Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Exkluzivní kuchyně je vzdušná s minimem bariér a spojená s obývákem

Otevřená, stejně jako uzavřená kuchyně má své vášnivé zastánce i zarputilé odpůrce. Dokonce lidé, kteří vyzkoušeli obě varianty, považují za lepší tu "novou". Jedna správná odpověď ale neexistuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

romsky aktivista

Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

a vice nam vyhovovala ta druha moznost. V prvnim pripade si stejne vsechny navstevy nalezly do kuchyne a v obyvaku nikdo nebyl. Moji rodice to ale zase maji naopak. Kazdeho bavi neco jineho, nevim, proc se tady hadat nebo nekomu nadavat do prasat, kvuli spojene kuchyni s obyvakem, kdyz je nekdo prase, tak mu nepomuze nic

0/0
24.9.2009 15:07

Anna Rakouská

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Ono ale jde (samozřejmě jak u koho) i o postupné ničení věcí, jako knihy, piano , slušné koberce apod., co se  s kuchyňským provozem opravdu neslučují. Argument s nějakou osamoceností padá, když je kuchyň  blízko obytné místnosti ( např.mezi nimi dveře, které mohu otevřít).Já totiž zažila takřka všechny varianty (1. případ-kk až vzadu za obývací částí,2. vejdu do bytu, pak je nejdříve kuchyňská část a pak jídelno obývák,3. oddělená kuchyně, do jídelny a obýváku přes velikou předsíň, a 4.konečně v součastnosti oddělená kuchyň s vchodem z předsíně a dveřmi do jídelno-obýváku, což považuji po všech předchozích peripetiích za  optimum).Upozorňuji, že jsem naučená od mala hned po sobě uklízet, takže linka ať byla kde byla je u nás nadstandardně prázdná.

Ať si děla kdo chce co chce. Mne doslova ale štve, že v novostavbách model vejdu do místnosti (mnohdy velikosti ratejny) a zakopnu o linku vnucují, protože oddělených kuchyní je méně než šafránu.

0/0
24.9.2009 15:33

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

"postupné ničení věcí, jako knihy, piano , slušné koberce" - zase tahle hloupá demagogie? Nezlob se na mě, ale pokud člověk nemá třeba tu knihovnu bezprostředně vedle sporáku, ale v běžné vzdálenosti několika metrů, nemůže o nějakém ničení být řeč. Nikdo ti nebere tvou nechuť k propojenému prostoru, ale proč na podporu svého názoru vymýšlet takovéhle pitomosti.

.

Já teď žiju ve 2. bytě, kde kuchyni a obývák nelze oddělit (stěna se zavíratelnýma dveřma). V obou bytech v obýváku otevřenou knihovnu ve které je nemálo knih, celkem 12 let. Tipni si: je na těch knihách znát nějaká mastnota, smrděj po cibuli nebo vykazujou nějaké jiné "zničení" způsobené kuchyní?

.

To samé platí o spotřební elektronice, v mém případě zejména pro reprodukci hudby v ceně nového malého osobního auta. Ta je také úplně zničená. Dokonce tak moc, že prach z koncových zesilovačů lze bezproblémů vysávat přes ochrannou mřížku, kdy mezi vysavačem a obvody je cca 8 cm prostor.... Tak šíleně nalepený tam je...

0/0
25.9.2009 9:17

Anna Rakouská

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Milý pane skorosousede. Mé argumenty, které v diskusích uvádím, nejsou pitomosti a nějaké vymyšlenosti.To prostě nedělám. Jsou na základě zkušeností známých a bohužel někdy i mých.Z toho, že nemáte žádných stop (tj kuchyňský mastný prach) soudím, že vzdálenost od kk je tak 5 metrů i více. Vím , že tři metry nestačí.A podívejte se na různé návrhy interiérů, či fotek z reálných uspořádání. Mám totiž v jedné skřínce v kuchyni - ne v lince a ještě lehce za rohem kuchařky. Rychleji žloutnou. Ověřeno-mám jednu 2x, stejné vydání. jedna z nich zůstala v knihovně v jednom z pokojů, rozdíl je markantní po 7 letech. Dále. Nevím jak u vás doma, ale já se neubráním sem tam nějaký drobek na podlaze je. Roznáší se. Já mám ještě před vstupem do pokoje rohožku, aby se nic na parkety či slušný koberec nedostalo. Jo a knihovny máme uzavřené, kromě asi dílu o šířce 60cm. To byste koukal o kolik se v něm více práší. To je také ten zelený strom života

0/0
25.9.2009 11:07

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

"Mé argumenty, které v diskusích uvádím, nejsou pitomosti a nějaké vymyšlenosti." - Je-li to tak, potom je naše domácnost něčím extra výjimečná. Možná ta výjimečnost spočívá v tom, že víme, co je (správně fungující) digestoř :-). To je totiž velká bolest paneláků, ze které možná pramení tvoje až přespříliš radikální názory.

.

Zásadní je 1. odtah vzduchu mimo byt (máme), 2. dostatečný tah pro danou velikost místnosti (u nás 850m3/hod. pro místnost cca 105m3), 3. dostatečně dimenzované potrubí (u nás 200mm namísto standardních 100mm), 4. zajištění bezproblémového vedení vzduchu potrubím (co nejkratší, co nejpřímější - u nás nešlo ani jedno, proto je v ústí potrubí do šachty doplňkový průmyslový potrubní ventilátor spouštěný automaticky zároveň s digestoří).

0/0
25.9.2009 14:57

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Ano, je to nadstandardní řešení, po kterém nejspíše z pohodlnosti dělat věci "normálně" sáhne málokdo. Má ale také velmi nadstandardní účinnost. Při otevřené ventilačce v kuchyni a zapnuté digestoři je v obýváku skutečně sotva sotva cítit třeba i smažení cibulky.

.

Jinými slovy - pachy a mastné usazeniny z vaření jsou při požadavku společného prostoru snadno a levně řešitelnými otázkami.

0/0
25.9.2009 15:04

Anna Rakouská

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Vaše řešení je opravdu velmi nadstandardní a pečlivé a i ohleduplné (dodatečný ventilátor si dáva řada lidí, ale bez ohledu na činnost centrálního, takže chudáci nad nimi). A při velikosti místnosti asi nějak přes 40 metrů, že, i dost od sebe. Víte, ale mně se po zkušenosti jdu do pokoje a musím přes linku, což bylo pro mne opravdu deprimující, nelíbí být vlastně pořád v kuchyni-pokud to při propojení není nějak za rohem, či šoupací dveře apod.

0/0
25.9.2009 17:53

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Centrální ventilátor v domě nemáme od výměny stoupaček. Navíc jsme si (pochopitelně) nechali do všech bytů nainstalovat zpětné klapky v rozvodech vzduchu, takže už nevíme, že 4 patra pod námi někdo smaží řízky a ani nikdo z bytů pod námi neovládá naše větrání, jak tomu bylo s centrálem... To byly časy...

.

K tomu "jít do pokoje přes linku". Čistá demagogie... Řešení takové místnosti existuje mnoho a třeba zcela volný prostor, ve kterém jsou obestavěny jen obvodové stěny - v jedné části pokoje kuchyní a ve druhé obývákem - je jen jedno ze skotečně mnoha možných. Kuchyňská a obývací část může být, přesto, že nejsou rozděleny klasickou stěnou se zavíratelnýma dveřma, oddělena mnoha způsoby. Ať už tvarem celé místnosti, nebo různě vysokýma a širokýma prvkama, které mohou být pevné nebo pohyblivé a které třeba mohou plnit i praktickou funkci jako součást obývací nebo kuchyňské části...

.

Znáš to: někdo hledá důvody, jiný způsoby...

0/0
25.9.2009 20:11

Anna Rakouská

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Božíčku, božíčku, jakápak demagogie.. Já jsem přece upozorňovala, že to jinak tenkrát v tom bytě nešlo. A to jsem ještě neprozradila, že ten kk měl okno a mezi ním a pokojem jsme nechali udělat, tenkrát nic moc, ale šoupačky. . jen se muselo přes něj jít do poloviny bytu. Pokoj mohl být čistý. Navíc, když si začnete prohlížet  návrhy novostaveb, tak je to časté uspořádání. Dveře, hned vedle linka , po dvou metrech sedačka. Já to tak asi ve třech novostavbách viděla a šla mi z toho hlava kolem. To víte, když někdo staví dům, či může rozbourat nenosné příčky, jako jste to dělal Vy, tak může leccos ovlivnit a třeba si nenechat nakukat něco od architekta.a uspořádat i toto řešení docela přijatelným způsobem. Nakonec to uvádíte, dokonce i  oddělujete, začíná to být docela zajímavé.

0/0
25.9.2009 22:11

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Nějak se ta debata košatí a začíná ztrácet své původní téma. Já se jen usmívám nad zoufalou snahou irelevantníma argumentama shazovat fakt, že někdo má jiný vkus než ty. Řešení obýváku a kuchyně v jedné místnosti má svá specifika (stejně jako jakékoliv jiné řešení), na která je třeba myslet a počítat s nima, ale která jsou dnes bez nejmenších potížích jednoduše řešitelná.

.

Pokud někdo říká, že jakékoliv řešení typu A je špatné (obývákokuchyně ne, ať je jakkoliv řešená) a jakékoliv řešení typu B je správné (kuchyně oddělená pevnou zdí a zavíratelnýma dveřma) a svůj názor navíc opírá o zcela irelevantní "důkazy" třeba s piánem, leccos to vypovídá o jeho schopnosti racionálního myšlení.

.

Mě obývákokuchyně z mnoha objektivních i subjektivních důvodů vyhovuje. Mám kvůli tomu ale vehementně popírat výhody samostatné kuchyně? Mám si ale kvůli tomu vymýšlet na hlavu postavené a nelogické "argumenty"? Mám říkat, že jiná řešení jsou špatná? To dělají děti v mateřské škole, ne rozumní lidé.

0/0
26.9.2009 9:47

Anna Rakouská

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Místo ve své podstatě napadání (co je to jiného, pitomost, demagogie, mateřská škola...), by se mělo pořádně číst. Pak by se vidělo, že mé příspěvky vždy obsahují noticku např, "jak u koho, ať si každý bydlí jak chce" a o oddělené kuchyni se spojovacími dveřmi jse se nevyjádřila jako o jediném správném řešení, ale že se z mých prožitých  4 variant jeví jako optimální. Více exaktnosti, prosím. A když vidíte piano či knihovnu od sporáku, tak metr, musíte i Vy uznat, že to ne. Vy byste to jistě neudělal.  Vy jste leccos zabezpečil, ale mám obavy (a z toho co jsem v reálu viděla velmi opodstatněné), že nejste typickým případem. Potom ovšem hrají roli a velikou, všechna mnou uvedená negativa. Ovšem ne všichni mají zrovna větší knihovny , piana a slušné koberce. Opakuji jak kdo. Žijte si ve svém prostoru blaze, já jdu do své oddělené kuchyně a dveře si zavřu,okno otevřu, protože jdu žehlit napařovací žehličkou. To by tedy mně v pokoji skutečně vadilo. Tak jsme si pokecali, mějte se.

0/0
26.9.2009 10:18

individual

Re: Meli jsme byt s oddelenou kuchyni i s obyvakokuchyni

Jen se potvrzují moje slova. Chceme "objektivně" dospět k předem známému výsledku, proto vytvoříme hypotézu o nevýhodách společné kuchyně a obýváku postavenou záměrně na naprosto nelogických a proti zdravému rozumu jdoucích (=pro požadovaný závěr "vhodných") předpokladech, jejímž výsledkem je (v tomhle myšlenkovém mikroprostoru pochopitelně logický) závěr o nevhodnosti takového řešení místnosti.

.

Typickým příkladem nejsem. Typické totiž je někde vidět nebo zažít špatné řešení nějakého problému (zde obývákokuchyně) a na základě toho si udělat skálopevný názor, že dotyčný problém se nedá vyřešit dobře. Tohle typické uvažováni je mi cizí, s tím souhlasím.

.

A v dobrém míněná (opravdu) poznámka k žehlení: buď ráda, že vlhkost z napařovací žehličky je u vás doma odpadní, tedy že vlhkost ve vašem bytě je optimální. V našem by bez její úpravy byla téměr pořád o 10-30% menší, než doporučovaných 50-60%.

0/0
26.9.2009 11:05

Jake

Fotka

Sem slepej nebo v tý kuchyni není taková základní věc, jako je sporák?

0/0
23.9.2009 16:55

starej pardal

Re: Fotka

naco proboha sporak? 8-o tady slecna dole ti to vysvetli jak se spravne vari. :-)

0/0
23.9.2009 16:57

individual

Re: Fotka

Na fotce sporák / varná deska není. Jestli ale je nebo není v té kuchyni, to z fotky poznat nelze.

0/0
23.9.2009 20:37

svarak z krabicoveho vina

Nutnost splnit denní kvótu?

To je tedy objevný článek, plný přínosných informací, přímo exkluzivní. :-P

0/0
23.9.2009 14:01

Aha_jo

asi tak

ještě není nová linka ve výrobě,ale letos se stěhujem do domu a bude to právě otevřená kuchyň spojená s jídelní části a obývacím pokojem, budu raději psát společná místnost. Každý vaří, jestli už v bytě 1+1 nebo 4+1 anebo v baráčku. Když to někomu vadí, ať se jde projít,, však ten oběd či véču někdo udělá (povětšinou ženská, ale nechci zavrhovat některé muže...) Smrad či ne z té přípravy, stejně se to sní, tak nevím, nad čem se ohrnuje nosánek. ;-D

0/0
23.9.2009 12:33

starej pardal

Re: asi tak

smrad se jí? 8-o

0/0
23.9.2009 16:57

pospis26

ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Kazdy ma jiny nazor a kazdy ma jiny vkus. My treba s pritelem preferujeme spolecnou kuchyn s jidelnou i obyvacim pokojem. Mame to ted a  novy byt co kupujeme jsme predelali tak aby to mel zase.Rizky (a cokoliv jineho) smazim max parkrat do roka. Nejsem zrovna zastance typicke ceske kuchyne. Nevim jak ostatni, ale ja pri vareni sousacne i uklizim. Oloupane slupky z brambor jdou primo do kose. Spinave nadobi do mycky, nebo se umyje rucne a schova. Pred obedem je v kuchyni uklizeno.....

0/0
23.9.2009 11:27

pospis26

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Netvrdim ze pri vareni neni citit zadny odur. Ale vetsinou to voni pekne a na co mame tri okna, francouzske dvere a digestor? Nevim proc vsichni nuti sve nazory ostatnim.. prece kazdy jsme jini.

Kdyz preferuji otevrenou kuchyn tak jsem spindira a neporadna? Nebo spise naopak, ten komu se neche prubezne uklizet tak se radeji schova do uzavrene kuchyne, kterou po obede zavre a vecer teprve uklidi??

Nevim jak ostatni ale ja mam navareno do hodiny. Netravim v kuchyni pulku sveho zivota. Jsem rada s ostantimi cleny rodiny a prateli a proto chci oteverenou kuchyn.. jsem spindira???

0/0
23.9.2009 11:32

svarak z krabicoveho vina

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

"Mám navařeno do hodiny..." Polotovary jsou fajn věc, že? A jak dlouho tu lahodu baštíte?

0/0
23.9.2009 14:03

pospis26

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

no nevim jak vy.. ale kure stirfry je udelane za 30min, cina a jekoliv jine smesy na zpusob ciny, indie, curry vse je hotove za chvilicku. Steak na grilu je hotovy za par minut.  Kure pecene v troube a podobne veci - priprava cca 30min - zbytek dela trouba u toho byt nemusim... Omacky, knedliky a jine ceske pochutiny nedelam... Tak nevim.... ze bych byla mimo....

0/0
23.9.2009 14:27

pospis26

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

z toho abych v nedli rano vstala v 8 a do 12 varila jak delavala moje babicka jsem davno vyrostla.. ( i kdyz ja to vlastne nikdy nedelala)

0/0
23.9.2009 14:29

vasek001

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Vy jste tedy kucharka !  No hlavne ,ze vam to partner basti i s tou otevrenou kuchyni kterou jak rikate oba preferujete...a nebo je proste pod pantoflem a boji se neco rici ;-D

0/0
23.9.2009 16:15

starej pardal

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

pak se nediv az ten tvuj odkraci k nejake, ktera ho nebude krmit rejzi ale umi varit poctivou ceskou kuchyn ;-D

0/0
23.9.2009 16:59

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Podle sebe soudím tebe? Věř, že zdaleka ne každému vyhovuje typická česká kuchyně. Naštěstí čím dál více čechů cestuje po světě, kde poznají originální světové kuchyně, které v mnoha ohledech nabízejí mnohem více než knedlíky s omáčkou.

.

Já si taky 2x za rok s chutí dám třeba guláš s domácím knedlíkem nebo knedlo zelo vepřo, ale jsem rád, že taková jídla netvoří většinu mého jídelníčku. Italská, francouzská, řecká nebo třeba špaňelská kuchyně (ne, to nejsou španělské ptáčky) nabízejí bezpočet vynikajících (stejně jako česká kuchyně), zdravých (narozdíl od č. k.) a pro člověka nutričně vhodných (narozdíl od č. k.) jídel, tak proč se nestravovat se stejným nebo větším požitkem a nemuset při tom mít obavy o své zdraví?

.

Ostatně ta typicky česká kuchyně vyhoupla čechy v rámci Evropy na přední příčky žebříčků "počet obézních lidí", "počet zemřelých na rakovinu tlustého střeva", "počet chronicky nemocných z nadmíry tuku"...

0/0
23.9.2009 20:57

Anna Rakouská

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Pozor, česká kuchyně není jen o knedlících, patří k ní hodně dušené zeleniny i dušeného masa.  Obezita roste zejmena  v posledních letech, dost u dětí- Roli hrají "fast foody", takové frity plus coca cola a vysedávání u počítače místo jít si zakopat na hřiště, to skutečně dělá své.

0/0
23.9.2009 22:56

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Ano, máš pravdu, že to není jen o knedlících, ale myslím, že není třeba pochybovat o popularitě třeba dušené mrkve s plátkem vařeného hovězího a bramborami (vynikající jídlo, když se umí uvařit) ve srovnání s popularitou výpečků, svíčkové nebo guláše.

.

S těma dětma je to časovaná nálož. Velkou roli (bohužel) hrají i školy, které do svých prostor nechávají instalovat automaty s přeslazenými nápoji (CocaCola a spol.) a sladkostmi. Pochopitelně je ale hlavně na rodičích, aby potomkům vštípili správné stravovací návyky.

0/0
24.9.2009 8:01

Anna Rakouská

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Rodiče třeba se i snaží, ale jde se třeba se skupinou dalších děcek, Monča si to dá , dá další ochutnat a je po návyku. Ono to děckám totiž skutečně chutná. Mám jedny známé, jsou poměrně zdaleka, menší město, kde ještě tento vynález není. Když přijedou do Prahy, tak je to vymetávka hadráren a fast foodů a pak se ve škole kluci vytahují, jak si to užili.Totéž ale říká kolega v Paříži, jeho děcka jsou už kolem 30 a jedou v tom od mala. Také když jde člověktam z univerzity, tak v době oběda je mekáč i další, obleženy frontami študáků, i když mají menzu, kde se vaří jakž takž francouzsky. Nejtlustší jsou v USA a u moře takoví Němci, to není českou kuchyní. To hovězí se zeleninou bývávalo k dostání v každé hospodě (chuť jak kde samozřejmě) a zkuste si to chtít dát dnes.

0/0
24.9.2009 10:07

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

No jasně, děti tyhle fastfoody z nějakého důvodu milujou a zakázat jim to nelze. Je ale přece jen rozdíl, pokud podobný typ jídla tvoří převážnou většinu jídelníčku nebo pokud je to spíš občasné "zpestření". Pestrá a vyvážená strava doplněná dostatkem pohybu (na vzduchu), to je cesta ke zdravému metabolismu a nejlepší prevence všech chorob.

0/0
24.9.2009 10:40

Anna Rakouská

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Se vším souhlas, ale šedá je teorie a zelený strom života. Jo my se ještě pořádně venku vylítali (Vyšehrad a pankrácká pláň,s přilehlými kopečky, kde tenkrat ještě nebyl Palkul),potom Sokol a tenis, televize jen se svolením a počítače jen ve výpočetních střediscích. Bylo to samozřejmé a navíc rodiče většinou  až moc přísní, vše pod kontrolou.Kde to tak nebylo, byla to divná rodina a to se nesmělo kamarádit.Pro upřesnění - mluvím o šedesátých letech.

0/0
24.9.2009 11:08

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

"šedá je teorie a zelený strom života." - to jsem nepochopil

0/0
25.9.2009 9:21

Anna Rakouská

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Ale no to snad ne. Tedy podrobně: teoreticky mnoho lidí ví, jak by se mělo stravovat podle současných doporučení správně, ale prostě skutek utek

0/0
25.9.2009 10:48

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Já to vidím tak, že kdo se chce stravovat zdravě, stravuje se zdravě a nic mu v tom fakticky nebrání (pokud zdravotní stav dovolí). Buďto chci a dělám to nebo to nechci a nedělám to. A pokud někdo (nemyslím teď tebe) říká, že chce jíst zdravě, ale "nejde to", pak obelhává sám sebe.

0/0
25.9.2009 14:39

svarak z krabicoveho vina

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Čína, Indie, curry... no potěš. Jako občasná změna proč ne, ale jako hlavní styl stravování, díky ne. Omáčky a knedlíky nejsou typicky česká záležitost, ale holt je to pracnější, než osmažit/opražit zeleninu, maso a ořísky na woku, vrznout na to pár průmyslových omáček a přidat rýži ze sáčku. No ale já ti to neberu, furt lepší česká "čína" než hranolky a burger.

0/0
23.9.2009 15:58

pospis26

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

kazdy ma rad neco jineho.. my na zmazene nejsme.. omacky nejime, knedliky taky ne... jestli vy pouzivate prumyslove omacky prosim. Ono i zdrave se da stravovat a bez polotovaru a hodin stravenych v kuchyni....

0/0
23.9.2009 16:21

svarak z krabicoveho vina

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

BTW: Ty nejsi na smažené? A jak teda děláš tu čínu? 8-o;-DRv

0/0
23.9.2009 17:41

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Zdaleka ne všechna jídla označovaná jako "čína" se smaží.

0/0
23.9.2009 20:58

pospis26

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

ja jsem zapomela ze kupovany knedlik udelany na pare a trochu prevarenoho kopru, se smetanou a moukou alias koprova omacka je desne pracne, ale hlavne ze je to zdrave :-D

0/0
23.9.2009 16:26

vasek001

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

jeste prozradte neco vice ze sveho kucharskeho umeni....prosim :D Mam kamaradku z asie a vim,ze kdyz neco dobreho varila tak to zabralo 1..2 hodiny. Cert vi cim to bylo, ze by tim, ze byla odtam z Asie a vedela jak se to vari? :-)

0/0
23.9.2009 16:29

svarak z krabicoveho vina

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

No když vidím ty ingredience, tak mi to jen potvrzuje názor na tvé kuchařské schopnosti. Kupovaný knedlík? Proč, neumíš ho uvařit? Já ano a garantuju ti, že by ses olizovala až za ušima. Převařený kopr? My ho teda jenom spařujeme, ale ne na omáčku - koprovku nemám rád, ani nevím, jak se vaří. Ale například pelmeně plněné mletým jehněčím a hovězím, cibulkou a pepřem si bez zakysané smetany a čerstvého kopru představit nedokážu. Kurnik, teď jsem si všiml, nemám tam curry, ani se to nesmaží - měl bych se nad sebo zamyslet... :-P

0/0
23.9.2009 17:40

anavea

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

Teda nevím, jak vy... ale za hodinu "čistého času" (tj. jen vlastní práce, ne ta doba, kdy už se jídlo vaří samo, max. za občasného kontrolního nahlédnutí) vám udělám i vepřo-knedlo-zelo včetně domácího knedlíku...

Co vaříte vy, když se s tím tolika nadřete?

0/0
24.9.2009 12:12

starej pardal

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

jses spindira.

uz ty po case mastnotou zalemtane knihy, elektronika apod. by me vadily... halt kdyz chce nekdo mit "prehled" o cely rodine, musi nekde delat ustupky. tak teda na kvalite bydleni a cistote... kazdymu to svoje. Rv

0/0
23.9.2009 16:56

individual

Re: ja jsem zastance otevrene kuchyne!

"po case mastnotou zalemtane knihy, elektronika apod." - tak to je argument z praxe... ;-D;-D;-D.

0/0
23.9.2009 20:41

starej pardal

hezkej clanek

hezky vysvetleny - zenska ktera je cuchta, spindira a drbna "potrebuje" obyvak spojeny s kuchyni. cistotna, co nema rada smrad a drbe radsi v soukromi ma radsi oddelenou kuchyni.

chlapi preferujou oddelenou kuchyni :-)R^

0/0
23.9.2009 8:14

Anna Rakouská

Re: hezkej clanek

Vidím to obdobně, že bych v nějakém bývalém životě byla chlapeček? Popsano v článečku přesně.Víte ale co mě vyděsilo, že tuto otevřenost inzerují v novostavbách (i když ne většinou) i ve Francii. Mne dovede docela vytočit  jedna kamarádka co mi do té kuchyně rovnou vleze, i když je v pokoji prostřeno. Je to holt tím, že sama má jídelní stůl jenom v kuchyni, i když větší. Skutečně, pohled na rozestavěné nádobí u stolu, i když hezky prostřeného a s kvalitním porcelánem, dojem zkazí. I když v těch starších lepších bytech, kdy kuchyň byla na druhé straně bytu než všechny pokoje to také není zrovna praktické. My to tak doma měli a byl to běh  na dlouhé tratě.

0/0
23.9.2009 8:37

anavea

Re: hezkej clanek

Teda - tu kamarádku trochu chápu. Když chci jít někam, kde mi dají najíst a nebudou mě zatěžovat provozem, jdu do restaurace. Na návštěvy chodím kvůli lidem. Výšediskutující sice tohle označil za "drbání", ale stejně si neumím představit, jak probíhají návštěvy u nich, když ne pokecem přítomných (drby jsou, myslím, něco jiného, ale to je věc názoru). A pokud přijdu někam, kde mě posadí k naparáděnému stolu a odejdou se zavřít do kuchyně - tak proč bych tam proboha chodila?

Nemyslím teď zrovna ty někde uváděné manažerky, co doma vedou obchodní jednání, na to je kuchyň opravdu nevhodná - ale pokud má někdo takové potřeby, tak tomu uspořádání bytu nejspíš přizpůsobí.

0/0
24.9.2009 12:51

anavea

Re: hezkej clanek

No... nebo špindíra, která vaří smradlavé pokrmy způsobem, že se mastnota naprská po celé místnosti, potřebuje se s tím zavřít v kuchyni, zatímco šikovná, chutně vyvařující žena, se za své vaření stydět nepotřebuje. ;-D

Tohle je úplně stejně střelený argument, jako ten váš... Spíš jde o rodinné uspořádání a styl života... s jiným věcmi ten rozdíl otevřená-zavřená kuchyně moc nesouvisí.

Přece každý bydlíme podle svého vkusu, ale moc nechápu, k čemu to urážení lidí, co mají vkus jiný. A teda musím říct, že ty druhé napadají většinou jen "uzavřenokuchyňáři".

0/0
24.9.2009 12:10

Pavlik-oz

Re: hezkej clanek

Tak na to zapomen pardale... Znam dost chlapu vcetne mne, kteri preferuji otevrenou kuchyni (a dokonce v ni ivelmi caso vari:-). Kazdej at si dela co chce a zaridi si byt, jak mu vyhovuje. Otevrenou kuchyni mame peknou radku let a mastnyho nic doma nemame. Kecy v kleci.

0/0
24.9.2009 17:28

brebtta

otevřená kuchyň?????

návštěva jistě ocení smrady ze smažícího se masa klepání paličkou,případně pach ze škvaření sádla,pohled na loupání brambor atd.tím plus jedna znamenalo že měl kvartýr 3 plnohodnotné místnosti.to samé jako bar v kuchyni.absolutní blbost.toto bylo konstruováno pro to aby žena manažerka  mohla obchodní partnery příjmout doma a když jim připravuje kávičku atd mohla diskutovat.chtěl bych vidět jak by u jednání hňoucala karbanátky

0/0
23.9.2009 7:48Najdete na iDNES.cz