Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Realitní kancelář připravila klienty o peníze. Vyrazili do Prahy demonstrovat

Čtyři stovky žalob leží na stole pražské hospodářské kriminálky. Podali je klienti realitní kanceláře Prolux, kteří se cítí podvedeni. Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové jde o 30 milionů. Kancelář vše popírá. Desítky lidí proto v pátek přišly demonstrovat před fiktivní sídlo kanceláře na Václavské náměstí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brambora Horká

Prolux chce opět pomocí soudu umlčet kritiku!

Ještě nedozněl rozruch, který způsobila na internetu kauza RK Prolux verzus Měšec.cz a Prolux již táhne opět do boje a chce umlčet poškozené klienty tím, že od Soudu žádá smazání Blogu zde na IDNES i celých webových stránek:http://stop-prolux.webnode.cz/

[img070.jpg]

0/0
2.10.2010 16:34

Brambora Horká

pro Fandu 357

Bohužel tomu tak není! Rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách bohužel v naší zemi platné JSOU! Neboť do zákonů nebylo implementováno doporučení komise EU o ochraně spotřebitele. A některým vykukům, se to náramně hodilo do krámu! Pročpak to tedy asi nebylo implementováno???? Kdopak na tom měl asi největší zájem????...Jiná věc je, že Občanské soudy, se nyní i bez náležitých zákonů, začínají postupně  a zdaleka ne všechny,  přiklánět k názoru, že RD je NEKALÝM UJEDNÁNÍM! Je tedy skutečně NUTNÉ, aby toto do zákonů implementováno bylo, tak jak je tomu ve zbytku civilisovaného světa!!!!

0/0
19.9.2010 10:08

laura

podvody RK

podvodnik.blog.cz

0/0
5.9.2010 8:50

fanda357

rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách

jsou neplatné a jsou na to i rozhodnutí soudů.

0/0
4.9.2010 18:37

Brambora Horká

Co si pomyslíte o kapsáři v MHD,

který se dovolává své beztrestnosti s

argumentem, že přeci na každém okně v tramvaji je nalepená cedulka

"Pozor na kapesní zloděje" a všichni cestující si to mohli přečíst?

 A co si pomyslíte o "ruce zákona", která mu tento argument uzná?

0/0
4.9.2010 15:45

Brambora Horká

Re: Co si pomyslíte o kapsáři v MHD,

Jaký je rozdíl mezi kapsářem v tramvaji a realitním makléřem, který vstupuje do vašeho domu s jediným záměrem, vás oklamat?

Já si myslím, že rozdíl je pouze v objemu lupu a v tom, že kapsář je o poznání méně chráněn zákony!

0/0
4.9.2010 15:45

Kočka z autogramiády

Re: Co si pomyslíte o kapsáři v MHD,

docela velký rozdíl. Kapsář vás okrade,, že využije vaší nepozornosti a svojí šikovnosti. Proluxu jste dobrovolně podepsala, že mu za každých okolností vyplatíte provizi, tak co brečíte. Kapsářovi jste taky schválila, že vás může okrást? Možná,kdyby vám kapsář dal podepsat, že souhlasíte s tím, že vás okrade, možná byste mu to taky podepsala aniž byste věděla co podepisujete.

0/0
4.9.2010 16:00

branik80

Re: Co si pomyslíte o kapsáři v MHD,

ty uz fakt kecas kraviny... je na tej zmluve napisane - Dobrovolne vyplatis proluxu proviziu  a za kazdych okolnosti -  ? nie je... je tam nejaky blabol ktory sa tvari ako rozumna veta a ludia si myslia ze tomu rozumeju.. bohuzial sa mylia... a stat v tomto chrani prolux, nie okradnutych ludi. Presne tak ako povedala citatelka hore... zlodej v tramvaji ta okradne a tiez by sme mohli povedat ze si ty sam zodpovedny za to ze nemas osobne veci priviazane k nohe a trikrat prelepene lepiacou paskou a zapezpecene alarmom a ze ten zlodej to ma len standardnu zivnost.

0/0
4.9.2010 21:19

grandemi

Prolux

Copak to nemají ve svém názvu ( Pro - lux )? Prostě je vyluxovala. ;-)

0/0
4.9.2010 15:43

Levicový populista VI.

V pripade Prolux

nese vinu i stat ci lepe soudy. Prolux vyhral nekolik soudu kdy stat nutil nektere servery promazat diskuze s negativnimi (pravdivymi) zkusenostmi klientu Proluxu...

0/0
4.9.2010 14:26

richi77

Re: V pripade Prolux

Myslím že to byl jen jeden soud a ten soudce byl asi negramotný blb protože nepochopil podstatu internetových diskuzí, mimoto ten rozsudek není dodnes pravomocný protože provozovatel diskuze se odvolal takže ta diskuze funguje ...

0/0
4.9.2010 18:17

trdelnik

Co tak pouzit reputabilni realitni kancelar ?

Ja jsem nedavno sice kupoval dum, ale vsechno probehlo  v poradku. Realitni kancelar byla ReMax a platil jsem hotovost. Vsechno dopadlo dobre a podle meho ocekavani. Realitni maklerka byla profesionalni.

0/0
4.9.2010 14:26

Kočka z autogramiády

Re: Co tak pouzit reputabilni realitni kancelar ?

My jsme prodávali přes realitní kancelář Senza reality a přestože manžel je právník (samozřejmě si veškeré od nich připravené dokumenty od nich důkladně prostudoval) jinak vše, nechal veškeré náležitosti na nich. Naprostá spokojenost, dokonce kupujícím vyřídili hypotéku, prodej domu trval asi tři měsíce od podepsání smlouvy - a nebyla ani exklusivní, ale vpodstatě ano, protože jsme již další realitní kanceláře nevyužili, jen jsme si dům nabízeli také sami. Jen je nutné si vybrat realitní kancelář a dohodnout se na podmínkách a pak se už skutečně o nic nemusíte starat

0/0
4.9.2010 15:19

jafis

Re: Co tak pouzit reputabilni realitni kancelar ?

Pěkná reklama, :-). Takže máme tady makléře remaxu a nějaké senzy ...

0/0
27.9.2010 12:48

lub777

Doporučujem diktafón

Ak niekto vysvetľuje nejakú zmluvu, treba i drzo vytiahnuť diktafón (je aj v mobile) zapnúť ho (o nahrávaní aj informovať druhú stranu, resp. si pýtať jej súhlas, kvôli možnosti použiť ako dôkaz), a až následne si žiadať vysvetlenie všetkých bodov zmluvy. kto nesúhlasí s nahrávkou, pravdepodobne chce klamať a neniesť za to zodpovednosť.

0/0
4.9.2010 13:53

Voskovka

Stačí se

podívat na nabídku Proluxu - minimum nabízených nemovitostí - aby si člověk udělal obrázek o "serioznosti" této firmy;-€

0/0
4.9.2010 13:36

Kočka z autogramiády

Re: Stačí se

minimum? Kam jste koukala voskovko? Já jsem na jejich webu našla téměř 1200 bytů, domů téměř 600 to se vám zdá málo? 8-o

0/0
4.9.2010 13:45

grandemi

Re: Stačí se

Copak média věčně nenabádají lidi k opatrnosti před podvodníky ? Lidé jsou nepoučitelní.

0/0
4.9.2010 15:51

lub777

Treba zmeniť zákon tak

že pri podpise akejkoľvek zmluvy okrem vlastnoručného podpisu musí klient tiež vlastnoručne pred podpisom napísať: "Celú zmluvu som si dôkladne prečítal, je pre mňa zrozumiteľná a pochopil som jej obsahu.". Inak by bola zmluva neplatná.

Samozrejmosťou by malo byť, aby všetok text zmluvy bol písaný jednotnou veľkosťou písma, okrem väčšieho nadpisu, pričom by bola stanovená nejaká minimálna veľkosť písma (napr. 12pt a pod.).

0/0
4.9.2010 13:28

Kočka z autogramiády

Re: Treba zmeniť zákon tak

To je taky blábol, ve většině smluv existuje prohlášení, že )častníci smlouvy prohlašují, že je výrazem jejich skutečné a svobodné vůle učiněné nikoliv pod nátlakem nebo za podmínek znevýhodňujících jednu ze smluvních stran.Se zněním smlouvy se podrobně seznámili, souhlasí s ním a na důkaz toho připojují své vlastnoruční podpisy. Připadá Vám, že je třeba na tom něco měnit zákonem? Musela by se s prominutím změnit lidská blbost, ale to se asi nepodaří.

0/0
4.9.2010 13:34

lub777

Re: Treba zmeniť zákon tak

Je rozdiel, či to tam niekto (realitka a pod.) napísal na počítači (zmluvy poškodení väčšinou nečítajú), alebo či to má nejaká osoba napísať vlastnoručne spolu s podpisom - oklamala by sama seba.

0/0
4.9.2010 13:45

Kočka z autogramiády

Re: Treba zmeniť zákon tak

no ale jsme zase zpátky u toho čtení nebo ne? Nevím, je to každého zodpovědnost si smlouvu přečíst, pokud disponuje nemovitostí za několik set tisíc až milionů měl by se podle toho chovat. Prodávat nemovitost není jako prodávat rohlík, jenže to si lidi asi neuvědomují.

0/0
4.9.2010 13:47

lub777

Re: Treba zmeniť zákon tak

Lenže potom by nemohli vyplakávať, že niečo podpísali, čomu nerozumeli, že ich niekto uviedol do omylu a pod.

Takto by dokazateľne oklamali sami seba.

0/0
4.9.2010 14:04

AgátaHáta

z praxe

Z praxe musím říct, že i mě, jako RK, Prolux dost otravoval. Jakmile jsem vyvěsila novou nemovitost, volali a volali z té jejich centrály, klidně o půlnoci, třeba týden v kuse. Docela teror a dovolat se zpět nedalo. Ani na webu neměli pořádně žádné číslo.

Za klienty musím říct, že když je někdo naivka a podepíše smlouvu s odstavci bleším písmem nebo mu stačí věta "touhle smlouvou je pro vás úplně všechno vyřízeno a už nemáte žádné starosti," je to jeho chyba, blbost. Na druhou stranu Prolux (a jemu podobní) tyje z lidí, co se na trhu nevyznají a jim nejde příliš se ubránit hezkému vzhledu, úpravnosti a profiúsměvu. Tak to vždycky bylo, je a bude. Proto by měl zakročit stát, udělat z realitní činnosti koncesovanou živnost, případně zřídit možnost například účtu úschov, pojištěného, s nějakým certifikátem, atd.

0/0
4.9.2010 12:47

Kočka z autogramiády

Re: z praxe

Myslíte, že Prolux by měl problém získat oprávnění, kdyby realitní činnost musela být koncesovaná?! To je fakt směšný argument. Ten kdo v této republice platí, tzn. má peníze, rozuměj uplácí má zelenou. A restauraci si může také otevřít kdekdo, pokud ho zaštítí člověk, který splní podmínky pro získání koncese na tuto živnost.

0/0
4.9.2010 13:00

m. l.

Re: z praxe

Přesně tak a ani se nemusí uplácet. Koncesovaných živností je dost a vždycky se najde způsob jak to zařídit. Například na instalaci počítačů (vezmete počítač a dáte do zásuvky) je potřeba zkouška z tzv. "vyhlášky padesát" - podnikatelům je jasné, že ten předpis je blbost tak si prostě najdou nějakého vyučeného elektrikáře který jim za pár korun udělá odpovědného zástupce bez odpovědnosti :-)

0/0
4.9.2010 13:26

m. l.

Re: z praxe

Možností úschov je spousta, včetně úschovy notářské - sám jsem ji vícekrát využil. Ti lidé vlastně jen demonstrují proti vlastní hlouposti a naivitě, protože když jde o takovéhle peníze tak normální člověk který se nevyzná snad navštíví právníka nebo notáře aby mu poradil. Jenže to stojí několik tisíc, že...

0/0
4.9.2010 13:28

Kočka z autogramiády

Re: z praxe

přesně tak. Zažila jsem lidi, kteří si nevzali ke koupi nemovitosti zkušenou realitní kancelář ani právníka, ani notáře a koupili tzv. na vlastní triko: dům s pozemkem několikrát menší než jaký jim majitelka ukazovala při prohlídce (namísto 3000 m2 jen 1000 m2) a co byl vrchol, byl to dům ve kterém měl platnou nájemní smlouvu za Kč 300/měs. jeden docela nepřizpůsobivý člověk. Tato nájemní smlouva měla platnost dva roky!!! A noví majitelé za prvné nemohli vpodstatě dům řádně užívat a nájemníka museli strpět, za druhé měli dům po dvou letech totálně vybydlený a za třetí na parcele cca 2000m2, která byla téměř ve dvoře domu prodána čipernou původní majitelkou jako stavební parcela si nový majitel postavil novostavbu... Takže sice tito kupující ušetřili možná i padesát tisíc, ale přišli o několik milionů, protože mají hypotéku, dům je zdevastovaný, nyní nemají na rekonstrukci a brzy jim ho možná i sebere banka, protože je v zástavě. Nepoučitelní Češi.

0/0
4.9.2010 13:43

Deleter

Re: z praxe

Aha, takže kdyby si vzali realitku, tak by na rekonstrukci měli, a zástavu by nepotřebovali?;-D;-D;-D;-D

Na to, abych se podíval do katastru nemovitostí nepotřebuju realitku.

0/0
4.9.2010 18:24

Kočka z autogramiády

Re: z praxe

Promiňte, ale smějete se vlastní hlouposti. Buď jste si můj příspěvek dobře nepřečetl nebo nepochopil a tuším, že byste tedy mohl být docela jednoduchá oběť např. i Proluxu. Kdyby měli vše dobře právně ošetřené, mohli by např. od kupní smlouvy odstoupit z důvodu zatajení nájemní smlouvy, nehledě na to, že by nebyli se stoprocentní jistotou ošizeni prodávající o pozemek o rozloze 2000m2 atd., ale nejsem si jistá, že právě vy toto dokážete pochopit. Se zástavním právem ani s penězi na rekonstrukci to vskutku nemá nic společného.8-o

0/0
4.9.2010 19:04

Deleter

Re: z praxe

Jenom idiot si nezkontroluje, co kupuje, a právní vady (nájemní smlouva) si taky nechám ošetřit. Opakuji na to realitku nepotřebuji a neexistuje záruka, že to realitka ošetří.

Takže než zase budete někoho drze označovat za hloupého, tak si napřed naliskejte.

0/0
5.9.2010 13:04

Petosh

Re: z praxe

Presne tak. Pokud uz kupovat nemovitost, tak si na prohlidku stavby pozvat stavare a na kontrolu smluv si najmout pravnika. Nagelovany podrztaska z realitky se zakladnim vzdelanim zde opravdu nepomuze.

0/0
27.9.2010 8:28

naroznej

Vlastníci

této realitní kanceláře díky své obrovské pracovitosti hodně vydělají a tudíž dle soudruha Kalouska by je stát neměl trestat vysokým zdaněním

0/0
4.9.2010 12:03

Kočka z autogramiády

Re: Vlastníci

Nevím, zda majitel Proluxu spíš neplatí daně v Kanadě, aspoň se to šeptá....;-(

0/0
4.9.2010 13:01

Spravedlivý hněv

Co je psáno to je dáno

jestli si klienti namlouvali, že hezké řeči makléřky budou promítnuty do smlouvy, tak se nejspíš spletli. Pokud neumí číst smlouvu, mohli si za několik tisícovek najmout právníka. Když chci vrtat zuby, tak taky se obrátím na odborníka a nepůjdu za kutilem.

0/0
4.9.2010 9:35

Kočka z autogramiády

Re: Co je psáno to je dáno

Jistě máte naprostou pravdu, pouze je nutno uznat, že jednání této realitní kanceláře je velmi neetické a ve vyspělé části Evropy by taková RK velmi rychle skončila ne však v Česku, tam je možné vše, je to země neomezených možností zejména pro podvodníky.;-D

0/0
4.9.2010 9:39

Ubaram

Re: Co je psáno to je dáno

To se sice nejspíš spletli, ale pokud je na tu společnost podáno během 3 let 380 oznámení a podniká evidentně na bázi toho, že se snaží uzavírat exkluzivní smlouvy a následně žije čistě z pokut tak je dost s podivem že ještě stále funguje.

0/0
4.9.2010 12:24

Kočka z autogramiády

Já to nechápu,

mezi lidmi už musí být Prolux nejprofláklejší RK, její praktiky jsou všeobecně známé, ale lidi opět naletí. Chtějí prodat pokud možno za nejvyšší cenu, většinou značně nereálnou,nechají si napovídat báchorky od makléře obří RK, slyší na obří billboardy, nepřečtou si co podepisují od pečlivě vyškolených "makléřů", jejichž práce skončí podepsáním výhradní smlouvy.Pak už se vybírají jen smluvní pokuty.Hodně také pomůže mediální masáž televize Nova, která si často na paškál bere tzv. garážové realitní kanceláře, které jsou dle mého názoru možná daleko serioznější, pracují s minimálními náklady,tzn.nižšími provizemi a co je pro klienta možná také výhodou, nestojí za nimi armáda právníků a rozhodců. Oni většinou spolupracují s jedním místním advokátem nebo právníkem,který jim vypracovává podklady atd. Já nechápu proč klienti Proluxu nadávají? Nutil je někdo pro ně nevýhodnou smlouvu podepisovat? Pokud jsou právně negramotní,ať si vezmou právníka,jenže v Čechách se šetří...

0/0
4.9.2010 9:30

agent_A54

Re: Já to nechápu,

;-DJo velká pravda... Když ještě dnes lidi nečtou, co podepisují, a nepřemýšlí a neptají se a nejdou za právníky a nejsou opatrní..., je to neuvěřitelné... Ale dle toho,co jsem slyšel od lidí... je stejně neuvěřitelné, že Prolux ještě vůbec na trhu existuje, a že jeho šéfové nesedí... No prostě ČR... PR a reklamní masáže jsou více než dobrá pověst a čestné jednání. Ale osobně i přes ty špatné příklady kolem nadále hodlám zůstat poctivým a čestným člověkem.

0/0
4.9.2010 10:10

Effča

Re: Já to nechápu,

R^R^R^

0/0
4.9.2010 10:11

richi77

Re: Já to nechápu,

Když jdeš prodat byt nebo dům a jsi laik a nejsi z oboru, nenapadne tě že nějaká realitka má postavené smlouvy jenom na tom že bude vybírat peníze za nic (za to že jsi blbě podepsal exkluzivní smlouvu) a pro prodej tvé nemovitosti neudělá nic spíš naopak, snaží se ji neprodat jen aby od tebe dostali více peněz za fiktivní prohlídky tvé nemovitosti na internetu ... jako podvod perfektní a věřím že majitel/é jsou již dávno na Bahamách a válí si tam šunky a smějí se jak jsou ty Češi blbý a další a další blbci jim ty smlouvy podepisují ... o Proluxu již bylo napsáno a medializováno tolik (http://www.google.cz/#hl=cs&q=prolux+podvodn%C3%ADci&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=83e39426871da73a), že kdo si z toho nevzal poučení že je to jedna velká firma na vydírání a podvody tak je blbec a zaslouží si být okraden Rv

0/0
4.9.2010 10:36

Janulice78

Re: Já to nechápu,

sorry, ale to napadne kazdeho normalniho, praktickeho cloveka. Ti neprakticti jsou pouceni neustale historkami o podvodnicich. A kdyz jde o neco velkeho, radsi se poradim s pravnikem. Existujou obcanske pravni poradny, kdyz jsem byla mlada a chuda, tak jsem tam parkrat byla. Zadarmo poradi, pomuzou, vysvetli. Ale rozhodne by mel stat nejakym zpusobem drzet ochrannou ruku nad temi, kteri jsou schopni takhle blbe naletet.

0/0
4.9.2010 12:30

Kočka z autogramiády

Re: Já to nechápu,

teď už jsi stará a bohatá?8-o

0/0
4.9.2010 13:03

DaliborX

Re: Já to nechápu,

Lidé ještě nejsou zvyklí sednout si k netu a vyguglovat si veškeré dostupné informace. Přitom je to záležitost několika minut, které se bohatě vyplatí. Stejně tak lidé, kteří mají nějakou zkušenost, ať s realitkou, nebo prodejcem, zbožím atd., by si to neměl nechávat pro sebe, ale zveřejnit to.

0/0
4.9.2010 10:48

branik80

Re: Já to nechápu,

jasne... 50 rocni ludia ktori predavaju byt nemaju co ine na starosti len denodenne citat rozne clanky na internete a googlit ci nahodou jedna z tych 50rich rk ktore chcu predat ich byt nie je nahodou podvodnicka spolocnost. Predaval si niekedy uz byt? Vies ako sa zletia muchy na hou/no ? tak presne tak sa zhrnu realitky na teba ked zistia ze si vlastnik bytu. A kazda jedna ti strka pod nos exkluzivnu zmluvu s neskutocnymi vyhodami.

0/0
4.9.2010 12:38

Kočka z autogramiády

Re: Já to nechápu,

no, ale pokud je Vám padesát, tak číst snad už umíte ne? Tedy především než něco podepíšete. Je to spíš Vaše výhoda jako prodávajícího, když Vás osloví mnoho RK, můžete si přece vybrat tu správnou ne?:-)

0/0
4.9.2010 13:04Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.