Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V domě v Hradci se šířila infekce. Odvezli z něj 32 tun odpadků

Z domu, který majitel přeměnil na ubytovnu, se postupem času stal dům hrůzy a postrach okolí. Končí v něm lidé, kteří už nemají kam jít. V uplynulých měsících se v něm navíc šíří žloutenka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Deleter

---

Znám podobný dům, jenom ve všech parametrech větší. Dlužno dodat, že jeho majitelka pronajímá sociálně slabším z více důvodů. Jednak se poměrně rychle vystěhují regulovaní nájemníci a druhak je ze sociálně slabších vyšší příjem, než by bylo z tržního nájmu.

0/0
21.9.2010 9:42

carmenn123

také jsem tam bydlela

bydlela jsem tam asi před 7mi lety.Jsem romka a můžu říct že nás tam bylo jen pár a mohli jsme venku lezet na trave na dece.Bylo to vsude ciste udrzovali jsme si poradek.Jenže zničeho nic se přistěhovalo starsne moc lidí a byla z toho katastrofa.Jen můžu říct že panu Formanovi bylo jedno kolik lidi je v ty mistnosti chtel jen penize na osobu na den chtel 120Kč.Vybavení žádné ani jedna kuchyn nic co by se davalo srovnat s ubytovnou.Tím je nechci nějak omlouvat já sama od tamtud utekla.Protože je pravda že spousta romů je nepřízpusobivých já sem romka a nesnáším tyhle lidi co  by chtěli všechno zadarmo a oni si neumí uklidit ani záchod.Je to jen jejich vina že tak dopadli,ale zároven i majitele že to vůbec povolil aby se to tam dělo.Postavil tam i gáráže za které vybíral nájemné.Otevřel plechovou garáž uprostřed strom a tam bydleli další lidi.Kdo nezaplatil tomu vypnul elektriku.Vím o čem mluvím chtěl jen peníze a bylo mu jedno co se děje v jeho domě a kolik lidi tam bydli

0/0
3.9.2010 7:56

Narhea

Re: také jsem tam bydlela

R^ Fandím romům jako Vy, kteří pracují a nechtějí věci zdarma. R^ Bohužel slušní lidé jako Vy nejvíce trpí nepřizpůsobivostí ostatních romů. :-(

0/0
20.9.2010 15:53

papazian

Je podle zákona ČR možné, aby na 60 zadků byli 2 záchody?

Není to na zavření celého podnikatelského záměru?

0/0
20.7.2010 12:06

péčko

na půl roku

Tak do tohoto domu bych umístil na půl roku pár lidiček z vlády aby byli trošku v obraze a přestali tyto nepřizpůsobivé lidi podporovat.Aby pocítili na vlastní kůži soužití s těmito lidmi co dovedou a jak jsou proti nim normální lidé bezbranní.

Pak snad by něco řešili.[>-]

0/0
4.7.2010 19:25

Medvedref

Re: na půl roku

Kocába,Stehlíkovou toho Wishnu nebo jak se jmenuje hlavně.

0/0
10.7.2010 11:53

perendab

napalm

Bydlím poměrně blízko toho domu. tam by pomohl pouze /nahoře/

0/0
19.6.2010 15:53

Dawwwe

hm

Tak jsem zvedavej jak dlouho tu ta diskuse vydrzi...;-D

0/0
11.6.2010 8:04

xixina

tak nějak mi uniklo...

Kdo tam ty odpadky natahal? A když už nemám kam jít tak se nesnažím to "něco" zdevastovat odpadky. Vlastně proč se namáhat, když jsem "Rom", mám přece nárok na nový dům/byt samozřejmě zdarma, k tomu desetitisícové sociální dávky na asi tak 8 dětí, které pobíhají v odpadcích s holým zadkem, zatímco většina dávek přijde na alkohol, cigarety a další "nezbytnosti"? Nežijí takto všichni, ale u nás byla jedna taková rodina. Za život jsem potkala nemálo těchto lidí, z nichž pouze jedna jediná rodina žila z příjmů z jejich práce, byt měli čistý, udržovaný a za svoje peníze. Kdyby se všichni chtěli začlenit, dávno by to udělali.

0/0
10.6.2010 14:44

papazian

Re: tak nějak mi uniklo...

Tak jste se nám rozpovídal a tak nějak si sám sobě protiřečíte. Z tohoto pohledu trochu tlacháte..., prostě jako i u jiných skupin obyvatelstva jsou dobří a špatní lidé, pracovití a líní. A pak mnozí pracovat chtějí, ale nemohou najít práci a úřady nepráce  nic kloudného nenabízí, jen evidují a reálně s ničím nepomohou. Sám byste také upadl do žumpy, do bahna kanálů, kdybyste měl k dispozici částku nižší než životní minimum. Náš kapitalistický stát to dotáhl  k takové dokonalosti, že dává často i méně než je potřeba na životní minimum. Toto minimum krátí na půlku. Takže opticky dostává rodina s 8 dětmi tisíce, ale když to rozpočítá na kusy, tak zjistíte, že musí vyžít s několika stokoruny na osobu. To aby si člověk hodil mašli nebo zpil do němoty... Vám se to pak jeví, že dávky jen propijou. Chudoba a kulhající kapitalismus je příčinou těchto problémů. Bohužel koncepční řešení není na obzoru, ale nápady z dílny stávající vlády.

0/0
20.7.2010 12:13

Rubik1

Snadné řešení, které stát stále odmítá.

Oni se sami neuživí jinak než krádežemi nebo přímo finanční podporou od státu. Zastavením této podpory a přísným zasahováním proti jejich kriminalitě by byl problém vyřešen - odstěhovali by se sami.

0/0
10.6.2010 8:27

Kittanya

A zase ti cigáni.

A nedají si říct a nedají. Pak se diví, proč se k nim chováme tak, jak se k nim hcováme. Snad se polepší. Vždyť jde o jejich zdraví. Ale to jsem možná příliš naivní bílá tlama.

0/0
9.6.2010 23:54

Rubik1

Re: A zase ti cigáni.

Velmi naivní. Ale o prázdninách přijdeš na jiné myšlenky.

0/0
10.6.2010 8:18

p.o.p.

Pěkně schovanej článek...

;-O

0/0
9.6.2010 22:36

mosulský machredz

oo

žloutenka R^

0/0
9.6.2010 20:54

kočičkamňau

to je hukot

majitel by měl poslat zprávu,včetně fotodokumentace na všechny výbory a nadace,včetně Amnesty International,aby viděli,jak si cikáni ve skutečnosti soužití představují.Chudáci lidi v okolí,jejich nemovitosti jsou neprodejné.A nejsem rasista,myslím,že cikánům tento způsob života svědčí,tak je není proč litovat a podporovat,mělo by se ovšem zakročit proti jejich kriminalitě.Už dlouho nebyla v tisku zpráva o Vítkově,že by nějaká změna po volbách????

0/0
9.6.2010 15:05

podhurka

Komunistická domestikace od 50.let

Kdo z voličů KSČM si uvědomí, že tento problém započali komunisté násilnou integrací cikánů v Čechách? Stejně jako neporučili větru a dešti, tak i tato "velemyšlenka" se jim vymkla z rukou...Stačí jeden "osamělý" rom do domu a za pár dnů už není osamělý a za pár týdnů zjistí ostatní obyvatelé, že má velkou rodinu. V přírodě je však mnoho takových paralel...

0/0
9.6.2010 9:13

LadyZP

Re: Komunistická domestikace od 50.let

Jenže komunisté nad nima drželi pevnou ruku. Když nepracovali, tak šli za příživnictví do basy, když neposílali děti do školy, tak nedostali rodinné přídavky. Nikdo z nich si nedovolil mrmlat - a že jsme jich měli na statku požehnaně. Dělali až se z nich kouřilo i když to není v jejich genech, na ně platí jen tvrdá ruka a žádné výhody. Po revoluci si je korytáři vzali do parády, udělali z nich potrefené a máme to. Za komunistů to nebylo.:-/

0/0
9.6.2010 12:14

mickeyb

Re: Komunistická domestikace od 50.let

už za komunistů byla většina z nich v invalidním důchodu od 15 let a práci znali pouze z hrůzostrašného vyprávění. Vzhledem k tomu, že na mnoha úřadech jsou stále stejní lidé, kteří se k nim stejně chovají, se nic nemění. Když by je chtěl někdo klepnout přes prsty, tak je z něj rasista a to si žádný politik nedovolí.

0/0
9.6.2010 14:59

kočičkamňau

Re: Komunistická domestikace od 50.let

R^R^

0/0
9.6.2010 15:00

rebelle

Re: Komunistická domestikace od 50.let

PŘESNĚ TAK!!!R^R^

0/0
9.6.2010 16:08

celim

No jak tak koukám,

tak nejlépe to vyřešil Čunek ve Vsetíně. Indočeši dostali bydlení v dost nerozbitných buňkách a podmínky takové, že se snaží, aby si to bydlení udrželi! Města by měla stavět holobyty pro nepřizpůsobivé obyvatele. Kdo se chová slušně, měl by možnost získat buňku vsetínského typu a kdo by i tam projevil snahu,tak teprve tomubych přidělil obecní byt.Teprve takový je zárukou, že ho nezdevastuje.

0/0
9.6.2010 9:06

banned star

Re: No jak tak koukám,

Proč by města (to jest majitelé domů v nich) měla pro někoho něco stavět?

0/0
9.6.2010 20:17

co_je_ti_potom

je to časovaná bomba

čekám kdy to nám (původním občanům ČR) přeroste nad hlavu a vyjdeme do ulic.

Vždyť takových domů jako je tenhle jsou milióny. Dáte (bohužel jen tak) jim barák a do půl roku tam není vůbec nic. železo ve sběrnách, záchody nesplachují a o bordelu ani nemluvím :-(

Věta ze článku - "Původně to byl pěkný dům, ale poté, co se tam nastěhovali Romové, se z domu stala ruina a smetiště." - mluví za vše.

Jenže oni za to úplně nemůžou, bohužel za to může z velké části i bývalej systém, kterej jim umožnil se tu usadit !A teď se bojí každej cokoliv říct

0/0
9.6.2010 7:40

Milan94

tohle známe

Inu, další případ toh, co tu bylo už xkrát...

Majitel by se mohl třeba stavět na hlavu, ale nepořádek si ta mdělají samotní "nájemníci" (kolik z nich je opravdu uvedených v nájemní smlouvě by mě zajímalo).

Nejsem rasista ani xenofóbní, ale je mi jasné, že kdyby chtěl majitel níjemníky vystěhovat pro porušení nájemní smlouvy, zasypala by ho lavina nadávek a nařčení z rasismu.

Nepřízpůsobivý romové (rozuměj ti, kteří nezvládají život ve městě) by měli žít na venkově. Jsou z vlastní povahy zvyklí na život v přírodě. Ve městech potom vznikají "gheta" podobná tomuto. Podmínky horší než v prasečáku. Přitom by stačilo, kdyby 2x do týdne vynášeli odpadky...

Ani se nedidivým, že majitel jen smutně kouká, jak jeho majetek každý rok chátrá a ztrácí hodnotu... je to jeden proti šedesáti:-/

0/0
9.6.2010 1:24

Milan94

Re: tohle známe

Taky celkem zajímavý, že kdyby v takových podmínkách byly "normální"

děti, tak je sociálka okamžitě odebere a umístí do děcáku... tady se

brodí děti v odpadcích a sociálka jen "dohlíží a domlouvá"...

A pak kdo je tu rasista...

0/0
9.6.2010 1:24

co_je_ti_potom

Re: tohle známe

Přesně R^;-€

0/0
9.6.2010 7:35

roedor

Re: tohle známe

ideálně by se mohli vrátit do vesnic na východ Slovenska a dál, do svého přirozeného prostředí. Civilizace jim evidentně nesvědčí:-P

0/0
9.6.2010 8:28

Rubik1

Re: tohle známe

Oni se sami neuživí jinak než krádežemi nebo přímo finanční podporou od státu. Zastavením této podpory a přísným zasahováním proti jejich kriminalitě by byl problém vyřešen - odstěhovali by se sami.

0/0
10.6.2010 8:26Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.