Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V panelovém bytě 3+kk na Jižním Městě se nám krásně bydlí. Díky rekonstrukci

Panelový byt ze 70. let s původním umakartovým jádrem manželům příliš nevyhovoval. Toužili po větším a vzdušnějším prostoru. Jediným možným řešením byla kompletní rekonstrukce. A ta se povedla. Šedivý, fádní byt krásně prokoukl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alaili

Jižňák

Bydlel jsem na Žižkově, v Ládví, na Vyšehradě a teď na JM a je to nejlepší. Ono totiž závisí na lokalitě v rámci JM. Bydlím na Hájích u Milíčovského lesa (5min. les a 5min. metro) což má výhody jak dobrou cestu do práce, tak možnost sednout na kolo/nasadit běžky odpoledne. Bohužel si toho všimli developeři a teď se tu staví další byty..;-(

0/0
4.6.2009 0:00

Anna Rakouská

Re: Jižňák

Ale Ládví i Vyšehrad jsou moc pěkné. Já u toho Vyšehradu (nahoře na Pankráci) strávila dětství a část mládí a bezva....je pravda, že v současnosti nic moc s nákupy. Ono máte pravdu v tom, že v rámci mnoha čtvrtí platí jak kde. Ovšem co se týká cen, tak to teď je tak (sestupně)Vyšehrad, Žižkov (je to pěšky od koně), a ty zbylé lokality asi ládví, Jižák(jak kde , je-li místo pěšky na metro, tak i stejně).

0/0
4.6.2009 11:22

Alaili

Re: Jižňák

Souhlasím. K Žižkovu mám citový vztah, ale bydlení na ulici s tramvají bylo strašlivé. Vyšehrad byl super dokud byly děti jen v kočárku nebo na tříkolce a navíc mě časem štvali turisti. Ládví je teď s Hájema srovnatelný, dřív tam nebylo metro.

0/0
4.6.2009 13:23

Tobinka

Re: Jižňák

Pro zajímavost: Ládví-Muzeum: 12 minut, Háje-Muzeum: 18 minut.

Lobuji za svůj kraj ;-D

Já jsem se z Ládví odstěhovala do Vysočan a žádný velký terno... Stará čtvrť, činžáky, divní lidé, opálení spoluobčané, bezďáci...

0/0
4.6.2009 18:40

Anna Rakouská

Re: Jižňák

Vysočanům , Libni, zdaleka se vyhni. To byl nějaký pražský popěvek. A ti lidé, kteří to evokovali nevymřeli bez potomstva. Navrch je to ďolík. Já jsem párkrát jela z Proseka autobusem dolů . Původní obsazení normální, ale dole to jaksi zhoustlo a vydrželo až na starý Žižkov. Ono to povídání a ghetech na panelových sídlištích je dost umělě udržováno-je přeci nutno prodávat novostavby. A blíže ghetu podobné jsou přitom části tradičních čtvrtí. Naše okolí (Roztyly) co tak vím opustili buď dost zbohatnuvší (postavili či koupili vilku v Praze) a nebo chudší-šli k rodičům či na venkov. Kolem 10 tisíc náklady na byt (počítám i energie) každý již neutáhne. 

0/0
5.6.2009 1:19

Tobinka

Re: Jižňák

Původní verze je New Yorku a Libni, ale už jsem to slyšela i jako Žižkovu a Libni, Smíchovu a Libni, Karlínu a Libni...

Z toho jasně vyplývá, že vnitřní části města jsou ...hm...co do složení obyvatelstva poněkud perstřejší. Holt na sídlištích se dávali byty "za zásluhy", výjimkou je Černý Most, kde jsou dva báráky regulerní ghetto (přestěhovali tam spoluobčany ze zbořených baráků na starém Žižkově)

Mně sídlištní bydlení s metrem a tramvajemi vždycky vyhovovalo, i teplý a světlý panelák. Novostavba je fajn, ale podstatný rozdíl v kvalitě bydlení nevidím. Jen je to tam hezčí na chodbách a hlavně sousedi nejsou zatím takový ty typy "co je zas mým prahem, to se mě netýká."

0/0
5.6.2009 13:37

Englaw

Ještě k té lokalitě...

Opravdu záleží na vkusu jednotlivců, je nesmysl napsat Jižní Město je hnus a tečka. Někdo by zase nechtěl bydlet zrovna na Ořechovce, protože tam pomalu není kam nakoupit, dětských hřišť poskrovnu, sousedi samí staří dědkové a báby. Já v současnosti nedám dopustit na Holešovice, tramavají do centra za 15 minut, naopak hned za rohem park Stromovka a když člověk vezme kolo a přejede řeku, tak je v nádherný přírodě. A přitom kdekdo slyší Holešovice a obrací oči v sloup. :-)  Jinak rekonstrukce zdařilá, myslím že spojení kuchyně a obýváku je dneska už naprostá klasika a je to tak dobře. R^

0/0
2.6.2009 9:28

_m-

Re: Ještě k té lokalitě...

Já nemyslím, že to je dobře, protože takový květák nebo kedlubnové zelí dokáže pěkně zasmradit kuchyni i když mám otevřené okno, (o obalovaných syrečcích nemluvě)  ale je to každého věc. Já bych (kdyby to byl můj byt)  spíš byla pro možnost částečně otevřeného prostoru s velkými, nejlépe dvoukřídlými prosklenými posuvnými dveřmi. Ale vypadá to hezky a když se jim v tom dobře žije ...... v  pořádku.

0/0
2.6.2009 9:56

Englaw

Re: Ještě k té lokalitě...

Květák smrdí?? :-)  Dvoukřídlé prosklené dveře jsou jistě alternativní možnost, ale například pro rodinu s dvěma malými rozdováděnými dětmi? Nene, já jsem zkrátka pro začlenit kuchyni plnohodnotně do otevřeného prostoru, ruku na srdce, kolikrát do roka se vaří opravdu "smradlavé" jídlo? Naopak, při přípravě většiny pokrmů ocením krásnou vůni připravovaného jídla. Navíc sám rád vařím, a představa jakési izolace před ostatními je mi krajně nepřirozená. Nehledě na optické zvětšení a prosvětlení bytu. R^

0/0
3.6.2009 8:32

_m-

Re: Ještě k té lokalitě...

8-o8-o8-o Už si někdy vařil květák?  Jinak s tou krásnou vůní připravovaného jídla je to velmi individuální,  ne každé jídlo krásně voní během celé přípravy a ne každému voní totéž.

Co se týče dvou rozdováděných dětí tak jednak tahle rodina na ně nevypadá, druhak můžeš mít dveře dřevěné a třeťak - právě kvůli nim bys měl kuchyni oddělit.  Rozhodně je pro ně volná kuchyně nebezpečnější, než prosklené dveře. A věř  mi, že vím o čem mluvím.:-)

0/0
3.6.2009 9:15

Anna Rakouská

Re: Ještě k té lokalitě...

Já pořád nevím, co máte lidičky s tou izolací. O témže tematu jsme vedli řeč s obzvateli bztu nad námi. Tam to paní chtěla propojit pán ne. Takže to propijili, ale kus zdi, která kryje linju nechali. Když je ona u sporáku, tak stejně na nikoho v pokoji nevidí, pachya hluky z kuchyně jsou stejně všude pán lehce vrčí. Já tedy nevím:

1) u vaření nejsem věčnost

2)Kdzž už připravuji něco nevinného a chtěla bych semermomocí bavit tak si otevřu spojovací dveře.

0/0
3.6.2009 15:23

_m-

Re: Ještě k té lokalitě...

Nehledě na to, že my máme kuchyň klasicky oddělenou a izolováná jsem v ní v životě nebyla. Co bych zas to kolikrát dala.......:-P:-)

0/0
3.6.2009 16:08

Anna Rakouská

Re: Ještě k té lokalitě...

Já zase nechci, aby se mi do toho někdo pletl. Dělá to pouze nejmladší členka širší rodiny (dvouletá), která ale spíše očekává, že dostane něco na zub předem. 

0/0
3.6.2009 17:40

Tobinka

Re: Ještě k té lokalitě...

Oddělená kuchyň je jednoznačně lepší. Na druhou stranu, když mám volit, jestli oddělená kuchyň, nebo pokoj navíc, jednoznačně beru ten pokoj navíc. My jsme koupili byt 1+kk (pokoj 30m), udělali jsme z toho 2+kk, nikoliv 1+1.

0/0
4.6.2009 19:11

Anna Rakouská

Re: Ještě k té lokalitě...

No, rozdělili jste těch 30 metrů na dvě části, to chápu. Třicet je již ratejna, udělala bzch to také. U jedné části ta linka zůstala, otázka zda je kk někde za rohem či ne, ale ať se to bere jakkoliv, stejně  máte dvě místnosti, takže de facto stejně  menší 1+1. A přála bych Vám ten návrat, kolem Ladví to vypadalo vždy slušně (tenkrát se to vynášelo jako vzorové sídliště s patronací prezidenta, tenkrát gen. Svobody) a metro to ještě zvedlo. Bydlívala tam jedna kolegyně, párkrát jsem tam byla na návštěvě, a kde se najde novější dům obložený kabřincem a výtahy v mahagonu. I ten byt nebyl zlý, až tedy na ten průchod koupelnou do kuchyně

0/0
5.6.2009 1:08

Tobinka

Re: Ještě k té lokalitě...

Tím 1+1  a 2+kk jsem nemyslela ani tak rozměry, kamarádka má 1+1 na Vinohradech a to má šedesát metrů. Myslela jsem tím, že zatímco ona má v jedné místnosti kuchyň a v druhé obývák/ložnici/pracovnu/počítač(televizi/ my máme 45 metrů čtverečních, v jedné cimře máme obývák/televizi a kuchyňskou linku a v druhé ložnici.

Ještě by se to taky dalo brát, že máme "obytnou kuchyni" a malý kamrlík ;-D Ty Vysočany nejsou tak zlé, bydlím v zelenější části a hlavně přímo u metra. A máme obří terasu, což je teď v létě k nezaplacení. Ten můj stesk je dán hlavně mojí povahou neuzpůsobenou změnám :-/ Leč musela jsem brát ohledy i na druhou polovičku dvojice. V případě rozmnožení rodiny můžu čenžovat s rodiči.

0/0
5.6.2009 13:46

Anna Rakouská

Re: Ještě k té lokalitě...

Přesně. Znám tři novostavby docela řádně, každá od jiného developera. Je to úpravnější, elektrické měřáky, hydranty jsou ve skřínkách a ne po stěnách, jak je v panelu, ale nejen tam, i ve všech starších domech. Ještě k tomu označování bytů-v případě Vaší kamarádky, když by se to prodávalo, tak směle a běžně (dělá se to)jako 2+kk . V té kuchyni se v rohu u dveří dá menší linka, opodál stůl, na zeď telka a máme to. Já viděla kolaudační výměr jedné z novostaveb, prodávané 2+kk atd je kolaudováno jako 1+1 atd. Já to alespoň vybrala tak, že obývací pokoj má 28 metrů a dvě okna a kk je v pokračování jednoho znich a za rohem . Když bych se tam eventuálně nastěhovala na stará kolena (druhá polovička zrovna nesouhlasí), tak bych to tvrdě rozdělila, na 16,5 (obýváček) plus zbytek s kk. Nebo nechat velké a přes kk dát šoupačky. Tu terasu by Vám moje polovička záviděla. 

0/0
5.6.2009 18:57

Anna Rakouská

Re: Ještě k té lokalitě...

Hm, klasika, ale zejména u developerů, kteří nacpou linku hned za dveře, je tam v ose jedno okno a je vymalováno-ono to totiž vyjde levněji. A výběr není. Potom zafunguje jakýsi stádní reflex a dost lidí si tak  předělá byt. No, při nevaření....jinak  se zcela ztotožňuji s názorem kolegyně -m-. 

0/0
2.6.2009 10:09

bubo-bubo

Na WC chybí umyvadlo

Vždy mě překvapí, že ani po pracné bourací rekonstrukci bytu není na WC instalováno umyvadlo (viz plánek bytu po rekonstrukci). Obyvatelé bytu si po použití WC nemyjí ruce nebo je pro ně pohodlnější si potom běžet umýt ruce do jiné místnosti? V některých zemích je na WC běžný i bidet, u nás je problém obyčejné umyvadlo... K čemu je potom náročná rekonstrukce, když ztěžuje i základní hygienické návyky? Z kuchyní a obýváků se dělají salóny, škoda, že se tolik pozornosti nevěnuje "obyčejnému" WC. 

0/0
1.6.2009 22:44

bubo-bubo

Re: Na WC chybí umyvadlo

Omlouvám se, omylem bylo odesláno dvakrát skoro totéž.

0/0
1.6.2009 22:45

Anna Rakouská

Re: Na WC chybí umyvadlo

Ono to WC nechali v původní velikosti 0,6 metrů, tam se jim umyvadlo vejít nemůže. Ta rekonstrukce není zdařilá, když už přesunuli koupelnu (původní se zmenšit nedala), tak měli rozšířit WC a umyvadélkem doplnit. Lino napodobující dřevo je samozřejmě kýč podle definice. Mimochodem, v témže bytě jsem byla u kolegy, původně tam byla ještě malá komůrka v prostoru mezi kuchyní a větší z ložnic. Jinak byt patří v rámci JM k těm horším, tak pro dva fajn , byl kategorizován jako 3. velikostní kategorie.

Pokud bzch takový byt měla já a v menší z ložnic je cosi jako stoupačka (na nákresech to tak vypadá), pak bych sem dala kuchyňku-čtverec se dá dobře využít, menší stolek se také vejde- a ten velký 26 metrový pokoj měla jako obývák se slušnou jídelnou  (existuje cosi jako servírovací stolek). Je to tak jako tak v současné podobě 2+1.

0/0
2.6.2009 12:50

Wabo

Re: Na WC chybí umyvadlo

Ano, to je stále ještě pozůstatek kadibudek na dvorech, proti kterým socialistická kultura bydlení 50., 60. a 70. let s jednám splachovacím záchodem pro celou domácnost i hosty, ale bez možnosti rovnou si tam umýt ruce, byla přece jen pokrok. Ale dnes jsme o 50 let dál a umyvadlo na záchodě by už asi mělo být vyžadované normami pro kolaudaci. V jiných oblastech na tom s hygienickými normami nejsme proti vyspělému světu špatně, tohle je ale strašný nedostatek.

Nejmenší velikost umyvadla by se jim vešla i na ten standardizovaný panelákový záchodek, pokud nikdo z nich neváží 1509 kilo. A vzhledem k tomu, že přesunovali celou koupelnu, byli by tam našli i těch dalších 10 cm na větší umyvadlo do záchodu.

0/0
28.6.2009 11:55

bubo-bubo

Na WC není umyvadlo

Vždy mě překvapí, že ani po pracné bourací rekonstrukci není na WC instalováno umyvadlo (viz plánek bytu po rekonstrukci). Buď nejsou obyvatelé bytu  zvyklí mýt si po použití WC ruce nebo je snad pro ně pohodlnější běžet si umýt ruce do jiné místnosti? V některých zemích je na WC běžný i bidet, zde se ukazuje, že problémem je i umyvadlo...K čemu je potom nákladná rekonstrukce, když ztěžuje i základní hygienické návyky?!

0/0
1.6.2009 22:38

brebtta

tak si to

 v té vykulisované králikárně užijte.Zlatě vdomku  5-1 a zahrada 1200m s rybníkem.k tomu 5 ha lesa dřívím na topení dostatek.Vlastní studna ,čov .Ještě se nezak zbavit na závislosti na těch zlodějích z čezu a co mi víc chybí.pa pepici.;-D;-D;-D

0/0
1.6.2009 16:45

_m-

Re: tak si to

Akým jazykom jste hovorili?

0/0
1.6.2009 17:12

Severovychod

Re: tak si to

tak jednak ne každý má na domek a taky né každý chce chodit rubat dříví do lesa..pro mnoho lidí je prostě panelák jediná možná volba. byt se 3 pokoji v Praze pod 3 mega nenajdete a pokud nechcete žít schizofrenní život a vstávat každý den v 5h kvůli dojíždění..

0/0
1.6.2009 17:23

_m-

Re: tak si to

Pro mě to je hrůzná představa. Zahrada, nedejbože slepice a králíci, roztomilí sousedi raní a odpolední dojíždění s parkováním někde na konečné metra, protože do práce se autem stejně nedostanu  .............. zlatá stověžatá!

0/0
1.6.2009 17:46

starej pardal

Re: tak si to

to jsou ale zvlastni nazory. nekdo te nuti mit slepice a kraliky? nebo je to jedinej konicek kterej te tak zrovna napada?

0/0
2.6.2009 9:38

_m-

Re: tak si to

Nenutí, ale většina těch kdo bydlí na vesnici je má, tak mi to napadlo. Jinak jaký jiný koníček nemůžeš provozovat na Jižním městě? Ještě mě napadla myslivost....

0/0
2.6.2009 9:51

Mýval

Re: tak si to

Ty jsi ale troubík, viď? Trochu prosťáček.

PS Domek máme též, ale Pha je Pha . 

0/0
1.6.2009 20:03

Tobinka

Re: tak si to

Vy jste mě předešel. Vždycky nadšeným agitátorům venkova připomínám, že většina Pražáků (nikoliv náplav) nějaký ten barák na vsi vlastní.

0/0
4.6.2009 17:46

Pan Navratil

Re: tak si to

A k tomuto názoru tě dovedlo co, proboha?

0/0
9.7.2009 15:40

1615

raminka

Az na hruzne raminka ve skrini ... :-)

0/0
1.6.2009 15:36

65c02

Mimochodem, ad. Jižní město.

Viděli jste film "Panelstory aneb jak se rodí sídliště"?  (název je možná trošku nepřesný. Viděl jsem to už před lety.)

.

Docela drsný pohled na život ve vznikajícím sídlišti, co? Docela se divím, že to komunisti dovolili natočit. Přece jen, v těch dobách byla docela tuhá cenzura a ten film nebyl nim moc lichotivého.

0/0
1.6.2009 14:03

rebekka

Re: Mimochodem, ad. Jižní město.

jo jo, prima film, zrovna záběry z mého okolí, i ta první prodejna byla ta "naše". :-P  Za ta léta se ale dost změnilo. Tenkrát byli lidé rádi, že mají kde bydlet, a dnes je ta úroveň mnohem lepší... Jen byty už se nedostávají přiděleny podle pořadníků :-/

0/0
1.6.2009 14:45

Tobinka

Re: Mimochodem, ad. Jižní město.

Já jsem byla jako mládě šťastná, když jsme se přestěhovali z Bubenče do Kobylis. Ve staré zástavbě se o mě máma bála, před barákem byla silnice. V kobylisích byl panelák přímo v parku a hřišti, pohoda, tabáček (v patnácti za výměníkem teplé vody ;-D )

0/0
4.6.2009 17:49

bufalobil

pro hlupáčky

příšerné betonové jižní město

http://www.mapy.cz/#x=133300864@y=135746048@z=13@mm=FP

0/0
1.6.2009 13:42

Bígl

Re: pro hlupáčky

Jasně, Ořechovka je lepší, ale: "Kdo z vás to má?". Mě se přestavba moc líbí, z dispozice je naprosto jasné, kde se rodina nejvíc schází. Líbí se mo i barvy. Pokud je obývák na jih a je hodně osluněný, může to působit hodně hezky.

0/0
1.6.2009 13:50

rebekka

Re: pro hlupáčky

Aspoň je konečně ukázáno, kolik je tam zeleně, jaká je dopravní obslužnost, a že ani ty paneláky nejsou na sebe nalepený R^

0/0
1.6.2009 13:51

_m-

Re: pro hlupáčky

Já myslím, že bufalobil to právě ukázat chtěl. A teď si představ, že mladej bydlí ve třetím patře a až úplně na konci - to je přímo nádhera :-)

0/0
1.6.2009 13:55

rebekka

Re: pro hlupáčky

nebyla jsem si jistá, jak ten jeho/její příspěvek má vyznít... :-)

Já tam bydlím ráda.

0/0
1.6.2009 14:00

65c02

Re: pro hlupáčky

No upřímně řečeno.

Myslím, že život na Jižním městě může být podle řady parametrů kvalitnější než život v  rodinném domku v satelitním městečku, kde je nulová dopravní obslužnost, nulové služby, člověk je odkázaný jen na svoje auto, má sice okolo domu minizahrádečku, ale třeba lehnout si tam jen tak ve spoďárech stejně nemůže, protože ze všech okolních domků by byl vidět jako na dlani....  sousedi si vzájemně koukají z okna do okna až do talíře.... atd..... tohle teda já osobně považuji za skutečný humus, na rozdíl od Jižního města.:-P

0/0
1.6.2009 14:09

svarak z krabicoveho vina

Za 2

Za ty prachy docela slušnej výsledek.

0/0
1.6.2009 12:26

ChorcheCh

Jo Jižní město je cool

Tam se krásně bydlí

0/0
1.6.2009 12:04

Cip

Škoda

že sem nejdou dávat fotky, aby každý diskutují mohl přiložit foto vlastního bytu, aby to mělo šťávu;-D

0/0
1.6.2009 11:55

Paxa

Líbí se mi to docela,

hlavně díky jednoduchosti a nepřítomnosti snahy o rádobyhonosnost a trendovost za každou cenu. Celkově mi to připadá velmi obyvatelné.

0/0
1.6.2009 11:24

hrabe.zeppelin

Jizni mesto?

To povazuju za konecnou, posledni misto, kde bych chtel zit. Mozna kdybych uvazoval o sebevrazde :-©8-o

0/0
1.6.2009 11:11

_m-

Re: Jizni mesto?

Pověra :-P

0/0
1.6.2009 11:16

hrabe.zeppelin

Re: Jizni mesto?

Zoufaly udel? ;-D

0/0
1.6.2009 11:21

_m-

Re: Jizni mesto?

Ne já tam nebydlím, ale bydleli tam rodiče, teď bydlí maminka na Opatově a syn na Hájích a opravdu je tam krásně - všude kolem příroda a spojení s městem perfektní. Na přeradu 15 minut pěšky, do lesa 10minut pěšky........... Docela mu závidím.

0/0
1.6.2009 11:28Najdete na iDNES.cz