Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dětský pokoj v podkroví pro dvě malé slečny

Čtenářka by potřebovala poradit se zařízením dětského podkrovního pokoje pro dvě malé slečny ve věku devět a sedm let. Pokoj si přeje změnit a vybavit tak, aby vyhovoval potřebám školaček, ale zároveň aby do budoucna mohl sloužit i jako pokoj studentský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oId fashioned Vince III..

rád bych znal názor redakce

(pokud nějaká vůbec existuje), na tuto strašlivou diletantskou hrůzu....

0/0
9.2.2008 20:08

belgian chocolate

kačenčina tetička, takto šéfka sekce bydlení

je z toho nadšená, a babička by to taky ráda viděla, ale je slepá

0/0
9.2.2008 21:01

Pro Forma

Re: rád bych znal názor redakce

Jste naivni nepouceny amater, ktery se na uvedene clanky diva ze spatne perspektivy. Vazena redakce chce jen a jen nase dobro ("Neutikejte, hlupacky, chci vam prokazat dobry skutek!"), a proto zde kazdy tyden zverejnuje odstrasujici priklady, abychom se na nich mohli ucit a vyvodit pouceni z krizoveho vyvoje ;-D

0/0
13.2.2008 9:27

oId fashioned Vince III..

doufám, že tady nikdo nikdy

nebude očekávat profi-návrh...pro koho a hlavně proč vlastně je tato strašlivá rubrika???

0/0
9.2.2008 19:52

KLAUS NA HRAD

Myslím si, že za to, co tady K. Mlejnková předvádí

a to dlouhodobě, by jí ve všech normálních novinách už dávno vyhodili.

Nabízí se tak otázka, jaké jsou její vazby na redakci a jak je možné, že i přes trvale negativní názory čtenářů zde každý týden opět vystavuje svoje pseudodíla! :-©

Nebo iDnes.cz negativní ohlasy, kterých je většina, zřejmě nevadí. Negativní reklama, taky reklama. Zuřivý a zhnusený čtenář, taky čtenář. Na počitadle zobrazení reklam se totiž nepozná jestli byl čtenář spokojen nebo zhnusen. A hlavně čtenář se přijde "pokochat" těmito "veledíly" zde opět za týden. Znovu a znovu. Takže jsou možná Mlejkové ještě vděční, že generuje návštěvnost. :-©:-©

0/0
9.2.2008 15:42

maiba

NO TO SNAD NE!!!

Toto je fakt největší hrůza, kterou Kačenka zplodila. Ona nás asi zkouší, kolik nesmyslů na jejích návrzích najdeme. Myslím, že už jste objevili všechny.

Gratuluji, zase jsme nad Kačenkou vyhráli.;-DR^

0/0
8.2.2008 20:11

useknutahlava

Paní Mlejnková

Paní Mlejnková má velmi netradiční smysl pro humor.

0/0
8.2.2008 18:40

iBlues

Ha ha ha...

To je běs. Tohle chcete prezentovat veřejně..?? Takovou bídu bez ladu a skladu, invence, vtipu a trocha estetiky?

Šikovný středoškolák s kapkou talentu by vytvořil (i odprezentoval) mnohem lepší návrhy. A to nemluvím třeba o nějakém studentovi architektury...

0/0
8.2.2008 18:01

barara

Změny?

Nemůžu si pomoc, ale kromě toho, že na tom návrhu je krásný pořádek, žádná kytara a kulaté koberečky, nevidím žádnou změnu? Jo, ještě postele na druhé straně...

Jak psali diskutující přede mnou - nemá to žádný nápad, žádnou šťávu, vůbec to neřeší potřeby těch dětí ;-(

0/0
8.2.2008 16:55

useknutahlava

Re: Změny?

Změny spočívají v levitujícím plechu nad postelí a hexadekagonech na podlaze.

0/0
8.2.2008 18:59

TKC

Smutek a bezútěšnost....

Zajímalo by mě, jestli by paní architektka takto zařídila pokoj i vlastním dětem nebo jestli to je jen varianta pro tuto rubriku....

Uznávám, že je velmi omezující respektovat požadavek majitelů na zachování již dávno přežitého dřevěného obložení stropu a stěn, které neomylně navozuje dojem vniřku MARINGOTKY. Připadá mi, že rodina natolik nechce urazit nějakého předka, který vlastníma rukama potloukl strop a stěny palubkami (ještě k tomu tehdy tak nedostatkovými!), že raději nechá dcerky žít v tomto ponurém doupátku....

Co takhle ukázat na některém z obrázků, jak by místnost o 100% prosvětlil světlý strop, světlé šikminy nebo obojí?

Přirozenou touhou všech dětí je jejich vlastní koutek. Na předvedeném návrhu mají postele vytrčené do prostoru jako v nemocnici a stolky je sice možno přemisťovat, ale pastelky jim z nich budou padat pořád a nástěnku na oblíbené obrázky a maličkosti si do jejich blízkosti taky neumístí. A co alespoň jeden jediný šuplík, nebyl by?

0/0
8.2.2008 15:09

KLAUS NA HRAD

Re: Smutek a bezútěšnost....

K. Mlejnková není architektka, ale samozvaná designérka. Děti nemá. To jenom pro upřesnění. :-©

0/0
9.2.2008 15:44

Karlinso

Musím se opakovat

Už jsem to sem psala před časem, ale když na to redakce ani Kačenka nereagují, zkusím to znova:

Byl by velký problém zveřejnit hodnocení zadavatelů, jak jsou či nejsou spokojeni s

návrhem a proč? To samozřejmě pouze v případě, že se jedná o realné lidi a skutečné byty.

Jak moc by zatížilo rozpočet, kdyby se ke Kačence přidal jiný návrhář s jiným programem, aby se střídali třeba po týdnu?

A co takhle zveřejnit nějakou skutečnou realizaci podle Kačenčina návrhu?

0/0
8.2.2008 14:02

eizoeizo

Re: Musím se opakovat

Dovoluji si připomenout, že zadavatelé (velmi pravděpodobně) paní Mlejnkovou neplatí ani s nimi své návrhy (velmi pravděpodobně) průběžně nekonzultuje.

Idnes prostě v týdenních intervalech zveřejňuje jakési studie paní Mlejnkové inspirované potřebami kohosi (jestli existuje), které inspirátoři pravděpodobně neberou vážně, ale pouze jako inspiraci.

Pokud v tom DNES vidí nějaký smysl, ať to prosím sdělí - a vezme v úvahu to, že paní Mlenková je naprostá amatérka bez vkusu, citu a zkušenostmi s bydlením. Pořád totiž nechápu, jaký přínos pro čtenáře její výplody mají - kromě toho, že si procvičí krční svaly při kroucení hlavou.

0/0
8.2.2008 15:12

leather-man

Uáááááááá

:-© Sorry, muselo to ven :-©

0/0
8.2.2008 13:19

Karlinso

Re: Uáááááááá

S dovolením se taky přidám, nechci začínat další hromádku jinde :-©:-©:-©

0/0
8.2.2008 13:38

leather-man

Re: Re: Uáááááááá

Díky za po:-© po:-© podporuuuuu:-©

0/0
8.2.2008 16:56

cermag

bez nápadu

No, průměr. Nápad to nemá, bohužel, žádný.

Za nejhorší taky považuju absenci místa na počítač, ale taky absenci zrcadla. Holčičky už brzy budou parádnice:-) Asi bych taky volila řešení, které pokoji umožní ho časem aspoň malinko rozdělit, třeba ne hned, ale za tři čtyři roky...A prosvětlit, i když si to majitelé nepřejí.

0/0
8.2.2008 12:43

Collin7

Re: bez nápadu

Nápad: Nemá, souhlasím.

Zrcadlo, počítač, rozdělení - přesně to mě taky napadlo. Přijde mi to logický, ale Kačence asi ne...

0/0
8.2.2008 14:38

bmc

takhle bych své děti nezlobil

Čekal jsem profesionální návrh a vidím jen provozně nerozumné řešení se zcela nevyhovujícími stolky, minimem soukromí a individuality. Sám mám desetiletá dvojčata a ta by takovýto pokoj nechtěla.RvRv

0/0
8.2.2008 12:35

Karlinso

Re: takhle bych své děti nezlobil

Tak já jsem sice profesionální návrh nečekala, ale jinak se zcela shodneme.

Moji kluci měli velký a prostorný společný pokoj až do cca 10 let, pak si vyprosili (v rámci probíhající rekonstrukce) každý svůj mini pokoj a jsou maximálně spokojeni :-)

0/0
8.2.2008 13:43

jakluh

topení

proč je opět zastavěné topení?? to je nějaký trend...  ??

0/0
8.2.2008 12:17

Collin7

Re: topení

No jo, trend v pátečních seriálech. Tentokráte sice řešení umožňuje sálání tepla, ale velmi efektivně omezuje konvekci (která se zasluhuje o ohřívání místností nejvíc), takže to topení opět bude velmi neefektivní.

Když už chyběla ve fyzice, tak by mohla trošku zagooglovat nebo skočit třeba na Wikipedii, určitě tam je dost informací o přenosu tepla :-)

0/0
8.2.2008 14:51

stella.a

omg

Další "povedený" interiér.

Vše po obvodu  a uprostřed prázdno, postele hned za dveřmi, takže se kolem nich musí stále chodit. Žádné diskrétní zóny pro dospívající slečny, žádný skutečně útulný koutek, kam by mohly zalézt s knížkou. Nedokážu si předatvit situaci, kdyby se jedna potřebovala učit a druhá spát- světlo jí bude svítit přímo do obličeje, kolem postele bude druhá courat...Nemyslím, že umění tvořit funkční  interiér spočívá hlavně na sladění barev, na mini kobercích- zbytečných lapačů prachu, keré se vyskytují ve všech mlejnkové návrzích, to jsou všechno detaily- které často budou určeny spíše vkusem obyvatel, obzvlášť když to budou malé holky...

0/0
8.2.2008 11:27

Collin7

Re: omg

Máte pravdu, jen nesouhlasím s tím, že sl./pí Mlejnková dokáže sladit barvy :-D. Barevnou kombinaci, která by se mi opravdu líbila jsem od ní snad ještě neviděl. To je jedna z věcí, která mě na pátečních seriálech trápí skoro nejvíc. Asi to souvisí i s těmi vyrenderovanými obrázky, které jsou z technického hlediska dost mizerné.

0/0
8.2.2008 14:57

stella.a

Re: Re: omg

Špatně jsem to napsala, myslela jsem to tak, že svou pozornost zaměřuje hlavně na barevné řešení místo na prostorové uspořádání. S barvami a zbytečnými doplňky se snaží vyhrát si do detailu (což neznamená, že se jí to daří) a nábytek tam rozhází tak nějak na první rozstřel, bez přemýšlení, nějak tam naskládá všechny kousky, co tam mají být.

0/0
9.2.2008 22:44

aleale

tak sem

na sem si chtel vzit inspiraci pro svoji dostavbu domu, kde mam podkrovi.. a jediny co se udalo, tak to sou 4 kola na zemi..

nevi nekdo z vas, kde by se dalo sehnat neco kloudneho? diky...

0/0
8.2.2008 11:12

kokrspanel

Maminko, můžu dneska spát u tebe?

Já se nahoře bojím....

0/0
8.2.2008 10:08

catari

známka: za pět!

Že jsou ty mobilní stolky pro studenty nevhodné (hlavně kvůli PC) už tu bylo řečeno. Stejně jako to, že by stálo za to přemýšlet o rozdělení pokoje "půl na půl" kvůli soukromí obou dívek.

Když už je v pokoji tmavý strop, chtělo by to asi světlou podlahovou krytinu, třeba plovoučku ze světlého dubu, nemyslíš, Kačenko?

Taky by mě zajímalo, kam zmizel v návrhu tan radiátor, který je vidět na fotkách. Kačenka ho vtipně překryla vestavěnou skříní a dalšími skříňkami. To je do očí bijící neschopnost, Kačenko! RvRvRv........

0/0
8.2.2008 9:42

catari

Re: známka: za pět! ...Pokračování

.........Dát do podkroví po obvodu nízké skříňky, to vymyslí každý, moc jiných možností majitel takového prostoru snad ani nemá. Kdyby to Kačenka neflákala, třeba by přišla na něco vtipnějšího.

Nudné, tmavé, bez nápadu, navíc nesplněné zadání pokud jde o studentskou budoucnost pokoje a fatální technická chyba. Já dávám čistou pětku.

0/0
8.2.2008 9:42

LKC

Napadá mě několik otázek:

1. Pokoj má "rozsvítit" ta bílá nebo zelená?

2. Není pokoj dost velký na to, aby byl opravdu barevný? Dětský pokoj naší dcery je menší než tento pokoj ( když odečtu místo těsně u zdi pod zkosením), přesto jsme si dovolili výraznou barevnost a neřekl bych, že působí stísněně.

3. Jsou postele umístěné takto naproti dveřím ideální?

4. Je v tomto návrhu skrytý nějaký nápad, který neumím odhalit nebo je tato úprava skutečně tak průměrná?

0/0
8.2.2008 9:40

eizoeizo

dřevěné stropy

jejich zesvětlení by podle mě asi melo být základ. Asi je škoda je úplně přemalovat, možná nějakým způsobem zesvětlit a strukturu dřeva přitom zachovat? Nebo je nějak částečně přemalovat ( některé stěny nebo pruhovaně)?

0/0
8.2.2008 9:33

roedor

Návrh

je jako vždy hrůza, ale nejvíc mě dostávaj ty mini stolečky. To má být jako stůl pro školáka/studenta? Kam dají PC? Knihu? Sešit?

0/0
8.2.2008 9:19

Jyrka Paropupek

světla...

Autorka by se již konečně mohla naučit pracovat se světly... Ty její návrhy často vypadají, jako neútulní podzemní bunkr pro případ radiačního poplachu.

0/0
8.2.2008 8:23

Jyrka Paropupek

Re: světla...

neútulný...samozřejmě... :-/

0/0
8.2.2008 8:25

starej pardal

chudak decka...

kdyz uz to ma dve okna, tak snad rozdelit regalem aby mely obe decka svy alespon castecny soukromi, ne, mlejnkova? ty postele vedle sebe - to z nich maj vyrust feministicky lesby?

:-©Rv

0/0
8.2.2008 8:11

chrobaktruhlik

dřevěné obklady

se mi nelíbí, min. to sešikmení bych řešil jinak

0/0
8.2.2008 7:45

oId fashioned Vince III..

...a kdybyste tam vkusně zakomponovala

malou pícku, už by to zase mohlo být vámi preferované krematorium...:-/

0/0
8.2.2008 5:30

LKC

Re: ...a kdybyste tam vkusně zakomponovala

To přirovnání ke krematoriu je už ohrané, nechcete vymyslet něco jiného? U člověka, který se opovažuje kritizovat design, bych očekával kreativnější myšlení. (Kvalitu návrhů nechávám stranou, toto je rekace pouze na Vaše příspěvky.)

0/0
8.2.2008 9:28

eizoeizo

Re: Re: ...a kdybyste tam vkusně zakomponovala

Máte pravdu, tentokrát je to spíš protiatomový kryt (nebo spalovna krematoria).;-D

0/0
8.2.2008 9:35

oId fashioned Vince III..

Mlejnková,

ta strašlivá kobka ty děti poznamená na celý život:-©:-©

0/0
8.2.2008 5:14Najdete na iDNES.cz