.2011 17:45

net.Xtreme V.

Re: Hezoucky kralikarny, tam se ale musi bydlet....

Tak ne každá tramvaj jezdí v noci...no a pokud jde o metro, tak tu jsou noční autobusy, nevidím mezi nimi a tramvajemi moc velký rozdíl, zejména v noci, kdy v zácpě skutečně nestojí.

0/0
29.8.2011 20:03

skoda-lasky

je v tom rozdíl?

Já ho tedy nevidím; jo, jasně, ty nové paneláčky vypadají napohled líp, ale jinak? Obojí je masové bydlení v okrajové části Prahy s dlouhým dojezdem do centra,jen ty Stodůlky jsou nové, a proto o dost dražší.

0/0
29.8.2011 15:53

radaumacher

Re: je v tom rozdíl?

Dlouhý dojezd do centra?:D Ty máš dlouhý dojezd z šedé kůry mozkové do huby. Anděl - 15 min. Karlák o dvě víc, to je pravda;-D Dejvice 30 min, Václavák 25min. atd.

0/0
29.8.2011 21:14Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.