Diskuze

Kotle na dřevo umějí víc, než si o nich často myslíme

Moderní generace kotlů na dřevo triumfuje. Dřevní hmota se svými 75 až 85 % plynných látek uvolňovaných pyrolýzou totiž jednoznačně vede nad ostatními tuhými palivy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

c.arol

20. 8. 2009 9:25
Panstvo

cena, cena, cena, pokaváď to nebude stát do padesáti tisíc tak se radeji ani neozývejte. To už je fakt nuda.

0 0
možnosti

Náhodně procházející

19. 8. 2009 22:47
Dřív se na venkově dřevem topilo běžně

Často lidi kupovali nastojato, hajný prodal jednotlivé stromy, dotyčný si objednal dřevorubce, který to porazil, pak si to kupující odvezl na valníku domů, sám nařezal na pile. Fůra za totality přišla velmi levně, nějaké 200Kčs. Dnes sice dražší, ale funguje dál podobně.

Problém je, když se z toho udělá ekobyznys, hodně reklamy a přižijují se různí ekoparaziti. Předraženými výrobky leda způsobují, že lidi topí jinak, nebo mají stará kamna, než modernější technologii.

Ty kecy o pyrolýze, to je typické ohlupování. Něco jako když prodejci herbalifu mluví o buněčené výživě (každá výživa jde k buňkám těla, obyčejná strava, nezdravé jídlo atd). Navíc nejdřív by měl člověk zvážit zateplení, výměnu oken atd., pak měnit topnou soustavu. V dobře zateplených budovách se leckde musí topit jen cca 20 dní v roce, jinak stačí různé odpadní teplo.

0 0
možnosti

Naleštěné kanady

19. 8. 2009 14:30
Dotaz laika

Umí to stejně jako klasická kamna zužitkovat kromě dřeva i PET lahve a různý víceméně hořlavý odpad? ?

0 0
možnosti

jdts

19. 8. 2009 16:35
Re: Dotaz laika

Za spalování pet lahví a jinýho svinstva by se měly sekat hlavy !!!! Nepodmíněně !!Z komínu ti leze půlka periodický tabulky v těch nejjedovatějších sloučeninách a otravuješ ovzduší nejenom sobě, ale i dalším stovkám či tisícům lidí v okolí ;-O;-€

0 0
možnosti

paskundilek

19. 8. 2009 11:51
???

Prosimvás, nevíte náhodou, co je to ta biomasa?

0 0
možnosti

Monstrum Anonymič Anonymov

20. 8. 2009 18:50
Re: ???

Zeptej se Kačeny

0 0
možnosti

brebtta

19. 8. 2009 10:09
a co když

třeba když vypnou proud tak na 3 dny??? sem tam bouřka ,námraza přetrhá vedení co pak??? neběži ventilátor a ani čerpadlo.co potom .Každý kdo nemá hlavu v prd.eli ví že je třeba mít 2 zdroje .klasická kachlová kamna s pecí je věc i tolika letech. no jo ale k těm už nejezdí servis na seřizování a jiné a nekoukají z toho prachy co? ubohá reklama ,příšte označujte jako komerční članek u nebulváru to bývá zvykem

0 0
možnosti

vymrzovac

19. 8. 2009 10:15
Re: a co když

pokud máš krb s vložkou napojen na ústřední topení s nuceným oběhem, tak tě ohrozí i pětiminutový výpadek proudu(čerpadlo nemá napájení), protože hrozí přetopení výměníku. Pokud vypnou proud, tak ti netopí ani plynový kotel. Pro tyto případy mám pro oba tyto zdroje společný záložní akumulátor z auta + frekvenční měnič;-)

0 0
možnosti

Náhodně procházející

19. 8. 2009 9:46
Reklama a vymývání mozků

V kotlích sice probíhá pyrolýza, ale článek se tváří, jak kdyby tyto kotle pyrolýzu zavedly. Pyrolýza nastává fakticky při každém spalování dřeva, např. v nejobyčejnějších kamnech. Dřevo se nejdřív rozloží, dlouhým plamenem pak hoří plynná složka i složka, která by byla na normální teploty kapalná, tj. něco jako dehet. Krátký plamen ale obrovskou výhřevnost má dřevěné uhlí, taky známe. Většina lidí taky ví, že po pyrolýze je třeba dosti vzduchu, aby její zplodiny mohly hořet. Jinak se dehet nespálí, plynná složka shoří jen zčásti.

Pro dobré spalování je tedy dobré neškrtit v kamnech vzduch a topit "naplno". Takto shoří dřevo nejlépe, ovšem zas stoupá komínová ztráta, jsou horké spaliny, někdy je plamen až v komínu. V praxi se uvedený princip dobře využije např. tak, že se v kotli topí naplno (dřevo či hnědé uhlí), natopí se akumulační nádrže, které pak hřejí třeba 2 dny. Omezovat výkon u dřeva či hnědého uhlí je dosti problém.

0 0
možnosti

azrael

19. 8. 2009 8:59
vyhodnost ?

nehovoriac o tom, ze aby sa drevo dalo splynovat, musi mat velmi nizku realtivnu vlhkost okolo 15 %...co je celkom problem, pretoze take hodnoty dosahuje cca 2 roky susene drevo...a samozrejme drevo musi byt tvrde..

a to s cenou prace, cenou drevnej hmotu, cenou skladovania, cenou kotla, vydrzou kotla, nekonfortom, nutnostou prikladat  sa dostava na uroven, ked uz nie je cenouvou konkurenciou plynovemu kotlu, ale skor alternativou tam, kde plyn  nie je..s rovnakymi priemernymi rocnymi nakladmi

0 0
možnosti

stjan

19. 8. 2009 8:52
Další

reklamní článek*Nebude nakonec iděs rozdávána zadara v průchodech_?

0 0
možnosti

vymrzovac

19. 8. 2009 8:21
ještě napište o tom,.....

....že to "DŘEVO" musíte někde vzít. Není to tak dávno, co jsem sousedovi rozmlouval koupi zamluveného kotle na dřevo, v 10večer den před montáží. Měl od prodejce vypočítáno, že mu stačí JEN 15 kubíků dřeva ročně! Když jsem mu vysvětlil, že to dřevo musí být proschlé, a tedy bude muset mít kolem baráku neustále 45 kubíků dřeva, a vzhledem k jeho zdravotnímu stavu na tom už "líp nebude", udělal nakonec plyn.  Dnes je po smrti, a sousedka(vdova) mi blahořečí, že má plyn a nemusí sama lítat celej rok s motorovkou kolem barákuR^

0 0
možnosti

ibid

19. 8. 2009 8:20
Ubohá reklama

Ale to je tady na denním pořádku...

0 0
možnosti