Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nelitujte peněz za právníka, smlouva s řemeslníkem se hodí

Sehnat řemeslníka dá sice zabrat, ale nebojte se na něj potom vyrukovat s písemnou smlouvou. Možná pak oceníte, jak se podepsaný závazek, co má dlaždič nebo zedník v bytě vytvořit, může hodit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SVN

Nedivte se, že neseženete řemeslníka

Pokud mi někdo začne ještě před započetím práce něco povídat o právníkovi, pak s takovým člověkem odmítám jakkoliv obchodovat. Takový tvor je nemocný a nebezpečný svému okolí. Právo v této zemi se nerovná spravedlnosti. Vím o čem mluvím! Nedivte se paní redaktorko, že Vám nikdo nebude chtít práci udělat. Živnostníci v převážné většině dnes bojují o obyčejné přežívání a nemají zapotřebí si přidělávat starosti s mnohdy naprosto nesoudnými zákazníky, kteří chtějí téměř zadarmo zázraky tohoto světa.

0/0
31.3.2008 23:03

sumejkr

Re: Nedivte se, že neseženete řemeslníka

Promiň, ale já mám naopak zkušenost,  že spousta řemeslníků jsou naprosto "tupá hovada", která pouze hřeší na skutečnost že je jich nedostatek. Jak jinak si mám vysvětlit, že zedník, který postaví zeď v bytě o 10 cm vedle argumentuje tím že to je běžná nepřesnost a okenář, který si sám vyměřil okna v mém bytě je udělá mnohem větší a ještě se mě snaží přesvědčit že on to zaměřil dobře ale ta má okna jsou prostě nějaká divná. Podobných příhod bych Ti mohl jen z okruhu mých nejbližších povědět spousty a věř že bych nepřeháněl. Proto si myslím že podepsat s řemelníkem smlouvu o dílo je naprosto v pořádku a pokud je daný řemeslník schopný neměl by s tím mít nejmenší problém.

0/0
31.3.2008 23:22

Alijenka78

Re: Re: Nedivte se, že neseženete řemeslníka

Naprosto souhlasím. Nedávno nám kamarád, neb bychom rádi stavěli a hledáme jakoukoliv zkušenost a chtěli jsme doporučit řemeslníky a firmy, vyprávěl, jak stavěl on a na základě jeho zkušeností jsme došli k závěru, že si raději koupíme byt .. Protože chtěl ušetřit, smlouvy s řemeslníky neměl. Ujišťovali ho, že cena bude nižší. To, že pak v důsledku přeplatil na opravách o polovinu více, je bohužel fakt. A nevymůžete na nich absolutně nic. Dám pár příkladů, které si vybavuji - dveře. Pán mu dveře s futry zaměřil, pak s hotovými dorazil a dveře byly větší, vč. futer. Tak řekl, pane, mně to nepasuje, tak si to nejdřív upravte a já Vám to pak přijedu osadit. Že by se omluvil, pomohl mu to upravit - ani omylem!! A o náhradě škody ani nemluvím .. Nebo zkoušejí fígle - jsme placení od hodiny - to že pak většinu času proflákají a práce není hotová je zřejmě vedlejší. Nebo osadili parapety tak, že nebyly skosené dolů, aby odváděly vodu, ale nahoru!! To prostě zůstává rozum stát.

0/0
1.4.2008 17:59

qqx

Re: Re: Re: Nedivte se, že neseženete řemeslníka

No, jenže pokud narazíte na lempla, tak Vám sebelepší smlouva nepomůže. Nebo snad necháte rozestavěnou stavbu několik měsíců/let a budete se soudit ?

Nejlepší osvědčená metoda, kterou znám,je zaplacení po provedení prací. Nejsou-li kvalitní, neplatím.

Ušetřené peníze za právníky investujte do vodováhy (ty Vámi zmiňované parapety jsem si taky zažil), metru apod. Čas zase na sehnání technologických postupů pro každou významnější stavební činnost, které budete důsledně kontrolovat.

0/0
2.4.2008 0:38

jidas68

Re: Re: Nedivte se, že neseženete řemeslníka

Ty budeš asi inženýr.?

0/0
17.5.2008 19:08Najdete na iDNES.cz