Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vzorec na ideální byt neexistuje, tvrdí architekt. IKEA mu nevadí

Panelákové byty navrhuje architekt Tomáš Janáček poměrně často. Proto se také stal členem naší poroty o nejlepší zrekonstruovaný panelákový byt. Vadí mu rustikální prvky, ale ještě víc nedostatek odvahy ke změnám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dívenka prostá

jenom užasní

rozmar z vinikajícího domácího , 3 dni naloženeho bijo domacího kůzlátka mi nenuti napsat pravdu co si mislim o umělcach vašeho formatu soudruhu patlale* Přesto budu konkretni- tvoja/ promin ale na Vaše sem nenašla silu/ hlaška o rustikalu v panelaku a podobnich zastaralostach svědčí pouze o tvé pseudoprofesijonalitě* O tomže svoji šanci vidiš řict tupcovi něco o tom, že kdiž to, pak to bude fakt super a v podstatě mu nabidneš pouze budouci zastarali standard, keri kritizuješ ted* Od tebe bich si nenechala posolit ani chleba* Zákazníka můžeš vést, dáli se, ale nevěřímže, seš schopen mu posloužit uspokojit třeba vědomě konzervativní řešení* Víš i to ma pro lidi velkou cenu* Ne srački z ikeji- ty patří do chati, chléva a primitivum tveho tipu*

0/0
30.5.2009 15:34

Atenka

nesouhlas

Naše osmdesátiletá babi prodala dům a koupila panelákový byt. Má tam takové ty rádoby "starodávné" skříně z Jamallu s mnoha šuplíky (nemůže se ohýbat a špatně vidí), velkou rozkládací sedačku (aby se tam dalo nouzově přespat),bílou "starodávnou" ložnici z Ikei (prostě se jí to líbilo) a moderní kuchyni s myčkou (nic jiného se za rozumnou cenu neprodává). Je naprosto nadšená a houfy babek to chodí obdivovat.  Na zemi měkké koberce. Působí to strašně příjemně a dýchá to takovou domáckou atmosférou. Takže tvrdím, že nemusí být všechno pseudomoderní, aby se tam příjemně bydlelo. K čemu by jí byla vestavná skříň, když měří metr šedesát a na židli ani schůdky už nevyleze? K čemu malá sedačka, když potřebuje úložný prostor na deku a natáhnout nohy při televizi?

0/0
27.5.2009 15:29

tomaso

DOTAZ na VZOR PODLAHY?

Rekne mi nekdo pls, co je to za drevinu na prvnim obrazku na podlaze? diky

0/0
27.5.2009 15:05

Faxi

Re: DOTAZ na VZOR PODLAHY?

Je to ušlapaná hlína.

0/0
27.5.2009 15:09

flames828

Re: DOTAZ na VZOR PODLAHY?

Lino se dřevitým vzorem...fajn věc s nefajn cenou.

0/0
27.5.2009 16:55

vanilka81

Re: DOTAZ na VZOR PODLAHY?

Neřeknu ti, co je to za dřevinu. Ale na každé výstavě o bydlení jsem tento typ podlahy taky obdivovala. Dělají to jako plovoucí podlahu. Dělají různé odstíny. Na výstavách to tam měla v nabídce téměř každá firma.

JInak my máme v bytě na zemi lino, které má design jako plovoucí podlaha. Každý, kdo k nám přijde, tak se diví, jak je ta plovoučka teplá :-) Pravda je, že je to kvalitnější typ lina a byl dost drahý.

0/0
28.5.2009 17:56

svarak z krabicoveho vina

Zajímavý a hlavně poučný rozhovor

Líbí se mi, jak si je pan architekt jistý svou pravdou. Lidé nemají odvahu, nechtějí znát nové trendy, odmítají variabilní zóny, protože jsou pohodlní...  Možná by mu měl někdo vysvětlit, že architekt by měl především respektovat přání a životní styl majtelů. Pokud někdo nechce variabilní zóny, tak mu je prostě nenutím jen proto, že si myslím, že by mu mohly vyhovovat. S tímhle přístupem se nedivím, že moderní byty jsou jen často líbivé pozlátko, kde se nedá normálně žít. Ad kritika v diskusích. Ono je jednoduché říct, že Češi jsou hyperkritičtí rejpalové. To je snazší cesta než se zamyslet nad tím, proč vlastně produkovat byty, které se nesetkávají s pochopením.

0/0
27.5.2009 12:22

svarak z krabicoveho vina

Re: Zajímavý a hlavně poučný rozhovor

Mno, přečetl jsem i poslední odstavec, který jsem předtím nějak vypustil a tohle: "Možná by mu měl někdo vysvětlit, že architekt by měl především respektovat přání a životní styl majtelů." beru zpět. Minimálně slovně tuto tezi p. Janáček razí, teď je ještě otázka, zda se tím řídí i v praxi. :-P

0/0
27.5.2009 12:25

vegab

kritika

Nevím, nevím, ale asi pan Janáček před uveřejněním článek četl... je zde opět to samé co se na tomto serveru objevuje - pan architekt!!! Dívala jsem se i do seznamu autorizovaných osob i do obchodního rejstříku, pan Janáček žádný titul nemá.. A k těm jeho návrhům - návrhy panelákových koupelen jsou z mého pohledu skutečného tj.autorizovaného architekta dost průměrné. V prvním návrhu je průchod do WC ve velikosti jedné dlaždice 30x30cm na koso ( tj.42cm) - bezva průchod!!! Druhá a třetí varianta jsou téměř stejné - nudloidní koupelna se sprcháčem....WC bez umyvadla. Při tom vybourávám původní koupelnu a WC, takže místa relativně dost. Rv Kolik u vás stojí ta reklama??

0/0
27.5.2009 11:08

phi

Re: kritika

hmm, rád si prohlédnu vaše návrhy, to myslím vážně...

jinak ta zmínka o "skutečné" autorizované architektce, hmm, to znělo tak trpce, viděl jsem dost zoufalostí od autorizovaných architektů a dost zajímavých věcí od "laiků"

0/0
27.5.2009 13:31

vegab

Re: kritika

Pokud vím, tak s tímhle vzděláním tu nejsem sama.....Ale to není trpkost ani ukřivděnost z mé strany jak předpokládáte, ale takoví ti "rádoby" architekti, kteří k tomu aby se nazývali architekty nemají patřičné vzdělání, ale nechají se oslovovat "pane architekte" jen ničí pověst těch dobrých.Tím nemyslím nikoho konkrétního. Beru to jako neseriózní a "zvedá mi to ze židle"..... jo a zoufalosti od architektů znám také, ale mnohokrát za ně nemohli oni, ale investoři se svojí "lidovou tvořivostí". Víc jsem se však ve své praxi setkala s nekvalitními návrhy středoškolských "architektů".8-o

0/0
27.5.2009 14:56

phi

Re: kritika

tohle je na dlouhou diskuzi ohledně architektova vzdělání, co by se mezi ně mělo počítat ?

jasně, absolvuje se historie historie architektury, nauka o budovách, zkrácenej kurz pozemních staveb (teda jak na které škole, předpokládám, že architektura na technice - VUT, CVUT, Liberec, je jinde nez na UMPRUM), TZB atd. To že je asi málo architektů, kteří si alespoň umí odhadnout reálnost statiky budovy, to je sice smutné, ale snad pochopitelné. Co mne ale děsí, že existujou návrhy, které bz člověk, který aspoň prolistoval Neuwirtha a pro první dva semestry NB, prostě vyplodit neměl. 

Argument, že autorizovaný architekt rovná se automaticky dobrý architekt, je podle mne scestný, asi každej, kdo studoval na české vysoké škole musí uznat, že v každém ročníku je pár talentů, který vyletěj pro svoji neslučitelnost se systémem a pár pilných hlupáků, kteří dostudujou. Jistě, pak jsou tu ještě ti talentovaní a pilní a pak ten průměr.

/pokračování/

0/0
27.5.2009 15:14

phi

Re: kritika

Co se týče dobrého jména architektova a stavebníkovy zásahy, tak to je těžké. Nicméně mě napadá taková paralela s hollywodskými režiséry, ti, když produkce zmrzačí film, tak se pod to prostě nepodepíšou a v režii je napsáno fiktivní jméno.

Osobně moc nevěřím na špatnou či dobrou pověst architektů jako stavu, je to stejné jako všude jinde, dobrý architekt má pověst dobrou a špatný špatnou.

A ještě poznámka, k tomu Neuwirthovy, NB a tak, já vidím velký rozdíl v tom, když se staví na míru, tam by si měl stavebníkm prosadit svou, s tím, že architekt ho upozorní, že dělá hloupost. CO mi opravdu vadí, je současnej stav developerských projektů (ať už to navrhoval ing.arch. nebo něčí pes) a zoufalej urbanismus, kterým hlavně Praha a okolí v poslední době trpí.

0/0
27.5.2009 15:25

flames828

Re: kritika

Budovám sice neholduju, ale to s těma vyškama je docela trefné.

0/0
27.5.2009 16:58

pája_

Zbytečně dlouhý článek

Klíčová a hluboce pravdivá je věta: "Každý má nárok bydlet v tom, co se mu líbí" pak jsou všechny další řeči okolo zbytečné.

0/0
27.5.2009 9:19

Bafikybaf

Re: Zbytečně dlouhý článek

Ano, přesně tak. Bohužel mi připadá, že dnešní architekti razí pouze vzor "krematorium" jen proto, že je to módní. Prostě se prohlásí, že to je módní a všichni se tím řídí a není možnost výběru. Sehnat pak i obyčejnou lampičku, která by nepřipomínala výtvor šílence ze šroťáku, je nadlidský výkon.

0/0
27.5.2009 13:09

Kecaj

Nevím,

ale poslední dobou bývá zařízení bytů většinou velice praktické ale co je to platné když není útulné.:-(

0/0
27.5.2009 9:12

vtech

Re: Nevím,

"Utulnost" je subjektivni.

0/0
27.5.2009 9:27

salinka

slovo architekta

Pan architekt přesně vystihl, co se v diskuzi kritizuje. Většinou to jsou opravdu praktické věci nebo styl, který se prostě nehodí nebo neladí. Jsem zvědavá, co pak vyberou a jak si to odůvodní, myslím, že názory z diskuzí nebudou daleko od pravdy.

0/0
27.5.2009 8:38

estes

Kolik musí podprůměrný "architekt" zaplatit za reklamu?

Dotaz na redakci - kde by se jiný amatérský designer mohl informovat, kolik stojí u Vás všimné či placená reklama podobné dnes? Dále, jestli je nutné jít na večeři s celou redakcí a jak dlouho je třeba před a po uveřejnění zasílat dárky a kávu+flašku k vánocím a narozkám?

Čtenářům doporučuji návštěvu webových stránek tohoto s prominutím amatéra - jeho firma Interio je samozřejmě uveřejněna v životopisu - a kliknout na Reference a Fotografie.....Dle mě je to tak na studenta, který bokem realizoval sousedům jednu kuchyň a kámošovi kancl...

Inu, kolik stojí placená reklama v idnes i pro amatéry?

0/0
27.5.2009 8:31

Hakim

Re: Kolik musí podprůměrný "architekt" zaplatit za reklamu?

Bože ty seš blbej, závidíš ? Tak si taky založ firmu ale na to se asi nezmůžeš, co? Tak aspoň co nejvíc poplivat... Ubožáku...:-©

0/0
27.5.2009 10:00

IfčaX

Re: Kolik musí podprůměrný "architekt" zaplatit za reklamu?

Proboha, každé noviny mají své inzertní oddělení, kde informace ochotně poskytnou - ptát se na to v diskuzi pro čtenáře je drobet mimo mísu...

0/0
27.5.2009 10:33

Kafkovac

Re: Kolik musí podprůměrný "architekt" zaplatit za reklamu?

Misto zavistivych blebtu delej radeji neco uzitecnejsiho:-)

0/0
27.5.2009 11:00

vegab

webovky

..hlásí mi to, že tam máte vzorek trojského koně, tak si nechte webovky (resp.server) odvirovat!!!

0/0
27.5.2009 8:22Najdete na iDNES.cz