Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Krkavčí děti týrají doma své rodiče. Ti se za to stydí a tiše trpí

Dospělý syn žijící dlouhodobě v bytě své matky. To je nejčastější model rodiny, která je potenciálně ohrožena rozpoutáním domácího násilím na seniorech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ojojo

Divné

Jeden ze zmíněných případů je dost zvláštní - mladí manželé psychicky i fyzicky týrali rodiče manželky, s nimiž obývali společný byt, jemu bylo 20, jí 19 let - proboha, kolik bylo těm rodičům, že se nedokázali ani trochu bránit a že se o nich mluví jako o seniorech??? Kolem čtyřiceti, padesáti let přece bývají lidi ještě plní síly...

0/0
23.6.2009 7:33

_m-

To je zase blábol

0/0
22.6.2009 9:34

_m-

Re: To je zase blábol

1) patří tohle do sekce bydlení?

2) "Dospělý syn žijící dlouhodobě v bytě své matky. To je nejčastější model rodiny, která je potenciálně ohrožena rozpoutáním domácího násilím na seniorech."

To ovšem platí pro situaci, že syn  - nejlépe nezaměstnaný, několikrát trestaný  alkoholik - žije z důchodu své matky. Ale taky máme situace že syn - svobodný, rozvedený, vdovec - žije u své matky nebo rodičů prostě proto, že si mohou navzájem vypomoct. Syn hradí náklady, dělá těžší domácí práce, vozí nákupy, maminku k lékaři - no a maminka vaří, pere (pochopitelně pomocí pračky, že...) a stará se o domácnost. Jistě to není ideální řešení, ale rozhodně lepší, než platit dva byty, a problematicky zvládat dvě domácnosti a nakonec mít výčitky svědomí, že na mámu bylo málo času.

0/0
22.6.2009 9:42

ojojo

Re: To je zase blábol

Rozhodně JE lepší mít dva oddělené byty, i když je to finančně náročnější, ale je to zdravé a oběma - synovi i matce - to umožňuje vést samostatný, svéprávný život. Matka si sobecky nedělá ze syna náhradního partnera a syn může žít normálním, partnerským životem a mít třeba rodinu, nebo žít třeba sám, ale řídit si život po svém. Normální výpomoc matce to samozřejmě nevylučuje - naopak výpomoc ze strany matky je pro syna spíš zhoubná než prospěšná (vaření pro syna, úklid synova bytu, praní a žehlení jeho prádla) vrhají dospělého syna do stále větší závislosti na matce - a manipulativní, hysterické matky to rády zneužívají a činí se těmito pracemi nepostradatelnými.

0/0
23.6.2009 7:44

_m-

Re: To je zase blábol

Já jsem pochopitelně neměla na mysli dvacetilétého syna a čtyřicetiletou  matku - spíš padesátiletého syna a 80-ti letou matku. 

A jinak nějak vašim námitkám nerozumím. Ono společné žití dvou generací vylučuje  normální život?  Vám matka bránila v vlastním životě? Většinu starších žen drží při životě právě vědomí, že se mohou o někoho starat (pochopitelně v rámci svých sil) - proč by to mělo syna vrhat do závislosti na matce?  Můj rozvedený kolega  jí v restauracích a má paní na úklid  - rozhodně na ní není závislý. 

Jistě že je normální, mají-li děti vlastní rodiny, ale když se to nepovede z nejrůznějších důvodů - rozhodně je lepší mít si večer s kým promluvit, než zírat na televizi.  Přeju vám, abyste si to nikdy neověřil/a.

0/0
23.6.2009 19:25

vymrzovac

I DNES nějak pomaleji chápu.......

....třeba to, proč je tento článek v sekci bydlení:-/

0/0
22.6.2009 8:54

Dany02

MAMA HOTEL

Joo, takhle to dopadá, když dovolíte dětem vše. Nejhorší je, když je necháte po škole stále bydlet a parazitovat i do 30 let ve vašem bydlu. Takový spratek si na to za ty roky silně zvykne a pak to takhle dopadá. A největší chyba je u maminek co dospělému spratkovi navaří, uklidí, vypere, nechtějí přispět ani kačku a když panáček příjde v 6 ráno z hospody, tak mu ještě uvaří slepičí vývarek nebo česnekovou polívčičku.

0/0
20.6.2009 12:28

Honza423

Re: MAMA HOTEL

100% Souhlas. Co si zaseli - to teď taky sklízejí. Znal jsem pár takových a jejich dětičky se tím ještě chlubily. Ale taky znám jednu co vzala rozum do hrsti a poté co dětičky stupňovaly tlak na prachy tak je nechala vydědit prodala barák ve kterém bydlela + přilehlé pozemky co ještě zbyly a nechala si postavit malý přízemní 2+1 s pozemkem necelých 500m2 ve vedlejší vesnici. Na autobus 50m, do hospody a potravin 100m. To celý si posichrovala smlouvou s místním domovem důchodců kde má přednostní právo nastěhování kdyby se jí něco stalo s tím že má zajištěno právo dožití výměnou za její nový domeček. Tomu říkám naprosto zodpovědně zajištěné stáří a spravedlivý tok majetku ;-D

0/0
20.6.2009 18:06

Dany02

Re: MAMA HOTEL

Dobře babka udělala, ono i v přírodě mláďata opustí hnízdo;-D

0/0
20.6.2009 21:58

vymrzovac

Re: MAMA HOTEL

no,celkem hezká myšlenka, ovšem poněkud zapomínáš na to, že v tomto státě nemůžeš vlastní děti vydědit. Je to obrovský problém, o kterém ovšem novináři nepíšou, protože o tom nic neví. Pokud ta babča, jak píšeš, prodala barák a koupila si menší, budou ho stejně dědit její vlastní děti. Ledaže by se prokázalo, že se k ní děti nechovaly tak, jak káží dobré mravy, což většinou rodiče nikomu neřeknou, protože se za to stydí. Je to obrovský problém, zejména proto, protože je obrovský počet lidí, kteří se berou podruhé, potřetí atd., a ze zákona dědí děti vlastní, což jsou neopomenutelní dědicové......možná dobrý námět na článek, ale pro idnes asi moc složitý......:-/

0/0
22.6.2009 8:27Najdete na iDNES.cz