Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

  1:00aktualizováno  1:00
Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou postelí, nepotřebnými doplňky i nevhodnými dárky. Majitelům již delší dobu nevyhovuje. Potřebují prostor, kde by se cítili příjemně. Úkolu se ujala návrhářka Mirka Došlá.

Druhá série pořadu Bydlet jako..., jehož premiéru vysílá Česká televize každou sobotu, chce ukázat, že zásadní změny v bytě se dají udělat revolučním způsobem i bez stavebního povolení, hypotéky a bourání.

Harmonii, klid a řád by ráda do svého života vnesla paní Teraza, která by se při rekonstrukci své ložnice chtěla inspirovat čínským učením feng-šuej. Její manžel se věnuje sinologii, tedy vědě o čínském jazyce a je právě na dlouhodobé pracovní stáži v Číně. Nová ložnice má být pro něj překvapením a vítanou změnou. Tereza si na proměnu, které se ujala designérka Mirka Došlá, připravila 300 tisíc korun.

Z původně přeplněné místnosti plné nefunkčního vybavení bylo potřeba vynést veškerý nábytek včetně manželské postele. V pokoji zůstala pouze knihovna po babičce, ke které má Tereza velký citový vztah, okenní konzole, křišťálový lustr a koberce.

Fotogalerie

Nejdříve bylo nutné prostor vyklidit, seškrabat veškeré omítky, zdi a strop vyspravit a vše nově vymalovat. Parketovou podlahu stačilo vyčistit. Na původních konzolích jsou nové záclony a závěsy.

Dispozice postele zůstala zachována, podle pravidel feng-šuej byla i v minulosti na správném místě. Historickou knihovnu ale bylo nutné přesunout před druhé dvoukřídlé dveře, aby nohy ležícího člověka nesměřovaly ke vchodu - této pozici se totiž říká poloha mrtvoly.

Po proměně je ložnice krásně vzdušná. Nové dvoulůžko s čalouněným čelem je prostorné a kvalitní, tak jak si Tereza přála. V rohu hojnosti naproti posteli je kulaté zrcadlo, dva obrazy ve starých zlatě natřených rámech, dvě křesla, odkladné stolky a vzrostlý velký fíkus.

„Co na to řekne manžel, nevím. Myslím, že bude spokojený. A možná budeme i dál pokračovat v přestavbě celého bytu podle feng-šuej,“ přiznává Tereza.

Autor:


Témata: Bydlet jako...

Nejčtenější

Když si koupíte koženou pohovku za dvacet tisíc, budete sedět na igelitu

O koženou pohovku je třeba se starat přesně podle návodu výrobce.

Zatímco poměr masa v uzeninách už vnímá většina zákazníků, jen málokoho napadne, že pro nábytek označený jako kožený...

Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

Na novou ložnici si Tereza připravila 300 tisíc korun.

Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou...Za Prahou si postavili dům snů. Obavy z dřevostavby jsou zbytečné

Stavba domu trvala pět měsíců od kopnutí do země po stěhování do hotového.

Renata a Ladislav pobývali dlouhé roky v Americe, ve dřevěném domě. Kolem nich žila spousta dalších lidí v...

Z ruiny na zboření je vilový dům. Stěny má z levného stavebního materiálu

Jao-tung, tradiční čínské obydlí zakopané do země, se dočkalo obnovy.

Čínská internetová hvězda Jie Liang-čchen se rozhodl přestavět a zachránit jednu z tradičních vesnických staveb svého...

Zepředu vidíte pevnost, zezadu dům s prosklenými stěnami do zahrady

Jemně perforovaná fasáda obložená pískovcem na straně hlavního vstupu směrem do...

Pokud budete chtít vstoupit do rodinného domu velké čínské rodiny žijící v Singapuru, můžete mít pocit, že vcházíte do...

Další z rubriky

Z hromady sutě a popela vstala Kotelna v Libčicích. Plány má velkolepé

Originální přeměna bývalé kotelny na multifunkční prostor Kotelna je dalším...

Originální přeměna bývalé kotelny na multifunkční prostor Kotelna je dalším krokem k obnově 150letého průmyslového...

Z vinohradských potravin je Lasagneria. Na stropě má kilometry provázku

Studio mar.s architects navrhlo na pražských Vinohradech bistro specializující...

Studio mar.s architects navrhlo na pražských Vinohradech bistro specializující se na italské lasagne. Proměna, kde...

Vila neuvěřitelně prokoukla. Architektky jí vrátily noblesu a eleganci

Rekonstrukce kuchyně 2018

Mladý muž zdědil rodinnou vilu v Čelákovicích, kterou se rozhodl zrekonstruovat. Obrátil se na ateliér TEK TEK Terezy...Najdete na iDNES.cz