Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lidé se nejvíce stěhují do středních Čech. Hledají zde přírodu a větší klid

Do Středočeského kraje se každý rok stěhují tisíce lidí, vloni přibylo nejvíce obyvatel v porovnání s ostatními částmi republiky. Přestože střední Čechy jsou tak atraktivní, i zde kvůli krizi přírůstek obyvatel klesl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

livingproof

Já zvolil

bydlení v RD se zahradou v Kralupech s veškerou občanskou vybaveností, protože mne nelákalo ani bydlení v poli na venkově ani v králíkárně na Jižáku. 

Cesta do práce do centra na Florenc mi trvá v kombinaci rychlík do Holešovic (18 min) + metro na Florenc 25 minut. Pokud bych dal tu samou částku jako zde za starší RD se zahradou za panelákovou garsonku v Řepích či Petrovicích, bydlel bych  sice v "Praze", avšak cesta by mi trvala cca o čtvrt hodiny déle a místo kupé 1.třídy by probíhala pomocí přecpaného autobusu nebo tramvaje MHD :-P Takže jezdit 40 minut narvanou MHD do garsonky nebo 25 první třídou do domku se zahradou v místě s lepší občanskou vybaveností než mají leckterá pražská sídliště? Pro mě osobně to byla jasná volba.

0/0
31.3.2010 14:15

Septisin

...

Podle blábolení místních činžákových nadšenců znamená přestěhování do středních Čech automaticky živoření v satelitu. Je to stejně pitomé jako tvrzení, že všichni obyvatelé měst žijí v panelácích. Ponechte si své nory ve smrdutém ovzduší a řiďte se svědomitě domovním řádem, já si budu raději užívat pohody vlastní zahrady s výhledem na skály nad Vltavou a klidného okolí (školka, škola, obchody, doktor v místě, na Masaryčku 27 minut). Nezastírám, že bydlení ve vlastním domě sebou přináší i spoustu povinností, ale valná většina jsou jen manuální práce díky kterým nemusím s nadváhou bojovat pobíháním na pásu či bezcílným popojížděním na terénním kole.

Jen tak na okraj, od narození až do cca 30 jsem bydlel ve 140 metrovém státním bytu v Jungmannce - nevrátil bych se tam ani kdybych tam mohl bydlet zadarmo...

0/0
24.3.2010 17:20

Hroznej puberťák

Re: ...

V Jugmannce bych taky bydlet nechtěl, ale že by byly Libčice zrovna nějaká výhra... akorát ten vlak je tam dobrej.

0/0
24.3.2010 17:26

Septisin

Re: ...

No nějak jsem z tvého příspěvku nepochopil co přesně není v Libčicích (přesněji v Letkách) výhra...

0/0
24.3.2010 17:51

Hroznej puberťák

Re: ...

A co tam výhra je? Netvrdím, že to je nějaká hrůza, ale ovzduší tam není nic moc extra, vysoká prašnost a v zimě dost lidí topí sajrajtama, navíc je to dost utopené v údolí, pokud nebydlíš úplně na horním okraji, takže se to nerozfouká. Další věc je trať se silným provozem, na to se sice dá zvyknout, ale nedá se tomu říkat klid. V Libčicích samotných poměrně velké zastoupení nepřizpůsobivých, problémy tam sice moc nejsou, ale potenciální riziko to je. Výhled na skály je hezkej, ale veškerá příroda obnáší jen úzkej pás u řeky, nic víc, z Letek vylezeš nahoru a jsi na skládce v Úholičkách... Jasně, lepší než leccos v Praze, i dostupností vlakem do centra, ale znám i hezčí lokality. Jinak přes Letky občas jezdím na kole, můžem zajít na pivo ;-) Jeden čas jsem tam kousek i bydlel.

0/0
25.3.2010 9:08

ibid

Re: ...

jj, Libčice a spol, lidi se tam teď zbavujou nemovitostí a pozemků kvůli chystanýmu letišti, ale někomu určitě přijde prima, když mu nad hlavou lítaj letadla. Je to prostě věc priorit...

0/0
24.3.2010 20:29

analytik05

Re: ...

No tak nebude jen holt tupě zírat do skal nad Vltavou a jezdit se sekačkou kolem baráku a užije si také trochu toho civilizačního komfortu, no.....;-D

0/0
25.3.2010 0:10

Septisin

Re: ...

Netvrdím, že snad bydlím v přírodní rezervaci, ale označit obce Dolany,

Vodochody a Máslovice za Libčice a spol, chce opravdu notnou dávku

demagogie. Nad hlavou by mi mohli létat možná tak sebevražední piloti

přistávající napříč dráhou - buďte tedy bez obav, letiště se mě opravdu

netýká.

0/0
25.3.2010 7:19

janny - ban za vrhačku mimin

Re: ...smrduté ovzduší

se obácám že dnes najdete spíše ve středočeských obcích než běžně v Praze

lidé ve starých částech tam topívají neskutečným sajrajtem a půl roku bývá nedýchatelno.......bohužel......i osobní zkušenost ;-(

0/0
25.3.2010 16:59

cuniq

:)

nejlepší je mít byt v Praze a barák za Prahou a pendlovat mezi podle nálady, počasí či erupcí na slunci :))

0/0
24.3.2010 13:55

Neumětel

Vzhůru fo satelitků

HAHA, tomu říkám panenská příroda.

0/0
24.3.2010 13:05

Shara

ha ha ha

Nejenže je tu klid, ale na rozdíl od Prahy, kde je člověk v podstatě anonymní, také kamarádské prostředí," dodává .... co k tomu dodat....;-D a můžeme na poli pouštět draky a Michala Davida k tomu;-D;-D;-D

0/0
24.3.2010 10:50

Jacobo Arbenz

Re: ha ha ha

Kamarádskému prostředí na venkově moc nevěřím, potažmo v případě někoho, kdo se na venkov přistěhoval. Pokud se občané začnou zajímat o život svých sousedů, zpravidla tak činí v negativním slova smyslu. Nechtějí si přátelsky popovídat a vyměnit své zkušenosti, naopak mají v úmyslu vyzvědět fakta, která by se mohla stát terčem kritiky - to může být naprosto cokoliv, od vyššího příjmu, přes gurmánský vkus, až k politickým preferencím. Rozhodně nevěřím tomu, že bych se na venkově přistěhoval do přátelského prostředí. V tomto ohledu mně maximálně vyhovuje Praha, kde se nestará nikdo o nikoho a člověk má svůj klid, aniž by se musel komukoliv z čehokoliv zpovídat.:-)

0/0
24.3.2010 11:04

kočka

Re: ha ha ha

Přesně tak,ono je jedno jestli se na venkov přestěhujete,nebo tam bydlíte od mala,tam se prostě všichni starají a akorát sbírají drby!

0/0
24.3.2010 12:21

analytik05

Re: ha ha ha

R^ Stejnej názor

0/0
25.3.2010 0:19

kočka

Opak

já se teda stěhuju natrvalo do Prahy,právě kvůli tomu kamarádskému prostředí,ať se každý stará sám o sebe,na venkově člověk nemůže vystrčit nos ven,aniž by ho někdo neotravoval!

0/0
24.3.2010 10:45

Jacobo Arbenz

Kvadratura kruhu

Dost dobře si to neumím představit. Bydlet "na venkově" a dojíždět za prací do Prahy, to je učiněný kočkopes. Dotyčný člověk stejně de facto žije v Praze a domů se chodí většinou jen vyspat. Volil bych buď jedno, nebo druhé - život na venkově se vším všudy, nebo život v Praze. Ale pokud to tak někomu vyhovuje, budiž mu přáno.:-)

0/0
24.3.2010 9:46

Shara

Re: Kvadratura kruhu

asi tak:-) 

0/0
24.3.2010 10:52

Sicilián

Re: Kvadratura kruhu

ze zaměstnání z Prahy do naší vesnice to mám vlakem od dveří ke dveřím 50 min. V létě nemá chybu i včer se vyvalit na zahrádce. "létem" myslím od května do září, kdy je po návratu z práce vidět.

0/0
24.3.2010 11:34

Bígl

Re: Kvadratura kruhu

Já Vám rozumím, ale my jsme třeba na slušný byt v Praze neměli. Prostě platit hypotéku 30 let ve výši 40 tis.měsíčně je zabiják. Takže přibližně za cenu panelákového bytu máme domeček v satelitu a hypotéka je 17 tis měsíčně. Já, městský kavárenský člověk mám malou zahrádku :-) A ročně ušetříme ještě na dovolenou.  

0/0
24.3.2010 17:48

Salada

Re: Kvadratura kruhu

Ono je to také o tom, kde bydlíte a kde pracujete. Pak třeba cesta do práce v Praze z bytu v Praze může zabrat víc času než cesta z domku na vesnici do práce v Praze. Bydlím na vesnici (dříve 35let v Praze) a dojíždím do práce v Praze. Dříve mi to trvalo 55minut, nyní 25minut.

0/0
26.3.2010 8:36

Morgiana

ono

je to přejde. Taky jsem presidlila na Kladno , porodila tama lebedila si jak je tam klid a vsechno pri ruce . HM . Casem zjistite že obzvlaste stredocesi nikdy neprekousnou zavist k prazakum a tak jsem hezky mazala domu na |Prahu 5 a jedno vim jiste, pokud nebudu muset z Prahy uz me nikdo nedostane

0/0
24.3.2010 7:50

Zabangovanbangem

Re: ono

Chtělo by to trochu rozlišit. Kladeňáci nejsou středočeši. To je zvláštní skupina lidí působících na ostatní jako marťani. Nemají rádi nejen Pražáky, ani ani třeba Slaňáky, což nechápu proč. Možná kvůli historii kterou Kladno nemá v podstatě žádnou. Trpějí mindrákem že ačkoliv žijí v největším městě ve střč. kraji, nejsou u nich krajské úřady.

0/0
24.3.2010 8:15

radus1

Re: ono

A ty zase nemáš buhvíproč rád Kladeňáky, kterým je úplně jedno, jestli je u nich Krajský úřad nebo ne.  A nedá se to přece zobecňovat, kdo koho nemá rád kvůli tomu, jestli je z Prahy nebo ze Slanýho. Někdo někoho prostě nemusí ať je odkudkoliv, na tom bydliště nic nezmění.

0/0
24.3.2010 10:00

Rixo

Re: ono

Podle čeho soudíš? Snad si nemyslíš, že takoví jsou všichni. Zjevně jsi potkal zrovna nějaké blbé exempláře, protože běžný kladeňák nemá nic proti nikomu. Vždyť Praha i například ten Slaný jsou tak blízko, že hromada kladeňáků tam má své kamarády a přátele nebo tam dokonce pracují. či studují Mindráky tu rozhodně nikdo nemá. A že Kladno nemá žádnou historii? To má být vtip nebo volovina vyřčená z čiré nevědomosti? Doporučuji nastudovat historii.

0/0
24.3.2010 12:24

Shara

Re: ono

tuhle mi povídal jedem středočech: že je za 20minut v Praze a já mu povídám: hmmm já ráno otevřu oči a jsem v Praze také;-D . Všimli jste si, že ráno nejvíce jak pomatení jezdí středočeši? Musí dohnat těch 20 minut;-D . Myslíte si, že Praha je jen rušná ulice? Bydlím v Praze a před barákem hupsnu na kolo a jsem za 3 min v lese. Divoká prasata k nám chodí až před dům a na zahrádce se nám loni narodili malí králíci;-) . Mimo Prahu se stěhují lidičky, kteří pracují v Praze a chtějí zahrádku a domek v Praze je pro ně moc drahý. Porč ne, jen je trapné si hrát na to, že je bydlení v Přílepech mezi poli to ono

0/0
24.3.2010 11:18

kočka

Re: ono

Tak tak, v Praze je dost hezké přírody a možná i víc klidu,pokud vám pod okny nejezdí tramvaje,nebo nevede magistrála,vždy si vybavuju,když jsem jezdila k babičce na vesnici,a jak mě tam v 7.00 ráno budily traktory,psi a další živočichové:-)

0/0
24.3.2010 12:25

livingproof

Re: ono

Já zvolil bydlení v RD se zahradou v Kralupech s veškerou občanskou vybaveností, protože mne nelákalo ani bydlení v poli na venkově ani v králíkárně na Jižáku. 

Cesta do práce do centra na Florenc mi trvá v kombinaci rychlík do Holešovic (18 min) + metro na Florenc 25 minut. Pokud bych dal tu samou částku jako zde za starší RD se zahradou za panelákovou garsonku v Řepích či Petrovicích, bydlel bych  sice v "Praze", avšak cesta by mi trvala cca o čtvrt hodiny déle a místo kupé 1.třídy by probíhala pomocí přecpaného autobusu nebo tramvaje MHD :-P Takže jezdit 40 minut narvanou MHD do garsonky nebo 25 první třídou do domku se zahradou v místě s lepší občanskou vybaveností než mají leckterá pražská sídliště? Pro mě osobně to byla jasná volba.

0/0
31.3.2010 14:15

Hroznej puberťák

Re: ono

Garsonka v Praze se dá koupit za milión, za to se v Kralupech sežene pěkný barák se zahradou v nějaké rozumné části Kralup? To bych teda chtěl vidět...

0/0
31.3.2010 14:21

Vlastimil.Kornas

krásné slovní spojení

Panenská příroda v okolí Prahy.

0/0
24.3.2010 4:49

divilek

Re: krásné slovní spojení

Není to tak úplně nesmysl - Český kras (okolí Karlštejna) nebo Brdy jsou poměrně nedotčená příroda (když pominu mastňáky, kteří tam odhazují odpadky nebo kadí ve štolách a podobně).

0/0
24.3.2010 7:57

Hroznej puberťák

Re: krásné slovní spojení

Brdy až tak od Jinců dál, co je blíž, Dobřichovice, Řevnice, v podstatě i Hostomice, nebo nahoře Řitka, Mníšek atd., tam už je zasatelitíno až hanba. I když to pravda není taková hrůza jako taková Jesenice, Přílepy a podobné paneláky naplacato na hranici Prahy, kde jsou na tom s přírodou pomalu hůř než na Jižáku...

0/0
24.3.2010 10:58Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.