Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Izolaci u dřevostaveb můžete po vytopení usušit jako prádlo

Promáčení staveb vodou není nic výjimečného. Vedle záplav totiž někdy postačí chyby vnitřních rozvodů nebo nepozornost sousedů. Přitom promáčení konstrukce domu je pro statické vlastnosti stavby velmi nebezpečné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MG

Rubik1

3. 7. 2009 4:49
Prodat

Řeči, jako "sejmout ze všech stěn, které byly pod vodou, deskový materiál z vnitřní strany stěny" a o sušení skelné vaty po záplavě jsou opravdu mimo realitu a ekonomické chování. Sádrokarton, i kdyby přežil vodu, která byla nějakým zázrakem čistá, tak nesundáte ze stěny tak, abyste jej mohli znovu použít. A kdybyste si dali tu práci, že se vám to občas podaří, tak jde o nadlidské úsilí, které se nevyplatí. O sušení izolace se tu vyjádřili už jiní. Já považuji za nejlepší řešení dům, který byl zatopený, lehce poopravit a prodat tomu, kdo má takové naivní představy jako autor článku. Stejně bych na takovém místě dál bydlet nechtěl.  

0 0
možnosti
V

vmestanek

26. 7. 2009 13:10
Re: Vysušení minerální vaty je nesmysl

Rozhodně nesouhlasím, že by se dala minerálná vata jen tak usušit a znovu použít. Obecně se musí strhnout a vyhodit všechny sádrokartony i s vatou. Po důkladném vysušení konstrukce a pečlivém ošetření chem.prostředky se pak dá dům zase bez větších problémů používat. Občas můžete ještě bojovat se zápachem, kterého se obtížně zbavuje.

Bohužel ne vždy, to takhle ideálně dopadá. Často pak majitel dům prodá a pořídí nový. Koupit nový pozemek a například přes http://www.centrumstaveb.cz pořídit nový dům, již není problém. Tentokrát však doporučuji stavbu, která je do zátopových oblastí konstrukčně vhodnější.

0 0
možnosti
B

bobino

2. 7. 2009 13:20
Pouze v Kocourkově

Pokud si vzpomínám, tak v USA je hlavní nevýhoda dřevostaveb izolace, která po záplavách nasákne vším možným a musí se proto strhnout celá stavba, viz. New Orleans 2005.

0 0
možnosti
JN

roedor

2. 7. 2009 12:42
trošku humus

Barákem se prožene voda z polí a všech okolních septiků, tak pověsíme izolaci na šňůry, necháme usušit na sluníčku a pak ten humus narveme zpátky do zdi? Chybí mi tu blicí smajlík.

0 0
možnosti
TH

castentroy

2. 7. 2009 12:52
Re: trošku humus

jj, ten kdo zazil povodne moc dobre vi ,ze kolikrat nesel zachranit ani obycejny koberec a i kdyz ste ho xkrat umyli tak to porad smrdelo jako p....e.

0 0
možnosti
TH

castentroy

2. 7. 2009 12:27
Pane boze, co to zase je....

To je zase blbost jak brno, Plisne a dalsi hnilobne organismy se po opadnuti vody dostanou do mokre vaty behem par dnu. A i kdyz se vam vatu podari vyplachnout cistou vodou (v zaplavenych oblastech ji zkuste hledat, kdyz rad je zastaveny a studny jsou kontaminovane) tak po vysuseni nebude mit puvodni strukturu - ztrati na objemu i na tepelnych vlastnostech. Boze kdo to psal? Pane autore jestli Vas zajimaji drevostavby tak jdete radsi prodavat do baumaxu osb desky, to by jste s Vasimi znalostmi snad mel zvladnout. 8-o

0 0
možnosti
NP

Náhodně procházející

2. 7. 2009 9:55
Dřevostavba se možná snáze vysuší, cihla ovšem nehnije

Cihelné stavbě samozřejmě voda taky vadí. Ale namočit čihelnou zed hodinu pod vodu moc nevadí, nasákne daleko pomaleji než dřevo, o minerální vatě nemluvím. Kdo bydlí v zátopové oblasti a chce tam stavět, tak je nejlepší nosná konstrukce železobeton. Pak není podstatné, když výplňové cihelné zdivo bude vlhké, jelikož staticky tu záleží na betonu. Kam může sahat voda - to by bylo nejlepší bez izolace, nebo nenasákovou jako polystyrenové desky, minerální vata opravdu ne.

Tu dřevostavbu v podstatě rozeberou, nechají jen nosné trámy. Minerální vata (kvůli ohni se tam nejlépe hodí), než sušit, tak je lepší spíš koupit novou izolaci. Protože díky velké váze pak dojde i k různým deformacím a znehodnocení.

0 0
možnosti
BT

bambus_trambus

2. 7. 2009 8:55
Dobrá rada nad zlato

Všechny rady v článku zmíněné jsou pouze teoretické plky. Pokud by voda stavbou pouze mírným proudem protekla a za hodinku by po ní nebylo ani památky, pak je teoreticky možné některé materiály zachránit. Pokud by to byla prudká přívalová voda - viz Žilina, Mořkov atd, tak vám ze stavby nezbydou ani třísky. A pokud by to byl případ stojaté vody - viz Otrokovice Bahňák, kde voda stála mnoho týdnů, tak vám ze stavby zbyde hromada shilé neidentifikovatelné hmoty

0 0
možnosti
DI

ibid

2. 7. 2009 9:18
Re: Dobrá rada nad zlato

každej tejden je tu min. jedna reklama na dřevostavbu, tak nevím, co se divíš...

0 0
možnosti
ZP

vymrzovac

2. 7. 2009 8:18
Bože, to snad ne !

......po odčerpání vody  " můžete " sejmout sádrokarton nebo dřevotřísku8-o.....obávám se, že MUSÍTE, protože budou tak nacucané, že jsou na vyhození. Zrovna tak každý, kdo viděl např zmoklou minerální vatu, ví, že nemá cenu ji vysoušet, protože by to trvalo měsíc, a stejně by se nezbavila vlhkosti, kterou by znovu do konstrukce zaklopil jedině hazardér. A to bez ohledu na stav nosných dřevěných prvků po povodni, protože ty už by byly dávno plné plísně nebo houby, protože se běžně neimpregnují, o zápachu bahna nemluvím:-/

0 0
možnosti
RS

starej pardal

2. 7. 2009 9:08
Re: Bože, to snad ne !

presne tak. moje slova.

navic nasakla skelna vata je hoooodne tezka a vicemene hadr, takze nejaky vyjimani, suseni a zasouvani zpatky je uplne mimo.

jako nejlepsi vidim u drevostaveb u povodne fakt, ze kdyz uz tam mam naplavenej ten topne olej od souseda, tak skrtnu sirkou, nasledne pohrabu a jdu stavet znova aniz bych musel vyvazet sut

jako vyhodu u betonoveho (zdeneho) domu vidim fakt, ze omlatim omitku, necham vyschnout a znova zaridim aniz bych musel stavet nosne zdivo (vetsinou)

chtel bych taky poukazat na suseni takovych tech "radobyekologickych" tepelneizolacnich materialu jako nafoukana bavlna, papirova drt a podbne sra.cky. ;-D

0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Parkoviště na sídlišti obsadily karavany, dodávky a teď tu zakotvila loď

19. dubna 2024

Premium Po zavedení placených zón u nás ve městě se majitelé aut rozhodli, že budou využívat naše sídlištní...

Roubený dům ve strmém svahu si vyžádal roky práce, zařizování a trpělivosti

18. dubna 2024

Sen o novém bydlení vznikl ve chvíli, kdy se děti rozlétly do světa a Petr s Janou zůstali v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zpěvačka Rezková bydlí v Letňanech. Překonala tragédii a život nevzdává

17. dubna 2024

Jako na houpačce žije svůj život zpěvačka Šárka Rezková, prožila několik lásek a jednu životní...

V zážitkovém domě se můžete kochat uměním, a dokonce si do něj sednout

22. dubna 2024

Netradiční rodinný dům na vás dýchne svou osobitostí. Vládne zde bračský vápenec, kámen, který...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zpěvák Osička proměnil dům na Slovácku ve vyhledávanou hospodu s ubytováním

24. dubna 2024

V samém srdci jihomoravského Lanžhotu patří jedno ze stavení do rodiny zpěváka Břetislava Osičky....

Nová česká miss bude bydlet v bývalém zámečku Schwarzenbergů

24. dubna 2024

Po úspěchu rodačky z Třince, půvabné Krystyny Pyszkové, nové Miss World 2024, bude o finále už...

Zpěvák Osička proměnil dům na Slovácku ve vyhledávanou hospodu s ubytováním

24. dubna 2024

V samém srdci jihomoravského Lanžhotu patří jedno ze stavení do rodiny zpěváka Břetislava Osičky....

Dům bez pergoly vypadal jako kšiltovka bez kšiltu, směje se fotograf Třeštík

23. dubna 2024

Cílem bylo, aby se v rodinném, na pohled neokázalém domě bydlelo stejně komfortně jako v pražském...

Rodiče nikdy nic nevyhodili. Potomek sedmdesátkový dům úspěšně pronajímá

23. dubna 2024

Nostalgičtí turisté si mohou užít bydlení v 70. letech minulého století. Stačí se ubytovat v...