Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Prodejte byt přes internet. Bez provize a realitního makléře

Staňte se makléřem. Vlastní nemovitosti můžete zdarma nabízet na specializovaných serverech, zkusit si můžete i on-line aukci, na prohlídky se vám budou zájemci hlásit elektronicky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Filip Makedonský

Re:

Ale v tom nevidím fakt nic špatnýho, jestliže to není o lhaní, nedodržování pravidel a etiky. Spíš bych řekl, že se ti přestalo dařit a nebyl by jsi v týhle branži asi první ani poslední. Zlatý časy obchodu s nemovitostma jsou ty tam a tak plno makléřů skončilo, protože už si prostě nevydělávali tolik peněz, kolik měli představu. Přece objektivně uznáš, že není možný, aby všechny realitky byli podvodníci a lháři. To přece nejde už jen z matematickýho hlediska.;-DNevím v jakých realitkách nebo firmách jsi pracoval, ale myslím, že to bude spíše nějak takhle. Nebo se pletu?:-)

0/0
25.7.2008 14:30

Filip Makedonský

Re:

Hele nezlob se, nechci tě urazit, ale já spíš z tvých příspěvků cítím, že jsi zklamanej z toho, že se ti nedařilo. Přece když nechci lidem lhát a balamutit je a chci dělat svojí práci dobře a poctivě, tak jí tak dělat můžu. Kdyby se ti nelíbilo v tý konkrétní realitce, tak jsi přece mohl jít dělat sám na sebe nebo jít do jiný RK. Myslím si totiž, že jakýkoliv obchod, ať už se jedná o služby nebo cokoliv jinýho, je o určitý fabulaci, ať se nám to líbí nebo ne. Ale neznamená to, že to musí být o lhaní. Vím jak to chodí v obchodu s auty, ve finančním sektoru. Nebo např. jak fungujou pojišťováci. Makléři si taky potřebujou vydělat a pravděpodobně je někdy potřeba na určité lidi trochu "zatlačit".

0/0
25.7.2008 14:29

mak111

Petra Horáková, Jana Paštiková

Petra Horáková, Jana Paštiková!!!

"bravo"!!! je opravdu vidět, že "víte" o čem píšete!!!Rv

0/0
25.7.2008 10:12

Mkolman

Ptejte se

Pracoval jsem v realitce docela dlouho, až mě to tak znechutilo, že jsem skončil. Lži, které jsme byli nuceni lidem říkat, už nešly ustát. Ptejte se, pokud chcete něco zodpovědět.

0/0
24.7.2008 18:34

Filip Makedonský

Re: Ptejte se

Čoveče, to mě celkem zajímá;-D A co tě ti zlí realiťáci všechno nutili říkat? A v jaké to bylo realitce?8-o Já jen, abych si na ně dal kdyžtak pozor;-€.

0/0
24.7.2008 23:28

Mkolman

Re: Re: Ptejte se

Celej tenhle business je založenej na lhaní. I když ti tu lidi třeba budou tvrdit, že ne, tak neveř. Já se snažil to dělat poctivě a nešlo to. Nedělaly se u nás žádné úplně zásadní lži, ale jen takové triky, jak lehce obalamutit lidi/dostat je na svou stranu.

Rozhodl jsem se, že o tom něco napíšu, tak si to můžeš potom přečíst. Myslím, že to bude přínosné pro více lidí. Zatím můžeš mrknout na to, co jsem napsal včera na popud tohoto vlákna - aneb práce realitního makléře.

http://blog.hamaching.com/?page_id=5

0/0
25.7.2008 8:39

mak111

Re: Ptejte se

byl jsi makléř, nebo mluvčí realitky???

0/0
25.7.2008 10:14

Mkolman

Re: Re: Ptejte se

Makléř

0/0
25.7.2008 12:10

Harry

Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

P.S. Na serveru bezrealitky.cz jsem NEDÁVNO objevil jakýsi pro mou osobu zajímavý inzeráít ke koupi bytu. Kontaktoval jsem a potažmo se sešel s nabízejícím. Přiznám se, že vzhledem k jeho "erudovanosti" by nebylo nic snazšího než ho dokonale připravit o peníze a to jen díky jeho nepřiměřeně nízké nabídnuté ceně. Nevím co by v tomto podniknul server bezrealitky.cz. Právníci by vypracovali smlouvy, vše by proběhlo v pořádku. Nicméně pán by měl o půl milionu méně než je standardní tržní cena. Vzhledem k tomu, že jsme se nakonec nedohodli a rovněž díky tomu, že neskromně řečeno patřím mezi slušné lidi, doporučil jsem pánovi cenu o půl milionu navýšit. Pán tak udělal, byt prodal a posléze mi telefonicky poděkoval. Co pro něj udělal server bezrealitky.cz, potažmo jeho právníci, posléze netuším. Doufám, že alesoň tolik zmiňovaný KVALITNÍ PRÁVNÍ SERVIS.

0/0
24.7.2008 14:27

Pomicek

Re: Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

To tak

0/0
24.7.2008 15:47

Harry

Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

Sečteno podtrženo, můžeme zrušit autobazary, realitní kanceláře atd, ale dle mého názoru by potom měly přijít na řadu advokáti, jejichž vypočítavost, hrabivost a nespolehlivost je ve většině případů zarážející. Takže přeji nám všem v tom "skvělém" tržním prostředí hodně úspěchů  a trpělivosti bez společností poskytující služby a podobné činnosti.

0/0
24.7.2008 14:27

Harry

Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

Doufám tedy, že na takového tedy také narazím dříve než na Vámi zmíněného bílého neviditelného jednorožce. Navíc mi dovolte se pozastavit nad rolí a odměnou advokátů v případu právního vztahu týkajícího se nemovitostí. Moje zkušenost a velkého počtu mých známých je taková, že sazby za vypracované smlouvy a případné další zastupování klientů jsou tak vysoké, že nevidím zásadní rozdíl v odměně RK a samotného advokáta i vzhledem k faktu, že advokát nejenže nezajistí za klienty veškerou potřebnou dokumentaci, většinou se nanamáhá jednat s katastrálními či jinými úřady, nezajišťuje předání nemovitosti, nenabízí bezplatnou úschovu peněz či proplácení kolků či ověření podpisů a mnoho dalších činností, které seriozní a profesionální RK nabízejí.

0/0
24.7.2008 14:26

Chyba404

Re: Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

U mně stojí smlouva o převodu nemovitosti 10.000,- Pokud chce klient zařídit i vkladové řízení a kompletní dokumentaci, tak 15. Podpisy ověřuju v takových případech zdarma. Úschova, je-li žádána, stojí jen úrok nebo 2000,- podle toho, co je pro klienta výhodnější. Předání nemovitosti zajistím za cca. 3000,-. Dohromady je to tedy za dvacku.

K tomu přidávám tři drobnosti:

1) Vyšší erudici než AK.

2) Platbu po skončení služby s měsíční splatností. Žádné smlouvy, ze kterých nejde vycouvat, ani halíř předem.

3) Pojištění na 100 mil. v případě, že dojde k problému mým profesionálním pochybením. Přeji každému hodně štěstí se supr právním servisem realitek.

0/0
24.7.2008 21:28

nomignolo

Re: Re: Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

Doufejme, ze jste advokat, protoze jine osoby pravni sluzby za uplatu poskytovat nesmi ! /pominu-li notare apod/ Vyssi erudice nez AK??!! Reference, prosim....!A lidi, vy se nebojte, smlouva neni nic tezkeho, kolik opic z RK to denne podle vzoru vyplnuje!! A kolik promile tvori problemy se smlouvami? Navic dneska uz jsou na internetu i sluzby ktere vas nechaji vytvorit smlouvy online.

0/0
1.8.2008 9:23

Harry

Re:Re:Re. (Hloupý článek napsaný v hospodě?)

Nevím čím to, ale já osobně jsem dosud nenarazil na advokáta, který by byl schopen a ochoten v přijatelném časovém termínu vypracovat požadované smlouvy, který by  byl ochoten pracovat byť jen 5 minut přes čas, který by úmyslně nezdržoval právní proces záměrně s tím, že si účtuje hodinovou sazbu a přirozeně jeho odměna je tímto několikanásobně větší, který by skutečně a zodpovědně hájil zájmy klienta atd.

0/0
24.7.2008 14:26

Harry

Re: Re: Re: Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

Vážený pane ADVOKÁTE Chybo 404, trochu bych si dovolil otočit list. Samozřejmě, že realitních kanceláří je jako hub po dešti a to v důsledku absence jakékoliv reagulace trhu s nemovitostmi. Nicméně mohu Vás  ujistit, že je velké množství realitních kanceláří, i když tomu údajně nevěříte nebo nechcete věřit, s kvalitním právním zázemím a to i vzhledem k faktu, že právníci jsou k tomuto účelu v dotyčných RK přímo zaměstnáváni. Samozřejmě jen u určité části z toho přehršle RK na trhu. Takže Vám přeji aby jste na takovouto RK narazil dříve než na bílého neviditelného jednorožce. Nicméně dovolil bych si něco uvést k pozici, roli a činnosti Vás advokátů. 

0/0
24.7.2008 14:24

O.M.

Jedině bez realitky

Absolutně nechápu jak někdo může prodávat přes RK a dát jim provizi např. 100000 za něco co má cenu max. 10000. Všechny ty inzeráty v lokálních inzertních časopisech atd. jsou jen duplikáty toho co už je na sreality.cz. A tam snad mohou nabízet reality i jednotlivci. Já kupoval zatím 3 nemovitosti (byty) přes RK (protože nabídka byla jen z RK) a nikdy v té ceně nebylo nic navíc co by tu 3-5% provizi RK ospravedlňovalo (ani notářská úschova, ani kolek na návrh na vklad do KN). Nevím jak je to jinde, ale zde v Ústí n.L. je více realitek než kvalitních realit (počítám byty a pozemky v dobrých lokalitách), většina inzerátů RK se opakuje už mnoho měsíců.

Fandím proto jakémukoliv posunu od RK k individuálnímu prodeji...

0/0
22.7.2008 14:03

Ric-pic

Re: Jedině bez realitky

V Brně je situace značně odlišná: - prodávající provizi neplatí, platí ji kupující, prodávající si určí cenu kterou chce vyinkasovat, RK poskytuje oběma stranám servis - ověřování LV, výpisy z katastru, onfo o územním plánu, zajištění financí, právně fundované smlouvy, atd. atd.

Jako v každém podnikání zde máme ty poctivé  a ty nepoctivé firmy.... Nicméně si myslím, že použít služeb poctivé RK je jednoznačně lepší než riskovat a nakopovat sám - pár příkladů jsem už viděl.

0/0
23.7.2008 15:17

minx

Re: Re: Jedině bez realitky

Já už půl roku sháním dům v okolí Prahy a zatím jsem snad na pcotivou RK nenatrefila. Možná na několik kusů poctivých makléřů, ale víc nic. Není naprosto výjimkou, že se domy nabízí naslepo bez dohody s majitelem, že na dům neexistuje odhad a že si všechny potřebné dokumenty sháníte sám. Nabízený právní servis takové kvality, že by si ty smlouvy každý kupující napsal líp sám a samozřejmě byly šíleně nevýhodné. Já už týden řeším rezervační  smlouvu, protože kdybych podepsala jejich znění, tak mě můžou s minimálním usílím připravit o sto tisíc. Fakt lituju lidi, kteří uvěří jejich kecům.

0/0
23.7.2008 17:38

kyoko suriko

Re: Re: Jedině bez realitky

No, ja bych spis ocenil pravni zaruky. Overit si neco telefonem muzu sam.

0/0
23.7.2008 20:30

gumidos

Mám čerstvou zkušenost

se serverem Sreality.cz - také přímé nabídky. První den se ozvalo cca 20 vesměs realitních kanceláří  s nejvýhodnějšími nabídkami. jedná dokonce drze "otočila" můj inzerát bez mého souhlasu i s fotkami a cenou navýšenou o 80.000,- kč (garsonka za 1,1 mega). Takže jakýkoliv klient inzerující kdekoliv přímý prodej je otravován hafem RK. S tím žádný server Bezreality nic neudělá. Ale dneska na netu najdete vše - od kupních smluv, postupu převodu, návrhu na vklad a vzoru notářské či advokátní úschovy peněz, že realitní kanceláře nejsou třeba. Takže ty servery jsou dobré proto, že představují nemovitosti lidí, kteří chtějí jednat přímo. mě osobně ty RK nabídly smlouvy výhodné akorát pro RK, právní poradenství na úrovni více než mizerné, hlavně s chutí inkasovat kupní cenu a za 3 měsíce mi ji poslat, prostě díky. Nakonec jsem prodal přímo a každý přímý kupec byl vyděšený, jestli nejsem taky RK.

0/0
22.7.2008 10:26

woodoo_woodoo

Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

Autor si mohl jednoduše zjistit, dnes již realitky od prodávajících provize většínou neberou. Za svůj servis si berou provizi až od kupujícího;-)

Nedílnou součásti prodeje přes rk je i kvalitní právní a daňový servis, odhady nemovitostí, vyřízení hypotéky aj. věci, které internetová firma asi nebude mít zájem pro klienta promptně provádět. ;-)

RK rovněž inzerují klientovi nemovitosti nejen na internetu, ale i lokálních v realitních časopisech a vývěskách.;-)

0/0
21.7.2008 9:23

kolyvanov

zdarma

Pres realitku prodam za 2M, ja neplatim samozrejme nic, realitka si vezme 200K, kupujici teda musi dat 2,2M. Kdyz do tho pujdu bez realitky, tak muzu dat cenu 2,1M. Ja dostanu o 100K vic a mam i vetsi sanci prodat, protoze konecna cena pro kupujicicho je nizsi. Cisla jsou samozrejme jen tak ilustrativni, ale pointa zustava. Predstava, ze prodavajici za prodej nic neplati je iluze. Ovsem je to pomerne "logicke" a bezne. Jednou jsem se hadal na poste, ze proc mi to nedonesli az domu, kdyz za to platim. Inteligentni pani postacka mi oponovalaslovy, ze postovne platil odesilatel. Inu, po nekterych lidech nemuzeme chtit vsechno:-)

0/0
21.7.2008 20:48

Ric-pic

Re: zdarma

Kecy, kecy, kecy - máte byt a chcete za něj 2M - tuto cenu sdělíte zájemcům při přímém prodeji, těžko mu za týden řeknete že chcete 2,1M - asi by to nekoupil, že. Pokud chcete 2,1M, pak na začátku řeknete že chcete 2,1 - stačíte? - Takže máte cenu za kterou chcete prodat a většinou pak už jdete jenom dolů. To samé v RK - chcete 2,1 dostanete 2,1, chcete 2 dostanete 2. Je těžké to pochopit? 8-o

0/0
23.7.2008 15:23

Tomáš Nemravný

Re: Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

"Nedílnou součásti prodeje přes rk je i kvalitní právní a daňový servis," - to je pokus o vtip? Stačí se podívat, jak "kvalitní" jsou už jenom inzeráty, většinou vypadají, že to psal Tatar po absolvování 14denního rychlokurzu češtiny, a na úplně stejné úrovni lze pochopitelně očekávat onen "právní a daňový servis".

0/0
21.7.2008 21:13

Chyba404

Re: Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

Kvalitní právní servis LOOOOOOL ;-D

0/0
23.7.2008 10:42

Ric-pic

Re: Re: Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

Již podle vašeho emailu soudím, že jste odborník na práva na slovo vzaný ;-D.  Ale budete se divit - existují RK, které mají vlastní právníky a vlastní kvalitní právní servi.

0/0
23.7.2008 15:25

Chyba404

Re: Re: Re: Hloupý článek( napsaný v hospodě?)

Píše se "vzatý". Jinak díky za zájem o mou kvalifikaci, jako advokát snad nějakou mám. RK s kvalitním právním servisem jsem ještě neviděl, ale podobně jako existenci bílého neviditelného jendorožce to úplně absolutně vyloučit nemohu.

0/0
24.7.2008 11:19

Eman Mažňák

Tohle miluju

bezrealitky.cz je jen jednoduše dostupný zdroj nemovitostí pro realitní kanceláře, stejně jako jím dříve bývala annonce, navíc server není nic jiného než latentní realitní kancelář.  Drtivé procento nemovitostí umístěných na serveru se stejně nakonec prodá prostřednictvím realitky :)

0/0
20.7.2008 22:38

woodoo_woodoo

Re: Tohle miluju

R^R^

0/0
21.7.2008 9:18

jamjes

bééééé bééééé

jsem taky ovce. prodávám byt přes realitku. Proč? Protože spoléhám na to, že to proběhne bez problémů a v klidu. No uvidíme, dám vědět (jestli se z toho nezvencnu, pokud to neklapne)

0/0
20.7.2008 22:35

aloisq

realitky jsou nejvetsi svoloc

ktere si obsancuji trh s bydlenim, vytvari atmosferu strachu, ze primy obchod vam prinese problemy nebo fin ztratu. Pritom staci si zajit za pravnikem, udelal smoulu na miru za par tisic a je to. Dnesni provize v radu statisicu jsou v kategorii lichvy. Bohuzel lidi jsou jako ovce, takze ten business velmi kvete. Vzajemne vykradani inzeratu, ruzne podpasovky na klienty atd. jsou jen tresnickou na dortu

0/0
20.7.2008 21:26

woodoo_woodoo

Re: realitky jsou nejvetsi svoloc

Proč dávat právníkovi za prodej "pár tisíc", když ti tvůj byt prodá realitka zdarma:-)

0/0
21.7.2008 9:24

Psybiker

Re: Re: realitky jsou nejvetsi svoloc

:-/Nikdy není nic zdarma!

0/0
21.7.2008 20:59

Ric-pic

Re: Re: Re: realitky jsou nejvetsi svoloc

Ale je...........;-D

0/0
23.7.2008 15:19

sysel

realitka = odpad

dekuji bezrealitce.cz diki nim jsem pronajal byt v praze za vyhodnou cenu a okamzite - lidi to samozrejme sledujou a ozivali se, a tak se sem to po 2 dnech stahl po vybrani zajemce s nejlepsim profilem. odpad se odtsrtani pouze ferovou konkurenci. pokracujte drzim palce mate v tomto ohledu monopol a preju vam ho.R^

0/0
20.7.2008 21:12

kyoko suriko

realitky

Jedine tlak konkurece srovna trh. Plati to i v realitkach. Uctuji sileny prachy za mizerne sluzby. Staci aby se v transakci objevil sebensi problem a realitka nic nevyresi o nic se nepstara a kolikrat jeste vrati provizi a celou operaci odmitne resit. Zajimaji je jen snadno vydelany prachy za nic. Verim, ze jsou i profici, kteri se o klienta postaraji, treba nam pomuze neviditelna ruka trhu ukazat cestu k nim.

0/0
20.7.2008 12:35

oneill

Re: realitky

R^

0/0
20.7.2008 13:36

Andee

Re: realitky

U mě to skončilo tak, že jsem  rozšířil svoje podnikání o tyto činnosti. Za poloviční sazby se na tom pořád dalo rozumně vydělat, aniž by se tomu člověk nějak moc věnoval... a dodnes dá...

0/0
20.7.2008 19:21

UriahHeep1973

Děkuji za poučnou stať!

Výborně! Poraďte spoluobčanům, jak prodat byt bez zlého realitního makléře, jak odletět na dovolenou bez prolhané cestovky, jak si postavit dům bez nekompetentního a drahého stavaře, případně jak si upéct chleba, aby člověk nemusel zaplatit marži šizuňkovi ze samošky... Vždyť se všichni jmenovaní můžou jít pást, ne? Jděte do háje! Rv  

0/0
20.7.2008 7:46

honzagm

Re: Děkuji za poučnou stať!

Vzdyt je to dabelsky jednoduche. Az bude hodnota nabizene sluzby vyssi nez hodnota casu, ktery musi clovek ozelet, budou tyto sluzby vsichni vyuzivat. Makroekonomicky je urcite model, kdy kazdy dela dobre sve a ostatni resi nakupem jinde idealni, ale realita je jina. Hlavne chybi jistota, ze ta sluzba bude za neco stat. Bohuzel.

0/0
20.7.2008 9:56

Chyba404

Re: Děkuji za poučnou stať!

Bohužel obsáhlá zkušenost ukazuje, že realitka je naobtíž z důvodu totální neprofesionality/vychcanosti. Možná existují výjimky, ale já žádnou nenašel. Kdyby služba realitky byla přínosem, tak je jistě správné tuto službu používat a platit za ni. Bohužel, zpravidla je optimální realitce zaplatit za to, že se NEBUDE do věci montovat. Rv

0/0
20.7.2008 12:27

Andee

Re: Děkuji za poučnou stať!

Je to tak, jak ti píšou nade mnou. S pár realitkama jsem do styku přišel a co mi nabídly za desítky tisíc korun byly služby ve skutečné hodnotě sotva pár tisícovek... Rv

0/0
20.7.2008 19:14

Ogof Ogoh

Re: Re: Děkuji za poučnou stať!

Za vším stojí zákony a zde je na vině to, že tato živnost není vázaná, což znamená, že to může dělat (a jakože dělá) každý trotl co za tím vidí plnou pokladničku, což je pak důsledkem obecného nadávání lidí na realitky. Reality vyžadují kompetence v právu, stavbě a další nejednoduchých oborech. Tenhle článek je navíc jedna svinská velká reklama (aniž by byl článek jako reklama uveden, fuj, hnus), protože tzv. bezrealitky je vlastně zase realitka, že. Viz ten odkaz co se tady pohybuje. :-/

0/0
21.7.2008 17:48

honza_457

Bezrealitky.cz

O tom, jak to funguje na tomto serveru, jsem nedavno cetl pekyn clanek tady: http://www.chcivydelatpenize.cz/2008/07/15/bezrealitkycz-raj-pro-realitni-kanclare/

0/0
20.7.2008 7:39

kyoko suriko

Re: Bezrealitky.cz

Co myslite, ze makleri v tech realitkach cely den delaji? Kolik si myslite ze za den prodaji bytu/domu? :) Oni hlavne sedi a procitaji inzerci a hledaji nove prodavajici ci kupujici. Zaregistrovat se na nejakym srveru nebo za to i zaplatit je pro ne to nejmensi. Nebo treba praxe ze plati sazecum v inzertnich casopisech aby jim davali inzeraty jeste pred tim, nez vyjdou... Kdyz mate na jednom bytu vyvar 100tis, to se nesmite divit. ;)

0/0
20.7.2008 12:29

55108311

Re: Bezrealitky.cz

Takhle to funguje i jinde, já mám stejnou zkušenost získanou u Annonce a sreality.cz. Na inzerát se ozve jen minimum přímých zájemců.

Asi to tím, že se všichni obracejí na realitní kancelář. Ledaže by někde existoval ten "správný" realitní web, o kterém nevím.

0/0
21.7.2008 0:20

venomacek

Re: Bezrealitky.cz

Ideální web, aby tam realitčíci nelezli, nemůže existovat. Beru to jako server, kde když s někým budu jednat (já se ozvu na inzerát), bude to přímý prodejce/kupující a ne realitka... Jinak vidím spoustu inzerátů s RK nevolat, proč to nenapsat i na tomhle serveru?

0/0
22.7.2008 13:24

agentxx

Re: Re: Bezrealitky.cz

Kdyz je u inzeratu nabizejiciho nemovitost napsane "RK nevolat", tak je to na 90% inzerat od realitky. Realitka nechce, aby ji volali jine realitky !

0/0
23.7.2008 13:16

venomacek

Re: Re: Re: Bezrealitky.cz

vida, může to tak být.. Doteď jsem si myslel, že někdo nechce být rušen realitními vohnouty ;-)

0/0
24.7.2008 14:41Najdete na iDNES.cz